cytat

O zadowoleniu z poziomu usług i jakości produktów świadczy trwała współpraca, która nawiązała się między dwiema firmami.

Ikona zdjęcia Mariana Fredko - Luxon LED

Marian Fedko

Prezes Zarządu w firmie KRAMP

Kramp to kompleksowy dostawca części zamiennych, usług technicznych i rozwiązań biznesowych. Firma jest strategicznym partnerem przedsiębiorstw: z branży rolniczej, leśnictwa i pielęgnacji terenów zielonych, wykonawców prac ziemnych oraz producentów OEM. 1600 pracowników, 20 oddziałów w 16 krajach i sklep internetowy obejmujący setki tysięcy pozycji – nic dziwnego, że Kramp utrzymuje mocną pozycję na rynku. Istotną rolę w szybkim rozwoju firmy na polskim rynku odgrywa otwartość na nowe technologie. Działalność w tej branży wymaga również bardzo sprawnej logistyki, a co za tym idzie – dużej i dobrze zorganizowanej powierzchni
magazynowej.


Korzyści wynikające z modernizacji oświetlenia

Ikona zwrotu z inwestycji po 1,5 roku - Luxon LED

Zwrot z inwestycji energii po modernizacji

Znaczek oszczędności 70% - Luxon LED

Roczne oszczędności na energii po modernizacji

Ikona systemu sterowania oświetleniem DALI - Luxon LED

Inteligentny system sterowania

Wyzwanie

Czego potrzebował klient?

Z firmą Kramp współpracujemy od 2014 roku. Prowadzimy prace modernizacyjne i oświetlamy nowe magazyny oraz tereny zewnętrzne. Dotychczas u klienta zastosowanie znalazły m.in. oprawy serii: Cordoba, Industrial, Highbay, Ultima. Komfort pracy w części biurowej zapewniły lampy serii Edge i Downlight. Klientowi zależało na istotnej redukcji zużycia energii, z zachowaniem wysokiej jakości oświetlenia i ponadnormatywnego natężenia światła. W realizacji tych założeń pomocne było zastosowanie nowoczesnego systemu sterowania oświetleniem.

cytat

Firma Kramp to wymagający klient, oczekujący najwyższej jakości produktu i obsługi. Wieloletnia współpraca jest dowodem na to, że potrafimy sprostać tym oczekiwaniom.

Ikona zdjęcia dyrektora sprzedaży w Luxon LED - Michała Wyborskiego

Michał Wyborski
Dyrektor Sprzedaży w Luxon LED


Rozwiązanie

Nowoczesne podejście Luxon LED

Dzięki optymalizacji rozmieszczenia opraw oraz automatyzacji zarządzania ich pracą uzyskaliśmy maksymalną redukcję kosztów zużycia energii elektrycznej. Dla firmy Kramp ważna była także możliwość bieżącego otrzymywania informacji o ewentualnych awariach oraz zdalny dostęp do systemu sterowania oświetleniem. Doświadczony specjalista Luxon, Rafał Wdowikowski, zaprojektował system sterowania oświetleniem z wykorzystaniem komponentów systemu DALI, dedykowanych dla obiektów przemysłowych i logistycznych.

Zastosowanie kontrolerów pozwoliło podzielić halę (magazyn wysokiego składowania, antresolę, pomieszczenia serwisu oraz obszar kompletacji i wysyłek) na strefy sterowania. Do każdej strefy dobraliśmy odpowiednie grupy opraw.W alejkach magazynowych zamontowaliśmy czujniki wykrywania obecności. Dzięki temu oprawy działają na 10% mocy, a dopiero w momencie wykrycia ruchu rozjaśniają się do żądanej wartości, utrzymując wymagany poziom natężenia: 200 lx. Po opuszczeniu pola detekcji czujnika oprawy po krótkim czasie wracają do poziomu 10% świecenia. Oszczędności to nie wszystko – firma Kramp zyskała centralny system, umożliwiający wgląd do całej infrastruktury oświetleniowej z jednego miejsca. Wcześniejsze realizacje dla tego klienta były realizowane w
kilku etapach – teraz wszystkie sterowniki zostały wpięte do nowego systemu, tworząc spójną całość. Uzupełnieniem tego systemu jest urządzenie, umożliwiające monitoring oświetlenia z poziomu przeglądarki internetowej. System powiadamia również klienta o awarii poprzez wysyłanie wiadomości e-mail i pozwala na zdalny dostęp.

Co zyskał klient?

Korzyści wynikające z modernizacji

  • Zastosowanie inteligentnego systemu sterowania oświetleniem pozwoliło uzyskać maksymalne oszczędności zużycia energii i skróciło czas zwrotu z inwestycji, pomimo wyższych kosztów początkowych.

  • Klient może na bieżąco monitorować zużycie energii (harmonogramy i raporty: dzienne, tygodniowe, miesięczne).

  • Interfejs, który zapewnia przewodowy i bezprzewodowy dostęp do systemu; kompatybilny ze wszystkimi popularnymi urządzeniami do przeglądania stron internetowych (Android, iOS).

  • Funkcja informowania o awariach pozwala na sprawne wykonanie akcji serwisowej.


Zobacz inwestycję po modernizacji


Zobacz pozostałe Case Study


Hala produkcyjna oraz magazyny firmy Twinings - oprawy Highbay- Luxon LED

Nowe oprawy oświetleniowe w hali produkcyjnej oraz magazynach Twinings

Najstarszy producent herbat na świecie, z ponad 300-letnią tradycją, potrzebował zmian w oświetleniu na hali produkcyjnej oraz w magazynach w Polsce w celu ograniczenia kosztów i poprawy warunków pracy...

Więcej Info

oprawy Industrial i Highbay w magazynach firmy Geberit - Luxon LED

Oświetlenie z inteligentnym sterowaniem dla europejskiego pioniera na rynku produktów sanitarnych Geberit

Geberit to przedsiębiorstwo specjalizujące się w technologii sanitarnej. Aktualnie dysponuje aż 29 fabrykami na całym świecie oraz siecią magazynów, zlokalizowanych również w Polsce, w których zamontowaliśmy nowe oprawy oświetleniowe z inteligentnym sterowaniem. Sprawdź efekt naszej w pracy!

Więcej Info


Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 505 383 653

9.00 – 16.00

biuro@luxon.pl

napisz do nas