Modernizacja oświetlenia w hurtowni materiałów budowlanych

PSB Mrówka Sulejów to jeden ze sklepów sieci wchodzącej w skład Grupy PSB. Ponadto to jedna z największych i najszybciej rozwijających się hurtowni materiałów budowlanych i sklepów z sektora dom i ogród. Firma zdecydowała się na wymianę oświetlenia w hali sprzedażowej w celu zapewnienia lepszej widoczności produktów dla konsumentów. PSB Mrówka Sulejów to nowoczesny market, który stawia na najwyższą jakość produktów, zapewniając jednocześnie klientom szeroki wybór rozwiązań. Profesjonalne materiały budowlane i akcesoria do wyposażenia wnętrz pozwalają nie tylko przeprowadzić remont, ale też zmienić ich aranżację. Po zapytaniu o stworzenie oferty wymiany oświetlenia, firma zleciła nam wykonanie projektu.

Wideo z realizacji

Obejrzyj wideo, które przygotował nasz Expert Key Account Manager – Kamil Frątczak

Kamil dołączył do naszego zespołu kilka lat temu i odpowiada za obsługę inwestycji w centrum Polski

Co zyskał inwestor korzystając z naszych opraw i usług?

Ikona 5 lat gwarancji na oświetlenie - Luxon LED

Oświetlenie zgodne z obowiązującymi normami, z 5-letnią gwarancją

Zwiększenie natężenia światła do 700 lx

Ikona 3x KWh, wpis kompleksowa modernizacja dla firmy LG Electronics - Luxon LED

Trzykrotnie niższe zużycie energii

cytat

Przede wszystkim staraliśmy się, aby w projekcie wykorzystać obecne trasy kablowe, tak aby nie generować dodatkowych kosztów z tytułu montażu.

Miniatura zdjęcia Kamila Frątczaka - Luxon LED

Kamil Frątczak
Expert Key Account Manager

PSB_case_2

Wyzwanie w modernizacji oświetlenia w sklepie

Wymiana oświetlenia na istniejących trasach kablowych. Jakie oprawy poprawią widoczność produktów i jednocześnie zadbają o estetykę w hali sprzedażowej?

Zlecenie dotyczyło modernizacji oświetlenia w hali sprzedażowej przy wykorzystaniu istniejących tras kablowych, tak aby nie generować dodatkowych kosztów z tytułu montażu okablowania i nowych elementów montażowych. Oznaczało to, że oprawy muszą być zaprojektowane tak, aby ich montaż przebiegł 1 do 1. Ponadto klient oczekiwał wysokiego bezpieczeństwa w postaci niskiej awaryjności opraw LED przy jednoczesnym zapewnieniu poprawy natężenia oświetlenia. Ważne było także doświetlenie nie tylko dużych, ale też małych elementów w celu ich wyeksponowania, bez zastosowania dodatkowych spotów. Ważnym oczekiwaniem klienta była także konkurencyjna cena, przy utrzymaniu wysokiej jakości efektu. Finalnie miały powstać elastyczne oprawy, idealnie wkomponowane w istniejącą infrastrukturę, pozwalające właściwie wyeksponować towar.

Oświetlenie w sklepie budowlanym – przebieg realizacji oraz rozwiązania

Indywidualne rozwiązania z oprawą o wysokich walorach estetycznych i niskim współczynnikiem UGR z inteligentnym sterowaniem

Po przeanalizowaniu wytycznych klienta oraz w oparciu o uzyskane parametry, zaproponowaliśmy firmie oprawy LumiLine 3.0 jako rozwiązanie pozwalające oddać właściwy poziom barw. Zastosowany dyfuzor w oprawie pozwolił doświetlić za pomocą głównego oświetlenia również małe elementy. Tym sposobem możliwe było ich wyeksponowanie, bez konieczności zastosowania dodatkowych spotów. Oprawy zostały zamontowane na istniejących trasach kablowych, co pozwoliło zmniejszyć koszty z tytułu montażu. Dzięki temu, że oprawa LumiLine może być łączona w linie bądź system kwadratów, uzyskano estetyczny efekt z wysokiej jakości doświetleniem produktów.

Modernizacja oświetlenia w sklepie – korzyści dla klienta

Co zyskał klient?

  • Wysokie oszczędności oświetlenia 
  • Równomierne oświetlenie
  • Wysokie oddawanie barw
  • Poprawa ekspozycji towarów sezonowych
  • Bezawaryjna praca w okresie gwarancji
  • 5-letnia gwarancja na oprawy
cytat

Modernizacja oświetlenia przyczyniła się do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej trzykrotnie, natomiast natężenia ze stu pięćdziesięciu luksów, zostały podniesione do siedmiuset.

Miniatura zdjęcia Kamila Frątczaka - Luxon LED

Kamil Frątczak
Expert Key Account Manager

Podsumowanie Realizacji

4,5 razy wyższe natężenie światła

Wykres natężenie - PSB Mrówka

Pobierz PDF

Pobierz

Emisja CO2

Roczna redukcja emisji CO2 z 56 ton do 18 ton

Wykres CO2 - PSB Mrówka

Galeria Realizacji


Zobacz pozostałe Case Study


Grolsch oświetlenie

Case study Luxon i Indulux dla browaru Grolsch w Holandii

Firma Indulux nawiązała z nami współpracę, która polegała m.in. na dostarczeniu opraw LED do obiektów należących do Grolsch w Holandii. Obniżenie zużycia energii elektrycznej, dbanie o środowisko i pracowników oraz konieczność wyłączenia z użytku świetlówek były głównymi powodami, dla których przedsiębiorstwo zdecydowało się na wymianę źródeł światła.

Więcej Info

oświetlenie sklepu

Realizacja w sklepie KOMFORT HOME w Komornikach

Jakie są największe wyzwania i potrzeby salonów sprzedaży, które planują zakup oświetlenia? Zapraszamy do zapoznania się z case study naszego klienta KOMFORT HOME. Sklep, który znajduje się w Komornikach został wyposażony w nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED.

Więcej Info


Luxon kontakt

Masz dodatkowe pytania?

Zapytaj naszego eksperta

Zapytanie z artykułu SEO
Zgody