Grupa Werner Kenkel jest polskim producentem opakowań tekturowych. Firma dostarcza na rynek międzynarodowy tekturę falistą, opakowania z nadrukiem offsetowym i cyfrowym, a także ekspozytory tekturowe. Werner Kenkel sp. z o.o. swoje działania opiera na strategii zrównoważonego rozwoju gospodarczego oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego. W myśl tych idei, a także w celu zwiększenia komfortu pracowników, w halach produkcyjnych oraz w ich najbliższym otoczeniu zainstalowano nowe energooszczędne oświetlenie oparte na technologii LED.

Wideo z realizacji

Obejrzyj wideo, które przygotował nasz Business Development Manager – Hubert Świtała

Jakie zyski przyniosła wymiana oświetlenia?

Redukcję zużycia energii elektrycznej na poziomie 81%

wymiana oświetlenia na led czy się opłaca

10-letnią gwarancję użytkowania opraw oświetleniowych

Ikona zwrotu z inwestycji 2 lata - Luxon LED

całkowity zwrot z inwestycji w 2 lata

cytat

Dzięki modernizacji oświetlenia możemy obniżyć zużycie energii elektrycznej oraz dostosować natężenie światła na wszystkich stanowiskach pracy oraz ciągach komunikacyjnych.

Tomasz Janicki
Werner Kenkel

Porównaj efekt przed i po – przesuń linię na środku zdjęcia

Lampy LED jako źródło oszczędności

Ważnym celem modernizacji oświetlenia hali produkcyjnej było zapewnienie odpowiednich warunków pracy przy jednoczesnej redukcji zużywanej energii elektrycznej. Instalacja nowoczesnego oświetlenia LED wiązała się także z koniecznością integracji z istniejącym systemem sterowania. Ponadto inwestorowi zależało aby oprawy zostały objęte długoletnią gwarancją. Warunkiem postawionym przez inwestora było przeprowadzenie montażu w sposób bezkolizyjny z produkcją, dlatego instalacja musiał odbyć się „na ruchu”.

Kompleksowa modernizacja oświetlenia z zastosowaniem systemu sterowania

Oświetlenie hali produkcyjnej, a w szczególności stanowisk pracy znajdujących się na jej obszarze, musi spełniać wymagania związane z komfortem pracowników podczas realizacji powierzonych zadań. Ma to bezpośredni wpływ na wydajność pracy i samopoczucie pracowników. W tym celu wykonaliśmy audyt a na jego podstawie zaproponowaliśmy oprawy LED Industrial 6.0 wyposażone w dopasowane do potrzeb parametry. Poprawiły one średnie natężenie oświetlenia na powierzchniach roboczych przy jednoczesnej wysokiej efektywności świetlnej lamp.

Ponadto, wymiana instalacji oświetleniowej objęła także plac wokół budynku. W tej strefie idealnie sprawdziły się oprawy Cordoba 3.0.

Porównaj efekt przed i po – przesuń linię na środku zdjęcia

Firma stawia na nowoczesność stosowanych rozwiązań, dlatego podczas modernizacji konieczne było zintegrowanie instalacji oświetleniowej z istniejącym już układem. Zastosowaliśmy system sterowania oparty na czujnikach światła odbitego oraz integracji z centralnym monitoringiem oświetlenia awaryjnego. Dzięki temu utworzyliśmy dopasowane do konkretnych stanowisk pracy sceny świetlne, obniżając jednocześnie zużycie energii elektrycznej.

Nowe oświetlenie LED hali produkcyjnej a płynące z niej korzyści:

  • roczna redukcja energii elektrycznej wynosząca 81%,
  • krótki czas zwrotu z inwestycji,
  • 2-krotny wzrost natężenia oświetlenia,
  • energooszczędny system sterowania oświetleniem wykorzystujący czujniki światła odbitego,
  • 10-letnia gwarancja na oprawy,
  • uzyskanie Białych Certyfikatów, 
  • dostosowanie oświetlenia do systemu BMS.
cytat

Dzięki modernizacji oświetlenia firma Werner Kenkel poprawiła warunki pracy oraz zredukowała zużycie energii elektrycznej, co przełożyło się na zwrot z inwestycji poniżej 2 lat.

Hubert Świtała
Business Development Manager

Modernizacja oświetlenia przemysłowego – podsumowanie realizacji

Kompleksowe działania w obiekcie firmy Werner Kenkel sp. z o.o. objęły audyt, projekt oraz montaż  nowoczesnego oświetlenia LED. Wyposażyliśmy hale w ponad 400 opraw przemysłowych Industrial 6.0, a także 27 lamp parkingowych Cordoba 3.0. Dzięki temu inwestor zyskał:

Oszczędności energii elektrycznej

81% oszczędności energii elektrycznej zużywanej przez oświetlenie rocznie

Emisja CO2

Redukcja emisji CO2 o 81%

Chcesz dowiedzieć się jakie oszczędności może przynieść modernizacja oświetlenia w Twojej firmie? Skontaktuj się z nami! Wykonamy bezpłatny audyt i zaproponujemy najkorzystniejsze rozwiązania.

Daniela Bicz

Doradca ds. efektywności energetycznej

Masz pytania?

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji

Wybierz dogodny termin kontaktu

Galeria Realizacji


Zobacz pozostałe Case Study


modernizacja oświetlenia na autostradzie A4

Modernizacja oświetlenia na autostradzie A4

Przy współpracy z firmą ZABERD wyposażyliśmy odcinek autostrady A4 znajdującej się w województwie opolskim w nowe oświetlenie LED. Kooperacja z partnerem, który kompleksowo zajmuje się utrzymaniem oraz budową infrastruktury drogowej, zaowocowała modernizacją opraw LED i wzrostem bezpieczeństwa na drodze szybkiego ruchu z wysokim odsetkiem wypadków.

Więcej Info

Modernizacja oświetlenia w branży chemicznej - case study CIECH

Nowe oświetlenie LED dla zakładów CIECH Soda Polska w Janikowie oraz Inowrocławiu

Drugim w Europie oraz jedynym w Polsce producentem sody kalcynowanej ciężkiej i lekkiej jest Ciech Soda Polska. Spółka obsługuje wiele segmentów rynku.

Więcej Info


Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 71 733 60 50

9.00 – 16.00

Wypełnij formularz

Napisz do nas