W 2017 r. w Polsce odnotowano 32760 wypadków drogowych. Odpowiednie oświetlenie jezdni, skrzyżowań i przejść dla pieszych pomogłoby zmniejszyć liczbę tragicznych zdarzeń. Oprawy Cordoba LED i Toledo LED zaprojektowaliśmy z myślą o poprawie bezpieczeństwa kierowców i pieszych. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych komponentów oprawy te charakteryzują się optymalnym natężeniem oraz rozsyłem światła.


Certyfikat ENEC dla oświetlenia

Cordoba LED otrzymała europejski certyfikat ENEC, potwierdzający wysoką jakość i pełne bezpieczeństwo produktu. Oprawa wyposażona jest w diody ceramiczne o efektywności ≥ 170 lm/W, a certyfikowana wersja posiada funkcje sterowania Dali i Astro DIM. Regulują one intensywność świecenia oprawy w ciągu dnia i nocy, bez konieczności stosowania urządzeń sterujących: o ustalonych godzinach inteligentny zasilacz automatycznie modyfikuje strumień światła do ustalonego poziomu.

Wysoka sprawność oprawy oraz strumień świetlny (do 13300 lm w wersji Basic i 13150 w wersji ENEC) pozwalają zredukować ilość opraw w projekcie i oszczędzać koszty zużycia energii. Stopień ochrony IP66 gwarantuje odporność na działanie wody i kurzu, dzięki czemu nie ma konieczności prowadzenia prac serwisowych.

Wbudowane zabezpieczenie termiczne NTC, zarówno w wersji Toledo LED Basic, jak i ENEC, zabezpiecza oprawę przed przegrzaniem. W przypadku zbyt wysokiej temperatury otoczenia NTC zmniejsza moc opraw, chroniąc moduł ledowy oraz zasilacz. Duże znaczenie ma również ochrona przeciwprzepięciowa: 6 kV (Basic) i 10 kV (ENEC). To zabezpieczenie większej ilość opraw w przypadku przepięcia sieci.


cytat

Bezpieczeństwo użytkowania i wysoka jakość wykonania opraw ulicznych została potwierdzona certyfikatem ENEC.

Miniatura zdjęcia Patryka Głowackiego - Luxon LED

Patryk Głowacki
Dyrektor R&D w Luxon LED


Zarówno w oprawie Cordoba:LED, jak i Toledo:LED na uwagę zasługuje zewnętrzna powierzchnia obudowy, która jest gładka, z niewidocznymi żebrami radiatora. Zapobiega to osadzaniu się zanieczyszczeń i eliminuje ryzyko komplikacji wynikających z przegrzania.

Aluminiowy uchwyt montażowy z opcją regulacji w każdym kierunku oraz uniwersalny sposób mocowania (bezpośrednio na słupie lub na wysięgniku) przyspieszają montaż, angażując mniejsze zasoby. Blokada uniemożliwiająca samoczynne zamknięcie oprawy w trakcie prac montażowo-konserwacyjnych sprawia, że praca przebiega bezpiecznie i może ją wykonać jedna osoba, bez użycia narzędzi.

Zastosowanie markowych zasilaczy sprawia, że żywotność opraw wynosi do 100000 godzin. Niska awaryjność, w połączeniu ze sprawną obsługą gwarancyjną, pozwala zmniejszyć koszty eksploatacji. Dzięki współczynnikowi mocy >95 oprawy generują małą moc bierną, co również przekłada się na oszczędność i szybszy zwrot z inwestycji.

Cordoba LED doskonale sprawdza się w oświetlaniu dróg gminnych miejskich, wojewódzkich oraz krajowych, z uwzględnieniem przejść dla pieszych.

Toledo LED to oświetlenie dedykowane do każdego rodzaju dróg krajowych, ekspresowych oraz autostrad. Specjalnie zaprojektowane soczewki nadają się także do doświetlania rozległych powierzchni z dużej wysokości i odległości.


Zobacz pozostałe Case Study


Kościół przy ul. Borowskiej we Wrocławiu

Oświetlenie obiektów sakralnych nadal często wymaga modernizacji. Na wymianę źródeł światła na energooszczędne zdecydowali się opiekunowie kościoła pw św. Franciszka z Asyżu we Wrocławiu.

Więcej Info

oświetlenie hali projekt

Kompleksowe wykonanie oświetlenia wraz z usługą montażu dla PRETTL Electronics GmbH

Wzrost efektywności wykonywanych prac oraz redukcja generowanego CO2 to najważniejsze założenia postawione przez inwestora. Nasze rozwiązanie oparte było na obniżeniu poboru energii zużywanej na oświetlenie przy jednoczesnym zwiększeniu komfortu pracowników. Zrealizowaliśmy to poprzez równomierne oświetlenie powierzchni roboczych.

Więcej Info


Luxon kontakt

Masz dodatkowe pytania?

Zapytaj naszego eksperta

Zapytanie z artykułu SEO
Zgody