Odpowiednie oświetlenie przejścia dla pieszych jest istotnym elementem infrastruktury drogowej służącym zarówno samym pieszym jak i kierowcom. Ten obszar drogi jest jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc, na których co roku dochodzi w całej Polsce do kilkunastu tysięcy wypadków. Dlatego poprawa bezpieczeństwa pieszych była celem władz Dąbrowy Górniczej. Kilka miejsc w mieście otrzymało aktywne przejście dla pieszych – słupy oświetleniowe z kompozytu wyposażone w nowoczesne lampy uliczne LED.

Wideo z realizacji

Obejrzyj wideo, które przygotował nasz Manager rynku oświetlenia ulicznego – Marcin Oleszowski

Miasto zyskało:

jak sterować oświetleniem ulicznym

Wzrost bezpieczeństwa na przejściach dla uczestników ruchu

Bezpieczeństwo - zastosowanie protokołu DALI

Oświetlenie zgodne z panującymi normami

Ikona 5 lat gwarancji na oświetlenie - Luxon LED

5-letnią gwarancję na oprawy oświetleniowe

cytat

Współczesne oprawy oświetleniowe świecą w kierunku przejścia, ale także i w kierunku samego dojścia do przejścia, czyli w strefie spoczynkowej. Kierowca dzięki temu widzi całe, szerokie przejście w bardzo dobrym świetle.

Jarosław Schabowski
Alumast S.A.

Większe bezpieczeństwo pieszych za pośrednictwem nowego oświetlenia przejść

Przejścia dla pieszych to bezapelacyjnie obszary, na których istnieje największe zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. W celu zwiększenia bezpieczeństwa przechodniów stosuje się systemy ostrzegania, w skład których wchodzą sygnały dźwiękowe oraz świetlne. Współpraca z firmą Alumast, producentem słupów kompozytowych, zaowocowała realizacją kilku aktywnych przejść dla pieszych w Dąbrowie Górniczej.

Aktywne przejście dla pieszych – zastosowane rozwiązania

Projektowane oświetlenie w miejscach przejść dla pieszych musiało spełnić wytyczne GDDKiA oraz Ministerstwa Infrastruktury.

Obszary drogi w miejscach przejść zostały wyposażone w maszty, na których zainstalowano oświetlenie LED. W inwestycji zastosowane zostały oprawy Cordoba LED z dedykowaną optyką. Ponadto, miejsca ruchu pieszych przez jezdnie wyposażono również w elementy bezpiecznego przejścia tj. podświetlenie znaku drogowego, sygnalizację ostrzegawczą, kurtynowy czujnik ruchu oraz głośnik.

Jakie korzyści dał inteligentny system identyfikacji pieszego?

  • zwiększona koncentracja pieszych poprzez zastosowane sygnały dźwiękowe,
  • lepsza widoczność przechodniów na przejściu i w jego okolicy z uwagi na wyższe natężenie światła i dostosowaną temperaturę barwową,
  • spadek liczby wypadków z udziałem pieszych poprzez zastosowaną ostrzegawczą sygnalizację świetlną,
  • redukcja energii elektrycznej przeznaczonej na doświetlenie pasów,
  • 5-letnia gwarancja na oprawy.
cytat

Stosujemy specjalistyczne rozwiązania wyposażone w dodatkowe optyki, które doświetlają według najnowszych norm i wytycznych, sylwetkę boczną oraz pionową pieszego znajdującego się na przejściu.

Marcin Oleszowski - Manager Luxon Street

Marcin Oleszowski
Manager rynku oświetlenia ulicznego

Inteligentne przejścia, czyli bezpieczeństwo i oszczędność

Jak to działa? Tego rodzaju inteligentne przejście dla pieszych za pośrednictwem czujnika ruchu wykrywa osoby zbliżające się do przejścia. Wówczas uruchamiane zostaje oświetlenie ostrzegawcze, dzięki czemu kierowca zwraca większą uwagę na ten obszar drogi. Natomiast głośnik emituje komunikat, co ma szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa osób niewidomych.

Oświetlenie przejść dla pieszych LED wraz z aktywnym systemem ostrzegania daje wymierne korzyści. Jest to przede wszystkim wzrost bezpieczeństwa na ruchliwej drodze określany mniejszą liczbą wypadków przy jednoczesnej oszczędności zużywanej energii elektrycznej.

Także stawiasz na bezpieczne i nowoczesne oświetlenie obszarów drogi? Chcesz dowiedzieć się jakie oszczędności może przynieść modernizacja oświetlenia na oprawy wyposażone w technologii LED? Skontaktuj się z nami! Wykonamy bezpłatny audyt i zaproponujemy najlepsze rozwiązanie.

Obniż koszty energii nawet o 91%

Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić dzięki wymianie oświetlenia na LED

audyt

Galeria Realizacji


Zobacz pozostałe Case Study


Grolsch oświetlenie

Case study Luxon i Indulux dla browaru Grolsch w Holandii

Firma Indulux nawiązała z nami współpracę, która polegała m.in. na dostarczeniu opraw LED do obiektów należących do Grolsch w Holandii. Obniżenie zużycia energii elektrycznej, dbanie o środowisko i pracowników oraz konieczność wyłączenia z użytku świetlówek były głównymi powodami, dla których przedsiębiorstwo zdecydowało się na wymianę źródeł światła.

Więcej Info

oświetlenie sklepu

Realizacja w sklepie KOMFORT HOME w Komornikach

Jakie są największe wyzwania i potrzeby salonów sprzedaży, które planują zakup oświetlenia? Zapraszamy do zapoznania się z case study naszego klienta KOMFORT HOME. Sklep, który znajduje się w Komornikach został wyposażony w nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED.

Więcej Info


Luxon kontakt

Masz dodatkowe pytania?

Zapytaj naszego eksperta

Zapytanie z artykułu SEO
Zgody