Autor wpisu

Natalia GorowaPracownik działu Marketingu

zobacz wszystkei wpisy

Kategorie wpisu

Więcej kategorii

0

Realizacja: hala hodowli królików

Hala hodowli królików – to tutaj zawisły ostatnio oprawy Industrial:LED. Zdjęcia z realizacji pojawiły się już na naszej stronie www. Jakie są normy dla pomieszczeń, w których na co dzień znajdują się głównie zwierzęta?
Tracklight:LED

Realizacja: Agropasz

Hala, w której przebywają zwierzęta ma specyficzne wymagania odnośnie natężenia oświetlenia. Jest ono dosyć niskie. Norma mówi o 50 lx. Projektantka skupiła się przez to na uzyskaniu odpowiedniej równomierności. W przypadku, gdy natężenie oświetlenia jest niskie, ciężej jest usytuować oprawy tak, żeby była ona prawidłowa. Im niższe natężenie, tym mniej opraw jest koniecznych do osiągnięcia pożądanego wyniku.
Tracklight:LED

Realizacja: Agropasz

Na przykładzie więc zrealizowanej hali, im mniej opraw trzeba, tym bardziej są one od siebie oddalone, a ich kąty świecenia mogą na siebie nie nachodzić. Wtedy oprawy nie świecą równomiernie na całą powierzchnię.
Przy doborze opraw brano więc pod uwagę ich strumień świetlny i moc. Wybrana oprawa Industrial:LED jest wyjątkiem na rynku, ponieważ pozwala na montaż specjalistycznych soczewek. Dzięki nim możliwe jest zapewnienie optymalnej równomierności przy niskim natężeniu. Efekt ten gwarantuje kąt rozsyłu.
Ostatecznie na hali pojawił się Industrial:LED również ze względu na jej wysokie zanieczyszczenia. Jego stopień IP wynosi 66. Oprócz wysokiej odporności na uszkodzenia, skuteczność świetlna oprawy wynosi 132lm/W.

Przeczytaj również

8 czynników sukcesu Luxon LED w 2017 roku

To był rok, w którym działo się – z biznesowego punktu widzenia – niemal wszystko. Od porażek, wyzwań i trudnych decyzji w pierwszej połówce, po “lessons learned” i pasmo sukcesów w drugiej. Ze względu na jego wyjątkowość, po raz pierwszy zdecydowaliśmy się podsumować rok wspólnie, w gronie zarządu. …

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zapisz się do Newslettera!

  • Zobaczysz jak nasi klienci oszczędzają energię elektryczną, używając opraw w technologii LED
  • Otrzymasz informacje dotyczące nowych produktów
  • Otrzymasz bezpłatny katalog na lata 2016/2017

Menu