Industrias Alegre to wywodząca się z Hiszpanii firma rodzinna – globalny producent oraz dostawca części dla największych koncernów motoryzacyjnych. W 2017 r. ruszyło duże centrum produkcyjne w Biskupicach Podgórnych, w gminie Kobierzyce, zajmujące się wytwarzaniem części do samochodów marki Ford. Firma Luxon wykonała dwie realizacje dla Industrias Alegre. Pierwszą była modernizacja oświetlenia w istniejącej już hali produkcyjnej. Kolejne zadanie polegało na opracowaniu kompleksowego projektu  oświetlenia podstawowego (z systemem sterowania) oraz oświetlenia awaryjnego w drugiej, nowo powstającej hali.


Co osiągnęła firma Industrias Alegre dzięki modernizacji oświetlenia?

3 lata

Zwrot z inwestycji energii po modernizacji

60000 PLN

60 tysięcy złotych oszczędności rocznie

5 lat gwarancji

60 miesięcy gwarancji

Założenia i potrzeby

Przemysł motoryzacyjny: jak równomiernie oświetlić halę?

Przy wytwarzaniu części samochodowych z tworzyw sztucznych liczy się precyzja i efektywność. Dlatego powierzchnie magazynowe i produkcyjne muszą być równomiernie, dokładnie oświetlone. Dla klienta istotne było oświetlenie zgodne z normami oraz dobór opraw o długiej żywotności. Aby doświetlić powierzchnię pod ścianami, na modernizowanej hali zmieniliśmy rozmieszczenie opraw. Na nowej inwestycji, podczas montażu, rozpoczął się proces instalacji maszyn produkcyjnych, co wymagało od naszych monterów dużej ostrożności,precyzji i elastyczności.


cytat

Luxon wygrał zdecydowanie jakością, referencjami i opiniami na rynku jak i zaproponowanymi rozwiązaniami.

Krzysztof Jarzyna

Krzysztof Jarzyna
Dyrektor zarządzający


Rozwiązanie

Oprawy o długiej żywotności i system sterowania

Ze względu na wysokość pomieszczeń, w obu halach zastosowaliśmy proste w montażu oprawy Highbay, ze standardową optyką 120 stopni. Umożliwiło to równomierne doświetlenie powierzchni. Cały system został uzupełniony o czujniki światła zewnętrznego, które regulują natężenie oświetlenia LED względem światła wpadającego przez świetliki dachowe. W nowej hali dodatkowo zastosowaliśmy oprawy Downlight:LED w komunikacji i częściach socjalnych oraz oprawy Industrial:LED w niskich pomieszczeniach i w charakterze doświetlenia stanowiskowego. Oprawy Skylight:LED zapewniły dobrą widoczność na terenach zewnętrznych. Jako dodatkowe rozwiązanie w obu halach, zaproponowaliśmy klientowi system sterowania oświetleniem. Zamontowaliśmy 5 paneli sterujących, a czujniki światła rozlokowaliśmy na całej powierzchni. Wydzieliliśmy strefy dla magazynu, hali produkcyjnej oraz sanitariatów.

Co zyskał klient?

Spełniliśmy wszystkie założenia klienta

  • Montaż nowoczesnych opraw LED spowodował zmniejszenie kosztów zużycia prądu o 63%.
  • Realistyczne odwzorowanie barw pozytywnie wpłynęło na pracę Działu Kontroli Jakości, umożliwiając szybkie wykrywanie ewentualnych uszkodzeń, nadgnić czy zmian kolorów asortymentu.
  • Szeroki kąt rozsyłu zapewnił dokładne i równomierne oświetlenie każdego miejsca, bez efektu olśnienia.
  • Bardzo wysoka odporność na działanie wody i kurzu (IP 65) sprawia, że oprawy mogą działać w pomieszczeniach z podwyższoną wilgotnością i są łatwe w czyszczeniu.
  • Konstrukcja dyfuzora, z radiatorem bocznym aluminiowym, spełnia wymogi sanepidu, umożliwiając samoczyszczenie opraw dzięki przepływom powietrza.

Zobacz inwestycję po modernizacji

cytat

System sterowania oświetleniem to nowoczesne rozwiązanie, pozwalające w wyraźny sposób minimalizować koszty energii

Rafał Wdowikowski

Rafał Wdowikowski

Kierownik wsparcia technicznego


Zobacz pozostałe Case Study


Kompleksowe wykonawstwo i modernizacja oświetlenia przy ul. Sudeckiej w Legnicy

Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy zdecydował się na modernizację oświetlenia przy ulicy Sudeckiej poszukiwał kompleksowego wykonawcy. Zlecenie dotyczyło wymiany opraw na istniejących już słupach, a także instalacji systemu sterowania oraz zarządzania oświetleniem współpracującego z systemem ITS. Zobacz efekty naszej współpracy z firmą Apanet.

Więcej Info

oprawy Industrial w firmie Arbet

Arbet: z oprawą o skuteczności 185lm/W

Na etapie projektowania wybrano oprawy hermetyczne Industrial:LED, Ultima:LED oraz Highbay:LED

Więcej Info


Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 505 383 653

9.00 – 16.00

biuro@luxon.pl

napisz do nas