Centrum Edukacyjne – Rehabilitacyjne “Szansa” to niepubliczna placówka oświatowa, która realizuje zadanie wychowawcze oraz rehabilitacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych z różnym stopniem upośledzenia. Powstanie nowej siedziby ośrodka wiązało się z koniecznością zaprojektowania oraz wykonania kompleksowego oświetlenia całości pomieszczeń. Profesjonalne sale rehabilitacyjne, przedszkole terapeutyczne, poradnie rehabilitacyjne, logopedyczne czy autyzmu dziecięcego wymagają naturalnego oświetlenia, które nie męczy wzroku i zapewnia komfortowe warunki przebywania dla dzieci. Do współpracy przy oświetleniu zaprosiła nas architekt Katarzyna Ogińska z biura projektowego POPART, które zrealizowało projekt nowego budynku.

Wideo z realizacji

Obejrzyj wideo, które przygotował nasz Expert Key Account Manager – Kamil Frątczak

Kamil dołączył do naszego zespołu kilka lat temu i odpowiada za obsługę inwestycji w centrum Polski

Co zyskał inwestor korzystając z naszych opraw i usług?

Ikona 5 lat gwarancji na oświetlenie - Luxon LED

Oświetlenie zgodne z obowiązującymi normami, z 5 letnią gwarancją

System sterowania oświetleniem DALI

Inteligentny system sterowania oświetleniem

Światło o naturalnej barwie, dające komfort przebywania w pomieszczeniu

cytat

Dzięki oprawie typy Edge zaprojektowaliśmy światło przyjazne dla dzieci poprzez systemy regulacji natężenia.

Miniatura zdjęcia Kamila Frątczaka - Luxon LED

Kamil Frątczak
Expert Key Account Manager

Wyzwania

Stworzenie komfortowych warunków oświetleniowych dla całego Centrum Edukacyjno – Rehabilitacyjnego “SZANSA”

Nowopowstały ośrodek ma powierzchnię 2 500 metrów kwadratowych, w jego skład wchodzi ponad 70 różnych pomieszczeń. Zlecenie polegało na stworzeniu komfortowego oświetlenia o niskiej awaryjności i dopasowanie go do aktualnego projektu architektonicznego. W poprzedniej siedzibie Centrum musiało mierzyć się z takimi problemami jak częste awarie oświetlenia, duże zużycie energii elektrycznej oraz brak jednorodnego światła, co męczyło wzrok i utrudniało warunki funkcjonowania. Klient oczekiwał rozwiązań trwałych, estetycznych i umożliwiających komfortowe korzystanie z przestrzeni wspólnej oraz poszczególnych sal. Zaproponowane rozwiązania musiały być tanie w użytkowaniu i nieawaryjne.

Modernizacja oświetlenia w ośrodku rehabilitacyjnym: przebieg realizacji oraz rozwiązania

Indywidualne rozwiązanie z doborem dostosowanych do wyglądu budynku opraw LED z naturalnym, jednorodnym światłem.

Po analizie potrzeb i wyzwań zaproponowaliśmy zastosowanie różnych opraw w celu zapewnienia jak najlepszego doświetlenia i jednorodności. W salach i poradniach zastosowaliśmy oprawy podtynkowe Edge – cechuje je równomierność oświetlenia i niski współczynnik olśnienia. Oprawy te przyjazne są dla dzieci dzięki systemowi regulacji natężenia. Na korytarzu i częściach wspólnych zamontowaliśmy podtynkowe okrągłe oprawy Downlight, które są produktem o wyjątkowej trwałości. Do recepcji wybraliśmy oprawy Ares, których liniowa konstrukcja zapewnia równomierne oświetlenie. W pomieszczeniach zamontowaliśmy także oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne, części wspólne wyposażone zostały w czujniki ruchu. Łącznie zastosowaliśmy ponad 450 opraw w technologii LED. W ramach darowizny zapewniliśmy wyposażenie w meble jednej z sal ośrodka.

Zaprojektowanie i montaż oświetlenia w nowej siedzibie Centrum „SZANSA” – korzyści dla klienta

Co zyskał klient?

  • Niskie koszty eksploatacji oświetlenia
  • Równomierne oświetlenie
  • Naturalna barwa światła 4000K
  • Komfort przebywania w każdym pomieszczeniu
  • System regulacji natężenia światła
  • Czujniki ruchu w częściach wspólnych i na klatkach schodowych
  • Gwarancja na oprawy

Podsumowanie Realizacji

Dostarczyliśmy na obiekt 452 oprawy

Dzięki oprawie typu Edge możliwe było zaprojektowanie światła przyjaznego dla dzieci wraz z systemem regulacji natężenia światła.

Oprawy te zostały zastosowane na korytarzach oraz częściach wspólnych pomieszczeń. Downlight LED cechuje estetyka wykonania, która komponuję się z każdą aranżacją. Możliwość dostosowania strumienia świetlnego wedle potrzeb klienta.

Oprawy te zostały wykorzystane przy wejściu oraz w recepcji. Ares LED dzięki swojej liniowej konstrukcji zapewnia równomierne rozproszenie światła na całej powierzchni doświetlonej strefy.

Pobierz PDF

Pobierz

Galeria Realizacji


Zobacz pozostałe Case Study


Oświetlenie wraz ze sterowaniem i kompleksowym wykonaniem dla hali produkcyjnej NEU-JKF Sp. z o.o.

NEU-JKF Sp. z o.o. to firma, która działa od 1997 roku. Jej specjalnością jest dostarczanie kompletnych instalacji odpylania i transportu pneumatycznego dla różnych gałęzi przemysłu. Spółka stawia na sprawdzone i nowoczesne systemy oczyszczania powietrza, z których mogą skorzystać zarówno duże zakłady, jak i małe firmy rzemieślnicze.

Więcej Info

Oświetlenie hali sprzedażowej – PSB Kenpol w Piotrkowie

Wymiana oświetlenia na oprawy o wysokich walorach estetycznych i niskim współczynnikiem UGR. Firma zdecydowała się na wymianę oświetlenia w hali sprzedażowej w celu zapewnienia lepszej widoczności produktów dla konsumentów. Ułożenie opraw pozwala na równomierne doświetlenie każdego elementu znajdującego się w sklepie.

Więcej Info


Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 505 383 653

9.00 – 16.00

Wypełnij formularz

Napisz do nas