AMPLUS jest jednym z przodujących polskich producentów oraz dystrybutorów świeżych warzyw i owoców. Firma istnieje od 25 lat, realizując hurtowe dostawy na całym świecie. Od lat 90 spółka ściśle współpracuje z sieciami handlowymi, dbając o to, by dostarczane produkty były świeże, smaczne oraz w pełni bezpieczne dla konsumentów. Baza chłodniczoprzechowalnicza w Prandocinie ma powierzchnię 28000m2 i jest najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce. Drugą lokalizacją jest Niegardów, z zakładami o powierzchni 12000m2 .


Co osiągnęła firma Amplus Sp. z o.o. dzięki modernizacji oświetlenia?

Ikona zwrotu z inwestycji 1 rok - Luxon LED

Zwrot z inwestycji energii po modernizacji

Ikona oszczędności 181000 PLN na oświetleniu - Luxon LED

Roczne oszczędności na energii po modernizacji

2x

Zwiększenie natężenia światła w lx

Założenia i potrzeby

Jak zmniejszyć koszty i wzmocnić natężenie oświetlenia?

Na terenie obiektu zamontowane były oprawy metahalogenowe, o mocy 250 i 400 W. Ponieważ specyfika działalności wymaga oświetlenia całej powierzchni 24h/7, zużycie prądu było na bardzo wysokim poziomie, co generowało ogromne koszty. Mimo że zakład powstał zaledwie 3 lata wcześniej i był w doskonałym stanie technicznym, klient zdecydował się na modernizację oświetlenia przemysłowego pod kątem energooszczędności. Rozwiązanie zaproponowane przez ekspertów Luxon pozwoliło zmniejszyć roczne zużycie prądu o 63%. Istotnym kryterium wyboru była gwarancja i bezawaryjność – przy ciągłej pracy zakładu wjeżdżanie wózkami i prowadzenie ewentualnych prac naprawczych stanowiłoby duże utrudnienie.


cytat

O modernizacji zdecydowały również parametry techniczne, które zostały zaprezentowane, oraz czas gwarancji, a także zapewnienie, że produkty, jakie dostarczy Luxon, będą produktami krajowym

Marian Senczkowski

Marian Sęczkowski
Główny elektryk w Amplus Sp. z o.o.


Rozwiązanie

LED – Oszczędność i znakomite odwzorowanie barw

Po licznych testach wybraliśmy optymalne oświetlenie dla Amplus – Highbay:LED. Szeroki rozsył 120° sprawia, że światło emitowane jest równomiernie, bez oślepiających hotspotów, co znacząco poprawia komfort i bezpieczeństwo pracy. W niektórych miejscach natężenie wzrosło 2-krotnie, co przełożyło się na lepszą widoczność. Aby zminimalizować koszty modernizacji, projekt dostosowaliśmy do istniejących instalacji, montując nowe oprawy 1:1 w utworzone wcześniej punkty świetlne. Oświetlenie LED zapewnia doskonałe odwzorowanie barw – kolory warzyw i owoców nie różnią się od rzeczywistych.

Jest to szczególnie istotne w Dziale Kontroli Jakości, gdzie skrupulatne oględziny pozwalają wyeliminować z asortymentu produkty niepełnowartościowe. Widząc skalę oszczędności, klient zdecydował się także na modernizację drugiego oddziału (w Niegardowie) oraz oświetlenia zewnętrznego w obu lokalizacjach. Projekt jest w trakcie realizacji. Kompleksowo opracowaliśmy audyt dla URE, czego efektem było uzyskanie dofinansowania za efektywność energetyczną. Umożliwiliśmy także odsprzedaż opraw metalohalogenowych na części. Dzięki temu klient nie ponosił kosztów utylizacji.

Co zyskał klient?

Spełniliśmy wszystkie założenia klienta

  • Montaż nowoczesnych opraw LED spowodował zmniejszenie kosztów zużycia prądu o 63%.
  • Realistyczne odwzorowanie barw pozytywnie wpłynęło na pracę Działu Kontroli Jakości, umożliwiając szybkie wykrywanie ewentualnych uszkodzeń, nadgnić czy zmian kolorów asortymentu.
  • Szeroki kąt rozsyłu zapewnił dokładne i równomierne oświetlenie każdego miejsca, bez efektu olśnienia.
  • Bardzo wysoka odporność na działanie wody i kurzu (IP 65) sprawia, że oprawy mogą działać w pomieszczeniach z podwyższoną wilgotnością i są łatwe w czyszczeniu.
  • Konstrukcja dyfuzora, z radiatorem bocznym aluminiowym, spełnia wymogi sanepidu, umożliwiając samoczyszczenie opraw dzięki przepływom powietrza.


Zobacz inwestycję po modernizacji

cytat

Głównym wyzwaniem techniczno-projektowym był dobór dla klienta oprawy, która zostanie zamontowana w obecnych miejscach, zachowa równomierność oświetlenia, doświetli halę zgodnie z normami, a także będzie energooszczędna

Ikona zdjęcia handlowca Luxon LED - Marioli Muchy

Mariola Mucha

Key Account Manager LuxonLED


Zobacz pozostałe Case Study


Kościół przy ul. Borowskiej we Wrocławiu

Oświetlenie obiektów sakralnych nadal często wymaga modernizacji. Na wymianę źródeł światła na energooszczędne zdecydowali się opiekunowie kościoła pw św. Franciszka z Asyżu we Wrocławiu.

Więcej Info

oświetlenie hali projekt

Kompleksowe wykonanie oświetlenia wraz z usługą montażu dla PRETTL Electronics GmbH

Wzrost efektywności wykonywanych prac oraz redukcja generowanego CO2 to najważniejsze założenia postawione przez inwestora. Nasze rozwiązanie oparte było na obniżeniu poboru energii zużywanej na oświetlenie przy jednoczesnym zwiększeniu komfortu pracowników. Zrealizowaliśmy to poprzez równomierne oświetlenie powierzchni roboczych.

Więcej Info


Luxon kontakt

Masz dodatkowe pytania?

Zapytaj naszego eksperta

Zapytanie z artykułu SEO
Zgody