Oświetlenie dedykowane do sterylnych warunków: SMART LED CLEAN
W pomieszczeniach czystych (clean rooms) parametry środowiskowe podlegają ścisłej kontroli – dotyczy to m.in. występowania zanieczyszczeń, takich jak kurz, pył, opary chemiczne czy bakterie. Sterylna przestrzeń fabryk farmaceutycznych, ośrodków badawczych i specjalistycznych zakładów produkcyjnych wymaga odpowiedniego
oświetlenia. Dlatego stworzyliśmy Smart LED Clean.

To oprawa do zadań specjalnych. Dzięki jednej z najwyższych na rynku skuteczności świetlnej, zastosowaniu dyfuzorów z różnych materiałów oraz prostej i wytrzymałej konstrukcji stosujemy ją w projektach wymagających najwyższych standardów czystości oraz doskonałej widoczności.

Patryk Głowacki
Dyrektor R&D w Luxon LED
Oprawy LED do pomieszczeń czystych i sterylnych
Smart LED Clean to oprawa dedykowana do pomieszczeń, w których kluczowe jest utrzymanie najwyższych standardów czystości oraz doskonałej widoczności. Specjalistyczne badania naukowe, produkcja procesorów komputerowych, wytwarzanie leków – to tylko niektóre z działań, przy których nie może być mowy o pojawieniu się najdrobniejszych zanieczyszczeń. Dlatego duże znaczenie ma dobór odpowiednich opraw, o przemyślanej
konstrukcji, dostosowanej do rygorystycznych wymogów czystości i bezpieczeństwa.
Dyfuzor Smart LED Clean jest wykonany z PCV odpornego na działanie środków chemicznych. Przy produkcji oprawy zastosowaliśmy materiały wysokiej jakości, co pozwala na częste i dokładne mycie oprawy, połączone z przeprowadzaniem szczegółowych zabiegów dezynfekcji.
Współczynnik szczelności na poziomie IP65 oznacza, że oprawa jest w pełni pyło- i wodoszczelna. Specjalistyczne testy potwierdziły ochronę przed strugą wody o natężeniu 12,5 l/min, laną na obudowę z dowolnej strony. Żywotność lampy wynosi do 50000 godzin; dodatkowe udogodnienie stanowi wymienny zasilacz.
Smart LED Clean to przemyślane rozwiązanie projektantów Luxon, dedykowane do przestrzeni o podwyższonych wymogach higienicznych.
Zobacz pozostałe wpisy o technologii
Czym jest olśnienie przykre?
Każdy z nas niejednokrotnie doświadczył rażącego światła, które w praktyce nazywane jest olśnieniem przykrym. Nazywany potocznie efekt olśnienia wpływa niekorzystnie na narząd wzroku ograniczając stopień widzenia i zdolności rozpoznawania.
Lumeny na waty – jak przeliczyć strumień świetlny?
Strumień świetlny oświetlenia LED podawany jest w lumenach. Natomiast w przypadku tradycyjnych źródeł światła zazwyczaj jasność świecenia była określana za pośrednictwem pobieranej przez nie mocy w watach. Żeby móc choć w pewnym stopniu porównać oba źródła niezbędny jest przelicznik lumeny na waty. Dlatego w tym artykule poruszamy tą kwestie.

+48 71 733 60 50
9.00 – 16.00