Oświetlenie dla drogi ekspresowej S6 to kolejny projekt, który realizowaliśmy we współpracy z firmą Apanet, dostarczającą innowacyjne systemy sterowania oświetleniem. Z jej polecenia podwykonawca projektu, firma Arkowar z Warszawy, specjalizująca się w realizacji przedsięwzięć z zakresu projektowania, budowy i rozbudowy, a także specjalistycznych robót elektrycznych, nawiązała z nami kontakt. Celem było zlecenie nam dostarczenia opraw spełniających warunki sprecyzowane przez głównego wykonawcę. Poproszono nas o wycenę oświetlenia dla konkretnego odcinka drogi, tj. Kołobrzeg-Ustronie Morskie, na którym znajdują się dwa węzły. Nasza oferta została zaakceptowana i przyjęta.

Co zyskał wykonawca korzystając z naszych opraw i usług?

Gwarancja wydłużona do 7 lat

System sterowania oświetleniem DALI

Kompatybilność z systemem sterowania

Spełnienie wszystkich warunków postawionych przez GDDKiA

Wyzwanie

Jak zrealizować projekt dla proponowanych opraw sodowych w oparciu o energooszczędną technologię LED?

Projekt na oświetlenie tego odcinka drogi S6 został wykonany kilka lat wcześniej i uwzględniono w nim tradycyjne lampy sodowe. Cel, jaki musieliśmy zrealizować, to przygotowanie zmodyfikowanej wersji oferty z rozwiązaniami w technologii LED. Wymagało to od nas wykonania odpowiednich obliczeń zamiennych zgodnie z wymaganiami, jakie zostały postawione przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Dotyczyły one luminancji i równomierności oświetlenia oraz klas dróg zgodnie z normą. Ponadto oświetlenie miało być kompatybilne z systemem sterowania, a gwarancja na oprawy miała być wydłużona ze względu na późniejszą eksploatację, gdzie przy zastosowaniu źródeł LED ich żywotność jest znacznie dłuższa niż w przypadku sodowych.

Przebieg realizacji oraz rozwiązania

Oprawy odpowiadające nowym obliczeniom dla oświetlenia LED, precyzyjnie doświetlające drogę

Po dokonaniu stosownych obliczeń zamiennych, zaproponowaliśmy trzy różne oprawy o przeznaczeniu oświetlenia ulicznego. Była to Cordoba LED o wysokiej skuteczności i specjalnych soczewkach, odpowiadających za optymalny rozsył światła. Drugą oprawą była lampa Toledo LED, która cechuje się swobodą stosowania różnych optyk dla dowolności kształtowania bryły fotometrycznej. Kolejną był Skylight LED o wysokim strumieniu świetlnym. Wszystkie lampy przystosowane są do użytku zewnętrznego, wykazują ponadprzeciętną odporność na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych. Oświetlenie zostało zsynchronizowane z systemem sterowania od Apanet.

Modernizacja oświetlenia drogowego – korzyści dla klienta

Spełniliśmy wszystkie założenia klienta

  • Wydłużona gwarancja na korzystnych warunkach współpracy, umożliwiających szybką naprawę ewentualnych usterek
  • Kompatybilność z systemem sterowania
  • Spełnienie wszystkich warunków dotyczących luminancji i norm, postawionych przez GDDKiA
  • Oprawy LED równoważne dla opraw sodowych, dla których wykonane zostały pierwotne obliczenia
  • Szybka realizacja zlecenia

Galeria Realizacji


Zobacz pozostałe Case Study


Grolsch oświetlenie

Case study Luxon i Indulux dla browaru Grolsch w Holandii

Firma Indulux nawiązała z nami współpracę, która polegała m.in. na dostarczeniu opraw LED do obiektów należących do Grolsch w Holandii. Obniżenie zużycia energii elektrycznej, dbanie o środowisko i pracowników oraz konieczność wyłączenia z użytku świetlówek były głównymi powodami, dla których przedsiębiorstwo zdecydowało się na wymianę źródeł światła.

Więcej Info

oświetlenie sklepu

Realizacja w sklepie KOMFORT HOME w Komornikach

Jakie są największe wyzwania i potrzeby salonów sprzedaży, które planują zakup oświetlenia? Zapraszamy do zapoznania się z case study naszego klienta KOMFORT HOME. Sklep, który znajduje się w Komornikach został wyposażony w nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED.

Więcej Info


Luxon kontakt

Masz dodatkowe pytania?

Zapytaj naszego eksperta

Zapytanie z artykułu SEO
Zgody