Theysohn Formenbau GmbH należy do grupy Boryszew, która aktywnie działa na rynku Automotive, branży chemicznej oraz przemysłu metalowego. Firma Theysohn Formenbau GmbH skoncentrowana jest na produkcji matryc metalowych wykorzystywanych do produkcji elementów plastikowych. Dysponuje bardzo rozwiniętym i zaawansowanym technologicznie parkiem maszynowym, dzięki czemu może proponować swoim klientom produkty unikalne, wysokogatunkowe i o różnych formach. Wykonaliśmy audyt oświetlenia w trzech niemieckich oddziałach firmy, zwracając szczególną uwagę na wpływ oświetlenia na bezpieczeństwo pracy oraz koszty eksploatacji. Zaproponowaliśmy konkretne rozwiązania, prowadzące do modernizacji oświetlenia LED w zakładzie produkcyjnym. Klient zdecydował się na ich wdrożenie

Co osiągnęła firma dzięki modernizacji oświetlenia na hali produkcyjnej?

Znaczek oszczędności 50% - Luxon LED

Oszczędności bliskie 50%

Miniatura znaczka 2 razy większego natężenia światła - Luxon LED

2,5 krotny wzrost natężenia światła

Zaawansowane sterowanie interfejsem uSee

modernizacja oświetlenia LED w zakładzie produkcyjnym

cytat

Przekonało mnie, że wszystko zostanie zrealizowane przez jedną firmę. Że współpracujemy nie tylko ze sprzedawcą, lecz z producentem i sprzedawcą  – z Firmą, która sama produkuje w Europie.

Henning Strepkowski
Kierownik ds. bezpieczeństwa i utrzymania ruchu

Wyzwanie w modernizacji oświetlenia w branży produkcyjnej

Oprawy oświetleniowe odporne na wysokie temperatury. Jakie lampy spełnią najlepiej swoją funkcję w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym?

Wymiana opraw miała być przeprowadzana w nieco starych halach produkcyjnych, które szczególnie latem mocno nagrzewają się pod sufitem, a praca odbywa się w wysokich temperaturach. Klient oczekiwał od nas źródeł światła, wyróżniających się wolną degradacją i długą żywotnością. Miały być wykonane z wysokiej jakości komponentów, które zagwarantują im zarówno trwałość, jak też wpłyną pozytywnie na obniżenie kosztów za energię elektryczną. Ponadto oczekiwał innowacji dotyczących automatyzacji i zdalnego sterowania. Modernizacja oświetlenia LED w zakładzie produkcyjnym musiała odbywać się podczas pracy na hali bez konieczności zatrzymywania procesu produkcyjnego.

Przebieg realizacji oraz rozwiązania

Przystosowane do pracy w wysokich temperaturach oświetlenie z innowacyjnym sterowaniem, o większym natężeniu i niskim zużyciu energii

Oprawy zostały przez nas zamontowane wraz z nowym okablowaniem oraz szafą, która wymagała wymiany. Uwzględniając warunki panujące na halach i oczekiwania klienta, wybraliśmy lampy Ultima LED w wersji PRO odporne na wysokie temperatury otoczenia, ze współczynnikiem szczelności IP65 oraz niskim współczynnikiem UGR dla zwiększenia komfortu pracy i bezpieczeństwa. Oświetlenie na hali produkcyjnej zostało wyposażone w system sterowania Helvar. Sterowanie uwzględnia podział na strefy, w każdej zamontowane zostały czujniki światła. Panele przyciskowe umożliwiają zarządzanie oświetleniem, wybór scen świetlnych, wyłączanie i załączanie. System uzupełniony jest o panel USEE, dzięki któremu możliwe jest sterowanie z poziomu przeglądarki internetowej. Ponadto informuje o awarii oraz monitoruje zużycie energii elektrycznej przez oprawy oświetleniowe w czasie rzeczywistym.

Korzyści dla klienta z branży produkcyjnej

Spełniliśmy wszystkie założenia klienta:

  • Oszczędności energii na poziomie 50%
  • Średnio 2,5 krotny wzrost natężenia światła w strefach roboczych – poprawa bezpieczeństwa pracy
  • Nowoczesne, zdalne sterowanie oświetleniem dzięki interfejsowi USEE
  • Poprawa komfortu pracy pracowników dzięki niższemu współczynnikowi UGR
  • 5-letnia gwarancja na oprawy

Podsumowanie Realizacji

48% oszczędności energii elektrycznej w skali roku

Pobierz Case Study w formie PDF

Emisja CO2

Roczna redukcja emisji CO2 ze 168 ton do 82 ton

Galeria Realizacji


Zobacz pozostałe Case Study


Grolsch oświetlenie

Case study Luxon i Indulux dla browaru Grolsch w Holandii

Firma Indulux nawiązała z nami współpracę, która polegała m.in. na dostarczeniu opraw LED do obiektów należących do Grolsch w Holandii. Obniżenie zużycia energii elektrycznej, dbanie o środowisko i pracowników oraz konieczność wyłączenia z użytku świetlówek były głównymi powodami, dla których przedsiębiorstwo zdecydowało się na wymianę źródeł światła.

Więcej Info

oświetlenie sklepu

Realizacja w sklepie KOMFORT HOME w Komornikach

Jakie są największe wyzwania i potrzeby salonów sprzedaży, które planują zakup oświetlenia? Zapraszamy do zapoznania się z case study naszego klienta KOMFORT HOME. Sklep, który znajduje się w Komornikach został wyposażony w nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED.

Więcej Info


Luxon kontakt

Masz dodatkowe pytania?

Zapytaj naszego eksperta

Zapytanie z artykułu SEO
Zgody