Każdy produkt, zarówno pochodzący czy to z rynku oświetlenia, czy innej branży, zabezpieczony jest gwarancją. Producenci w warunkach gwarancji ustalają zakres obowiązków gwaranta jak i prawa konsumentów. Przed zakupem warto przeanalizować ich treść. W przypadku oświetlenia istotną kwestią jest czas, na jaki przyznawane jest poręczenie. W jaki sposób sprawdzić wiarygodność producenta lamp? – ten temat poruszamy w poniższym artykule.

jak sprawdzić wiarygodność producenta lamp pod kątem długości gwarancji

OWG, czyli ogólne warunki gwarancji – najważniejsze aspekty

Producenci opraw oświetleniowych często do produktów dołączają długą i skomplikowaną kartę, w której zawierają informacje na temat gwarancji. Z punktu widzenia konsumenta, nie zawsze jest to mile widziane. Jak sprawdzić wiarygodność producenta lamp? W przypadku lamp przemysłowych oraz ulicznych szczególnie istotne jest zwrócenie uwagi na kilka aspektów.

w jaki sposób sprawdzić wiarygodność producenta lamp pod kątem długości gwarancji

Czas trwania gwarancji

Oświetlenie LED zazwyczaj charakteryzuje się długą żywotnością. Dlatego fakt związany z zachowaniem gwarancji poprzez ograniczenie liczby godzin świecenia w ciągu roku, powinien dać do myślenia.


Warto także zwrócić uwagę na to, czy dany okres gwarancyjny dotyczy całej oprawy, czy tylko jej części. Powinien on obejmować wszystkie elementy lampy, w tym układ zasilania, który w tego typu urządzeniach elektrycznych ma kluczowe znaczenie.


Ponadto dobrym zwyczajem jest, gdy producent w ogólnych warunkach gwarancji zamieszcza informacje, dotyczące starzenia się opraw LED. Odnosi się to do maksymalnego spadku efektywności w pewnym przedziale czasowym. Wartość ta opisywana jest parametrem LxBy.

Zakres warunków dla oświetlenia LED

Zazwyczaj, w karcie gwarancyjnej umieszcza się też zapisy związane z prawidłowymi zasadami użytkowania lamp. Producent oświetlenia LED, w tym wypadku, powinien zasugerować brzegowe warunki, w jakich oprawa może pracować. Dotyczy to w szczególności temperatury otoczenia instalowanych opraw.


Ogólne warunki gwarancji to także obowiązki gwaranta. W przypadku oświetlenia istotny jest czas reakcji na wezwanie. Tę informację warto zweryfikować. Im szybszy czas na serwis, bądź wymianę, tym większe bezpieczeństwo użytkowania.

w jaki sposób sprawdzić wiarygodność producenta lamp

W jaki sposób sprawdzić wiarygodność producenta lamp pod kątem długości gwarancji?

W tym przypadku na największe zainteresowanie zasługują parametry techniczne opraw oświetleniowych oraz układ zasilania. Okres gwarancyjny, czy przedłużenie czasu jego trwania powinien być ściśle związany z właściwościami charakterystycznymi dla składników oprawy.


Istotne jest, by producent oświetlenia LED posiadał umowę, bądź swego rodzaju porozumienie z wytwórcami podzespołów. Taka współpraca świadczy o wsparciu firmy, zarówno merytorycznym, jak i udziałowym, w procesach produkcyjnych, gwarancyjnych oraz reklamacyjnych. W przypadku opraw LED ma to szczególne znaczenie w odniesieniu do zasilaczy oraz diod.

W Luxon współpracujemy z naszymi dostawcami. Chcesz dowiedzieć się więcej o świadczonej przez nas gwarancji na oprawy? Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

Hej,

Jeżeli masz dodatkowe pytania, wypełnij formularz i zadaj je naszym specjalistom.

Pomożemy Ci w doborze optymalnych rozwiązań.

Zapytanie z artykułu SEO
Zgody

Zobacz pozostałe artykuły


oświetlenie sodowe a ledowe

Różnice między oświetleniem sodowym, a ledowym

Przed wykonaniem modernizacji oświetlenia, warto zadać sobie pytania, czym charakteryzują się i jakie są różnice między oświetleniem sodowym a ledowym? Może być to pomocne przy wyborze nowych źródeł światła. Jest to istotne w oświetleniu ulicznym i dotyczy także obiektów przemysłowych.

Więcej Info

audyt oświetlenia wewnętrznego

Pomiar natężenia jako integralna część audytu oświetlenia

Wymiana istniejących opraw oświetleniowych poprzedzona jest audytem, na który składa się pomiar natężenia oświetlenia. Jest to bardzo istotny element podczas realizacji wymiany źródeł światła na oprawy LED.

Więcej Info


Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 71 733 60 50

9.00 – 16.00

Wypełnij formularz

Napisz do nas