Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe De Facto posiada w swojej ofercie jedną z najnowocześniejszych technologii, która przeznaczona jest do nanoszenia powłok lakierniczych na przedmioty metalowe metodą kataforezy, które chronią je przed korozją. Ponadto w firmie znajduje się w pełni zautomatyzowana, przemysłowa lakiernia proszkowa pozwalająca na dokładne i równomierne pokrycie elementów poddanych obróbce przy jednoczesnym zachowaniu ochrony antykorozyjnej. Inwestor, chcąc podnieść komfort pracy na stanowiskach lakierniczych oraz obniżyć koszty energii elektrycznej zużywanej na ich oświetlanie, zdecydował się na wymianę opraw. Zaproponowaliśmy oświetlenie przy zastosowaniu wytrzymałych i energooszczędnych lamp wykonanych w technologii LED. Nasz projekt spełniał wszystkie wymagania stawiane oprawom w lakierniach, dzięki czemu inwestor wybrał nas do modernizacji oświetlenia.

Porównaj efekt przed i po – przesuń linię na środku zdjęcia

Co zyskał inwestor korzystając z naszych opraw i usług?

Redukcja zużycia energii elektrycznej o 67%

Znaczek 3 razy większe natężenia światła - Luxon LED

Trzykrotny wzrost natężenia światła

Ikona zwrotu z inwestycji 2 lata - Luxon LED

Zwrot z inwestycji w mniej niż 2 lata

Porównaj efekt przed i po – przesuń linię na środku zdjęcia

Wyzwania związane z modernizacją oświetlenia

Wymiana opraw w obszarach o wysokiej temperaturze.

Działania dotyczyły wymiany lamp oświetleniowych na stanowiskach pracy w lakierni proszkowej z nieefektywnych świetlówek na wysoko wydajne źródła LED. Ze względu na to, iż w pomieszczeniu tym znajdował się działający piec, temperatura powietrza była zdecydowanie wyższa. W tym celu konieczne było zamontowanie opraw, które będą odporne na wysokie temperatury panujące przy suficie. Musieliśmy przy tym pamiętać, żeby malowane powierzchnie były oświetlone w sposób równomierny.

Modernizacja oświetlenia w lakierni proszkowej – przebieg realizacji oraz rozwiązania

Dobór lamp w pomieszczeniach prowadzenia prac lakierniczych.

W projekcie uwzględniliśmy, że malowanie metalowych elementów wymaga nie lada precyzji, więc i wyższego natężenia światła. Zważając na specyfikę pracy zakładu, zamontowaliśmy hermetyczne oprawy Ultima LED HPT, które przeznaczone są do zastosowania w miejscach, gdzie panują wysokie temperatury powietrza, nawet do 70°C. Dzięki ich wykorzystaniu 3-krotnie zwiększyliśmy średnie natężenie światła na stanowiskach roboczych. Ultima LED HPT charakteryzuje się niskim poziomem olśnienia, a jej zastosowanie pozwoliło uzyskać wysoką równomierność oświetlenia, przez co zdecydowanie polepszyliśmy komfort i jakość wykonywanych prac na stanowiskach, gdzie nanoszone są powłoki lakiernicze. Wszystko to zrealizowaliśmy przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii elektrycznej na poziomie 67% w ciągu roku. 

Porównaj efekt przed i po – przesuń linię na środku zdjęcia

Korzyści dla klienta:

  • Doskonałe oświetlenie stanowisk roboczych, 3-krotny wzrost średniego natężenia światła
  • Zwiększenie komfortu pracowników poprzez zastosowanie źródeł światła z niskim współczynnikiem olśnienia
  • Dopasowanie opraw do pracy w warunkach podwyższonych temperatur
  • Oszczędności na poziomie 67%, dzięki zastosowaniu nowoczesnych lamp Ultima LED HPT
  • Szybki zwrot z inwestycji
  • 5-letnia gwarancja na oprawy
cytat

Inwestor otrzymał od nas rozwiązanie, które zapewni bardzo dobre doświetlenie stanowisk pracy. Zaproponowaliśmy oprawy, które będą w stanie sprostać podwyższonym temperaturom w pomieszczeniu przy jednoczesnej redukcji zużycia energii elektrycznej.

Hubert Świtała
Key Account Manager

Podsumowanie Realizacji

67% oszczędności energii elektrycznej w skali roku

Pobierz Case Study w formie PDF

Emisja CO2

Redukcja emisji CO2 o 68%

Galeria Realizacji


Zobacz pozostałe Case Study


Grolsch oświetlenie

Case study Luxon i Indulux dla browaru Grolsch w Holandii

Firma Indulux nawiązała z nami współpracę, która polegała m.in. na dostarczeniu opraw LED do obiektów należących do Grolsch w Holandii. Obniżenie zużycia energii elektrycznej, dbanie o środowisko i pracowników oraz konieczność wyłączenia z użytku świetlówek były głównymi powodami, dla których przedsiębiorstwo zdecydowało się na wymianę źródeł światła.

Więcej Info

oświetlenie sklepu

Realizacja w sklepie KOMFORT HOME w Komornikach

Jakie są największe wyzwania i potrzeby salonów sprzedaży, które planują zakup oświetlenia? Zapraszamy do zapoznania się z case study naszego klienta KOMFORT HOME. Sklep, który znajduje się w Komornikach został wyposażony w nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED.

Więcej Info


Luxon kontakt

Masz dodatkowe pytania?

Zapytaj naszego eksperta

Zapytanie z artykułu SEO
Zgody