Post author

Natalia GorowaPracownik działu Marketingu

see all posts of author

Post categories

More categories

0

LumiLine:LED i Ares:LED dołączyły do rodziny produktów

Powiększyliśmy swoją ofertę opraw do pomieszczeń biurowych oraz handlowych. Najnowszymi projektami są Ares:LED oraz LumiLine:LED, stworzone przez naszych specjalistów działu R&D.
Oprawa LumiLine:LED jest dostępna w dwóch rozmiarach: 1.7 m oraz 2.8 m. Do wyboru są również soczewki, które można dobrać w zależności od zastosowania oprawy. Dzięki możliwości użycia różnorodnej optyki, LumiLine znajdzie swoje miejsce nie tylko w obiektach biurowych. Spełni swoją rolę także w magazynach wysokiego składowania, dzięki niskiemu współczynnikowi olśnienia. Nadaje się również do obiektów handlowych, gdzie wydajnie oświetla półki sklepowe nawet z większej wysokości. Jej budowa umożliwia bezproblemowe łączenie w linie świetlne. Projektanci zadbali o to, aby do łączenia nie był potrzebny nawet śrubokręt, oprawę można dokręcić ręcznie za pomocą śruby motylkowej.
Tracklight:LED

LumiLine:LED

Ares:LED jest dostępny w wersji podtynkowej oraz natynkowej. Podobnie jak LumiLine:LED możemy go połączyć, dzięki czemu zostanie stworzona linia świetlna. Oprócz różnorodnej możliwości montażu, dział R&D stworzył oprawę Ares:LED o trzech wariantach mocy: 23W, 40W oraz 80W.
Tracklight:LED

Ares:LED RC

Obie oprawy przeszły długą drogę od poziomu koncepcji aż do samej jej realizacji. Na początku dział R&D przeprowadził badania rynkowe, na podstawie których mógł określić aktualne zapotrzebowanie. Następnie powstał szkic wraz z założeniami parametrów elektrooptycznych. Kolejnym etapem jest określenie konfiguracji silników LED oraz układów zasilania, za pomocą dobrania typu diody do oprawy. Po tym następuje czas na ustalenie miejsca pracy oprawy, dostosowania jej do niego oraz dobór konfiguracji elektrycznej. Jest to niezwykle istotny element, ponieważ dzięki niemu udaje się maksymalnie wykorzystać moc z zasilacza.
Po procesie wstępnym dopasowywany jest układ zasilania, typ optyki oraz rozkłady fotometryczne.

Każdy z tych etapów jest niezwykle ważny – zaniedbanie któregokolwiek z nich sprawi, że otrzymamy produkt o słabej jakości. Kiedy powyższe elementy zostaną już ustalone, wtedy przystępujemy do projektu obudowy. W zależności od typu oprawy i jej mocy, możemy oprzeć się o podstawowe obliczenia termiczne lub musimy posiłkować się symulacjami CFD. Jest to istotne ze względu na zakładane warunki środowiskowe oraz czas życia samej oprawy, ale również straty na strumieniu świetlnym, które rosną z temperaturą

Patryk Głowacki, dział R&D Luxon LED

Projekt samej obudowy jest optymalizowany na tyle, aby uzyskać margines bezpieczeństwa dla żywotności oprawy. Następnie przechodzi się do momentu, w którym na pierwsze miejsce przechodzi wygląd oprawy. Projektanci mają za zadanie stworzyć oprawę nie tylko funkcjonalną, ale również taką, która wizualnie będzie się wkomponowywać w charakter pomieszczenia.
Na finiszu dział R&D tworzy prototyp oprawy, sprawdza jej parametry oraz przygotowuje dokumentację:

Dzięki zastosowaniu metod numerycznych w projektowaniu, w szczególności projektowanie i analiza w 3D – minimalizujemy czas potrzebny na wypuszczenie produktu na rynek, ograniczając tworzenie fizycznych prototypów do minimum.

Patryk Głowacki, dział R&D Luxon LED

Tracklight:LED

Realizacja dla opraw Ares:LED, projekt: Rafał Wdowikowski

Tak długą i pracochłonną drogę przeszły nowe oprawy Ares:LED oraz LumiLine:LED, przy czym każda z nich została stworzona do innego typu pomieszczenia. Ares:LED jest nie tylko funkcjonalna, ale też wkomponowuje się znakomicie w powierzchnię biurową, która jest wymagająca, jeśli chodzi o efekty wizualne. Daje ona duże pole do popisu w przypadku aranżacji wnętrz. Różnorodny sposób montażu pozwala na dopasowanie produktu pod względem walorów estetycznych oraz funkcjonalnych. LumiLine:LED oprócz unikalnego wyglądu, znakomicie radzi sobie z oświetleniem wysokich pomieszczeń. Oprawa ta została stworzona z myślą o obiektach handlowych. Ze względu na zastosowany rodzaj optyki, doskonale doświetla sklepowe półki, dzięki czemu ma wpływ na wzrost sprzedaży produktów.

Read also

Możliwość komentowania jest wyłączona.