W 2017 r. w Polsce odnotowano 32760 wypadków drogowych. Odpowiednie oświetlenie jezdni, skrzyżowań i przejść dla pieszych pomogłoby zmniejszyć liczbę tragicznych zdarzeń. Cordoba i Toledo zaprojektowaliśmy z myślą o poprawie bezpieczeństwa kierowców i pieszych. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych komponentów oprawy charakteryzują się optymalnym natężeniem oraz rozsyłem światła.


Certyfikat ENEC – czyli co?

Cordoba:LED otrzymała europejski certyfikat ENEC, potwierdzający wysoką jakość i pełne bezpieczeństwo produktu. Oprawa wyposażona jest w diody ceramiczne o efektywności ≥ 170 lm/W, a certyfikowana wersja posiada funkcje Dali i Astro DIM. Regulują one intensywność świecenia oprawy w ciągu dnia i nocy, bez konieczności stosowania urządzeń sterujących: o ustalonych godzinach inteligentny zasilacz automatycznie modyfikuje strumień światła do ustalonego poziomu.

Wysoka sprawność oprawy oraz strumień świetlny (do 13300 lm w wersji Basic i 13150 w wersji ENEC) pozwalają zredukować ilość opraw w projekcie i oszczędzać koszty zużycia energii. Stopień ochrony IP66 gwarantuje odporność na działanie wody i kurzu, dzięki czemu nie ma konieczności prowadzenia prac serwisowych.

Wbudowane zabezpieczenie termiczne NTC, zarówno w wersji Basic, jak i ENEC, zabezpiecza oprawę przed przegrzaniem. W przypadku zbyt wysokiej temperatury otoczenia NTC zmniejsza moc opraw, chroniąc moduł ledowy oraz zasilacz. Duże znaczenie ma również ochrona przeciwprzepięciowa: 6 kV (Basic) i 10 kV (ENEC). To zabezpieczenie większej ilość opraw w przypadku przepięcia sieci.


cytat

Bezpieczeństwo użytkowania i wysoka jakość wykonania opraw ulicznych została potwierdzona certyfikatem ENEC.

Miniatura zdjęcia Patryka Głowackiego - Luxon LED

Patryk Głowacki
Dyrektor R&D w Luxon LED


Zarówno w oprawie Cordoba:LED, jak i Toledo:LED na uwagę zasługuje zewnętrzna powierzchnia obudowy, która jest gładka, z niewidocznymi żebrami radiatora. Zapobiega to osadzaniu się zanieczyszczeń i eliminuje ryzyko komplikacji wynikających z przegrzania.

Aluminiowy uchwyt montażowy z opcją regulacji w każdym kierunku oraz uniwersalny sposób mocowania (bezpośrednio na słupie lub na wysięgniku) przyspieszają montaż, angażując mniejsze zasoby. Blokada uniemożliwiająca samoczynne zamknięcie oprawy w trakcie prac montażowo-konserwacyjnych sprawia, że praca przebiega bezpiecznie i może ją wykonać jedna osoba, bez użycia narzędzi.

Zastosowanie markowych zasilaczy sprawia, że żywotność opraw wynosi do 100000 godzin. Niska awaryjność, w połączeniu ze sprawną obsługą gwarancyjną, pozwala zmniejszyć koszty eksploatacji. Dzięki współczynnikowi mocy >95 oprawy generują małą moc bierną, co również przekłada się na oszczędność i szybszy zwrot z
inwestycji.

Cordoba:LED doskonale sprawdza się w oświetlaniu dróg gminnych miejskich, wojewódzkich oraz krajowych, z uwzględnieniem przejść dla pieszych.

Toledo:LED to oświetlenie dedykowane do każdego rodzaju dróg krajowych, ekspresowych oraz autostrad. Specjalnie zaprojektowane soczewki nadają się także do doświetlania rozległych powierzchni z dużej wysokości i odległości.


Zobacz pozostałe Case Study


Hala produkcyjna oraz magazyny firmy Twinings - oprawy Highbay- Luxon LED

Nowe oprawy oświetleniowe w hali produkcyjnej oraz magazynach Twinings

Najstarszy producent herbat na świecie, z ponad 300-letnią tradycją, potrzebował zmian w oświetleniu na hali produkcyjnej oraz w magazynach w Polsce w celu ograniczenia kosztów i poprawy warunków pracy...

Więcej Info

oprawy Industrial i Highbay w magazynach firmy Geberit - Luxon LED

Oświetlenie z inteligentnym sterowaniem dla europejskiego pioniera na rynku produktów sanitarnych Geberit

Geberit to przedsiębiorstwo specjalizujące się w technologii sanitarnej. Aktualnie dysponuje aż 29 fabrykami na całym świecie oraz siecią magazynów, zlokalizowanych również w Polsce, w których zamontowaliśmy nowe oprawy oświetleniowe z inteligentnym sterowaniem. Sprawdź efekt naszej w pracy!

Więcej Info


Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 505 383 653

9.00 – 16.00

biuro@luxon.pl

napisz do nas