Oświetlenie dla drogi ekspresowej S6 to kolejny projekt, który realizowaliśmy we współpracy z firmą Apanet, dostarczającą innowacyjne systemy sterowania oświetleniem. Z jej polecenia podwykonawca projektu, firma Arkowar z Warszawy, specjalizująca się w realizacji przedsięwzięć z zakresu projektowania, budowy i rozbudowy, a także specjalistycznych robót elektrycznych, nawiązała z nami kontakt. Celem było zlecenie nam dostarczenia opraw spełniających warunki sprecyzowane przez głównego wykonawcę. Poproszono nas o wycenę oświetlenia dla konkretnego odcinka drogi, tj. Kołobrzeg-Ustronie Morskie, na którym znajdują się dwa węzły. Nasza oferta została zaakceptowana i przyjęta.

Co zyskał wykonawca korzystając z naszych opraw i usług?

Gwarancja wydłużona do 7 lat

System sterowania oświetleniem DALI

Kompatybilność z systemem sterowania

Spełnienie wszystkich warunków postawionych przez GDDKiA

Wyzwanie

Jak zrealizować projekt dla proponowanych opraw sodowych w oparciu o energooszczędną technologię LED?

Projekt na oświetlenie tego odcinka drogi S6 został wykonany kilka lat wcześniej i uwzględniono w nim tradycyjne lampy sodowe. Cel, jaki musieliśmy zrealizować, to przygotowanie zmodyfikowanej wersji oferty z rozwiązaniami w technologii LED. Wymagało to od nas wykonania odpowiednich obliczeń zamiennych zgodnie z wymaganiami, jakie zostały postawione przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Dotyczyły one luminancji i równomierności oświetlenia oraz klas dróg zgodnie z normą. Ponadto oświetlenie miało być kompatybilne z systemem sterowania, a gwarancja na oprawy miała być wydłużona ze względu na późniejszą eksploatację, gdzie przy zastosowaniu źródeł LED ich żywotność jest znacznie dłuższa niż w przypadku sodowych.

Przebieg realizacji oraz rozwiązania

Oprawy odpowiadające nowym obliczeniom dla oświetlenia LED, precyzyjnie doświetlające drogę

Po dokonaniu stosownych obliczeń zamiennych, zaproponowaliśmy trzy różne oprawy o przeznaczeniu oświetlenia ulicznego. Była to Cordoba LED o wysokiej skuteczności i specjalnych soczewkach, odpowiadających za optymalny rozsył światła. Drugą oprawą była lampa Toledo LED, która cechuje się swobodą stosowania różnych optyk dla dowolności kształtowania bryły fotometrycznej. Kolejną był Skylight LED o wysokim strumieniu świetlnym. Wszystkie lampy przystosowane są do użytku zewnętrznego, wykazują ponadprzeciętną odporność na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych. Oświetlenie zostało zsynchronizowane z systemem sterowania od Apanet.

Modernizacja oświetlenia drogowego – korzyści dla klienta

Spełniliśmy wszystkie założenia klienta

  • Wydłużona gwarancja na korzystnych warunkach współpracy, umożliwiających szybką naprawę ewentualnych usterek
  • Kompatybilność z systemem sterowania
  • Spełnienie wszystkich warunków dotyczących luminancji i norm, postawionych przez GDDKiA
  • Oprawy LED równoważne dla opraw sodowych, dla których wykonane zostały pierwotne obliczenia
  • Szybka realizacja zlecenia

Galeria Realizacji


Zobacz pozostałe Case Study


Modernizacja oświetlenia w halach sprzedaży sieci budowlanej BAT sp. z o.o.

Firma handlowa BAT zajmuje się sprzedażą detaliczną i hurtową materiałów budowlanych oraz artykułów wyposażenia domu oraz ogrodu. Zlokalizowana na pomorzu sieć sklepów budowlanych istnieje na rynku już od ponad trzydziestu lat. Jej asortyment stanowią materiały, które są niezbędne na każdym etapie budowy czy remontu.

Więcej Info

Nowe oświetlenie stoku narciarskiego „Dzikowiec” w Boguszowie – Gorcach

Trasy narciarskie, kolej linowa, szlaki piesze czy trasy rowerowe to jedne z wielu atrakcji znajdujących się na terenie Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego „Dzikowiec” w Boguszowie – Gorcach. Przyjemności te, zarówno zimą jak i latem potrzebują oświetlenia. Dlatego w celu zwiększenia bezpieczeństwa turystów oraz obniżenia kosztów związanych z utrzymaniem niezbędna była wymiana opraw na nowoczesne LED.

Więcej Info


Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 71 733 60 50

9.00 – 16.00

Wypełnij formularz

Napisz do nas