Industrias Alegre to wywodząca się z Hiszpanii firma rodzinna – globalny producent oraz dostawca części dla największych koncernów motoryzacyjnych. W 2017 r. ruszyło duże centrum produkcyjne w Biskupicach Podgórnych, w gminie Kobierzyce, zajmujące się wytwarzaniem części do samochodów marki Ford. Firma Luxon wykonała dwie realizacje dla Industrias Alegre. Pierwszą była modernizacja oświetlenia w istniejącej już hali produkcyjnej. Kolejne zadanie polegało na opracowaniu kompleksowego projektu  oświetlenia podstawowego (z systemem sterowania) oraz oświetlenia awaryjnego w drugiej, nowo powstającej hali.


Co osiągnęła firma Industrias Alegre dzięki modernizacji oświetlenia?

Ikona zwrotu z inwestycji w oświetlenie po 3 latach - Luxon LED

Zwrot z inwestycji energii po modernizacji

Znaczek oszczędności na oświelteniu 60000 PLN - Luxon LED

60 tysięcy złotych oszczędności rocznie

Ikona 5 lat gwarancji na oświetlenie - Luxon LED

60 miesięcy gwarancji

Założenia i potrzeby

Przemysł motoryzacyjny: jak równomiernie oświetlić halę?

Przy wytwarzaniu części samochodowych z tworzyw sztucznych liczy się precyzja i efektywność. Dlatego powierzchnie magazynowe i produkcyjne muszą być równomiernie, dokładnie oświetlone. Dla klienta istotne było oświetlenie zgodne z normami oraz dobór opraw o długiej żywotności. Aby doświetlić powierzchnię pod ścianami, na modernizowanej hali zmieniliśmy rozmieszczenie opraw. Na nowej inwestycji, podczas montażu, rozpoczął się proces instalacji maszyn produkcyjnych, co wymagało od naszych monterów dużej ostrożności,precyzji i elastyczności.


cytat

Luxon wygrał zdecydowanie jakością, referencjami i opiniami na rynku jak i zaproponowanymi rozwiązaniami.

Miniatura zdjęcia Krzysztofa Jarzyny - Luxon LED

Krzysztof Jarzyna
Dyrektor zarządzający


Rozwiązanie

Oprawy o długiej żywotności i system sterowania

Ze względu na wysokość pomieszczeń, w obu halach zastosowaliśmy proste w montażu oprawy Highbay, ze standardową optyką 120 stopni. Umożliwiło to równomierne doświetlenie powierzchni. Cały system został uzupełniony o czujniki światła zewnętrznego, które regulują natężenie oświetlenia LED względem światła wpadającego przez świetliki dachowe. W nowej hali dodatkowo zastosowaliśmy oprawy Downlight:LED w komunikacji i częściach socjalnych oraz oprawy Industrial:LED w niskich pomieszczeniach i w charakterze doświetlenia stanowiskowego. Oprawy Skylight:LED zapewniły dobrą widoczność na terenach zewnętrznych. Jako dodatkowe rozwiązanie w obu halach, zaproponowaliśmy klientowi system sterowania oświetleniem. Zamontowaliśmy 5 paneli sterujących, a czujniki światła rozlokowaliśmy na całej powierzchni. Wydzieliliśmy strefy dla magazynu, hali produkcyjnej oraz sanitariatów.

Co zyskał klient?

Spełniliśmy wszystkie założenia klienta

  • Montaż nowoczesnych opraw LED spowodował zmniejszenie kosztów zużycia prądu o 63%.
  • Realistyczne odwzorowanie barw pozytywnie wpłynęło na pracę Działu Kontroli Jakości, umożliwiając szybkie wykrywanie ewentualnych uszkodzeń, nadgnić czy zmian kolorów asortymentu.
  • Szeroki kąt rozsyłu zapewnił dokładne i równomierne oświetlenie każdego miejsca, bez efektu olśnienia.
  • Bardzo wysoka odporność na działanie wody i kurzu (IP 65) sprawia, że oprawy mogą działać w pomieszczeniach z podwyższoną wilgotnością i są łatwe w czyszczeniu.
  • Konstrukcja dyfuzora, z radiatorem bocznym aluminiowym, spełnia wymogi sanepidu, umożliwiając samoczyszczenie opraw dzięki przepływom powietrza.

Zobacz inwestycję po modernizacji

cytat

System sterowania oświetleniem to nowoczesne rozwiązanie, pozwalające w wyraźny sposób minimalizować koszty energii

Miniatura zdjęcia Rafała Wdowikowskiego - Luxon LED

Rafał Wdowikowski

Kierownik wsparcia technicznego


Zobacz pozostałe Case Study


Oświetlenie wraz ze sterowaniem i kompleksowym wykonaniem dla hali produkcyjnej NEU-JKF Sp. z o.o.

NEU-JKF Sp. z o.o. to firma, która działa od 1997 roku. Jej specjalnością jest dostarczanie kompletnych instalacji odpylania i transportu pneumatycznego dla różnych gałęzi przemysłu. Spółka stawia na sprawdzone i nowoczesne systemy oczyszczania powietrza, z których mogą skorzystać zarówno duże zakłady, jak i małe firmy rzemieślnicze.

Więcej Info

Oświetlenie Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego

Nowe oświetlenie w Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnym “Szansa” w Piotrkowie Trybunalskim

Oświetlenie, które nie będzie ciągle ulegać awariom - takie wymagania przedstawiło nam Centrum Edukacyjne - Rehabilitacyjne “SZANSA” z Piotrkowa Trybunalskiego, które specjalizuje się w rehabilitacji i pomocy dzieciom oraz osobom z różnymi stopniami zaburzeń. Zaproponowaliśmy im rozwiązania, które pozwoliły na stworzenie komfortowych warunków i pozwoliły na oszczędności w wydatkach. Jakie oprawy zastosowaliśmy w tym projekcie? Możesz się tego dowiedzieć po zapoznaniu z naszym nowym case study!

Więcej Info


Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 505 383 653

9.00 – 16.00

Wypełnij formularz

Napisz do nas