Sposobem do generowania oszczędności w przedsiębiorstwie może być zastosowanie efektywnych opraw LED, a także sterowanie oświetleniem. Ma ono szczególne znaczenie w przypadku obiektów przemysłowych oraz biurowych. Sterowanie oświetleniem może być realizowane przez urządzenia podłączone do wifi. Innymi sposobami jest także wykorzystanie komunikacji bezprzewodowej bluetooth, bądź tradycyjnej przewodowej.

jak sterować oświetleniem przez wifi

Co jest potrzebne do zdalnego sterowania oświetleniem?

zdalne sterowanie oświetleniem wifi

Otóż system oświetlenia musi być wyposażony w sterownik, do którego podłączyć można szereg czujników np. detektory ruchu i obecności oraz czujniki światła. Każdą oprawę ledową można dodatkowo zaopatrzyć w osobisty sterownik, który nada jej indywidualny adres.

zdalne sterowanie oświetleniem przez internet

Zasada działania sterowania oświetleniem przez WiFi

System sterowania może opierać się na zarządzaniu grupą opraw, bądź każdą z nich z osobna. Najprostsze rozwiązanie opiera się na działaniu oświetlenia zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. Może on być zaplanowany na podstawie funkcjonowania przedsiębiorstwa czy związany z wykonywaną w nim pracą. Jeśli natomiast system zostanie wyposażony w czujniki zmierzchu, ruchu i natężenia światła możliwa będzie realizacja inteligentnego sterowania oświetleniem. W takim wypadku informacje zostają zbierane z zastosowanych czujników i przekazywane do sterownika, który następnie zarządza całym systemem. Dzięki temu możliwe jest dostosowywanie działania oświetlenia, a także regulacja natężenia światła na podstawie panujących warunków.

Łatwa obsługa, instalacja i modernizacja - protokół DALI

W sterowaniu oświetleniem wifi, Bluetooth czy aplikacje na urządzeniach peryferyjnych są nowoczesnymi narzędziami, dzięki którym generowanie oszczędności w miejscach pracy jest dużo prostsze. Na ich podstawie zyskujemy większą funkcjonalność. Celem nadrzędnym jest zarządzanie oprawami w prosty i przejrzysty sposób zgodnie z aktualnymi potrzebami.

Wykres przedstawia zużycie energii starych opraw w porównaniu do energooszczędnych opraw typu LED z systemem sterowania

Stare oprawy oświetleniowe - pobór energii
Stare oprawy oświetleniowe
Pobór energii z zastosowaniem protokołu DALI
Pobór energii obniżony o około 91% dzięki zastosowaniu czujników ruchu i światła

Zacznij oszczędzać dzięki inteligentnym systemom sterowania oświetleniem! Nasi specjaliści wykonają dla Twojego obiektu bezpłatny audyt i pomogą dobrać najlepsze rozwiązania.

Zapraszamy do kontaktu!

Hej,

Jeżeli masz dodatkowe pytania, wypełnij formularz i zadaj je naszym specjalistom.

Pomożemy Ci w doborze optymalnych rozwiązań.

Zapytanie z artykułu SEO
Zgody

Zobacz pozostałe artykuły


Olśnienie przykre co to jest

Czym jest olśnienie przykre?

Każdy z nas niejednokrotnie doświadczył rażącego światła, które w praktyce nazywane jest olśnieniem przykrym. Nazywany potocznie efekt olśnienia wpływa niekorzystnie na narząd wzroku ograniczając stopień widzenia i zdolności rozpoznawania.

Więcej Info

jak przeliczyć lumeny na waty

Lumeny na waty – jak przeliczyć strumień świetlny?

Strumień świetlny oświetlenia LED podawany jest w lumenach. Natomiast w przypadku tradycyjnych źródeł światła zazwyczaj jasność świecenia była określana za pośrednictwem pobieranej przez nie mocy w watach. Żeby móc choć w pewnym stopniu porównać oba źródła niezbędny jest przelicznik lumeny na waty. Dlatego w tym artykule poruszamy tą kwestie.

Więcej Info


Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 71 733 60 50

9.00 – 16.00

Wypełnij formularz

Napisz do nas