Dobór odpowiedniego typu lamp do stanowiska sprzedażowego stanowi ważny aspekt w kontekście wielkości sprzedaży. Ma także ogromne znaczenie na komfort klientów oraz pracowników sklepu. Z tego powodu, oświetlenie stosowane na stanowiskach sprzedażowych powinno być wybierane na bazie grupy pewnych wytycznych.

  • Czym powinno cechować się oświetlenie sklepów?
  • Czy lampy LED będą odpowiednie do sklepu?
  • Rodzaje opraw dla stanowiska sprzedażowego.

Czym powinno cechować się oświetlenie sklepów? Oprawy w technologii LED

W przypadku obiektów handlowych istotny wpływ na decyzje zakupowe mają atrakcyjne i odpowiednio dobrane lampy. Dlatego, żeby utrzymać wysoką jakość oświetlenia niezbędne jest zapewnienie wymagań dotyczących poszczególnych jej parametrów. Podstawowe terminy, które są istotą wyboru oświetlenia dla salonów sprzedażowych to:

jaki panel led do biura wybrać

Współczynnik olśnienia UGR (<18)

jaki panel led do biura

Natężenie światła

barwa światła na hali produkcyjnej

Temperatura barwowa

typy lamp do stanowiska sprzedażowego

Rozwiązania oszczędzające energię elektryczną

wymagane oświetlenie magazynu

Współczynnik oddawania barw CRI (>80)

To oczywiście tylko najważniejsze z nich. Każdy z parametrów powinien być dopasowany do pomieszczenia, stanowiska sprzedażowego i znajdującego się na nim produktu. Ponadto należy pamiętać o tym, że oprawy LED w zakładach, a w szczególności oświetlenie stanowiskowe, powinny uwzględniać wytyczne, o których wspomina Rozporządzenie Ministra Pracy.  Dokument ten stanowi podstawę zapewniającą bezpieczeństwo i higienę na stanowiskach pracy.

Czy lampy LED będą odpowiednie do oświetlenia ogólnego i stanowiskowego sklepu?

Wymiana tradycyjnych świetlówek na energooszczędne oprawy LED to gwarancja wielu korzyści w oświetleniu sklepu. Lampy ledowe charakteryzuje wysoki współczynnik oddawania barw, dzięki czemu idealnie sprawdzą się jako oświetlenie ogólne i akcentujące. Ten rodzaj oświetlenia, w  przeciwieństwie do zastosowania zwykłej żarówki, generuje przyjemne dla klienta i pracownika światło, odzwierciedlające parametry światła dziennego. Sprzyja to efektywnej pracy jak i komfortowi osób przebywających w przestrzeni handlowej.

jakie lampy do stanowiska sprzedażowego

Lampy do stanowiska sprzedażowego – rodzaje

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie jakie lampy do stanowiska sprzedażowego będą najlepsze. Zależy to od miejsca ich zastosowania oraz od produktu, jaki jest oferowany. Oświetlenie LED to:

  • Lampy wiszące, montowane na zawiesiach,
    np. oprawy liniowe typu Trunking LED
  • oprawy przemysłowe w wersji natynkowej,
  • lampy podłogowe,
  • źródła światła przeznaczone do montażu w sufitach podwieszanych,
  • lampy zadaniowe, przeznaczone do realizacji precyzyjnych prac,

a także inne rozwiązania. Warto pamiętać, że oświetlenie sklepu, jak i oświetlenie przemysłowe w ich magazynach mogą być wyposażone w sterowanie, co pozwala choćby na regulację natężenia światła oraz jeszcze większą oszczędność energii.

Sprawdź, jakie oświetlenie sklepowe LED oferuje Luxon. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci dobrać źródła światła dostosowane do oferowanego asortymentu!

Hej,

Jeżeli masz dodatkowe pytania, wypełnij formularz i zadaj je naszym specjalistom.

Pomożemy Ci w doborze optymalnych rozwiązań.

Zapytanie z artykułu SEO
Zgody

Zobacz pozostałe artykuły


oświetlenie sodowe a ledowe

Różnice między oświetleniem sodowym, a ledowym

Przed wykonaniem modernizacji oświetlenia, warto zadać sobie pytania, czym charakteryzują się i jakie są różnice między oświetleniem sodowym a ledowym? Może być to pomocne przy wyborze nowych źródeł światła. Jest to istotne w oświetleniu ulicznym i dotyczy także obiektów przemysłowych.

Więcej Info

audyt oświetlenia wewnętrznego

Pomiar natężenia jako integralna część audytu oświetlenia

Wymiana istniejących opraw oświetleniowych poprzedzona jest audytem, na który składa się pomiar natężenia oświetlenia. Jest to bardzo istotny element podczas realizacji wymiany źródeł światła na oprawy LED.

Więcej Info


Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 71 733 60 50

9.00 – 16.00

Wypełnij formularz

Napisz do nas