Grupa Werner Kenkel jest polskim producentem opakowań tekturowych. Firma dostarcza na rynek międzynarodowy tekturę falistą, opakowania z nadrukiem offsetowym i cyfrowym, a także ekspozytory tekturowe. Werner Kenkel sp. z o.o. swoje działania opiera na strategii zrównoważonego rozwoju gospodarczego oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego. W myśl tych idei, a także w celu zwiększenia komfortu pracowników, w halach produkcyjnych oraz w ich najbliższym otoczeniu zainstalowano nowe energooszczędne oświetlenie oparte na technologii LED.

Wideo z realizacji

Obejrzyj wideo, które przygotował nasz Business Development Manager – Hubert Świtała

Jakie zyski przyniosła wymiana oświetlenia?

Redukcję zużycia energii elektrycznej na poziomie 81%

wymiana oświetlenia na led czy się opłaca

10-letnią gwarancję użytkowania opraw oświetleniowych

Ikona zwrotu z inwestycji 2 lata - Luxon LED

całkowity zwrot z inwestycji w 2 lata

cytat

Dzięki modernizacji oświetlenia możemy obniżyć zużycie energii elektrycznej oraz dostosować natężenie światła na wszystkich stanowiskach pracy oraz ciągach komunikacyjnych.

Tomasz Janicki
Werner Kenkel

Hala produkcyjna przed modernizacją oświetlenia LED - Luxon LED Efekt modernizacji oświetlenia LED na hali produkcyjnej - Luxon LED

Porównaj efekt przed i po – przesuń linię na środku zdjęcia

Lampy LED jako źródło oszczędności

Ważnym celem modernizacji oświetlenia hali produkcyjnej było zapewnienie odpowiednich warunków pracy przy jednoczesnej redukcji zużywanej energii elektrycznej. Instalacja nowoczesnego oświetlenia LED wiązała się także z koniecznością integracji z istniejącym systemem sterowania. Ponadto inwestorowi zależało aby oprawy zostały objęte długoletnią gwarancją. Warunkiem postawionym przez inwestora było przeprowadzenie montażu w sposób bezkolizyjny z produkcją, dlatego instalacja musiał odbyć się „na ruchu”.

Kompleksowa modernizacja oświetlenia z zastosowaniem systemu sterowania

Oświetlenie hali produkcyjnej, a w szczególności stanowisk pracy znajdujących się na jej obszarze, musi spełniać wymagania związane z komfortem pracowników podczas realizacji powierzonych zadań. Ma to bezpośredni wpływ na wydajność pracy i samopoczucie pracowników. W tym celu wykonaliśmy audyt a na jego podstawie zaproponowaliśmy oprawy LED Industrial 6.0 wyposażone w dopasowane do potrzeb parametry. Poprawiły one średnie natężenie oświetlenia na powierzchniach roboczych przy jednoczesnej wysokiej efektywności świetlnej lamp.

Ponadto, wymiana instalacji oświetleniowej objęła także plac wokół budynku. W tej strefie idealnie sprawdziły się oprawy Cordoba 3.0.

jakie są różnice między oświetleniem sodowym a ledowym Oświetlenie LED przemysłowe zewnętrzne, dobrze oświetlony teren zewnętrzny, parking, przed halą produkcyjną

Porównaj efekt przed i po – przesuń linię na środku zdjęcia

Firma stawia na nowoczesność stosowanych rozwiązań, dlatego podczas modernizacji konieczne było zintegrowanie instalacji oświetleniowej z istniejącym już układem. Zastosowaliśmy system sterowania oparty na czujnikach światła odbitego oraz integracji z centralnym monitoringiem oświetlenia awaryjnego. Dzięki temu utworzyliśmy dopasowane do konkretnych stanowisk pracy sceny świetlne, obniżając jednocześnie zużycie energii elektrycznej.

Nowe oświetlenie LED hali produkcyjnej a płynące z niej korzyści:

  • roczna redukcja energii elektrycznej wynosząca 81%,
  • krótki czas zwrotu z inwestycji,
  • 2-krotny wzrost natężenia oświetlenia,
  • energooszczędny system sterowania oświetleniem wykorzystujący czujniki światła odbitego,
  • 10-letnia gwarancja na oprawy,
  • uzyskanie Białych Certyfikatów, 
  • dostosowanie oświetlenia do systemu BMS.
cytat

Dzięki modernizacji oświetlenia firma Werner Kenkel poprawiła warunki pracy oraz zredukowała zużycie energii elektrycznej, co przełożyło się na zwrot z inwestycji poniżej 2 lat.

Hubert Świtała
Business Development Manager

Jak zmodernizować oświetlenie w przemyśle?

Pobierz kompletny, praktyczny poradnik, który przygotuje

Cię do modernizacji oświetlenia.

Pobierz darmowy poradnik

Modernizacja oświetlenia przemysłowego – podsumowanie realizacji

Kompleksowe działania w obiekcie firmy Werner Kenkel sp. z o.o. objęły audyt, projekt oraz montaż  nowoczesnego oświetlenia LED. Wyposażyliśmy hale w ponad 400 opraw przemysłowych Industrial 6.0, a także 27 lamp parkingowych Cordoba 3.0. Dzięki temu inwestor zyskał:

Oszczędności energii elektrycznej

81% oszczędności energii elektrycznej zużywanej przez oświetlenie rocznie

Emisja CO2

Redukcja emisji CO2 o 81%

Chcesz dowiedzieć się jakie oszczędności może przynieść modernizacja oświetlenia w Twojej firmie? Skontaktuj się z nami! Wykonamy bezpłatny audyt i zaproponujemy najkorzystniejsze rozwiązania.

Galeria Realizacji


Zobacz pozostałe Case Study


Grolsch oświetlenie

Case study Luxon i Indulux dla browaru Grolsch w Holandii

Firma Indulux nawiązała z nami współpracę, która polegała m.in. na dostarczeniu opraw LED do obiektów należących do Grolsch w Holandii. Obniżenie zużycia energii elektrycznej, dbanie o środowisko i pracowników oraz konieczność wyłączenia z użytku świetlówek były głównymi powodami, dla których przedsiębiorstwo zdecydowało się na wymianę źródeł światła.

Więcej Info

oświetlenie sklepu

Realizacja w sklepie KOMFORT HOME w Komornikach

Jakie są największe wyzwania i potrzeby salonów sprzedaży, które planują zakup oświetlenia? Zapraszamy do zapoznania się z case study naszego klienta KOMFORT HOME. Sklep, który znajduje się w Komornikach został wyposażony w nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED.

Więcej Info


Bezpłatna

Kalkulacja oszczędności

Zastanawiasz się ile Twoja firma może zaoszczędzić
na modernizacji oświetlenia?

Zamów bezpłatną kalkulację oszczędności

oprawy przemysłowe LED