Każdy produkt, zarówno pochodzący czy to z rynku oświetlenia, czy innej branży, zabezpieczony jest gwarancją. Producenci w warunkach gwarancji ustalają zakres obowiązków gwaranta jak i prawa konsumentów. Przed zakupem warto przeanalizować ich treść. W przypadku oświetlenia istotną kwestią jest czas, na jaki przyznawane jest poręczenie. W jaki sposób sprawdzić wiarygodność producenta lamp? – ten temat poruszamy w poniższym artykule.

jak sprawdzić wiarygodność producenta lamp pod kątem długości gwarancji

OWG, czyli ogólne warunki gwarancji – najważniejsze aspekty

Producenci opraw oświetleniowych często do produktów dołączają długą i skomplikowaną kartę, w której zawierają informacje na temat gwarancji. Z punktu widzenia konsumenta, nie zawsze jest to mile widziane. Jak sprawdzić wiarygodność producenta lamp? W przypadku lamp przemysłowych oraz ulicznych szczególnie istotne jest zwrócenie uwagi na kilka aspektów.

w jaki sposób sprawdzić wiarygodność producenta lamp pod kątem długości gwarancji

Czas trwania gwarancji

Oświetlenie LED zazwyczaj charakteryzuje się długą żywotnością. Dlatego fakt związany z zachowaniem gwarancji poprzez ograniczenie liczby godzin świecenia w ciągu roku, powinien dać do myślenia.


Warto także zwrócić uwagę na to, czy dany okres gwarancyjny dotyczy całej oprawy, czy tylko jej części. Powinien on obejmować wszystkie elementy lampy, w tym układ zasilania, który w tego typu urządzeniach elektrycznych ma kluczowe znaczenie.


Ponadto dobrym zwyczajem jest, gdy producent w ogólnych warunkach gwarancji zamieszcza informacje, dotyczące starzenia się opraw LED. Odnosi się to do maksymalnego spadku efektywności w pewnym przedziale czasowym. Wartość ta opisywana jest parametrem LxBy.

Zakres warunków dla oświetlenia LED

Zazwyczaj, w karcie gwarancyjnej umieszcza się też zapisy związane z prawidłowymi zasadami użytkowania lamp. Producent oświetlenia LED, w tym wypadku, powinien zasugerować brzegowe warunki, w jakich oprawa może pracować. Dotyczy to w szczególności temperatury otoczenia instalowanych opraw.


Ogólne warunki gwarancji to także obowiązki gwaranta. W przypadku oświetlenia istotny jest czas reakcji na wezwanie. Tę informację warto zweryfikować. Im szybszy czas na serwis, bądź wymianę, tym większe bezpieczeństwo użytkowania.

w jaki sposób sprawdzić wiarygodność producenta lamp

W jaki sposób sprawdzić wiarygodność producenta lamp pod kątem długości gwarancji?

W tym przypadku na największe zainteresowanie zasługują parametry techniczne opraw oświetleniowych oraz układ zasilania. Okres gwarancyjny, czy przedłużenie czasu jego trwania powinien być ściśle związany z właściwościami charakterystycznymi dla składników oprawy.


Istotne jest, by producent oświetlenia LED posiadał umowę, bądź swego rodzaju porozumienie z wytwórcami podzespołów. Taka współpraca świadczy o wsparciu firmy, zarówno merytorycznym, jak i udziałowym, w procesach produkcyjnych, gwarancyjnych oraz reklamacyjnych. W przypadku opraw LED ma to szczególne znaczenie w odniesieniu do zasilaczy oraz diod.

W Luxon współpracujemy z naszymi dostawcami. Chcesz dowiedzieć się więcej o świadczonej przez nas gwarancji na oprawy? Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

Hej,

Jeżeli masz dodatkowe pytania, wypełnij formularz i zadaj je naszym specjalistom.

Pomożemy Ci w doborze optymalnych rozwiązań.

Zapytanie z artykułu SEO
Zgody

Zobacz pozostałe artykuły


Olśnienie przykre co to jest

Czym jest olśnienie przykre?

Każdy z nas niejednokrotnie doświadczył rażącego światła, które w praktyce nazywane jest olśnieniem przykrym. Nazywany potocznie efekt olśnienia wpływa niekorzystnie na narząd wzroku ograniczając stopień widzenia i zdolności rozpoznawania.

Więcej Info

jak przeliczyć lumeny na waty

Lumeny na waty – jak przeliczyć strumień świetlny?

Strumień świetlny oświetlenia LED podawany jest w lumenach. Natomiast w przypadku tradycyjnych źródeł światła zazwyczaj jasność świecenia była określana za pośrednictwem pobieranej przez nie mocy w watach. Żeby móc choć w pewnym stopniu porównać oba źródła niezbędny jest przelicznik lumeny na waty. Dlatego w tym artykule poruszamy tą kwestie.

Więcej Info


Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 71 733 60 50

9.00 – 16.00

Wypełnij formularz

Napisz do nas