Theysohn Formenbau GmbH należy do grupy Boryszew, która aktywnie działa na rynku Automotive, branży chemicznej oraz przemysłu metalowego. Firma Theysohn Formenbau GmbH skoncentrowana jest na produkcji matryc metalowych wykorzystywanych do produkcji elementów plastikowych. Dysponuje bardzo rozwiniętym i zaawansowanym technologicznie parkiem maszynowym, dzięki czemu może proponować swoim klientom produkty unikalne, wysokogatunkowe i o różnych formach. Wykonaliśmy audyt oświetlenia w trzech niemieckich oddziałach firmy, zwracając szczególną uwagę na wpływ oświetlenia na bezpieczeństwo pracy oraz koszty eksploatacji. Zaproponowaliśmy konkretne rozwiązania, prowadzące do zmian w tym zakresie. Klient zdecydował się na ich wdrożenie

Co osiągnęła firma dzięki modernizacji oświetlenia??

Znaczek oszczędności 50% - Luxon LED

Oszczędności bliskie 50%

Miniatura znaczka 2 razy większego natężenia światła - Luxon LED

2,5 krotny wzrost natężenia światła

Zaawansowane sterowanie interfejsem uSee

cytat

Przekonało mnie, że wszystko zostanie zrealizowane przez jedną firmę. Że współpracujemy nie tylko ze sprzedawcą, lecz z producentem i sprzedawcą  – z Firmą, która sama produkuje w Europie.

Henning Strepkowski
Kierownik ds. bezpieczeństwa i utrzymania ruchu

Wyzwanie

Oprawy oświetleniowe odporne na wysokie temperatury. Jakie lampy spełnią najlepiej swoją funkcję w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym?

Wymiana opraw miała być przeprowadzana w nieco starych halach produkcyjnych, które szczególnie latem mocno nagrzewają się pod sufitem, a praca odbywa się w wysokich temperaturach. Klient oczekiwał od nas źródeł światła, wyróżniających się wolną degradacją i długą żywotnością. Miały być wykonane z wysokiej jakości komponentów, które zagwarantują im zarówno trwałość, jak też wpłyną pozytywnie na obniżenie kosztów za energię elektryczną. Ponadto oczekiwał innowacji dotyczących automatyzacji i zdalnego sterowania. Wymiana lamp musiała odbywać się podczas pracy zakładu bez konieczności zatrzymywania procesu produkcyjnego.

Przebieg realizacji oraz rozwiązania

Przystosowane do pracy w wysokich temperaturach oświetlenie z innowacyjnym sterowaniem, o większym natężeniu i niskim zużyciu energii

Oprawy zostały przez nas zamontowane wraz z nowym okablowaniem oraz szafą, która wymagała wymiany. Uwzględniając warunki panujące na halach i oczekiwania klienta, wybraliśmy lampy Ultima LED w wersji PRO odporne na wysokie temperatury otoczenia, ze współczynnikiem szczelności IP65 oraz niskim współczynnikiem UGR dla zwiększenia komfortu pracy i bezpieczeństwa. Oświetlenie zostało wyposażone w system sterowania Helvar. Sterowanie uwzględnia podział na strefy, w każdej zamontowane zostały czujniki światła. Panele przyciskowe umożliwiają zarządzanie oświetleniem, wybór scen świetlnych, wyłączanie i załączanie. System uzupełniony jest o panel USEE, dzięki któremu możliwe jest sterowanie z poziomu przeglądarki internetowej. Ponadto informuje o awarii oraz monitoruje zużycie energii elektrycznej przez oprawy oświetleniowe w czasie rzeczywistym.

Korzyści dla klienta

Spełniliśmy wszystkie założenia klienta

  • Oszczędności energii na poziomie 50%
  • Średnio 2,5 krotny wzrost natężenia światła w strefach roboczych – poprawa bezpieczeństwa pracy
  • Nowoczesne, zdalne sterowanie oświetleniem dzięki interfejsowi USEE
  • Poprawa komfortu pracy pracowników dzięki niższemu współczynnikowi UGR
  • 5-letnia gwarancja na oprawy

Podsumowanie Realizacji

48% oszczędności energii elektrycznej w skali roku

Pobierz Case Study w formie PDF

Emisja CO2

Roczna redukcja emisji CO2 ze 168 ton do 82 ton

Galeria Realizacji


Zobacz pozostałe Case Study


Modernizacja oświetlenia w halach firmy Arix, producenta środków czystości i higieny osobistej

Firma ARIX specjalizuje się w produkcji środków czystości. Jej siedziba znajduje się w gminie Kleszczów, gdzie znajdują się dwie hale produkcyjne o powierzchni 8 tys. m2. Producent po kilkunastu latach działalności zdecydował się na modernizację oświetlenia na halach produkcyjnych i pomieszczeniach socjalnych. Celem była poprawa warunków pracy oraz aspektów ekologicznych.

Więcej Info

Oświetlenie na drodze ekspresowej

Nowe oświetlenie ze sterowaniem na drodze ekspresowej S6 na odcinku Kołobrzeg-Ustronie Morskie

Oświetlenie dla drogi ekspresowej S6 to kolejny projekt, który realizowaliśmy we współpracy z firmą Apanet, dostarczającą innowacyjne systemy sterowania oświetleniem. Z jej polecenia podwykonawca projektu, firma Arkowar z Warszawy, specjalizująca się w realizacji przedsięwzięć z zakresu projektowania, budowy i rozbudowy, a także specjalistycznych robót elektrycznych, nawiązała z nami kontakt.

Więcej Info


Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 505 383 653

9.00 – 16.00

biuro@luxon.pl

napisz do nas