Od instalacji oświetleniowej w biurach sporo się wymaga. Nic w tym dziwnego, gdyż większość pracowników spędza w nich sporą ilość czasu. Praca nad dokumentami czy przed ekranem monitora jest szczególnie wymagająca dla wzroku. Zatem jak wybrać panel LED do biura, by spełnić wszystkie wymagania i podnieść komfort pracowników?

Charakterystyka oświetlenia biurowego

jaki panel led do biura

Dokonując wyboru opraw należy mieć na uwadze fakt, iż stanowiska pracy powinny być doświetlone odpowiednią ilością światła. W pomieszczeniach biurowych, w których konieczne jest wykorzystanie komputera oraz tam gdzie następuje praca z dokumentami poziom natężenia światła powinien wynosić przynajmniej 500lx. Wartości te zawarte są w normach, określają minimalne oświetlenie na poszczególnych stanowiskach pracy.

Kelvin K

Istotnym parametrem charakteryzującym oprawy biurowe jest także barwa światła. Zbyt ciepła temperatura barwowa będzie powodowała senność pracowników. Dlatego w przypadku pracy biurowej zaleca się zastosowanie lamp o barwie 4000-5000K. W tym celu najlepiej dobierać panele LED spersonalizowane pod kątem temperatury barwowej.

jaki panel led do biura wybrać

Komfort pracowników zależy także od współczynnika UGR. Wartość indeksu olśnienia <19 pozwala uniknąć problemów z powodującym dyskomfort olśnieniem oraz korzystnie wpływa na bezpieczeństwo pracy. Dzięki temu zadanie wzrokowe trwające kilka godzin nie będzie wyzwaniem.

panel led do biura

Należy pamiętać, by oświetlenie do biura charakteryzowało się niskim migotaniem. Tylko wysokiej jakości zasilacze stosowane do paneli led mogą obniżyć tętnienie prądu i zminimalizować flickering.

Oprawy biurowe Edge w biurowcu Goleniów, który przeszedł modernizację oświetlenia - Luxon LED

Jaki panel LED do biura będzie najlepszym rozwiązaniem?

Oświetlenie biurowe powinno cechować się równomiernością oświetlania jak i estetycznym designem. Dlatego warto wybierać panele wykonane w technologii LED, do budowy których wykorzystano wysokiej jakości podzespoły. Dzięki temu będą one nie tylko energooszczędne, ale także trwałe.

jak obniżyć koszty energii elektrycznej w przedsiębiorstwie

Luxon w swojej ofercie posiada produkty dedykowane pomieszczeniom biurowym. Oprawy Edge LED oraz Backlight LED stworzone zostały z myślą o pracy w komfortowych warunkach. Posiadają one także opcję wyposażenia ich w sterowanie DALI.

Możliwość regulacji biurowych paneli LED, sterowanie ich jasnością będzie dodatkowym atutem. Dzięki temu każdy z pracowników będzie mógł dostosować parametry źródła światła do swoich potrzeb. To z kolei wpłynie na wydajność wykonywanych działań.

jaki panel led wybrać do biura
Oprawy biurowe w biurowcu 3M - Luxon LED

Oświetlenie do biura jest kluczowym narzędziem do efektywnej i komfortowej pracy. Na rynku można znaleźć wiele produktów posiadających pełen wachlarz parametrów oraz różniących się jakością.

Jeśli nadal zastanawiasz się jaki panel LED wybrać do biura, napisz do nas! Nasi specjaliści pomogą dobrać Ci źródła światła najbardziej odpowiadające charakterystyce biura i zaproponują korzystne rozwiązanie.

Zapraszamy do kontaktu!

Masz dodatkowe pytania?

Zapytaj naszego eksperta

audyt

Zobacz pozostałe artykuły


wie steuert man die beleuchtung über das internet

Czym jest protokół DALI? Zalety inteligentnych systemów oświetleniowych

XXI wiek wiąże się z nieuniknionym postępem technologii, za którym stara się podążać większość właścicieli firm. Oświetlenie z inteligentnym sterowaniem jest udogodnieniem, które niesie ze sobą wzrost komfortu pracowników przy jednoczesnej oszczędności energii elektrycznej, której ceny stale rosną.

Więcej Info

Modernizacja Luxon dla Swiss Krono najlepszą inwestycją oświetleniową 2023

Już drugi rok z rzędu zgarniamy nagrodę na Najlepszą Inwestycję Oświetleniową. W tym roku do konkursu zgłosiliśmy modernizację oświetlenia, którą zrealizowaliśmy dla zakładu produkcyjnego  Swiss Krono.

Więcej Info


Luxon kontakt

Masz dodatkowe pytania?

Zapytaj naszego eksperta

Zapytanie z artykułu SEO
Zgody