Dobór odpowiedniego typu lamp do stanowiska sprzedażowego stanowi ważny aspekt w kontekście wielkości sprzedaży. Ma także ogromne znaczenie na komfort klientów oraz pracowników sklepu. Z tego powodu, oświetlenie stosowane na stanowiskach sprzedażowych powinno być wybierane na bazie grupy pewnych wytycznych.

  • Czym powinno cechować się oświetlenie sklepów?
  • Czy lampy LED będą odpowiednie do sklepu?
  • Rodzaje opraw dla stanowiska sprzedażowego.

Czym powinno cechować się oświetlenie sklepów? Oprawy w technologii LED

W przypadku obiektów handlowych istotny wpływ na decyzje zakupowe mają atrakcyjne i odpowiednio dobrane lampy. Dlatego, żeby utrzymać wysoką jakość oświetlenia niezbędne jest zapewnienie wymagań dotyczących poszczególnych jej parametrów. Podstawowe terminy, które są istotą wyboru oświetlenia dla salonów sprzedażowych to:

jaki panel led do biura wybrać

Współczynnik olśnienia UGR (<18)

jaki panel led do biura

Natężenie światła

Kelvin K

Temperatura barwowa

typy lamp do stanowiska sprzedażowego

Rozwiązania oszczędzające energię elektryczną

wymagane oświetlenie magazynu

Współczynnik oddawania barw CRI (>80)

To oczywiście tylko najważniejsze z nich. Każdy z parametrów powinien być dopasowany do pomieszczenia, stanowiska sprzedażowego i znajdującego się na nim produktu. Ponadto należy pamiętać o tym, że oprawy LED w zakładach, a w szczególności oświetlenie stanowiskowe, powinny uwzględniać wytyczne, o których wspomina Rozporządzenie Ministra Pracy.  Dokument ten stanowi podstawę zapewniającą bezpieczeństwo i higienę na stanowiskach pracy.

Czy lampy LED będą odpowiednie do oświetlenia ogólnego i stanowiskowego sklepu?

Wymiana tradycyjnych świetlówek na energooszczędne oprawy LED to gwarancja wielu korzyści w oświetleniu sklepu. Lampy ledowe charakteryzuje wysoki współczynnik oddawania barw, dzięki czemu idealnie sprawdzą się jako oświetlenie ogólne i akcentujące. Ten rodzaj oświetlenia, w  przeciwieństwie do zastosowania zwykłej żarówki, generuje przyjemne dla klienta i pracownika światło, odzwierciedlające parametry światła dziennego. Sprzyja to efektywnej pracy jak i komfortowi osób przebywających w przestrzeni handlowej.

Lampy do stanowiska sprzedażowego – rodzaje

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie jakie lampy do stanowiska sprzedażowego będą najlepsze. Zależy to od miejsca ich zastosowania oraz od produktu, jaki jest oferowany. Oświetlenie LED to:

  • Lampy wiszące, montowane na zawiesiach,
    np. oprawy liniowe typu Trunking LED
  • oprawy przemysłowe w wersji natynkowej,
  • lampy podłogowe,
  • źródła światła przeznaczone do montażu w sufitach podwieszanych,
  • lampy zadaniowe, przeznaczone do realizacji precyzyjnych prac,

a także inne rozwiązania. Warto pamiętać, że oświetlenie sklepu, jak i oświetlenie przemysłowe w ich magazynach mogą być wyposażone w sterowanie, co pozwala choćby na regulację natężenia światła oraz jeszcze większą oszczędność energii.

Sprawdź, jakie oświetlenie sklepowe LED oferuje Luxon. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci dobrać źródła światła dostosowane do oferowanego asortymentu!

Hej,

Jeżeli masz dodatkowe pytania, wypełnij formularz i zadaj je naszym specjalistom.

Pomożemy Ci w doborze optymalnych rozwiązań.

Zapytanie z artykułu SEO
Zgody

Zobacz pozostałe artykuły


Olśnienie przykre co to jest

Czym jest olśnienie przykre?

Każdy z nas niejednokrotnie doświadczył rażącego światła, które w praktyce nazywane jest olśnieniem przykrym. Nazywany potocznie efekt olśnienia wpływa niekorzystnie na narząd wzroku ograniczając stopień widzenia i zdolności rozpoznawania.

Więcej Info

jak przeliczyć lumeny na waty

Lumeny na waty – jak przeliczyć strumień świetlny?

Strumień świetlny oświetlenia LED podawany jest w lumenach. Natomiast w przypadku tradycyjnych źródeł światła zazwyczaj jasność świecenia była określana za pośrednictwem pobieranej przez nie mocy w watach. Żeby móc choć w pewnym stopniu porównać oba źródła niezbędny jest przelicznik lumeny na waty. Dlatego w tym artykule poruszamy tą kwestie.

Więcej Info


Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 71 733 60 50

9.00 – 16.00

Wypełnij formularz

Napisz do nas