Oświetlenie dla drogi ekspresowej S6 to kolejny projekt, który realizowaliśmy we współpracy z firmą Apanet, dostarczającą innowacyjne systemy sterowania oświetleniem. Z jej polecenia podwykonawca projektu, firma Arkowar z Warszawy, specjalizująca się w realizacji przedsięwzięć z zakresu projektowania, budowy i rozbudowy, a także specjalistycznych robót elektrycznych, nawiązała z nami kontakt. Celem było zlecenie nam dostarczenia opraw spełniających warunki sprecyzowane przez głównego wykonawcę. Poproszono nas o wycenę oświetlenia dla konkretnego odcinka drogi, tj. Kołobrzeg-Ustronie Morskie, na którym znajdują się dwa węzły. Nasza oferta została zaakceptowana i przyjęta.

Co zyskał wykonawca korzystając z naszych opraw i usług?

Gwarancja wydłużona do 7 lat

System sterowania oświetleniem DALI

Kompatybilność z systemem sterowania

Spełnienie wszystkich warunków postawionych przez GDDKiA

Wyzwanie

Jak zrealizować projekt dla proponowanych opraw sodowych w oparciu o energooszczędną technologię LED?

Projekt na oświetlenie tego odcinka drogi S6 został wykonany kilka lat wcześniej i uwzględniono w nim tradycyjne lampy sodowe. Cel, jaki musieliśmy zrealizować, to przygotowanie zmodyfikowanej wersji oferty z rozwiązaniami w technologii LED. Wymagało to od nas wykonania odpowiednich obliczeń zamiennych zgodnie z wymaganiami, jakie zostały postawione przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Dotyczyły one luminancji i równomierności oświetlenia oraz klas dróg zgodnie z normą. Ponadto oświetlenie miało być kompatybilne z systemem sterowania, a gwarancja na oprawy miała być wydłużona ze względu na późniejszą eksploatację, gdzie przy zastosowaniu źródeł LED ich żywotność jest znacznie dłuższa niż w przypadku sodowych.

Przebieg realizacji oraz rozwiązania

Oprawy odpowiadające nowym obliczeniom dla oświetlenia LED, precyzyjnie doświetlające drogę

Po dokonaniu stosownych obliczeń zamiennych, zaproponowaliśmy trzy różne oprawy o przeznaczeniu oświetlenia ulicznego. Była to Cordoba LED o wysokiej skuteczności i specjalnych soczewkach, odpowiadających za optymalny rozsył światła. Drugą oprawą była lampa Toledo LED, która cechuje się swobodą stosowania różnych optyk dla dowolności kształtowania bryły fotometrycznej. Kolejną był Skylight LED o wysokim strumieniu świetlnym. Wszystkie lampy przystosowane są do użytku zewnętrznego, wykazują ponadprzeciętną odporność na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych. Oświetlenie zostało zsynchronizowane z systemem sterowania od Apanet.

Modernizacja oświetlenia drogowego – korzyści dla klienta

Spełniliśmy wszystkie założenia klienta

  • Wydłużona gwarancja na korzystnych warunkach współpracy, umożliwiających szybką naprawę ewentualnych usterek
  • Kompatybilność z systemem sterowania
  • Spełnienie wszystkich warunków dotyczących luminancji i norm, postawionych przez GDDKiA
  • Oprawy LED równoważne dla opraw sodowych, dla których wykonane zostały pierwotne obliczenia
  • Szybka realizacja zlecenia

Galeria Realizacji


Zobacz pozostałe Case Study


Oświetlenie wraz ze sterowaniem i kompleksowym wykonaniem dla hali produkcyjnej NEU-JKF Sp. z o.o.

NEU-JKF Sp. z o.o. to firma, która działa od 1997 roku. Jej specjalnością jest dostarczanie kompletnych instalacji odpylania i transportu pneumatycznego dla różnych gałęzi przemysłu. Spółka stawia na sprawdzone i nowoczesne systemy oczyszczania powietrza, z których mogą skorzystać zarówno duże zakłady, jak i małe firmy rzemieślnicze.

Więcej Info

Oświetlenie Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego

Nowe oświetlenie w Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnym “Szansa” w Piotrkowie Trybunalskim

Oświetlenie, które nie będzie ciągle ulegać awariom - takie wymagania przedstawiło nam Centrum Edukacyjne - Rehabilitacyjne “SZANSA” z Piotrkowa Trybunalskiego, które specjalizuje się w rehabilitacji i pomocy dzieciom oraz osobom z różnymi stopniami zaburzeń. Zaproponowaliśmy im rozwiązania, które pozwoliły na stworzenie komfortowych warunków i pozwoliły na oszczędności w wydatkach. Jakie oprawy zastosowaliśmy w tym projekcie? Możesz się tego dowiedzieć po zapoznaniu z naszym nowym case study!

Więcej Info


Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 505 383 653

9.00 – 16.00

Wypełnij formularz

Napisz do nas