Sposobem do generowania oszczędności w przedsiębiorstwie może być zastosowanie efektywnych opraw LED, a także sterowanie oświetleniem. Ma ono szczególne znaczenie w przypadku obiektów przemysłowych oraz biurowych. Sterowanie oświetleniem może być realizowane przez urządzenia podłączone do wifi. Innymi sposobami jest także wykorzystanie komunikacji bezprzewodowej bluetooth, bądź tradycyjnej przewodowej.

jak sterować oświetleniem przez wifi

Co jest potrzebne do zdalnego sterowania oświetleniem?

zdalne sterowanie oświetleniem wifi

Otóż system oświetlenia musi być wyposażony w sterownik, do którego podłączyć można szereg czujników np. detektory ruchu i obecności oraz czujniki światła. Każdą oprawę ledową można dodatkowo zaopatrzyć w osobisty sterownik, który nada jej indywidualny adres.

zdalne sterowanie oświetleniem przez internet

Zasada działania sterowania oświetleniem przez WiFi

System sterowania może opierać się na zarządzaniu grupą opraw, bądź każdą z nich z osobna. Najprostsze rozwiązanie opiera się na działaniu oświetlenia zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. Może on być zaplanowany na podstawie funkcjonowania przedsiębiorstwa czy związany z wykonywaną w nim pracą. Jeśli natomiast system zostanie wyposażony w czujniki zmierzchu, ruchu i natężenia światła możliwa będzie realizacja inteligentnego sterowania oświetleniem. W takim wypadku informacje zostają zbierane z zastosowanych czujników i przekazywane do sterownika, który następnie zarządza całym systemem. Dzięki temu możliwe jest dostosowywanie działania oświetlenia, a także regulacja natężenia światła na podstawie panujących warunków.

W sterowaniu oświetleniem wifi, Bluetooth czy aplikacje na urządzeniach peryferyjnych są nowoczesnymi narzędziami, dzięki którym generowanie oszczędności w miejscach pracy jest dużo prostsze. Na ich podstawie zyskujemy większą funkcjonalność. Celem nadrzędnym jest zarządzanie oprawami w prosty i przejrzysty sposób zgodnie z aktualnymi potrzebami.

Wykres przedstawia zużycie energii starych opraw w porównaniu do energooszczędnych opraw typu LED z systemem sterowania

Stare oprawy oświetleniowe
Pobór energii obniżony o około 91% dzięki zastosowaniu czujników ruchu i światła

Zacznij oszczędzać dzięki inteligentnym systemom sterowania oświetleniem! Nasi specjaliści wykonają dla Twojego obiektu bezpłatny audyt i pomogą dobrać najlepsze rozwiązania.

Zapraszamy do kontaktu!

Hej,

Jeżeli masz dodatkowe pytania, wypełnij formularz i zadaj je naszym specjalistom.

Pomożemy Ci w doborze optymalnych rozwiązań.

Zapytanie z artykułu SEO
Zgody

Zobacz pozostałe artykuły


oświetlenie do przymierzalni

Jak oświetlić przymierzalnie? Najczęstsze błędy

Oświetlenie przymierzalni jest jednym z aspektów rzutujących na dochód sklepów odzieżowych. Źródła światła tworzą atmosferę panującą w ich przestrzeni oraz oddziałują na decyzje zakupowe klientów. Właściwie dopasowane oprawy LED mogą wpłynąć na zmniejszenie liczby zwrotów artykułów.

Więcej Info

Sposoby na oszczędzanie energii w przemyśle.

Metody na oszczędności energii w przemyśle

Rosnące ceny energii, a co za tym idzie, coraz wyższe koszty utrzymania nie są sytuacją korzystną dla przedsiębiorców. W tym roku rachunki dla małych i średnich przedsiębiorstw wzrosły o około 280%, w stosunku do roku poprzedniego. Zmusza to przedsiębiorców do optymalizacji zużycia prądu i poszukiwania źródeł oszczędności.

Więcej Info


Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 71 733 60 50

9.00 – 16.00

Wypełnij formularz

Napisz do nas