Post author

Natalia GorowaPracownik działu Marketingu

see all posts of author

Post categories

More categories

0

Czego oczekiwać po tegorocznych targach Light + Building we Frankfurcie?

Targi L+B są największymi targami oświetleniowymi na świecie z oszałamiającą liczbą 2600 wystawców oraz ponad 260 tysiącami odwiedzających. Są to z pewnością najważniejsze targi dla Europy (69% odwiedzających pochodzi z Europy). Wśród odwiedzających aż 74% bierze udział w decyzjach zakupowych w zakresie oświetlenia i aż 57% zajmuje się profesjonalnie oświetleniem w ramach zawodu architekta, projektanta, doradcy czy jako dystrybutor.

 

Z innych liczących się targów można wymienić Hong Kong International Lighting Fair organizowane co pół roku, Guangzhou International Lighting Exhibition organizowane co roku przez Messe Frankfurt tak jak L+B, angielskie Luxlive czy amerykański Lightfair. Ze wszystkich wymienionych powyżej targów L+B jest zdecydowanie największe i najbardziej prestiżowe. To tutaj można oczekiwać głośnych premier produktowych i informacji o najnowszych trendach, na których skupię się w niniejszym artykule.

 

Human Centric Lighting

 

Jest to zdecydowanie jeden z mega trendów jakie zaobserwujemy na tegorocznych targach. Wiele firm przygotowało szeroki zakres opraw, które poza zmienną temperaturą mają inteligentny system sterowania, żeby jak najlepiej odwzorować dobowy cykl światła dziennego. Czy to nowość? Na pewno produkty są lepsze i ciekawsze niż kiedyś, ale już w 2012 roku nasza firma Luxon LED otrzymała nagrodę za produkt Smart:LED Fusion, która oferowała pełny zakres temperatury barwowej od 2700K do 6500K równomiernie dozując strumień świetlny w zależności od pory dnia. Dzisiaj nadal pracujemy nad najlepszą jakością oświetlenia i podążamy za rynkowymi trendami ale HCL nie jest naszym priorytetem.

 

Horticulture Lighting

 

Jest to bardzo istotny trend w oświetleniu ze względu na zwiększenie produktywności upraw jak i hodowli. Oświetlenie odgrywa kluczową rolę w rolnictwie a nowoczesna technologia sprawia, że jest ona coraz bardziej opłacalna nie tylko w najbardziej rozwiniętych przemysłowo krajach.

Tracklight:LED

Targi Light+Building


 

IoT

 

Według mnie jest to wiodący trend jaki zaobserwujemy podczas tych targów i po raz pierwszy zapoznamy się z tak szeroką ofertą nowych technologii. W ramach IoT będziemy mieć także do czynienia z hasłami Smart City, Smart Home czy Industry 4.0 zależnie od segmentu w jakim działają producenci. Z jednej strony jestem szalenie ciekaw co przedstawią takie firmy jak Osram, Philips czy Zumtobel, które przez ostatnie 2 lata mocno zainwestowały w IoT. Z drugiej obawiam się, że większość firm będzie pokazywała ideę IoT, pojawią się trudne pojęcia, nowe protokoły łączności i zaawansowana technologia, ale de facto niewiele firm zaprezentuje konkretne zastosowania i korzyści dla Klientów.

 

Read also

Możliwość komentowania jest wyłączona.