Centrum Edukacyjne – Rehabilitacyjne “Szansa” to niepubliczna placówka oświatowa, która realizuje zadanie wychowawcze oraz rehabilitacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych z różnym stopniem upośledzenia. Powstanie nowej siedziby ośrodka wiązało się z koniecznością zaprojektowania oraz wykonania kompleksowego oświetlenia całości pomieszczeń. Profesjonalne sale rehabilitacyjne, przedszkole terapeutyczne, poradnie rehabilitacyjne, logopedyczne czy autyzmu dziecięcego wymagają naturalnego oświetlenia, które nie męczy wzroku i zapewnia komfortowe warunki przebywania dla dzieci. Do współpracy przy oświetleniu zaprosiła nas architekt Katarzyna Ogińska z biura projektowego POPART, które zrealizowało projekt nowego budynku.
Wideo z realizacji
Obejrzyj wideo, które przygotował nasz Expert Key Account Manager – Kamil Frątczak
Kamil dołączył do naszego zespołu kilka lat temu i odpowiada za obsługę inwestycji w centrum Polski
Co zyskał inwestor korzystając z naszych opraw i usług?
Oświetlenie zgodne z obowiązującymi normami, z 5 letnią gwarancją
Inteligentny system sterowania oświetleniem
Światło o naturalnej barwie, dające komfort przebywania w pomieszczeniu
Dzięki oprawie typy Edge zaprojektowaliśmy światło przyjazne dla dzieci poprzez systemy regulacji natężenia.
Kamil Frątczak
Expert Key Account Manager
Wyzwania
Stworzenie komfortowych warunków oświetleniowych dla całego Centrum Edukacyjno – Rehabilitacyjnego “SZANSA”
Nowopowstały ośrodek ma powierzchnię 2 500 metrów kwadratowych, w jego skład wchodzi ponad 70 różnych pomieszczeń. Zlecenie polegało na stworzeniu komfortowego oświetlenia o niskiej awaryjności i dopasowanie go do aktualnego projektu architektonicznego. W poprzedniej siedzibie Centrum musiało mierzyć się z takimi problemami jak częste awarie oświetlenia, duże zużycie energii elektrycznej oraz brak jednorodnego światła, co męczyło wzrok i utrudniało warunki funkcjonowania. Klient oczekiwał rozwiązań trwałych, estetycznych i umożliwiających komfortowe korzystanie z przestrzeni wspólnej oraz poszczególnych sal. Zaproponowane rozwiązania musiały być tanie w użytkowaniu i nieawaryjne.
Modernizacja oświetlenia w ośrodku rehabilitacyjnym: przebieg realizacji oraz rozwiązania
Indywidualne rozwiązanie z doborem dostosowanych do wyglądu budynku opraw LED z naturalnym, jednorodnym światłem.
Po analizie potrzeb i wyzwań zaproponowaliśmy zastosowanie różnych opraw w celu zapewnienia jak najlepszego doświetlenia i jednorodności. W salach i poradniach zastosowaliśmy oprawy podtynkowe Edge — cechuje je równomierność oświetlenia i niski współczynnik olśnienia. Oprawy te przyjazne są dla dzieci dzięki systemowi regulacji natężenia. Na korytarzu i częściach wspólnych zamontowaliśmy podtynkowe okrągłe oprawy Downlight, które są produktem o wyjątkowej trwałości. Do recepcji wybraliśmy oprawy Ares, których liniowa konstrukcja zapewnia równomierne oświetlenie. W pomieszczeniach zamontowaliśmy także oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne, części wspólne wyposażone zostały w czujniki ruchu. Łącznie zastosowaliśmy ponad 450 opraw w technologii LED. W ramach darowizny zapewniliśmy wyposażenie w meble jednej z sal ośrodka.
Zaprojektowanie i montaż oświetlenia w nowej siedzibie Centrum „SZANSA” – korzyści dla klienta
Co zyskał klient?
- Niskie koszty eksploatacji oświetlenia
- Równomierne oświetlenie
- Naturalna barwa światła 4000K
- Komfort przebywania w każdym pomieszczeniu
- System regulacji natężenia światła
- Czujniki ruchu w częściach wspólnych i na klatkach schodowych
- Gwarancja na oprawy
Podsumowanie Realizacji
Dostarczyliśmy na obiekt 452 oprawy
Dzięki oprawie typu Edge możliwe było zaprojektowanie światła przyjaznego dla dzieci wraz z systemem regulacji natężenia światła.
Oprawy te zostały zastosowane na korytarzach oraz częściach wspólnych pomieszczeń. Downlight LED cechuje estetyka wykonania, która komponuję się z każdą aranżacją. Możliwość dostosowania strumienia świetlnego wedle potrzeb klienta.
Oprawy te zostały wykorzystane przy wejściu oraz w recepcji. Ares LED dzięki swojej liniowej konstrukcji zapewnia równomierne rozproszenie światła na całej powierzchni doświetlonej strefy.
Pobierz PDF
Zobacz pozostałe Case Study
Case study Magnolia Park
Magnolia Park zaoszczędzi 800 000 zł w ciągu 5 lat dzięki modernizacji oświetlenia na LED z innowacyjnym strefowym systemem bezprzewodowego sterowania wdrożonego we współpracy Luxon i SELTOM.
Case study Dong Yang Electronics
Modernizacja oświetlenia w halach produkcyjnych Dong Yang, dostosowanie opraw do pracy w wysokich temperaturach oraz wzrost oszczędności energii.
Masz dodatkowe pytania?
Zapytaj naszego eksperta