Post author

Natalia GorowaPracownik działu Marketingu

see all posts of author

Post categories

More categories

0

Luxon LED laureatem Deloitte Technology Fast 50 2018 Central Europe

Nasza firma po raz drugi z rzędu została laureatem prestiżowego rankingu Deloitte Technology, co więcej po raz drugi jako jedyna firma z branży elektrotechnicznej na liście.Tracklight:LED

Deloitte


Luxon LED został wyróżniony już w 2017 roku na liście Deloitte Technology Fast 500 regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. W tym roku firma trafiła do jeszcze bardziej elitarnego grona 50 firm z regionu Europy Środkowej, dzięki 286% wzrostu jaki odnotowała od 2014-2017 roku. W okresie ostatnich 4 lat przychody firmy Luxon LED wzrosły z 5,5 mln PLN do 21,8 mln PLN, co jest wyjątkowym wynikiem wśród producentów nie tylko oświetlenia, ale w całej branży elektrotechnicznej zarówno w Polsce jak i Europie.


W tym roku kwalifikacja była jeszcze trudniejsza niż dotychczas, ponieważ laureaci musieli pochwalić się nie tylko szybkim rozwojem, ale także unikalną technologią, tzw. “proprietary technology”. Tą technologią w firmie Luxon są zarówno prace badawcze nad własną serią zasilaczy przeznaczonych do wysokich temperatur jak i moduł TCM, który zdalnie czuwa nad parametrami oprawy w zakresie Temperatury, Czasu i Mocy. Dla nas moduł TCM to pierwszy krok do szerszej strategii związanej z wdrażaniem IoT (internetu rzeczy).


Warto zwrócić uwagę, że na liście Deloitte królują spółki z branży oprogramowania, jest ich aż 32. Zaledwie 7 laureatów to spółki zajmujące się produkcją tzw. “hardware”, a wśród nich jest właśnie nasza firma. Aż 18 spółek to firmy z Polski, z czego Piwik PRO, Codedose i Luxon reprezentują Wrocław.


Firma nie zamierza zwalniać tempa, raptem we wrześniu 2018 pozyskała 3,5 mln PLN kapitału inwestycyjnego. Zarząd spółki planuje inwestycje w trzech głównych obszarach, takich jak: sprzedaż i marketing – dalsze skalowanie przychodu firmy na rynku krajowym i w eksporcie; produkt – wykonanie kolejnych kroków rozwojowych w ramach portfolio opraw oświetleniowych oraz na rynku IoT; produkcja – wyposażenie nowego zakładu produkcyjnego w profesjonalne linie produkcyjne.

Tracklight:LED

Deloitte

 

Read also

Możliwość komentowania jest wyłączona.