Post author

Natalia GorowaPracownik działu Marketingu

see all posts of author

Post categories

More categories

0

Nowa wersja Highbay:LED. Dlaczego zastosowaliśmy diody ceramiczne?

Wraz z nadejściem wiosny pojawiły się zmiany w ofercie produktowej. Jedną z nowości jest ulepszona wersja oprawy przemysłowej Highbay:LED.Highbay:LED należy do rodziny opraw przemysłowych, które są wymagającym produktem. Zanim więc zdecydujesz się na zakup oświetlenia przemysłowego, pamiętaj o kilku podstawowych rzeczach:Rodzaj diody


W oprawie Highbay:LED zastosowano diody ceramiczne, które są lepszą alternatywą dla diod plastikowych. Te drugie zawierają srebro w pokryciu refleksyjnym diody. Srebro wchodzi w reakcję ze związkami siarki, które są powszechnie obecne w przemyśle. W efekcie dochodzi do degradacji diody, która brązowieje oraz przestaje świecić.


Dodatkowo diody ceramiczne są bardziej odporne na podwyższoną temperaturę otoczenia. Mogą swobodnie pracować w wysokich temperaturach bez obawy o uszkodzenie.Tracklight:LED Highbay:LED

Współczynnik THD w zasilaczu


Dział R&D zadbał o to, aby użyć zalicza, którego producent informuje o poziomie THD. Informacja jest niezwykle ważna, jeśli klientowi zależy na oświetleniu wysokiej jakości. Niski poziom THD to wymóg w przypadku przemysłu. Co powoduje jego zwiększenie? Sumowanie nieparzystych harmonicznych 3 rzędu i ich kolejnych potęg, a co za tym idzie, przeciążenie obwodów oraz płatne kary od elektrowni z tytułu generowania dodatkowego przepływu energii.


Badania EMC


Dodatkowo oprawa Highbay:LED jak wszystkie oprawy przemysłowe LED z oferty Luxon, została poddana badaniom EMC. Zostały przeprowadzone przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Wyniki potwierdziły, że Highbay:LED spełnia wymagania w zakresie kompatybilności elektromagnetycznej. Dzięki tej informacji klient ma pewność, że zastosowane oprawy nie zakłócą pracy innych urządzeń czy też komunikacji radiowej. Podczas przeprowadzenia badania okazało się, że 40% z wyrobów LED są wadliwe. Tak duży odsetek pozwala na wyciągnięcie jednego wniosku. Należy porozmawiać z producentem opraw, czy jego produkty nie zaszkodzą w pracy na obiektach przemysłowych.
Tracklight:LED Highbay:LED w alejce, projekt: Mateusz Pocian

Głównym celem działu R&D było stworzenie produktu o wysokiej jakości, który będzie spełnia wyżej wymienione wymagania. Dodatkowo została podniesiona skuteczność świetlna do 120lm/W. Został zachowany wysoki strumień świetlny przy jednoczesnym zmniejszeniu mocy. Zastosowano nowe diody oraz zasilacz. Z pozoru proste rozwiązanie zapewniło wynik, o który walczyli inżynierowie firmy.


Nowa wersja oprawy to dostosowanie się do potrzeb rynku. Oświetlenie przemysłowe LED musi spełniać wysokie wymagania w silnie zapylonych pomieszczeniach . Zmiana w oprawie Highbay:LED to dodatkowe pole manewru dla projektantów Luxon LED.
Read also

Możliwość komentowania jest wyłączona.