Zaczynaliśmy w 2008 roku jako start-up, mając wielkie plany na przyszłość, wiarę w swoje możliwości i potencjał. Byliśmy jednak świadomi, że jesteśmy dopiero na początku drogi, a cel, jaki chcemy osiągnąć, jest gdzieś daleko, gdzie jeszcze nie sięgały nasze realne wyobrażenia. Już wtedy widzieliśmy siebie na pozycji europejskiego lidera inteligentnego oświetlenia profesjonalnego. Jednak dopiero dzisiaj możemy udowodnić, iż droga, którą wybraliśmy, była jedyną słuszną. Znaleźliśmy się wśród 1000 najszybciej rozwijających się w firm w Europie, w połowie rankingu FT 1000.

Jedyny producent oświetlenia

Ranking FT 1000 przygotowywany jest od trzech lat przez brytyjski dziennik „Financial Times”. To zestawienie najszybciej rozwijających się firm w Europie, wśród których dominującą rolę od początku odgrywają przedsiębiorstwa z branży IT. Można uznać, że to bezkonkurencyjni gracze, którzy zdominowali rynek. W tegorocznym rankingu uwzględniano najwyższy procentowy wzrost przychodów w latach 2014–2017. Na pierwszym miejscu uplasował się brytyjski fintech Blue Motor Finance, czyli firma, która stworzyła platformę przeznaczoną do zakupu samochodów od dealerów z Wielkiej Brytanii wraz z możliwością sfinalizowania transakcji w formie pożyczki. Drugie miejsce również przypisano firmie brytyjskiej – Deliveroo – jednak tym razem z zupełnie innej branży, a mianowicie dowozu jedzenia. Czołówkę zamyka estońskie Taxify, twórca aplikacji do zamawiania taksówek.

Skalując ranking FT 1000, trafiamy na 22 polskie firmy. W ubiegłym roku było ich 20, a dwa lata temu tylko 6. W połowie stawki, a dokładnie na 599. miejscu plasuje się Luxon, który po raz pierwszy zasłużył sobie na miejsce w tym prestiżowym rankingu. To ogromny przełom w rozwoju naszej firmy. Wzrost naszych przychodów w latach 2014–2017 wyniósł 292%, co stanowi ogromne osiągnięcie napędzające do dalszej pracy.

Jesteśmy jedynym producentem oświetlenia w rankingu, a to ogromne wyróżnienie. Czy zatem możemy już uznać siebie za europejskiego lidera inteligentnego oświetlenia profesjonalnego? „Financial Times” dał nam wyraźny sygnał, że mamy do tego najlepsze predyspozycje.

Nasza droga do miejsca w rankingu FT 1000

Rok temu obchodziliśmy 10-lecie istnienia, a na 11. urodziny otrzymaliśmy wymarzony prezent – miejsce w rankingu FT 1000. Od 2008 roku każdy kolejny rok był dla nas pełen wyzwań, nowych doświadczeń, zmian i pomysłów. W 2010 roku wykonaliśmy oświetlenie dla największej hali przemysłowej w Polsce – Baxter Manufacturing. Rok później nawiązaliśmy współpracę z firmą Osram i rozpoczęliśmy produkcję opraw w ramach umowy co-brandingowej. Kolejnym przełomem było pojawienie się opraw z serii Industrial LED i Highbay LED, które zagwarantowały nam przychód w wysokości 1,65 mln zł. W 2013 poprawiliśmy ten wynik ponad dwukrotnie, a w następnym roku przekroczyliśmy magiczne 5,5 mln zł, po czym otrzymaliśmy tytuł najszybciej rozwijającej się spółki z branży elektrotechnicznej w Polsce.

Z każdym kolejnym rokiem obserwowaliśmy wyraźny wzrost przychodów naszej firmy. W 2017 było to już 22 mln zł, a w ubiegłym udało nam się osiągnąć prawie 30 mln zł. To dzięki wykwalifikowanym pracownikom, uczciwemu postępowaniu, umiejętności współdziałania, niezawodności produktów i ogromnemu zaangażowaniu w każdy projekt mogliśmy uznać każdy kolejny rok za lepszy od poprzedniego. 599 miejsce w rankingu najszybciej rozwijających się firm w Europie jest dla nas nie tylko wyróżnieniem oraz nagrodą, lecz także motywacją do poprawienia tego wyniku w przyszłym roku.

Teraz koncentrujemy się na rozwoju eksportu. Nasz cel stanowi udoskonalenie współpracy z naszymi partnerami w Europie i na Bliskim Wschodzie. Wciąż budujemy naszą markę, ponieważ wiemy, że zawsze można zrobić wszystko jeszcze lepiej.

Zobacz ranking

Zobacz pozostałe wpisy o firmie

Modernizacja Luxon dla Swiss Krono najlepszą inwestycją oświetleniową 2023

Już drugi rok z rzędu zgarniamy nagrodę na Najlepszą Inwestycję Oświetleniową. W tym roku do konkursu zgłosiliśmy modernizację oświetlenia, którą zrealizowaliśmy dla zakładu produkcyjnego  Swiss Krono.

Więcej Info

Luxon LED rozświetli SWISS KRONO. Nowe ekologiczne i energooszczędne rozwiązanie dla żarskiego producenta materiałów drewnopochodnych.

Luxon LED wygrał przetarg na poprawę efektywności energetycznej w zakładzie SWISS KRONO sp. z o.o., spółki wchodzącej w skład szwajcarskiego holdingu SWISS KRONO Group, jednego z wiodących producentów materiałów drewnopochodnych na świecie. Wymienionych zostanie blisko 4’500 opraw oświetleniowych w zakładzie w Żarach, co przełoży się na zmniejszenie zużycia energii o 5.435 MWh rocznie rocznie.

Więcej Info


Luxon kontakt

Masz dodatkowe pytania?

Zapytaj naszego eksperta

Zapytanie z artykułu SEO
Zgody