Safran Transmission Systems Poland to jeden z liderów przemysłu lotniczego, który od 2001 roku produkuje w Polsce komponenty do silników samolotowych. Współpracuje z ponad 30 polskimi dostawcami i zatrudnia ok. 900 pracowników. Produkcja odbywa się w 3 dużych zakładach zlokalizowanych na terenie naszego kraju. Firma Skanska, która jest generalnym wykonawcą nowych budynków dla Safran, zwróciła się do nas z prośbą o współpracę w doborze oświetlenia w ramach nadbudowy nowego obiektu przy istniejącej już hali produkcyjnej. Po udanej współpracy otrzymaliśmy zapytanie bezpośrednio od firmy Safran o modernizację już istniejącego oświetlenia w starszych budynkach. Przeprowadziliśmy audyt i zaproponowaliśmy rozwiązanie spełniające oczekiwania właściciela specjalistycznych hal produkcyjnych.

Wideo z realizacji

Obejrzyj wideo z wypowiedzią Piotra Juszczyka Kierownika utrzymania ruchu w firmie Safran

Co zyskał inwestor korzystając z naszych opraw i usług?

Redukcja kosztów energii elektrycznej w całej firmie o 20%

wymiana oświetlenia na led czy się opłaca

Oświetlenie zgodne z obowiązującymi normami, z 10 letnią gwarancją

Bezprzewodowy system sterowania CASAMBI

cytat

Dzięki modernizacji oświetlenia udało nam się zredukować emisję dwutlenku węgla o około 240 ton w skali roku, równolegle udało nam się osiągnąć redukcję kosztów z tytułu zużycia energii elektrycznej o około 20%

Piotr Juszczyk
Kierownik utrzymania ruchu

Wyzwania

Modernizacja oświetlenia z wykorzystaniem istniejących tras kablowych. Jakie oświetlenie z inteligentnym sterowaniem bez możliwości zmiany instalacji?

W nowych budynkach system oświetleniowy został zaprojektowany od podstaw. W przypadku modernizacji konieczne było spełnienie oczekiwań klienta, dotyczących braku możliwości zmiany tras kablowych. Oprawy musiały zostać zamontowane na już istniejących trasach, co było uwarunkowane całodobową pracą pracowników oraz lokalizacją maszyn. Wyzwaniem było również dopasowanie takiego systemu sterowania, który byłby bezprzewodowy i umożliwiałby zmianę parametrów oświetlenia, dostosowując je do aktualnych warunków pracy. Ważnym kryterium wyboru dla inwestora była efektywność opraw i możliwie jak najlepsza optymalizacja pobieranego prądu.

Modernizacja oświetlenia z bezprzewodowym sterowaniem – przebieg realizacji oraz rozwiązania

Oprawy o dużej efektywności i niskim współczynniku olśnienia z bezprzewodowym systemem sterowania Casambi

W nowych budynkach zamontowaliśmy ok. 600 opraw LED ze sterowaniem oświetlenia w systemie Helvar. W zmodernizowanej hali na istniejących trasach kablowych zastosowaliśmy ok. 1500 opraw z modułem Casambi z uwzględnieniem zwiększenia natężenia światła w wyznaczonych obszarach hali produkcyjnej. System bezprzewodowego sterowania Casambi pozwolił nam na ograniczenie kosztów instalacji poprzez wyeliminowanie dodatkowego okablowania DALI, dzięki czemu również praca produkcji nie była zakłócona zmianami montażowymi. Nie było konieczności zastosowania nowego kabla sygnałowego. Każda oprawa sterowana jest indywidualnie, a w konkretnym obszarze możliwa jest zmiana scen świetlnych, dostosowując je do aktualnych warunków pracy i wymagań produkcyjnych. Parametrami oświetlenia można zarządzać z poziomu urządzenia mobilnego z wykorzystaniem zainstalowanej w nim aplikacji. W obiekcie uwzględniono również czujniki ruchu, które swobodnie można podpinać pod aplikację Casambi, przypisując je do konkretnych opraw. Dla osiągnięcia niskiego współczynnika olśnienia oraz wysokiego współczynnika IP, w budynkach zamontowano takie oprawy, jak Ultima, Industrial i Highbay o wysokiej mocy.

Korzyści dla klienta:

  • Wyraźne ograniczenie zużycia energii, niższe koszty eksploatacyjne
  • Bezprzewodowy system sterowania z możliwością indywidualnego dostosowania parametrów opraw
  • Wymiana oświetlenia 1:1 bez ingerencji w obecną instalację elektryczną
  • Poprawa natężenia światła nawet do 300%
  • 10-letnia gwarancja na oprawy
  • Obniżenie współczynnika olśnienia i poprawa komfortu pracy

Podsumowanie Realizacji

20% oszczędności kosztów z tytułu energii
elektrycznej w skali roku

Emisja CO2

Roczna redukcja emisji CO2
o około 240 ton

Pobierz PDF

Pobierz

Galeria Realizacji


Zobacz pozostałe Case Study


Grolsch oświetlenie

Case study Luxon i Indulux dla browaru Grolsch w Holandii

Firma Indulux nawiązała z nami współpracę, która polegała m.in. na dostarczeniu opraw LED do obiektów należących do Grolsch w Holandii. Obniżenie zużycia energii elektrycznej, dbanie o środowisko i pracowników oraz konieczność wyłączenia z użytku świetlówek były głównymi powodami, dla których przedsiębiorstwo zdecydowało się na wymianę źródeł światła.

Więcej Info

oświetlenie sklepu

Realizacja w sklepie KOMFORT HOME w Komornikach

Jakie są największe wyzwania i potrzeby salonów sprzedaży, które planują zakup oświetlenia? Zapraszamy do zapoznania się z case study naszego klienta KOMFORT HOME. Sklep, który znajduje się w Komornikach został wyposażony w nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED.

Więcej Info


Luxon kontakt

Masz dodatkowe pytania?

Zapytaj naszego eksperta

Zapytanie z artykułu SEO
Zgody