Współpraca z Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Stargardzie była następstwem planu i potrzeby modernizacji oświetlenia zakładu. PEC jest wiodącym dostawcą energii cieplnej na terenie miasta, zatrudnia ponad 100 osób i dysponuje 14 lokalnymi kotłowniami gazowymi. Ponadto, jest firmą przyjazną środowisku, udział energii odnawialnej w produkcji ciepła wynosi 33,9%. Sprecyzowane potrzeby i wytyczne klienta były dla nas niezwykle ważnym czynnikiem, który pomógł opracować projekt, spełniający wszystkie jego oczekiwania. Oprawy wybraliśmy na podstawie zebranych informacji podczas kilku spotkań z głównym energetykiem, nadzorującym merytorycznie realizowany projekt.

Co osiągnął zakład energetyczny dzięki modernizacji oświetlenia?

Znaczek oszczędności 60% - Luxon LED

Ponad 60% oszczędności

Normy oświetlenia drogowego

Poprawa widoczności na terenie zakładu

Ikona 5 lat gwarancji na oświetlenie - Luxon LED

5 lat gwarancji

Wyzwanie

Nowe, efektywne i energooszczędne oprawy. Jakie oświetlenie zapewni bezpieczeństwo i komfort pracy w dużym zakładzie energetycznym?

Klient przekazał nam bardzo szczegółowe wytyczne, dotyczące oświetlenia, jakie miało powstać w celu lepszego doświetlenia obszaru zakładu. Skoncentrował się na efektywności opraw, a także oczekiwał obniżenia kosztów za energię, co jest równoznaczne z koniecznością montażu energooszczędnych źródeł światła o ponadprzeciętnej skuteczności. Nowe oświetlenie miało również zapewnić bezpieczeństwo osobom, które poruszają się po terenie zakładu. Newralgicznymi miejscami były obszary, gdzie istniała szansa na pojawienie się osób z zewnątrz, czyli m.in. na terenie w bliskiej odległości od ogrodzenia. Jednak największym wyzwaniem dla nas było dopasowanie takich opraw, które równomiernie oświetlą drogę miejską, jaka znajduje się przy PEC.

Przebieg modernizacji oświetlenia LED oraz zastosowane rozwiązania

Oprawy uliczne o optymalnym rozsyle światła i optymalnym natężeniu dla redukcji liczby punktów świetlnych przy wzroście bezpieczeństwa

Z uwzględnieniem wytycznych klienta oraz w oparciu o długie doświadczenie w planowaniu oświetlenia ulicznego nasz dział projektu przygotował projekt, odpowiadający na wszystkie wymagania klienta oraz najtrudniejsze wyzwania. Dla równomiernego oświetlenia drogi miejskiej wybraliśmy oprawy Cordoba V ENEC o wysokiej skuteczności, dzięki której mogliśmy zastosować tylko jeden punkt świetlny, oświetlający rozległy obszar. Oprawy cechują się obecnością funkcji AstroDIM, która – wraz ze specjalnie zaprojektowaną soczewką – zapewnia optymalny rozsył światła. Oświetlenie zapewnia aż do 1440 W mniejszego zużycia energii. Jakość opraw potwierdzona jest certyfikatem ENEC.

Korzyści dla klienta z modernizacji oświetlenia w zakładzie energetyki

Spełniliśmy wszystkie założenia klienta

  • Wzrost bezpieczeństwa pracowników oraz osób poruszających się po bliskim obszarze zakładu
  • Redukcja kosztów na skutek obniżenia zużycia energii
  • Równomierne oświetlenie drogi miejskiej
  • Poprawa widoczności na terenie zakładu
  • Spełnienie wymagań unijnych, co potwierdza certyfikacja ENEC opraw

Podsumowanie realizacji

66% oszczędności energii elektrycznej w skali roku

Pobierz Case Study w formie PDF

Emisja CO2

Roczna redukcja emisji CO2 z 32 ton do 11 ton

Galeria Realizacji


Zobacz pozostałe Case Study


Oświetlenie na drodze ekspresowej

Nowe oświetlenie ze sterowaniem na drodze ekspresowej S6 na odcinku Kołobrzeg-Ustronie Morskie

Oświetlenie dla drogi ekspresowej S6 to kolejny projekt, który realizowaliśmy we współpracy z firmą Apanet, dostarczającą innowacyjne systemy sterowania oświetleniem. Z jej polecenia podwykonawca projektu, firma Arkowar z Warszawy, specjalizująca się w realizacji przedsięwzięć z zakresu projektowania, budowy i rozbudowy, a także specjalistycznych robót elektrycznych, nawiązała z nami kontakt.

Więcej Info

Zmodernizowany zakłąd produkcyjny firmy Zott z oprawami Highbay - Luxon LED

Nowoczesne oświetlenie dla lidera na rynku jogurtów w Polsce i Europie Środkowej- Zott

Firma Zott od lat 90. ubiegłego wieku zajmuje się produkcją wyrobów mlecznych, jak jogurty, desery, sery, śmietany oraz twarogi. Jest właścicielem m.in. takich marek, jak Monte, Jogobella i Smakija. Projekt oświetlenia dla chłodni, mroźni i pomieszczeń wyładowczych dla dostaw towarów został opracowany i zrealizowany w 2013 roku.

Więcej Info


Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 505 383 653

9.00 – 16.00

biuro@luxon.pl

napisz do nas