Autor wpisu

Natalia GorowaPracownik działu Marketingu

zobacz wszystkei wpisy

Kategorie wpisu

Więcej kategorii

0

Realizacja US Pharmacia

Producent leków jest wymagającym klientem, z którym współpraca określa dodatkowe wymagania. Do hal produkcyjnych należy zastosować takie oprawy, które nie utrudnią utrzymania sterylności pomieszczenia. Współpracowaliśmy z firmą US Pharmacia, w której oświetliliśmy fabrykę leków we Wrocławiu.
Modernizacja obiektu US Pharmacia przeszła dwa etapy, w czasie których było wymieniane oświetlenie LED. Wyjątkowy charakter miejsca zmusił nas do użycia 1 typu oprawy: Smart:LED Clean. Wyróżnia ją kilka ważnych elementów.
Przede wszystkim Smart:LED Clean posiada możliwość, jakiej nie mają inne, proponowane przez nas oprawy. Można montować ją w sufitach hermetycznych typu Clip-In. Dodatkowo posiada wysoką skuteczność świetlną – 110lm/W. Oprawa ta została stworzona z myślą o obiektach, w których należy utrzymać sterylność pomieszczeń. Posiada stopień ochronności IP 65. Wysoka jakość jej wykonania, a w szczególności dyfuzor ze szkła hartowanego, umożliwia stosowanie mocnych środków dezynfekujących, bez obawy o jej trwałość. W uszczelki wmontowane są śrubki, które nie pozwalają na przepuszczanie substancji zawierającej alkohol i niszczenie oprawy
Stworzenie projektu wymagało użycia konkretnego rodzaju opraw, które spełnią panujące normy. Projektanci skupili się również na doświetleniu stanowisk pracy, przy jednoczesnym uwzględnieniu ich wydajności oraz uzyskania wysokich oszczędności z tytułu poboru prądu przez nowe oświetlenie.
Tracklight:LED

Realizacja: US Pharmacia

Głównym celem modernizacji oświetlenia w obiekcie US Pharmacia we Wrocławiu było polepszenie warunków pracy oraz uzyskanie oszczędności elektrycznej z tytułu wykorzystania oświetlenia LED. Dzięki stworzeniu profesjonalnego projektu oświetlenia uzyskaliśmy średnie natężenie światła na poziomie Em [Lx] = 500 dla stanowisk pracy. Wykorzystaliśmy przy tym obecne trasy kablowe, jednocześnie ograniczając dodatkowe koszty wynikające z poprowadzenia nowej instalacji elektrycznej. Takie rozmieszczenie pozwoliło nam wykorzystać możliwości i wydajność naszych opraw do maksimum.

Rafał Wdowikowski z działu projektowego firmy Luxon LED

Galeria

Przeczytaj również

8 czynników sukcesu Luxon LED w 2017 roku

To był rok, w którym działo się – z biznesowego punktu widzenia – niemal wszystko. Od porażek, wyzwań i trudnych decyzji w pierwszej połówce, po “lessons learned” i pasmo sukcesów w drugiej. Ze względu na jego wyjątkowość, po raz pierwszy zdecydowaliśmy się podsumować rok wspólnie, w gronie zarządu. …

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zapisz się do Newslettera!

  • Zobaczysz jak nasi klienci oszczędzają energię elektryczną, używając opraw w technologii LED
  • Otrzymasz informacje dotyczące nowych produktów
  • Otrzymasz bezpłatny katalog na lata 2016/2017

Menu