Centrum Edukacyjne – Rehabilitacyjne “Szansa” to niepubliczna placówka oświatowa, która realizuje zadanie wychowawcze oraz rehabilitacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych z różnym stopniem upośledzenia. Powstanie nowej siedziby ośrodka wiązało się z koniecznością zaprojektowania oraz wykonania kompleksowego oświetlenia całości pomieszczeń. Profesjonalne sale rehabilitacyjne, przedszkole terapeutyczne, poradnie rehabilitacyjne, logopedyczne czy autyzmu dziecięcego wymagają naturalnego oświetlenia, które nie męczy wzroku i zapewnia komfortowe warunki przebywania dla dzieci. Do współpracy przy oświetleniu zaprosiła nas architekt Katarzyna Ogińska z biura projektowego POPART, które zrealizowało projekt nowego budynku.

Wideo z realizacji

Obejrzyj wideo, które przygotował nasz Expert Key Account Manager – Kamil Frątczak

Kamil dołączył do naszego zespołu kilka lat temu i odpowiada za obsługę inwestycji w centrum Polski

Co zyskał inwestor korzystając z naszych opraw i usług?

Ikona 5 lat gwarancji na oświetlenie - Luxon LED

Oświetlenie zgodne z obowiązującymi normami, z 5 letnią gwarancją

System sterowania oświetleniem DALI

Inteligentny system sterowania oświetleniem

Światło o naturalnej barwie, dające komfort przebywania w pomieszczeniu

cytat

Dzięki oprawie typy Edge zaprojektowaliśmy światło przyjazne dla dzieci poprzez systemy regulacji natężenia.

Miniatura zdjęcia Kamila Frątczaka - Luxon LED

Kamil Frątczak
Expert Key Account Manager

Wyzwania

Stworzenie komfortowych warunków oświetleniowych dla całego Centrum Edukacyjno – Rehabilitacyjnego “SZANSA”

Nowopowstały ośrodek ma powierzchnię 2 500 metrów kwadratowych, w jego skład wchodzi ponad 70 różnych pomieszczeń. Zlecenie polegało na stworzeniu komfortowego oświetlenia o niskiej awaryjności i dopasowanie go do aktualnego projektu architektonicznego. W poprzedniej siedzibie Centrum musiało mierzyć się z takimi problemami jak częste awarie oświetlenia, duże zużycie energii elektrycznej oraz brak jednorodnego światła, co męczyło wzrok i utrudniało warunki funkcjonowania. Klient oczekiwał rozwiązań trwałych, estetycznych i umożliwiających komfortowe korzystanie z przestrzeni wspólnej oraz poszczególnych sal. Zaproponowane rozwiązania musiały być tanie w użytkowaniu i nieawaryjne.

Modernizacja oświetlenia w ośrodku rehabilitacyjnym: przebieg realizacji oraz rozwiązania

Indywidualne rozwiązanie z doborem dostosowanych do wyglądu budynku opraw LED z naturalnym, jednorodnym światłem.

Po analizie potrzeb i wyzwań zaproponowaliśmy zastosowanie różnych opraw w celu zapewnienia jak najlepszego doświetlenia i jednorodności. W salach i poradniach zastosowaliśmy oprawy podtynkowe Edge – cechuje je równomierność oświetlenia i niski współczynnik olśnienia. Oprawy te przyjazne są dla dzieci dzięki systemowi regulacji natężenia. Na korytarzu i częściach wspólnych zamontowaliśmy podtynkowe okrągłe oprawy Downlight, które są produktem o wyjątkowej trwałości. Do recepcji wybraliśmy oprawy Ares, których liniowa konstrukcja zapewnia równomierne oświetlenie. W pomieszczeniach zamontowaliśmy także oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne, części wspólne wyposażone zostały w czujniki ruchu. Łącznie zastosowaliśmy ponad 450 opraw w technologii LED. W ramach darowizny zapewniliśmy wyposażenie w meble jednej z sal ośrodka.

Zaprojektowanie i montaż oświetlenia w nowej siedzibie Centrum „SZANSA” – korzyści dla klienta

Co zyskał klient?

  • Niskie koszty eksploatacji oświetlenia
  • Równomierne oświetlenie
  • Naturalna barwa światła 4000K
  • Komfort przebywania w każdym pomieszczeniu
  • System regulacji natężenia światła
  • Czujniki ruchu w częściach wspólnych i na klatkach schodowych
  • Gwarancja na oprawy

Podsumowanie Realizacji

Dostarczyliśmy na obiekt 452 oprawy

Dzięki oprawie typu Edge możliwe było zaprojektowanie światła przyjaznego dla dzieci wraz z systemem regulacji natężenia światła.

Oprawy te zostały zastosowane na korytarzach oraz częściach wspólnych pomieszczeń. Downlight LED cechuje estetyka wykonania, która komponuję się z każdą aranżacją. Możliwość dostosowania strumienia świetlnego wedle potrzeb klienta.

Oprawy te zostały wykorzystane przy wejściu oraz w recepcji. Ares LED dzięki swojej liniowej konstrukcji zapewnia równomierne rozproszenie światła na całej powierzchni doświetlonej strefy.

Pobierz PDF

Pobierz

Galeria Realizacji


Zobacz pozostałe Case Study


Grolsch oświetlenie

Case study Luxon dla browaru Grolsch

Firma Indulux nawiązała z nami współpracę, która polegała m.in. na dostarczeniu opraw LED do obiektów należących do Grolsch w Holandii. Obniżenie zużycia energii elektrycznej, dbanie o środowisko i pracowników oraz konieczność wyłączenia z użytku świetlówek były głównymi powodami, dla których przedsiębiorstwo zdecydowało się na wymianę źródeł światła.

Więcej Info

oświetlenie sklepu

Realizacja w sklepie KOMFORT HOME w Komornikach

Jakie są największe wyzwania i potrzeby salonów sprzedaży, które planują zakup oświetlenia? Zapraszamy do zapoznania się z case study naszego klienta KOMFORT HOME. Sklep, który znajduje się w Komornikach został wyposażony w nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED.

Więcej Info


Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 71 733 60 50

9.00 – 16.00

Wypełnij formularz

Napisz do nas