Centrum Edukacyjne – Rehabilitacyjne “Szansa” to niepubliczna placówka oświatowa, która realizuje zadanie wychowawcze oraz rehabilitacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych z różnym stopniem upośledzenia. Powstanie nowej siedziby ośrodka wiązało się z koniecznością zaprojektowania oraz wykonania kompleksowego oświetlenia całości pomieszczeń. Profesjonalne sale rehabilitacyjne, przedszkole terapeutyczne, poradnie rehabilitacyjne, logopedyczne czy autyzmu dziecięcego wymagają naturalnego oświetlenia, które nie męczy wzroku i zapewnia komfortowe warunki przebywania dla dzieci. Do współpracy przy oświetleniu zaprosiła nas architekt Katarzyna Ogińska z biura projektowego POPART, które zrealizowało projekt nowego budynku.

Wideo z realizacji

Obejrzyj wideo, które przygotował nasz Expert Key Account Manager – Kamil Frątczak

Kamil dołączył do naszego zespołu kilka lat temu i odpowiada za obsługę inwestycji w centrum Polski

Co zyskał inwestor korzystając z naszych opraw i usług?

Ikona 5 lat gwarancji na oświetlenie - Luxon LED

Oświetlenie zgodne z obowiązującymi normami, z 5 letnią gwarancją

System sterowania oświetleniem DALI

Inteligentny system sterowania oświetleniem

Światło o naturalnej barwie, dające komfort przebywania w pomieszczeniu

cytat

Dzięki oprawie typy Edge zaprojektowaliśmy światło przyjazne dla dzieci poprzez systemy regulacji natężenia.

Miniatura zdjęcia Kamila Frątczaka - Luxon LED

Kamil Frątczak
Expert Key Account Manager

Wyzwania

Stworzenie komfortowych warunków oświetleniowych dla całego Centrum Edukacyjno – Rehabilitacyjnego “SZANSA”

Nowopowstały ośrodek ma powierzchnię 2 500 metrów kwadratowych, w jego skład wchodzi ponad 70 różnych pomieszczeń. Zlecenie polegało na stworzeniu komfortowego oświetlenia o niskiej awaryjności i dopasowanie go do aktualnego projektu architektonicznego. W poprzedniej siedzibie Centrum musiało mierzyć się z takimi problemami jak częste awarie oświetlenia, duże zużycie energii elektrycznej oraz brak jednorodnego światła, co męczyło wzrok i utrudniało warunki funkcjonowania. Klient oczekiwał rozwiązań trwałych, estetycznych i umożliwiających komfortowe korzystanie z przestrzeni wspólnej oraz poszczególnych sal. Zaproponowane rozwiązania musiały być tanie w użytkowaniu i nieawaryjne.

Modernizacja oświetlenia w ośrodku rehabilitacyjnym: przebieg realizacji oraz rozwiązania

Indywidualne rozwiązanie z doborem dostosowanych do wyglądu budynku opraw LED z naturalnym, jednorodnym światłem.

Po analizie potrzeb i wyzwań zaproponowaliśmy zastosowanie różnych opraw w celu zapewnienia jak najlepszego doświetlenia i jednorodności. W salach i poradniach zastosowaliśmy oprawy podtynkowe Edge – cechuje je równomierność oświetlenia i niski współczynnik olśnienia. Oprawy te przyjazne są dla dzieci dzięki systemowi regulacji natężenia. Na korytarzu i częściach wspólnych zamontowaliśmy podtynkowe okrągłe oprawy Downlight, które są produktem o wyjątkowej trwałości. Do recepcji wybraliśmy oprawy Ares, których liniowa konstrukcja zapewnia równomierne oświetlenie. W pomieszczeniach zamontowaliśmy także oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne, części wspólne wyposażone zostały w czujniki ruchu. Łącznie zastosowaliśmy ponad 450 opraw w technologii LED. W ramach darowizny zapewniliśmy wyposażenie w meble jednej z sal ośrodka.

Zaprojektowanie i montaż oświetlenia w nowej siedzibie Centrum „SZANSA” – korzyści dla klienta

Co zyskał klient?

  • Niskie koszty eksploatacji oświetlenia
  • Równomierne oświetlenie
  • Naturalna barwa światła 4000K
  • Komfort przebywania w każdym pomieszczeniu
  • System regulacji natężenia światła
  • Czujniki ruchu w częściach wspólnych i na klatkach schodowych
  • Gwarancja na oprawy

Podsumowanie Realizacji

Dostarczyliśmy na obiekt 452 oprawy

Dzięki oprawie typu Edge możliwe było zaprojektowanie światła przyjaznego dla dzieci wraz z systemem regulacji natężenia światła.

Oprawy te zostały zastosowane na korytarzach oraz częściach wspólnych pomieszczeń. Downlight LED cechuje estetyka wykonania, która komponuję się z każdą aranżacją. Możliwość dostosowania strumienia świetlnego wedle potrzeb klienta.

Oprawy te zostały wykorzystane przy wejściu oraz w recepcji. Ares LED dzięki swojej liniowej konstrukcji zapewnia równomierne rozproszenie światła na całej powierzchni doświetlonej strefy.

Pobierz PDF

Pobierz

Galeria Realizacji


Zobacz pozostałe Case Study


Grolsch oświetlenie

Case study Luxon i Indulux dla browaru Grolsch w Holandii

Firma Indulux nawiązała z nami współpracę, która polegała m.in. na dostarczeniu opraw LED do obiektów należących do Grolsch w Holandii. Obniżenie zużycia energii elektrycznej, dbanie o środowisko i pracowników oraz konieczność wyłączenia z użytku świetlówek były głównymi powodami, dla których przedsiębiorstwo zdecydowało się na wymianę źródeł światła.

Więcej Info

oświetlenie sklepu

Realizacja w sklepie KOMFORT HOME w Komornikach

Jakie są największe wyzwania i potrzeby salonów sprzedaży, które planują zakup oświetlenia? Zapraszamy do zapoznania się z case study naszego klienta KOMFORT HOME. Sklep, który znajduje się w Komornikach został wyposażony w nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED.

Więcej Info


Luxon kontakt

Masz dodatkowe pytania?

Zapytaj naszego eksperta

Zapytanie z artykułu SEO
Zgody