Każdy produkt, zarówno pochodzący czy to z rynku oświetlenia, czy innej branży, zabezpieczony jest gwarancją. Producenci w warunkach gwarancji ustalają zakres obowiązków gwaranta jak i prawa konsumentów. Przed zakupem warto przeanalizować ich treść. W przypadku oświetlenia istotną kwestią jest czas, na jaki przyznawane jest poręczenie. W jaki sposób sprawdzić wiarygodność producenta lamp? – ten temat poruszamy w poniższym artykule.

jak sprawdzić wiarygodność producenta lamp pod kątem długości gwarancji

OWG, czyli ogólne warunki gwarancji – najważniejsze aspekty

Producenci opraw oświetleniowych często do produktów dołączają długą i skomplikowaną kartę, w której zawierają informacje na temat gwarancji. Z punktu widzenia konsumenta, nie zawsze jest to mile widziane. Jak sprawdzić wiarygodność producenta lamp? W przypadku lamp przemysłowych oraz ulicznych szczególnie istotne jest zwrócenie uwagi na kilka aspektów.

w jaki sposób sprawdzić wiarygodność producenta lamp pod kątem długości gwarancji

Czas trwania gwarancji

Oświetlenie LED zazwyczaj charakteryzuje się długą żywotnością. Dlatego fakt związany z zachowaniem gwarancji poprzez ograniczenie liczby godzin świecenia w ciągu roku, powinien dać do myślenia.


Warto także zwrócić uwagę na to, czy dany okres gwarancyjny dotyczy całej oprawy, czy tylko jej części. Powinien on obejmować wszystkie elementy lampy, w tym układ zasilania, który w tego typu urządzeniach elektrycznych ma kluczowe znaczenie.


Ponadto dobrym zwyczajem jest, gdy producent w ogólnych warunkach gwarancji zamieszcza informacje, dotyczące starzenia się opraw LED. Odnosi się to do maksymalnego spadku efektywności w pewnym przedziale czasowym. Wartość ta opisywana jest parametrem LxBy.

Zakres warunków dla oświetlenia LED

Zazwyczaj, w karcie gwarancyjnej umieszcza się też zapisy związane z prawidłowymi zasadami użytkowania lamp. Producent oświetlenia LED, w tym wypadku, powinien zasugerować brzegowe warunki, w jakich oprawa może pracować. Dotyczy to w szczególności temperatury otoczenia instalowanych opraw.


Ogólne warunki gwarancji to także obowiązki gwaranta. W przypadku oświetlenia istotny jest czas reakcji na wezwanie. Tę informację warto zweryfikować. Im szybszy czas na serwis, bądź wymianę, tym większe bezpieczeństwo użytkowania.

w jaki sposób sprawdzić wiarygodność producenta lamp

W jaki sposób sprawdzić wiarygodność producenta lamp pod kątem długości gwarancji?

W tym przypadku na największe zainteresowanie zasługują parametry techniczne opraw oświetleniowych oraz układ zasilania. Okres gwarancyjny, czy przedłużenie czasu jego trwania powinien być ściśle związany z właściwościami charakterystycznymi dla składników oprawy.


Istotne jest, by producent oświetlenia LED posiadał umowę, bądź swego rodzaju porozumienie z wytwórcami podzespołów. Taka współpraca świadczy o wsparciu firmy, zarówno merytorycznym, jak i udziałowym, w procesach produkcyjnych, gwarancyjnych oraz reklamacyjnych. W przypadku opraw LED ma to szczególne znaczenie w odniesieniu do zasilaczy oraz diod.

W Luxon współpracujemy z naszymi dostawcami. Chcesz dowiedzieć się więcej o świadczonej przez nas gwarancji na oprawy? Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

Hej,

Jeżeli masz dodatkowe pytania, wypełnij formularz i zadaj je naszym specjalistom.

Pomożemy Ci w doborze optymalnych rozwiązań.

Zapytanie z artykułu SEO
Zgody

Zobacz pozostałe artykuły


Lumeny na waty – jak przeliczyć strumień świetlny?

Strumień świetlny oświetlenia LED podawany jest w lumenach. Natomiast w przypadku tradycyjnych źródeł światła zazwyczaj jasność świecenia była określana za pośrednictwem pobieranej przez nie mocy w watach. Żeby móc choć w pewnym stopniu porównać oba źródła niezbędny jest przelicznik lumeny na waty. Dlatego w tym artykule poruszamy tą kwestie.

Więcej Info

Czym jest BMS?

BMS to skrót, którego rozwinięciem jest Building Management System, czyli system zarządzania budynkiem. Dzięki niemu możliwe jest sterowanie wieloma funkcjami technicznymi obiektu oraz jego najbliższego otoczenia.

Więcej Info


Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 71 733 60 50

9.00 – 16.00

Wypełnij formularz

Napisz do nas