Zrównoważony rozwój, wysoka jakość wyrobów, profesjonalna obsługa klienta oraz szeroki wachlarz produktów to cechy charakterystyczne przedsiębiorstwa oferującego specjalne profile wzmacniające dla drzwi i okien z PVC a także elementy wentylacyjne, czyli Gebhardt-Stahl Polska. Przetwórstwo stali na tak dużą skalę, gdzie corocznie przerabia się jej około 25 tys. ton, wymaga dużej przestrzeni magazynowej oraz produkcyjnej. Co za tym idzie konieczne jest zastosowanie energooszczędnych źródeł światła o wysokiej jakości dostosowanych do panujących warunków.

Instalacja fotowoltaiczna oraz nowe oświetlenie LED z systemem sterowania

Kompleksowe rozwiązanie łączące produkcję energii elektrycznej z własnej elektrowni fotowoltaicznej oraz instalację nowoczesnych opraw oświetleniowych LED podnoszących komfort na stanowiskach pracy było od początku głównymi założeniami inwestora. Ponadto naszym celem było obniżenie poboru energii zużywanej na oświetlenie hali produkcyjno-magazynowej wraz z szybkim zwrotem z inwestycji.

Wideo z realizacji

Obejrzyj wideo, które przygotował nasz Key Account Manager – Hubert Świtała

Korzystając z naszych usług i produktów inwestor zyskał:

Redukcję energii elektrycznej na poziomie 80% rocznie zużywanej przez oświetlenie

8-letnią gwarancję użytkowania opraw oświetleniowych

całkowity zwrot z inwestycji w 3 lata

cytat

Przykładamy ogromną wagę do jakości i trwałości produktu oraz profesjonalnego serwisu. Z tego też powodu skorzystaliśmy z oferty firmy Luxon LED. Przez wymianę oświetlenia udało nam się zaoszczędzić około 80% energii zużywanej na potrzeby oświetlenia.

Marcin Maruszczak
Gebhardt-Stahl Polska

Porównaj efekt przed i po – przesuń linię na środku zdjęcia

Wyzwania podczas modernizacji oświetlenia oraz montażu instalacji PV

Wzrost średniego natężenia światła na stanowiskach pracy przy jednoczesnej maksymalizacji oszczędności energii pobieranej z sieci energetycznej.

Obróbka stali wymaga odpowiedniego oświetlenia. W hali magazynowo-produkcyjnej firmy Gebhardt-Stahl, z uwagi na charakter prac w niej wykonywanych, źródła światła zostały umieszczone na znacznej wysokości. Ponadto składowany materiał znacząco utrudniał dostęp do opraw, co zauważyliśmy już w trakcie wykonywania audytu. Wymaganym przez inwestora efektem modernizacji miał być wzrost natężenia oświetlenia na stanowiskach pracy przy jednoczesnej redukcji zużywanej energii elektrycznej. Natomiast instalacja systemu oświetlenia nie mogła wpłynąć na proces produkcyjny w przedsiębiorstwie. Z kolei cała inwestycja miała przyczynić się do obniżenia poboru mocy z sieci.

Kompleksowe działania i nowoczesne rozwiązania

Inteligentne sterowanie oraz redukcja mocy metodą na oszczędność zużywanej energii elektrycznej

Oświetlenie dużych obiektów przemysłowych w sposób zapewniający komfort pracowników związane jest często z wysokimi kosztami. W tym celu niezbędne jest wyposażenie hali w źródła światła wysokiej jakości oraz o odpowiednim natężeniu. Mając to na uwadze do oświetlenia stanowisk pracy wykorzystaliśmy oprawy Industrial 6.0 wyposażone w diody o dużej sprawności.

Natomiast w przypadku pozostałej części hali produkcyjno-magazynowej zainstalowaliśmy lampy Highbay z 8-letnią gwarancją. Dzięki temu uzyskaliśmy zdecydowaną poprawę natężenia światła w obiekcie, które zwiększyliśmy dwukrotnie w odniesieniu do pierwotnie zamontowanego oświetlenia pochodzącego ze świetlówek.

Aby zmaksymalizować oszczędność energii zastosowaliśmy w hali sterowanie oświetleniem za pośrednictwem protokołu DALI. Pozwoliło to na optymalne wykorzystanie światła dziennego oraz dostosowywanie scen świetlnych w zależności od pory dnia poprzez bezobsługową regulację jasności opraw LED.

Porównaj efekt przed i po – przesuń linię na środku zdjęcia

Ogniwa słoneczne stosowane w myśl idei zrównoważonego rozwoju

Zaproponowany przez nas pakiet energetyczny objął także projekt oraz wykonanie instalacji fotowoltaicznej na dachu obiektu. Jej wielkość dobraliśmy uwzględniając zużywaną moc oraz biorąc pod uwagę możliwości konstrukcyjne budynku. Dzięki własnej „zielonej elektrowni” przedsiębiorstwo zmniejszy pobór energii elektrycznej z sieci.

Oświetlenie LED do hali produkcyjnej – korzyści dla klienta:

  • Zdecydowana poprawa komfortu pracowników podczas pracy
  • Kompleksowa obsługa inwestycji modernizacji oświetlenia oraz instalacji PV
  • Redukcja zużycia energii elektrycznej na oświetlenie o około 80%
  • 8-letnia gwarancja na oprawy
  • Zwrot z inwestycji w 3 lata
  • Zmniejszenie wrażliwości przedsiębiorstwa na podwyżki cen energii elektrycznej
  • Bezobsługowe oraz automatyczne oświetlenie stanowisk

cytat

Montaż opraw wykonaliśmy we współpracy z firmą EMI. Modernizacja oświetlenia została przeprowadzona „na ruchu”, tzn. nie zatrzymując działań produkcyjnych firmy Gebhardt.

Hubert Świtała
Key Account Manager

Podsumowanie Realizacji

Wyposażyliśmy obiekt w instalację fotowoltaiczną o mocy 50kWp. Moduły umieściliśmy na dachu budynku. Wygenerują one około 50 000 kWh energii w ciągu roku.

Ponadto w obiekcie zmodernizowaliśmy oświetlenie na energooszczędne led. W tym celu wykorzystaliśmy łącznie 127 opraw oświetleniowych wyposażonych w inteligentny system sterowania. Zastosowaliśmy produkty rodzin Highbay, Industrial 6.0 oraz Skylight 4.0.

Nowy system oświetlenia wraz z sterowaniem pozwala zaoszczędzić zużywaną w tym celu energię elektryczną o blisko 80%. Natomiast własna instalacja PV zapewnia pokrycie energii elektrycznej na potrzeby oświetlenia hali produkcyjno – magazynowej.

Oszczędności energii elektrycznej

80% oszczędności energii elektrycznej zużywanej przez oświetlenie rocznie

Emisja CO2

Redukcja emisji CO2 o 80%

Galeria Realizacji


Zobacz pozostałe Case Study


oświetlenie sklepu

Realizacja w sklepie KOMFORT HOME w Komornikach

Jakie są największe wyzwania i potrzeby salonów sprzedaży, które planują zakup oświetlenia? Zapraszamy do zapoznania się z case study naszego klienta KOMFORT HOME. Sklep, który znajduje się w Komornikach został wyposażony w nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED.

Więcej Info

SWISS KRONO

Wymiana ponad 5 000 opraw bez przerywania prac. Case study SWISS KRONO

Dzięki przeprowadzonej przez nas modernizacji oświetlenia firma SWISS KRONO udało się zmniejszyć zużycie energii elektrycznej, zredukować emisję CO2 do środowiska, a także poprawić komfort pracy w zakładzie.

Więcej Info


Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 71 733 60 50

9.00 – 16.00

Wypełnij formularz

Napisz do nas