Od instalacji oświetleniowej w biurach sporo się wymaga. Nic w tym dziwnego, gdyż większość pracowników spędza w nich sporą ilość czasu. Praca nad dokumentami czy przed ekranem monitora jest szczególnie wymagająca dla wzroku. Zatem jak wybrać panel LED do biura, by spełnić wszystkie wymagania i podnieść komfort pracowników?

Charakterystyka oświetlenia biurowego

jaki panel led do biura

Dokonując wyboru opraw należy mieć na uwadze fakt, iż stanowiska pracy powinny być doświetlone odpowiednią ilością światła. W pomieszczeniach biurowych, w których konieczne jest wykorzystanie komputera oraz tam gdzie następuje praca z dokumentami poziom natężenia światła powinien wynosić przynajmniej 500lx. Wartości te zawarte są w normach, określają minimalne oświetlenie na poszczególnych stanowiskach pracy.

Kelvin K

Istotnym parametrem charakteryzującym oprawy biurowe jest także barwa światła. Zbyt ciepła temperatura barwowa będzie powodowała senność pracowników. Dlatego w przypadku pracy biurowej zaleca się zastosowanie lamp o barwie 4000-5000K. W tym celu najlepiej dobierać panele LED spersonalizowane pod kątem temperatury barwowej.

jaki panel led do biura wybrać

Komfort pracowników zależy także od współczynnika UGR. Wartość indeksu olśnienia <19 pozwala uniknąć problemów z powodującym dyskomfort olśnieniem oraz korzystnie wpływa na bezpieczeństwo pracy. Dzięki temu zadanie wzrokowe trwające kilka godzin nie będzie wyzwaniem.

panel led do biura

Należy pamiętać, by oświetlenie do biura charakteryzowało się niskim migotaniem. Tylko wysokiej jakości zasilacze stosowane do paneli led mogą obniżyć tętnienie prądu i zminimalizować flickering.

Oprawy biurowe Edge w biurowcu Goleniów, który przeszedł modernizację oświetlenia - Luxon LED

Jaki panel LED do biura będzie najlepszym rozwiązaniem?

Oświetlenie biurowe powinno cechować się równomiernością oświetlania jak i estetycznym designem. Dlatego warto wybierać panele wykonane w technologii LED, do budowy których wykorzystano wysokiej jakości podzespoły. Dzięki temu będą one nie tylko energooszczędne, ale także trwałe.

jak obniżyć koszty energii elektrycznej w przedsiębiorstwie

Luxon w swojej ofercie posiada produkty dedykowane pomieszczeniom biurowym. Oprawy Edge LED oraz Backlight LED stworzone zostały z myślą o pracy w komfortowych warunkach. Posiadają one także opcję wyposażenia ich w sterowanie DALI.

Możliwość regulacji biurowych paneli LED, sterowanie ich jasnością będzie dodatkowym atutem. Dzięki temu każdy z pracowników będzie mógł dostosować parametry źródła światła do swoich potrzeb. To z kolei wpłynie na wydajność wykonywanych działań.

jaki panel led wybrać do biura
Oprawy biurowe w biurowcu 3M - Luxon LED

Oświetlenie do biura jest kluczowym narzędziem do efektywnej i komfortowej pracy. Na rynku można znaleźć wiele produktów posiadających pełen wachlarz parametrów oraz różniących się jakością.

Jeśli nadal zastanawiasz się jaki panel LED wybrać do biura, napisz do nas! Nasi specjaliści pomogą dobrać Ci źródła światła najbardziej odpowiadające charakterystyce biura i zaproponują korzystne rozwiązanie.

Zapraszamy do kontaktu!

Hej,

Jeżeli masz dodatkowe pytania, wypełnij formularz i zadaj je naszym specjalistom.

Pomożemy Ci w doborze optymalnych rozwiązań.

Zapytanie z artykułu SEO
Zgody

Zobacz pozostałe artykuły


oświetlenie do przymierzalni

Jak oświetlić przymierzalnie? Najczęstsze błędy

Oświetlenie przymierzalni jest jednym z aspektów rzutujących na dochód sklepów odzieżowych. Źródła światła tworzą atmosferę panującą w ich przestrzeni oraz oddziałują na decyzje zakupowe klientów. Właściwie dopasowane oprawy LED mogą wpłynąć na zmniejszenie liczby zwrotów artykułów.

Więcej Info

Sposoby na oszczędzanie energii w przemyśle.

Metody na oszczędności energii w przemyśle

Rosnące ceny energii, a co za tym idzie, coraz wyższe koszty utrzymania nie są sytuacją korzystną dla przedsiębiorców. W tym roku rachunki dla małych i średnich przedsiębiorstw wzrosły o około 280%, w stosunku do roku poprzedniego. Zmusza to przedsiębiorców do optymalizacji zużycia prądu i poszukiwania źródeł oszczędności.

Więcej Info


Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 71 733 60 50

9.00 – 16.00

Wypełnij formularz

Napisz do nas