Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe De Facto posiada w swojej ofercie jedną z najnowocześniejszych technologii, która przeznaczona jest do nanoszenia powłok lakierniczych na przedmioty metalowe metodą kataforezy, które chronią je przed korozją. Ponadto w firmie znajduje się w pełni zautomatyzowana, przemysłowa lakiernia proszkowa pozwalająca na dokładne i równomierne pokrycie elementów poddanych obróbce przy jednoczesnym zachowaniu ochrony antykorozyjnej. Inwestor, chcąc podnieść komfort pracy na stanowiskach lakierniczych oraz obniżyć koszty energii elektrycznej zużywanej na ich oświetlanie, zdecydował się na wymianę opraw. Zaproponowaliśmy oświetlenie przy zastosowaniu wytrzymałych i energooszczędnych lamp wykonanych w technologii LED. Nasz projekt spełniał wszystkie wymagania stawiane oprawom w lakierniach, dzięki czemu inwestor wybrał nas do modernizacji oświetlenia.

Porównaj efekt przed i po – przesuń linię na środku zdjęcia

Co zyskał inwestor korzystając z naszych opraw i usług?

Redukcja zużycia energii elektrycznej o 67%

Znaczek 3 razy większe natężenia światła - Luxon LED

Trzykrotny wzrost natężenia światła

Ikona zwrotu z inwestycji 2 lata - Luxon LED

Zwrot z inwestycji w mniej niż 2 lata

Porównaj efekt przed i po – przesuń linię na środku zdjęcia

Wyzwania związane z modernizacją oświetlenia

Wymiana opraw w obszarach o wysokiej temperaturze.

Działania dotyczyły wymiany lamp oświetleniowych na stanowiskach pracy w lakierni proszkowej z nieefektywnych świetlówek na wysoko wydajne źródła LED. Ze względu na to, iż w pomieszczeniu tym znajdował się działający piec, temperatura powietrza była zdecydowanie wyższa. W tym celu konieczne było zamontowanie opraw, które będą odporne na wysokie temperatury panujące przy suficie. Musieliśmy przy tym pamiętać, żeby malowane powierzchnie były oświetlone w sposób równomierny.

Modernizacja oświetlenia w lakierni proszkowej – przebieg realizacji oraz rozwiązania

Dobór lamp w pomieszczeniach prowadzenia prac lakierniczych.

W projekcie uwzględniliśmy, że malowanie metalowych elementów wymaga nie lada precyzji, więc i wyższego natężenia światła. Zważając na specyfikę pracy zakładu, zamontowaliśmy hermetyczne oprawy Ultima LED HPT, które przeznaczone są do zastosowania w miejscach, gdzie panują wysokie temperatury powietrza, nawet do 70°C. Dzięki ich wykorzystaniu 3-krotnie zwiększyliśmy średnie natężenie światła na stanowiskach roboczych. Ultima LED HPT charakteryzuje się niskim poziomem olśnienia, a jej zastosowanie pozwoliło uzyskać wysoką równomierność oświetlenia, przez co zdecydowanie polepszyliśmy komfort i jakość wykonywanych prac na stanowiskach, gdzie nanoszone są powłoki lakiernicze. Wszystko to zrealizowaliśmy przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii elektrycznej na poziomie 67% w ciągu roku. 

Porównaj efekt przed i po – przesuń linię na środku zdjęcia

Korzyści dla klienta:

  • Doskonałe oświetlenie stanowisk roboczych, 3-krotny wzrost średniego natężenia światła
  • Zwiększenie komfortu pracowników poprzez zastosowanie źródeł światła z niskim współczynnikiem olśnienia
  • Dopasowanie opraw do pracy w warunkach podwyższonych temperatur
  • Oszczędności na poziomie 67%, dzięki zastosowaniu nowoczesnych lamp Ultima LED HPT
  • Szybki zwrot z inwestycji
  • 5-letnia gwarancja na oprawy
cytat

Inwestor otrzymał od nas rozwiązanie, które zapewni bardzo dobre doświetlenie stanowisk pracy. Zaproponowaliśmy oprawy, które będą w stanie sprostać podwyższonym temperaturom w pomieszczeniu przy jednoczesnej redukcji zużycia energii elektrycznej.

Hubert Świtała
Key Account Manager

Podsumowanie Realizacji

67% oszczędności energii elektrycznej w skali roku

Pobierz Case Study w formie PDF

Emisja CO2

Redukcja emisji CO2 o 68%

Galeria Realizacji


Zobacz pozostałe Case Study


Oświetlenie wraz ze sterowaniem i kompleksowym wykonaniem dla hali produkcyjnej NEU-JKF Sp. z o.o.

NEU-JKF Sp. z o.o. to firma, która działa od 1997 roku. Jej specjalnością jest dostarczanie kompletnych instalacji odpylania i transportu pneumatycznego dla różnych gałęzi przemysłu. Spółka stawia na sprawdzone i nowoczesne systemy oczyszczania powietrza, z których mogą skorzystać zarówno duże zakłady, jak i małe firmy rzemieślnicze.

Więcej Info

Oświetlenie Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego

Nowe oświetlenie w Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnym “Szansa” w Piotrkowie Trybunalskim

Oświetlenie, które nie będzie ciągle ulegać awariom - takie wymagania przedstawiło nam Centrum Edukacyjne - Rehabilitacyjne “SZANSA” z Piotrkowa Trybunalskiego, które specjalizuje się w rehabilitacji i pomocy dzieciom oraz osobom z różnymi stopniami zaburzeń. Zaproponowaliśmy im rozwiązania, które pozwoliły na stworzenie komfortowych warunków i pozwoliły na oszczędności w wydatkach. Jakie oprawy zastosowaliśmy w tym projekcie? Możesz się tego dowiedzieć po zapoznaniu z naszym nowym case study!

Więcej Info


Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 505 383 653

9.00 – 16.00

Wypełnij formularz

Napisz do nas