Branża nowoczesnych technologii high-tech obejmuje rozwiązania z dziedziny automatyki, teleinformatyki czy energetyki. To właśnie takimi produktami szczyci się firma ZPAS Group, która zajmuje się prefabrykacją szaf. W ich ofercie można odnaleźć między innymi szafy elektryczne i sterownicze, narzędziomaty oraz urządzenia do nadawania i wysyłania paczek. Głównymi celami jakie chciał osiągnąć inwestor po wykonaniu modernizacji oświetlenia były obniżenie poboru mocy lamp, a także poprawa warunków pracy na stanowiskach roboczych. Na tej postawie zaproponowaliśmy nowoczesne oprawy oświetleniowe LED wraz z systemem sterowania.

Wideo z realizacji

Obejrzyj wideo z przeprowadzonej modernizacji

Co zyskał inwestor korzystając z naszych opraw i usług?

Redukcja zużycia energii elektrycznej o 84%

System sterowania oświetleniem DALI

System sterowania oświetleniem z podziałem na strefy

Ikona zwrotu z inwestycji po 1,5 roku - Luxon LED

Zwrot z inwestycji w 1,5 roku

Modernizacja oświetlenia LED z systemem sterowania w hali produkcyjnej i magazynowej – wyzwania

Doświetlenie stanowisk pracy oraz wysoka energooszczędność rozwiązania

W celu utrzymania wysokiego komfortu pracowników w hali produkcyjnej niezbędne jest odpowiednie oświetlenie miejsc pracy. Podczas tej realizacji naszym zadaniem było zapewnienie wzrostu natężenia oświetlenia na stanowiskach z jednoczesną minimalizacją efektu olśnienia. Ponadto, żeby uniknąć kosztów spowodowanych przestojem firmy należało wykonać montaż bez zakłócania cyklu produkcyjnego, co było dodatkowym wyzwaniem.

Inwestorowi zależało także na jak największej oszczędności energii związanej z oświetleniem hali produkcyjnej i powierzchni magazynowej. Ze względu na różne obszary znajdujące się w halach konieczne było wydzielenie stref.

Realizacja zadań oraz zastosowane rozwiązania

Sterowanie oświetleniem jako element obniżenia zużycia energii

Zanim rozpoczęliśmy pracę nad projektem modernizacji oświetlenia wykonaliśmy pełny audyt. Zliczyliśmy oprawy aktualnie znajdujące się w zakładzie oraz zinwentaryzowaliśmy cały obszar hal. Co ważne, wykonując modernizację oświetlenia, naszym zadaniem było wykorzystanie istniejącej instalacji elektrycznej.

Zarówno pomieszczenia magazynowe jak i hala produkcyjna są miejscami, które wymagają oświetlenia światłem wysokiej jakości. Mając to na uwadze dobraliśmy oprawy Industrial LED oraz Ultima LED, które przeznaczone są do obiektów przemysłowych. Dzięki temu zwiększyliśmy średnie natężenie światła, co jest szczególnie istotne w obszarach produkcyjnych, a także poprawiliśmy jego równomierność.

Projekt modernizacji objął także sterowanie oświetleniem za pośrednictwem protokołu DALI. Zainstalowaliśmy system wyposażony w czujniki ruchu oraz obecności, które dodatkowo wpłynęły na zoptymalizowanie zużycia energii elektrycznej.

Korzyści dla klienta z wdrożenia oświetlenia LED ze sterowaniem w hali produkcyjnej i magazynowej

  • Zwiększenie komfortu pracowników na stanowiskach pracy
  • Zwrot z inwestycji w 1,5 roku
  • Roczna oszczędność energii elektrycznej na poziomie 84%
  • Roczna redukcja emisji CO2 o 84%
  • 8-letnia gwarancja na oprawy
  • Źródła światła dostosowane do potrzeb i warunków pracy na stanowiskach
  • Inteligentne sterowanie oświetleniem DALI dzięki wykorzystaniu szeregu czujników
  • Możliwość uzyskania Świadectwa Efektywności Energetycznej
cytat

Koszty przedsiębiorstwa ZPAS związane z eksploatacją hal zostały przez nas znacznie obniżone poprzez zastosowane efektywnych opraw led wyposażonych w protokół DALI. Klient szczególnie docenił szybki czas realizacji inwestycji.

Łukasz Grzyb
Key Account Manager

Podsumowanie Realizacji

84% oszczędności energii elektrycznej w skali roku

Pobierz Case Study w formie PDF

Emisja CO2

Redukcja emisji CO2 o 84%

Galeria Realizacji


Zobacz pozostałe Case Study


Grolsch oświetlenie

Case study Luxon i Indulux dla browaru Grolsch w Holandii

Firma Indulux nawiązała z nami współpracę, która polegała m.in. na dostarczeniu opraw LED do obiektów należących do Grolsch w Holandii. Obniżenie zużycia energii elektrycznej, dbanie o środowisko i pracowników oraz konieczność wyłączenia z użytku świetlówek były głównymi powodami, dla których przedsiębiorstwo zdecydowało się na wymianę źródeł światła.

Więcej Info

oświetlenie sklepu

Realizacja w sklepie KOMFORT HOME w Komornikach

Jakie są największe wyzwania i potrzeby salonów sprzedaży, które planują zakup oświetlenia? Zapraszamy do zapoznania się z case study naszego klienta KOMFORT HOME. Sklep, który znajduje się w Komornikach został wyposażony w nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED.

Więcej Info


Luxon kontakt

Masz dodatkowe pytania?

Zapytaj naszego eksperta

Zapytanie z artykułu SEO
Zgody