Historia Firmy

Firma Luxon LED od 2007 roku produkuje i wdraża na rynek oprawy oświetleniowe oparte o technologię LED. Swoją działalność opieramy na projektowaniu oraz produkcji lamp na bazie starannie wyselekcjonowanych komponentów o najwyższej efektywności i jakości.

Kompleksowa oferta dla biur, obiektów handlowych i przemysłowych

Zapewniamy nowoczesne oświetlenie LED dla biur, obiektów handlowych, przemysłu, budynków użyteczności publicznej oraz oświetlenie do zastosowań specjalnych. Na zamówienie przygotowujemy oświetlenie odzwierciedlające indywidualne wymagania klienta pod względem barwy światła, jasności, sterowania i zasilania.

Już 10 lat temu byliśmy pierwszą polską firmą produkującą oświetlenie w technologii LED na potrzeby dużych inwestycji biurowych oraz przemysłowych. Od początku działalności oferujemy Państwu sprawdzone oprawy oświetleniowe zastępujące świetlówki, zarówno w oprawach natynkowych, jak i w sufitach podwieszanych. Współpracujemy z najlepszymi uczelniami technicznymi, naukowcami, a także firmami R&D, co sprawia, że dostarczane przez nas produkty oświetleniowe są innowacyjne, a także charakteryzują się najwyższą jakością.

Główny Partner Technologiczny – OSRAM Opto Semiconductors

Porównując oprawy oświetleniowe w technologii LED należy zwrócić baczną uwagę na ich „serce”, a więc diody LED. Ich pochodzenie, efektywność i jakość wpływają wymiernie na poziom żywotności oprawy.

Od 2013 roku nasze produkty są w całości oparte na komponentach firmy OSRAM Opto Semiconductors, co sprawia, że oferta Luxon LED jest jedną z najatrakcyjniejszych technologicznie na rynku. Efektywność używanych przez nas diod (m.in. OSRAM Oslon Square oraz OSRAM Duris E5) przekracza obecnie 140lm/W, zaś żywotność w niektórych aplikacjach świetlnych sięga nawet 100,000 godzin.

Jesteśmy jedną z niewielu firm w Polsce, które mogą się pochwalić umową co-brandingową z naszych partnerem technologicznym, dlatego też produkty Luxon LED sygnowane są etykietą „OSRAM LED Technology Included”.

Droga ku oszczędności

Dzięki kompetentnemu zespołowi projektantów, inżynierów oraz sprzedawców oferujemy Państwu pomoc i doradztwo na każdym etapie inwestycji. Mamy świadomość jak istotna w dzisiejszych czasach dla każdego przedsiębiorstwa jest oszczędność energii elektrycznej, dlatego w procesach projektowania oraz realizacji oświetlenia dążymy do osiągnięcia możliwie najkorzystniejszych wskaźników zwrotu z inwestycji.

Nasi klienci naszą wizytówką

Dokonując zakupu opraw oświetleniowych każdy inwestor chce mieć gwarancję bezpieczeństwa i niezawodności produktu. Jako producent, któremu leży na sercu satysfakcja klienta – rozumiemy to.

Najbardziej wymiernym potwierdzeniem jakości opraw oświetleniowych Luxon LED są opinie i zadowolenie naszych klientów. W ciągu ponad 7 lat działalności nasze oprawy oświetliły obiekty biurowe, handlowe i przemysłowe takich firm, jak m.in.: ArcelorMittal Poland S.A., Kraft Foods Polska S.A., Zott Polska Sp. z o.o., Baxter Manufacturing Sp. z o.o., Stokrotka Sp. z o.o., Merida Sp. z o.o., LG Display Poland Sp. z o.o., Lukas Bank S.A. (obecnie Credit Agricole S.A.).

Zapraszamy do działu „Realizacje”, gdzie prezentujemy case studies (studia przypadków) wybranych realizacji z zakresu oświetlenia biurowego oraz przemysłowego.