W 2017 r. w Polsce odnotowano 32760 wypadków drogowych. Odpowiednie oświetlenie jezdni, skrzyżowań i przejść dla pieszych pomogłoby zmniejszyć liczbę tragicznych zdarzeń. Oprawy Cordoba LED i Toledo LED zaprojektowaliśmy z myślą o poprawie bezpieczeństwa kierowców i pieszych. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych komponentów oprawy te charakteryzują się optymalnym natężeniem oraz rozsyłem światła.


Certyfikat ENEC dla oświetlenia

Cordoba LED otrzymała europejski certyfikat ENEC, potwierdzający wysoką jakość i pełne bezpieczeństwo produktu. Oprawa wyposażona jest w diody ceramiczne o efektywności ≥ 170 lm/W, a certyfikowana wersja posiada funkcje sterowania Dali i Astro DIM. Regulują one intensywność świecenia oprawy w ciągu dnia i nocy, bez konieczności stosowania urządzeń sterujących: o ustalonych godzinach inteligentny zasilacz automatycznie modyfikuje strumień światła do ustalonego poziomu.

Wysoka sprawność oprawy oraz strumień świetlny (do 13300 lm w wersji Basic i 13150 w wersji ENEC) pozwalają zredukować ilość opraw w projekcie i oszczędzać koszty zużycia energii. Stopień ochrony IP66 gwarantuje odporność na działanie wody i kurzu, dzięki czemu nie ma konieczności prowadzenia prac serwisowych.

Wbudowane zabezpieczenie termiczne NTC, zarówno w wersji Toledo LED Basic, jak i ENEC, zabezpiecza oprawę przed przegrzaniem. W przypadku zbyt wysokiej temperatury otoczenia NTC zmniejsza moc opraw, chroniąc moduł ledowy oraz zasilacz. Duże znaczenie ma również ochrona przeciwprzepięciowa: 6 kV (Basic) i 10 kV (ENEC). To zabezpieczenie większej ilość opraw w przypadku przepięcia sieci.


cytat

Bezpieczeństwo użytkowania i wysoka jakość wykonania opraw ulicznych została potwierdzona certyfikatem ENEC.

Miniatura zdjęcia Patryka Głowackiego - Luxon LED

Patryk Głowacki
Dyrektor R&D w Luxon LED


Zarówno w oprawie Cordoba:LED, jak i Toledo:LED na uwagę zasługuje zewnętrzna powierzchnia obudowy, która jest gładka, z niewidocznymi żebrami radiatora. Zapobiega to osadzaniu się zanieczyszczeń i eliminuje ryzyko komplikacji wynikających z przegrzania.

Aluminiowy uchwyt montażowy z opcją regulacji w każdym kierunku oraz uniwersalny sposób mocowania (bezpośrednio na słupie lub na wysięgniku) przyspieszają montaż, angażując mniejsze zasoby. Blokada uniemożliwiająca samoczynne zamknięcie oprawy w trakcie prac montażowo-konserwacyjnych sprawia, że praca przebiega bezpiecznie i może ją wykonać jedna osoba, bez użycia narzędzi.

Zastosowanie markowych zasilaczy sprawia, że żywotność opraw wynosi do 100000 godzin. Niska awaryjność, w połączeniu ze sprawną obsługą gwarancyjną, pozwala zmniejszyć koszty eksploatacji. Dzięki współczynnikowi mocy >95 oprawy generują małą moc bierną, co również przekłada się na oszczędność i szybszy zwrot z inwestycji.

Cordoba LED doskonale sprawdza się w oświetlaniu dróg gminnych miejskich, wojewódzkich oraz krajowych, z uwzględnieniem przejść dla pieszych.

Toledo LED to oświetlenie dedykowane do każdego rodzaju dróg krajowych, ekspresowych oraz autostrad. Specjalnie zaprojektowane soczewki nadają się także do doświetlania rozległych powierzchni z dużej wysokości i odległości.


Zobacz pozostałe Case Study


Modernizacja oświetlenia w halach firmy Arix, producenta środków czystości i higieny osobistej

Firma ARIX specjalizuje się w produkcji środków czystości. Jej siedziba znajduje się w gminie Kleszczów, gdzie znajdują się dwie hale produkcyjne o powierzchni 8 tys. m2. Producent po kilkunastu latach działalności zdecydował się na modernizację oświetlenia na halach produkcyjnych i pomieszczeniach socjalnych. Celem była poprawa warunków pracy oraz aspektów ekologicznych.

Więcej Info

Oświetlenie na drodze ekspresowej

Nowe oświetlenie ze sterowaniem na drodze ekspresowej S6 na odcinku Kołobrzeg-Ustronie Morskie

Oświetlenie dla drogi ekspresowej S6 to kolejny projekt, który realizowaliśmy we współpracy z firmą Apanet, dostarczającą innowacyjne systemy sterowania oświetleniem. Z jej polecenia podwykonawca projektu, firma Arkowar z Warszawy, specjalizująca się w realizacji przedsięwzięć z zakresu projektowania, budowy i rozbudowy, a także specjalistycznych robót elektrycznych, nawiązała z nami kontakt.

Więcej Info


Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 505 383 653

9.00 – 16.00

biuro@luxon.pl

napisz do nas