Jak czytać parametry LxBy?

Diody LED naturalnie się zużywają, a więc wraz z upływem czasu ich natężenie się zmniejsza. Nie oznacza to jednak, że ulegają one uszkodzeniu. Trwałość opraw producenci określają za pomocą parametru LxBy, który informuje nas, kiedy wygasną oprawy LED, uwzględniając użytkowanie ich w określonym przedziale czasowym. Co one właściwie oznaczają i jak powinno się je prawidłowo interpretować?


Modernizacja oświetlenia w zakładach produkcyjnych PepsiCo

PepsiCo to światowy lider w branży spożywczej i wiodący w Polsce producent napojów gazowanych takich marek, jak Pepsi, Mirinda, 7UP, Mountain Dew, bezcukrowych napojów Pepsi Max, Pepsi Light i Pepsi Light Lemon, a także niegazowanych napojów Lipton Ice Tea, soków owocowych Toma i wody źródlanej Krystaliczne Źródło.


Luxon wśród 1000 najszybciej rozwijających się firm w Europie według Financial Times

Zaczynaliśmy w 2008 roku jako start-up, mając wielkie plany na przyszłość, wiarę w swoje możliwości i potencjał. Byliśmy jednak świadomi, że jesteśmy dopiero na początku drogi, a cel, jaki chcemy osiągnąć, jest gdzieś daleko, gdzie jeszcze nie sięgały nasze realne wyobrażenia.


Kompleksowe wykonawstwo i modernizacja oświetlenia przy ul. Sudeckiej w Legnicy

Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy zdecydował się na modernizację oświetlenia przy ulicy Sudeckiej poszukiwał kompleksowego wykonawcy. Zlecenie dotyczyło wymiany opraw na istniejących już słupach, a także instalacji systemu sterowania oraz zarządzania oświetleniem współpracującego z systemem ITS. Zobacz efekty naszej współpracy z firmą Apanet.


modernizacja oświetlenia w firmie Industrias Alegre

Highbay LED – Największym projektem badawczo rozwojowym.

W myśl zasady ciągłego doskonalenia, prace nad tą wersją oprawy rozpoczęliśmy kilka miesięcy po wdrożeniu jej poprzedniczki. Tym razem...


Oprawy Industrial w firmie VIessmann

Ultima LED – Niski UGR w halach i magazynach.

Killer feature tej oprawy to niski współczynnik olśnienia UGR uzyskany dzięki odpowiednio dobranym komponentom optycznym i specjalnej konstrukcji profilu.


oprawy Tracklight w firmie Neonet

Tracklight LED – Idealna dla przestrzeni handlowych i wystawienniczych.

W obiektach handlowych i wystawienniczych zadaniem oświetlenia jest optymalna ekspozycja stoisk oraz asortymentu. Towar powinien doskonale prezentować się nie tylko...


budynek firmy Industrias Alegre

Skylight LED dla precyzyjnego oświetlenia terenów zewnętrznych

Przy tworzeniu Skylight:LED naszym celem było zwiększenie bezpieczeństwa zakładów produkcyjnych oraz poprawienie komfortu pracy nocnej zmiany.


Linie świetlne w sklepie Komfort

LumiLine LED – rozwiązanie dla sklepów wielkopowierzchniowych

Oświetlenie w hipermarketach powinno być komfortowe dla klientów oraz podkreślać atrakcyjność towarów, zwiększając sprzedaż. Ważne jest także...


Modernizacja oświetlenia u producenta leków

SMART LED CLEAN – oprawa LED do pomieszczeń sterylnych

Sterylna przestrzeń fabryk farmaceutycznych, ośrodków badawczych i specjalistycznych zakładów produkcyjnych wymaga odpowiedniego oświetlenia. Dlatego stworzyliśmy Smart LED Clean.


Modernizacja oświetlenia w firmie Indykpol

Oświetlenie przemysłowe – Industrial:LED 5.0

Poznaj proces tworzenia Industrial LED 5.0 i co wpływa na najwyższą sprawności oprawy wynoszącą 185lm/W.


Modernizacja oświetlenia w biurze

Jak poprawić komfort pracy w biurze: oprawa EDGE:LED

Poznaj budowę oprawy Edge LED i dowiedz się jaka technologia wpływa na optymalizację współczynnika olśnienia zwanego - UGR.


Cordoba czarne tło

Cordoba i Toledo LED – Certyfikowane oświetlenie uliczne

Cordoba i Toledo LED otrzymały europejski certyfikat ENEC, potwierdzający wysoką jakość i pełne bezpieczeństwo produktu - Idealne do każdej klasy dróg.


Deloitte

Luxon LED laureatem Deloitte Technology Fast 50 2018 Central Europe

Nasza firma po raz drugi z rzędu została laureatem prestiżowego rankingu Deloitte Technology, co więcej po raz drugi jako jedyna firma z branży elektrotechnicznej na liście.


Modernizacja oswietlenia branza FMCG

AMPLUS S.A – Nowoczesna dystrybucja warzyw i owoców

AMPLUS jest jednym z przodujących polskich producentów oraz dystrybutorów świeżych warzyw i owoców. Firma istnieje od 25 lat, realizując hurtowe dostawy na całym świecie.


Modernizacja oświetlenia w firmie Broen

BROEN – producent zaworów oraz technologii sterujących mediami

BROEN to przodujący producent zaworów i technologii sterujących. W części produkcyjnej zakładu panują trudne warunki: unosi się mgła olejowa oraz wiele pyłów. Zaproponowaliśmy nowoczesne oświetlenie LED, dostosowane do specyfiki pracy przemysłowej.


Oprawy Industrial w wytwórni porcelany

Zakłady Porcelany Stołowej „Karolina” – producent unikalnej porcelany

Zakład Porcelany Stołowej "Karolina" to firma ze 150-letnią tradycją, zajmująca się produkcją unikalnej porcelany stołowej. Spółka zajmuje wysoką pozycję wśród europejskich producentów, a jej wyroby są znane nie tylko w Europie, ale też w USA i Egipcie. Zmodernizowaliśmy oświetlenie całego zakładu, w tym m.in w Dziale Kontroli Jakości, umożliwiając jeszcze bardziej precyzyjną ocenę każdej partii produkcyjnej.


Modernizacja oświetlenia: Kolejowe Zakłady Usługowe w Chojnicach

Kolejowe Zakłady Usługowe w Chojnicach – zakład naprawy pojazdów kolejowych

Wygraliśmy przetarg na modernizację oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego w Kolejowych Zakładach Usługowych. Wdrożyliśmy rozwiązania, poprawiające widoczność oraz zwiększające bezpieczeństwo pracy przy naprawianiu pociągów.


Krzysztof Ostrowski i Maciej Szott

Luxon LED na „MADE IN WROCŁAW”

17 października we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia odbyła się konferencja w ramach targów MADE IN WROCŁAW, w której uczestniczyli liderzy wrocławskiego biznesu. Mieliśmy ogromną przyjemność wziąć w niej udział.


zarząd Luxon

Luxon LED ma nowego inwestora

Z ekscytacją informujemy, że naszym nowym partnerem finansowym od zeszłego tygodnia jest fundusz współzarządzany przez Noble Funds TFI oraz CVI Dom Maklerski (CVI).


pol lighting

Luxon LED członkiem Pol- Lighting

Zostaliśmy członkami Związku Producentów Sprzętu Oświetleniowego Pol-Lighting, który reprezentuje 80% polskiego rynku źródeł światła i profesjonalnego sprzętu oświetleniowego.


Modernizacja oświetlenia w firmie Hortex

HORTEX – producent mrożonek, soków i napojów

HORTEX to znana w Polsce marka, zajmująca się produkcją soków, nektarów, napojów. Silnym filarem działalności firmy jest także utrwalanie naturalnych smaków warzyw i owoców poprzez mrożenie.


modernizacja oświetlenia w firmie Industrias Alegre

Industrias Alegre Poland – producent części dla największych koncernów motoryzacyjnych

Industrias Alegre produkuje części z tworzyw sztucznych do samochodów marki Ford. W Biskupicach Podgórnych przeprowadziliśmy modernizację oświetlenia oraz zaprojektowaliśmy kompleksowy system dla nowo powstającej części zakładu.


Oświetlenie droga krajowa nr 94

Modernizacja oświetlenia przy drodze krajowej nr 94 w miejscowości Źródła

Na zlecenie gminy Miękinia zadbaliśmy o oświetlenie fragmentu drogi krajowej nr 94, łączącej się z terenami inwestycyjnymi strefy ekonomicznej. Najszerszy punkt obejmował 4 pasy ruchu: dwie 7,5-metrowe jezdnie, z rozdzielającym je, 5-metrowym pasem zieleni.


oprawy Ultima w magazynie firmy Viessmann

Viessmann: oszczędności dzięki systemowi sterowania oświetleniem

Producent systemów grzewczych i chłodniczych, firma Viessmann, zdecydował się na modernizację oświetlenia w hali produkcyjnej oraz magazynie.


hala firmy Euroimpex z oprawami Ultima

Euroimpex: równomierne doświetlenie otwartych przestrzeni

Euroimpex, firma z polskim oddziałem w Górze Kalwarii w województwie mazowieckim, zdecydowała się na modernizację oświetlenia. Modernizacją została objęta, m.in. chłodnia.


oświetlenie przemysłowe w firmie Indykpol

Indykpol: energooszczędność dzięki oprawom LED w przemyśle spożywczym

Siedziba spółki znajduje się w Olsztynie i tam też została przeprowadzona modernizacja oświetlenia na energooszczędne oprawy LED


Dekra

Mamy to! Certyfikat ISO 9001:2015 dla Luxon

6 miesięcy przygotowań, ogrom pracy całego zespołu i mamy to! Uzyskaliśmy certyfikat ISO 9001:2015.


Budynek firmy Orsa Moto

ORSA-MOTO Sp. z o.o. – fabryka włóknin technicznych dla branży automotive

Dwukrotnie mniejszy pobór mocy, przy jednoczesnym trzykrotnym wzroście poziomu natężenia oświetlenia na obiekcie. To rezultat modernizacji u klienta z sektora Automotive. Przeczytaj o naszych rozwiązaniach.


Deloitte dyplom

Luxon LED laureatem Deloitte Technology Fast 500 2017 EMEA

Jesteśmy podekscytowani, że zostaliśmy wyróżnieni jako jedyna firma z branży oświetleniowej w całym regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki!


oświetlenie LED w części basenu Centrum Ślęza

Centrum Ślęza: oświetlenie o wysokiej odporności i ciekawym designie

Nowoczesne wnętrze na terenie basenu oświetlono niestandardową serią opraw Industrial:LED oraz Downlight:LED


sufit z oprawami podtynkowymi biurowca Dubois 41

Biurowiec Dubois 41: niestandardowe rozwiązanie dla nowoczesnego budynku biurowego

Na potrzeby tej realizacji stworzono niestandardową wersję opraw natynkowych, które podkreśliły geometryczny charakter sufitu oraz eleganckie i jasne wnętrze.


Modernizacja salonu Toyota

Salon samochodowy – Toyota Nowakowski Wrocław

Po szczegółowym audycie, opracowaliśmy i wdrożyliśmy projekt oświetlenia przestrzeni o łącznej powierzchni ponad 700 m2. Część wystawową projektanci zaprojektowali na 800 lx, zapewniając znakomitą widoczność szczegółów ekspozycji oraz stworzyłąc od podstaw niestandardowy projekt oprawy Backlight:LED, czyli ozdobnego suftu LED barrisol.


Modernizacja dla firmy Simoldes

SIMOLDES PLASTICOS Sp. z o.o. – producent odlewów syntetycznych

Simoldes Plasticos to największy producent odlewów syntetycznych w Europie, a jego linie produkcyjne działają przez cały czas. Zmierzyliśmy się z wyzwaniem wymiany opraw świetlnych w trakcie trwania procesu produkcji.


magazyn wysokiego składowania

SANHA Polska Sp. z o.o. – Zakład produkcyjny branży HVAC

Sanha to jeden z europejskich producentów systemów dla instalacji grzewczych, wodnych i gazowych. Nasze oprawy pozwoliły na podwojenie natężenia światła, jednocześnie zużywając 40% energii mniej.


oprawa Cordoba na ul. Buraczanej

Droga gminna we Wrocławiu

Projekt miał na celu także poprawę bezpieczeństwa pieszych, poruszających się w pobliżu domów jednorodzinnych.


hala Lucchini po modernizacji oświetlenia

Lucchini Poland: precyzja pracy w zakładzie obróbki mechanicznej

Luxon LED przeprowadził modernizację w hali produkcyjnej w Mińsku Mazowieckim, gdzie zastosowano oprawy Highbay:LED z temperaturą barwową 5700K, ułatwiającą koncentrację i pracę.


sklep Eurocash po modernizacji oświetlenia

Eurocash: doświetlenie regałów sklepowych dla komfortu pracowników i klientów

Aby poprawić warunki panujące na przestrzeni sklepów, użyto oprawy hermetycznych o wysokiej skuteczności: Industrial:LED.


oprawy Highbay w magazynie firmy Zott

Zott: modernizacja oświetlenia w mleczarni dla międzynarodowej marki

Dla poprawy warunków pracy i uzyskania wyższego poziomu natężenia zaprojektowano dla tej realizacji oprawy Industrial:LED, Highbay:LED oraz oprawę podtynkową Edge:LED.


oprawy Highbay w hali firmy Fiat

ADF Auto: precyzja i komfort w pracy

W zakładzie przemysłowym branży automotive bardzo istotna jest precyzja wykonywanych zadań. Dlatego projektanci Luxon LED zaproponowali oprawy...


oprawy hermetyczne Industrial w magazynie firmy Pepsico

Pepsico: inteligentny system sterowania oświetleniem w zakładach przemysłowych

Dla klienta PepsiCo stworzono projekt oświetlenia wraz z systemem sterowania, który zoptymalizował możliwe do uzyskania oszczędności.


oprawy Edge w punkcie obsługi klienta w banku

Bank Spółdzielczy w Oławie: jak stworzyć nowoczesne i przestronne wnętrze?

Bank Spółdzielczy w Oławie zyskał nowoczesny i przestronny wygląd wnętrza, dzięki oświetleniu w technologii LED


Modernizacja dla salonu Citroen

Citroen – Nowoczesne oświetlenie w salonie sprzedaży samochodów

Salon sprzedaży aut to przestrzeń wymagająca, która powinna przyciągnąć uwagę klienta. Jakie oświetlenie zastosować, aby pomóc spełnić to zadanie?


Oświetlenie LED na kortach tenisowych

REDECO – kompleks obiektów sportowych an terenie Wrocławia

Centrum sportowe Redeco składa się z kilku obiektów na terenie Wrocławia o charakterze sportowym i rekreacyjnym.


Magazyn wysokiego składowania w firmie Kramp

GRENE KRAMP – Inteligentne zarządzanie oświetleniem

Dzięki optymalizacji rozmieszczenia opraw oraz automatyzacji zarządzania ich pracą uzyskaliśmy maksymalną redukcję kosztów zużycia energii elektrycznej. Dla firmy Kramp ważna była także możliwość bieżącego otrzymywania informacji o...


linie świetlne LED w sklepie Leclerc

Leclerc: system linii świetlnych

Znana sieć sklepów E.Leclerc przeprowadziła modernizację oświetlenia na LED-owe. Zastosowany system linii świetlnych doświetlił sklepowe regały.


oświetlenie LED w magazynie

Intra: usprawnienie pracy w magazynie

Sprawdź modernizację hurtowni farmaceutycznej, dla której wymieniono oświetlenie w częściach magazynowych.


oprawy Edge w części biurowej firmy Merida

Merida: oprawy w wersji do montażu podtynkowego w biurze

Oświetlenie biurowe w technologii LED unowocześniło wnętrze oddziału, jednocześnie pozwoliło na stworzenie bardzo dobrych warunków pracy, w doświetlonych pomieszczeniach.


Oprawy natynkowe w przychodzi w Sztumie

Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska: oprawy, które wpisały się w nowoczesne wnętrze

Przychodnia w Sztumie zyskała nie tylko nowoczesną technologię, zadbała także o swoich pacjentów, dzięki zaprojektowaniu oświetlenia.


oprawy Edge w Polskiej Akademii Nauk

Polska Akademia Nauk

Jak przebiegła realizacja dla Polskiej Akademii Nauk? Zobacz zdjęcia.


oprawy Highbay w firmie Riela

Riela: jakie oszczędności może uzyskać zakład produkcyjny?

Jak modernizacja oświetlenia może wpłynąć na pobór energii? Klienci uzyskują oszczędności na poziomie 60%.Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 505 383 653

9.00 – 16.00

biuro@luxon.pl

napisz do nas