BROEN to przodujący producent zaworów oraz technologii sterujących przepływem wody, gazu, powietrza, paliw i olejów. Firma działa od ponad 70 lat, dostarczając rozwiązania dla ciepłownictwa oraz instalacji domowych. Marka BROEN jest znana w Europie, USA, Rosji i Chinach. Głównym celem była modernizacja obszaru produkcji, magazynu oraz części biurowych dla oświetlenia generalnego oraz awaryjnego. Polski producent, firma Hybryd, wsparła nas w obszarze projektu i dostarczenia oświetlenia awaryjnego dla całej inwestycji.


Co osiągnęła firma Broen  dzięki modernizacji oświetlenia?

Ikona zwrotu z inwestycji po 1,5 roku - Luxon LED

Zwrot z inwestycji energii po modernizacji

Znaczek oszczędności na inwestycji w oświeltenie 68000 PLN - Luxon LED

68 tysięcy złotych oszczędności rocznie

Ikona 5 lat gwarancji na oświetlenie - Luxon LED

60 miesięcy gwarancji

Założenia i potrzeby

Przemysł ciężki – jak równomiernie oświetlić powierzchnię produkcyjną?

Głównym wyzwaniem, jakie postawił przed nami klient, było zaprojektowanie obszarów produkcyjnych w istniejących już trasach kablowych. Nie były możliwe zmiany rozłożenia ani dodanie nowych punktów montażowych. W części produkcyjnej zakładu panują trudne warunki – prowadzone prace spawalnicze i obróbka metali generują znaczne zanieczyszczenia w postaci mgiełki olejowej i pyłów. Specyfika pracy zakładu wymaga szczególnej równomierności oświetlenia całej powierzchni produkcyjnej. Ważne było także doświetlenie stanowisk roboczych w taki sposób, by zwiększyć bezpieczeństwo i zminimalizować ryzyko wypadków. Oświetlenie powinno być wytrzymałe oraz odporne na zanieczyszczenia i działanie niekorzystnych czynników.


cytat

Na współpracę z LuxonLED zdecydowaliśmy się głównie ze względu na dobrą renomę firmy na rynku oświetleniowym oraz wysoką jakość proponowanych przez nich produktów.

Konrad Kaczyński
Specjalista ds. utrzymania ruchu


Rozwiązanie

Dedykowane oprawy do przestrzeni przemysłowych

Po opracowaniu szczegółowej analizy, uwzględniającej specyfikę zakładu oraz wydajność kosztową i energetyczną, jako optymalne rozwiązanie wybraliśmy Ultima:LED. To oprawy przemysłowe, mające bardzo dobre parametry świetlne (skuteczność na poziomie 140 lm/W). Aluminiowa obudowa zapewnia lepsze odprowadzanie ciepła, a specjalny układ zasilania umożliwia pracę w podwyższonych temperaturach. Konstrukcja i materiały, zastosowane przy produkcji Ultima:LED, zapobiegają osadzaniu się pyłów oraz ułatwiają czyszczenie. Soczewka o kącie 80 stopni gwarantuje szczegółowe doświetlenie modernizowanej powierzchni. Punkty montażowe zostały niezmienione – precyzyjnie dostosowaliśmy do nich nowe oprawy. Pozwoliło to znacznie zminimalizować koszty montażu. Po modernizacji części produkcyjnej klient zdecydował się także na wymianę opraw w biurach oraz ciągach komunikacyjnych.

Co zyskał klient?

  • Modernizacja oświetlenia trwała 2 tygodnie i była prowadzona w czasie pracy zakładu, co pozwoliło zachować płynność produkcji.

  • Instalacja opraw, dedykowanych do warunków przemysłowych, zapewnia odpowiednie oświetlenie przy występowaniu zabrudzeń i mgiełki olejowej,  minimalizując ryzyko wystąpienia nieoczekiwanych awarii i przestojów.

  • Czas zwrotu z inwestycji wynosi 18 miesięcy i pozwala uzyskać oszczędność na poziomie ponad 70% rocznie.

  • Optymalne oświetlenie powierzchni roboczych, przestrzeni biurowych oraz ciągów komunikacyjnych zwiększa bezpieczeństwo i poprawia komfort pracy.


Zobacz inwestycję po modernizacji

cytat

Głównym wyzwaniem techniczno-projektowym był dobór dla klienta oprawy, która zostanie zamontowana w obecnych miejscach, zachowa równomierność oświetlenia, doświetli halę zgodnie z normami, a także będzie energooszczędna

Miniatura zdjęcia Łukasza Grzyba - Luxon LED

Łukasz Grzyb

Key Account Manager LuxonLED


Zobacz pozostałe Case Study


Modernizacja oświetlenia w halach firmy Arix, producenta środków czystości i higieny osobistej

Firma ARIX specjalizuje się w produkcji środków czystości. Jej siedziba znajduje się w gminie Kleszczów, gdzie znajdują się dwie hale produkcyjne o powierzchni 8 tys. m2. Producent po kilkunastu latach działalności zdecydował się na modernizację oświetlenia na halach produkcyjnych i pomieszczeniach socjalnych. Celem była poprawa warunków pracy oraz aspektów ekologicznych.

Więcej Info

Oświetlenie na drodze ekspresowej

Nowe oświetlenie ze sterowaniem na drodze ekspresowej S6 na odcinku Kołobrzeg-Ustronie Morskie

Oświetlenie dla drogi ekspresowej S6 to kolejny projekt, który realizowaliśmy we współpracy z firmą Apanet, dostarczającą innowacyjne systemy sterowania oświetleniem. Z jej polecenia podwykonawca projektu, firma Arkowar z Warszawy, specjalizująca się w realizacji przedsięwzięć z zakresu projektowania, budowy i rozbudowy, a także specjalistycznych robót elektrycznych, nawiązała z nami kontakt.

Więcej Info


Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 505 383 653

9.00 – 16.00

biuro@luxon.pl

napisz do nas