Coraz częstszym pytaniem, jakie zadają sobie inwestorzy chcący wymienić lub wyposażyć obiekt w oprawy, dotyczy korzyści z wyboru polskiego producenta oświetlenia LED. Realne oszczędności związane z redukcją energii elektrycznej oraz bardziej komfortowe miejsca pracy, to aspekty przemawiające za inwestowaniem w nowoczesne lampy. Należy jednak mieć na uwadze także inne czynniki.
- Na co zwracać uwagę przy wyborze partnera do współpracy?
- Jakie profity są związane z krajowym wytwórcą?
- Czy polski producent oświetlenia LED to same korzyści?
Odpowiadamy na te i inne pytania związane z zakupem produktów, jakimi są oprawy przemysłowe i lampy uliczne.

Aspekty techniczne dotyczące zakupu u producenta lamp
Oprawy oświetleniowe wykonane w technologii LED to nie zawsze produkty, które cechuje najwyższa jakość. Przykładowo, by zapewnić niski współczynnik olśnienia, który wpływa na bezpieczeństwo użytkowników opraw, niezbędna jest odpowiednia konstrukcja i dopasowany projekt. Niejednokrotnie takie rozwiązania muszą być dostosowane do indywidualnych potrzeb. Dlatego bardzo ważny jest sposób produkcji lamp.
Jedną z korzyści wynikającą z wyboru polskiego producenta oświetlenia LED jest jego bliskość. Wizytacja w halach produkcyjnych często pozwala rozwiać wątpliwości związane z zakupem. Natomiast bezpośredni kontakt pozytywnie wpływa na współpracę, która dzięki temu zazwyczaj przebiega sprawniej.

Oprawy LED – związek między gwarancją a producentem oświetlenia
Oświetlenie biurowe, lampy dekoracyjne czy oświetlenie hal i dróg, każde z nich posiada pewne prawdopodobieństwo wystąpienia usterki. Jednak, w niektórych przypadkach, źródło światła w znaczący sposób wpływa na bezpieczeństwo osób znajdujących się w jego pobliżu. Z tego powodu istotnym aspektem jest gwarancja na produkt.
Krajowi producenci zazwyczaj charakteryzują się szybszą reakcją na wezwania niż np. importerzy opraw. Ponadto, dodatkową zaletą może być krótszy czas naprawy, bądź wymiany lampy. Dane te zazwyczaj producent podaje w ogólnych warunkach gwarancji (OWG).

Europejskie standardy na krajowym rynku
Projektowanie opraw LED jest nie lada wyzwaniem dla ich konstruktorów. To dzięki nim diody zastąpiły tradycyjne żarówki w lampach przemysłowych.
Wysoką skutecznością świetlną charakteryzują się rozwiązania oświetleniowe posiadające zoptymalizowane układy optyczne i termiczne, m.in. na to mają wpływ projektanci. Jednak w przypadku polskiego producenta oświetlenia LED, ich głównym zadaniem jest dostosowanie się do wyśrubowanych norm europejskich, przy jednoczesnym uzyskaniu najlepszych parametrów opraw.
Oświetlenie LED złożone z polskich komponentów
W dzisiejszych okolicznościach związanych z trudnościami dostępności komponentów zagranicznych, zaletą jest współpraca z polskim producentem oświetlenia. Korzyści z tym związane to także gwarancja dostaw. Polscy wytwórcy, tak jak my, współpracują często z krajowymi dostawcami. W naszej ofercie znajdziesz lampy LED, które projektujemy przy użyciu profili aluminiowych produkowanych na terenie Polski.

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami! Z przyjemnością opowiemy Ci o doświadczeniach naszych klientów.

Hej,
Jeżeli masz dodatkowe pytania, wypełnij formularz i zadaj je naszym specjalistom.
Pomożemy Ci w doborze optymalnych rozwiązań.
Zobacz pozostałe artykuły
Różnice między oświetleniem sodowym, a ledowym
Przed wykonaniem modernizacji oświetlenia, warto zadać sobie pytania, czym charakteryzują się i jakie są różnice między oświetleniem sodowym a ledowym? Może być to pomocne przy wyborze nowych źródeł światła. Jest to istotne w oświetleniu ulicznym i dotyczy także obiektów przemysłowych.
Pomiar natężenia jako integralna część audytu oświetlenia
Wymiana istniejących opraw oświetleniowych poprzedzona jest audytem, na który składa się pomiar natężenia oświetlenia. Jest to bardzo istotny element podczas realizacji wymiany źródeł światła na oprawy LED.

+48 71 733 60 50
9.00 – 16.00