Czy dekarbonizacja jest problemem dla przemysłu?

Dekarbonizacja i ESG jest bardzo często odbierana przez pryzmat wyzwania, można i powiedzieć – problemu. Kolejne wytyczne, kolejne utrudnienia dla firm. Przedsiębiorcom tylko robi się pod górkę. 

Takie przeświadczenie towarzyszy wielu prezesom, wielu zarządzającym. Jednak dekarbonizacja i ESG to nie problem. To szansa, która może wpłynąć na jakość działania firmy.

Zawsze powtarzam, że jeśli ktoś zrobi sobie z tego problem, to ma problem. Natomiast jeżeli podejdzie do tego szerzej i dostrzeże, jak można to zrobić (tylko trzeba to zrobić mądrze!), no to wtedy ten problem zamienia się w szansę. ~ mówi Joanna Cembrowicz, współzałożycielka firmy Adrem, specjalizująca się we wdrożeniach ESG na rynku. 

Dziś porozmawiamy właśnie o tym, czy dekarbonizacja jest realnym problemem dla przemysłu? A najważniejszymi zagadnieniami będą:

  • co dokładnie kryje się za dyrektywą CSRD i jak ją czytać?
  • jaki jest związek między obowiązkiem raportowania ESG a dekarbonizacją?
  • jak czytać wytyczne ESG i mądrze je wdrażać?
  • na jakie trudności natkną się firmy, które nie będą uwzględniać ESG w swojej strategii?
  • jak trend dekarbonizacji wpłynie na małe i średnie firmy funkcjonujące w międzynarodowych łańcuchach dostaw? Czy dekarbonizacja ma wpływ na konkurencyjność przemysłu na rynkach globalnych?

Zobacz inne cykle video rozmów

Solidna dawka praktycznej wiedzy w przystępnej formie


Dekarbonizacja w praktyce

Doświadczeni praktyce e temacie ESG i dekarbonizacji podpowiadają jak wdrożyć aktualne wytyczne zachowując balans kosztowy

Wymiana LED na LED

Czy warto wymieniać LED na LED? A jeśli tak, to kiedy? Z tej playlisty dowiesz się wszystkiego o wymienianie ledów na ledy. Poznasz nową generację oświetlenia i płynące z niej korzyści

Nie na fali a na hali

Wszystko, co musisz wiedzieć o modernizacji oświetlenia na hali magazynowej. W cyklu "𝐍𝐢𝐞 𝐧𝐚 𝐟𝐚𝐥𝐢, 𝐚 𝐧𝐚 𝐡𝐚𝐥𝐢" rozwiewamy wszystkie mity odnośnie wymiany na #LED.