Autor wpisu

Natalia GorowaPracownik działu Marketingu

zobacz wszystkei wpisy

Kategorie wpisu

Więcej kategorii

0

Nowoczesny system sterowania w salonie samochodowym

Salon samochodowy Toyota Nowakowski Bielany to jasne i nowoczesne wnętrze. Efekt jest przypisywany m.in. przygotowanemu specjalnie na tę okazję systemowi Backlight:LED.
Tracklight:LED

Realizacja: Toyota Nowakowski, Bielany Wrocławskie

Zamierzenia były sprecyzowane. Ważne było uzyskanie wysokiego natężenia oświetlenia, zastosowanie systemu sterowania oraz doświetlenie przestrzeni kokpitu samochodu. Oprawy wybrane do projektu miały też za zadanie wyeksponować kolory aut.
Tracklight:LED

Realizacja: Toyota Nowakowski, Bielany Wrocławskie

Jak przyciągnąć więc uwagę klienta na konkretne modele i jak je wyróżnić? Oczywiście dobrze oświetlona przestrzeń to droga do sukcesu. Dlatego z pomocą przyszły oprawy Highbay:LED, pojawiające się w salonie sprzedaży. Oświetliły go na tyle skutecznie z dużej wysokości, że przechodzący Klienci widzą bardzo dobrze wnętrze samochodu. Do Highbay’a dołączył Backlight:LED. Nietypowe oświetlenie Backlight:LED wybierają klienci, którzy chcą nadać wnętrzu nowoczesny wygląd i je wyróżnić. Jest to sufit LED barrisol, który stanowi element dekoracji. Dodatkowo bardzo dobrze doświetla cały salon
Poszczególne elementy całego rozwiązania Backlight:LED zaprojektowane zostały przez dział R&D. Zazwyczaj sufit LED była dostępny w formie prostokąta lub kwadratu. Okazało się, że w salonie sufit podwieszany miał zaokrąglone miejsce, w które powinno wpasować się oświetlenie. Należało więc zaprojektować Backlight:LED tak, aby w pełni wykorzystać kształt w suficie i cała jego powierzchnia była doświetlona. Stworzono więc oprawę, która pasuje nie tylko kształtem. Specjalista z działu R&D musiał uwzględnić przepuszczalność barrisolu umieszczonego w suficie i na tej podstawie dopasować moc, ilość zasilaczy oraz ilość diod.
Tracklight:LED

Realizacja: Toyota Nowakowski, Bielany Wrocławskie

Dopełnieniem wybranych rozwiązań było zaprojektowanie systemu sterowania oświetleniem. W salonie sprzedaży pracownicy mogą korzystać z nowoczesnego systemu LiveLink. Do sterowania nim wystarczy dostęp do smartphone’a. Za jego pomocą można ściemniać, czy rozjaśniać poszczególne sektory. W praktyce wystarczy wziąć do ręki telefon, aby np. przyciemnić powierzchnię biurową, gdzie już nikt nie pracuje. Można także rozjaśnić miejsce, w którym akurat pojawią się klienci.
W miejscu wydawania samochodu dodatkowo zamontowano przycisk monostabilny. Dzięki niemu można doświetlić auto bez sięgania po smartphona. Przy ostatecznym sprawdzeniu nowego zakupu to wygodne rozwiązanie.
Nowoczesny system sterowania, oprawy wykonane pod konkretny projekt i wyobraźnia projektantki zaowocowały imponującym efektem końcowym. Zadanie nie było łatwe, jednak tym bardziej ostateczny rezultat cieszy wszystkich zaangażowanych.

Przeczytaj również

8 czynników sukcesu Luxon LED w 2017 roku

To był rok, w którym działo się – z biznesowego punktu widzenia – niemal wszystko. Od porażek, wyzwań i trudnych decyzji w pierwszej połówce, po “lessons learned” i pasmo sukcesów w drugiej. Ze względu na jego wyjątkowość, po raz pierwszy zdecydowaliśmy się podsumować rok wspólnie, w gronie zarządu. …

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zapisz się do Newslettera!

  • Zobaczysz jak nasi klienci oszczędzają energię elektryczną, używając opraw w technologii LED
  • Otrzymasz informacje dotyczące nowych produktów
  • Otrzymasz bezpłatny katalog na lata 2016/2017

Menu