Post author

Natalia GorowaPracownik działu Marketingu

see all posts of author

Post categories

More categories

0

Luxon LED ma nowego inwestora!

Ogromne gratulacje dla całego zespołu Luxon za zaangażowanie, a w szczególności dla Marka Ostrowskiego za zwieńczenie sukcesem bardzo ważnego projektu, jakim było pozyskanie nowego inwestora. Z ekscytacją informujemy, że naszym nowym partnerem finansowym od zeszłego tygodnia jest fundusz współzarządzany przez Noble Funds TFI oraz CVI Dom Maklerski (CVI). Dziękujemy naszemu poprzedniemu inwestorowi za 5 lat współpracy, które pozwoliły naszej firmie rozwinąć skrzydła z małej spółki do dynamicznie rozwijającej się firmy z 83 osobami na pokładzie.

 

Tracklight:LED

Zarząd Luxon LED

Luxon LED od początku nastawiał się na dynamiczne wzrosty w branży profesjonalnego oświetlenia LED, a w szczególności w segmentach przemysłu, handlu i oświetlenia ulicznego. Obecnie sfinalizowany proces pozyskania inwestora jest już drugą zakończoną sukcesem rundą finansowania, po pozyskaniu środków na rozwój od aniołów biznesu w 2013 roku. Jednocześnie założyciele spółki Marek Ostrowski, Krzysztof Ostrowski, Maciej Szott oraz doradca założycieli Sławomir Borkowski zachowają pakiet kontrolny (55% udziałów) w spółce.

 

W ramach obecnej rundy finansowania, Luxon LED pozyskał 3,5 mln PLN kapitału inwestycyjnego dla trzech głównych obszarów wzrostu, takich jak:

1.sprzedaż i marketing – dalsze skalowanie przychodu firmy na rynku krajowym i w eksporcie; produkt – wykonanie kolejnych kroków rozwojowych w ramach portfolio opraw oświetleniowych oraz na rynku IoT;

2.produkcja – wyposażenie nowego zakładu produkcyjnego w profesjonalne linie produkcyjne.

 

Od tego roku pracujemy w ramach nowej perspektywy i strategii na lata 2018-2022, której celem jest uczynienie ze Spółki jednego z największych producentów opraw LED w Polsce.

Prezes zarządu Krzysztof Ostrowski jasno formułuje oczekiwania wobec tej transakcji

Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć dynamiczny, młody ale już bardzo doświadczony zespół Luxona swoją wiedzą i kapitałem. Liczymy, że Luxon LED będzie nadal dynamicznie zwiększał przychody oraz zyski

powiedział Paweł Jacel, Dyrektor Inwestycyjny w CVI Dom Maklerski, odpowiedzialny za inwestycje typu private equity.

Jednocześnie czujemy ogromną radość jak i odpowiedzialność za nowy plan rozwoju, dlatego, zamiast świętować, bierzemy się od razu do pracy!
Przy okazji zapraszamy do szerszego artykułu w Pulsie Biznesu, który uchyla rąbka tajemnicy gdzie i w jaki sposób nawiązaliśmy kontakt z naszym nowym partnerem:

 

Artykuł w Pulsie Biznesu

Read also

Możliwość komentowania jest wyłączona.