W Siedlcach, w 2018 wraz z naszym partnerem dla firmy Warbud, wykonaliśmy oświetlenie tunelowe w ramach projektu „Budowa tunelu pod torami PKP na przedłużeniu ulicy Kilińskiego do ulicy Składowej w Siedlcach”. Założeniem inwestycji było skomunikowanie dwóch części centrum miasta oraz stworzenie nowego ciągu komunikacyjnego, który usprawniłby ruch na obwodnicy Siedlec. Luxon LED, w oparciu o szczegółowy projekt, dokonał obliczeń i wykonał pełną dokumentację, proponując wszystkie wymagane 4 rodzaje opraw, niezbędne do wykonania zadania zgodnie z założeniami projektowymi.

Co osiągnął wykonawca dzięki naszym oprawom?

Sterowanie oświetleniem bezpieczeństwo Luxon Led

Zapewnienie bezpieczeństwa

Normy oświetlenia drogowego

Spełnienie norm oświetlenia drogowego

Ikona 5 lat gwarancji na oświetlenie - Luxon LED

5 lat gwarancji

cytat

Wykonany przez nas specjalistyczny projekt, zapewnił sprawny proces doboru i zatwierdzenia materiałowego. Byliśmy w stanie dostarczyć cztery wymagane typy oświetlenia, przez co wykonawca nie musiał prowadzić rozmów z wieloma dostawcami.

Zdjęcie Marcina Olszewskiego - Key Account Manager rynku JST w firmie Luxon LED

Marcin Oleszowski
Manager JST

Wyzwanie

Jakie oprawy odpowiednio oświetlą tunel we wszystkich jego strefach?

Tunel, w którym zainstalowano nasze oświetlenie miał ponad 150 metrów długości oraz znajdował się pod torami PKP. Klient oczekiwał sprawnej obsługi i szybkiej realizacji zlecenia z uwzględnieniem wszystkich założeń projektowych. Ponadto, mieliśmy dostarczyć specjalistyczne oprawy tunelowe, wandaloodporne, a także oświetlenie awaryjne i oprawy zewnętrzne, znajdujące się wokół tunelu. W zależności od strefy, oświetlenie musiało mieć inne natężenie, aby zapewnić kierowcom maksymalny komfort oraz bezpieczeństwo na drodze. Kluczowe było też wykonanie pomiaru spadku strumienia świetlnego na czas 24-godzinnego zużycia, ponieważ oprawy w tunelu świecą przez całą dobę.

Przebieg realizacji oraz rozwiązania

Dostosowanie opraw do roli oświetlenia tunelowego – specjalna optyka i odpowiedni poziom mocy 

Po dokonaniu stosownych obliczeń oraz przedstawieniu wyników, zaproponowaliśmy kompleksowe rozwiązanie z zakresu dostarczenia i montażu wszystkich czterech rodzajów opraw. Oprawy zewnętrzne i tunelowe pochodziły z naszej oferty, natomiast wandaloodporne i awaryjne od naszych zaprzyjaźnionych partnerów. Wybraliśmy oprawę Skylight LED dedykowaną do zastosowania w aplikacjach przemysłowych i ulicznych, dokonując w niej zmian w celu dostosowania do warunków tunelowych. Uzupełniliśmy ją o specjalną optykę oraz zdecydowaliśmy się na moc 41 W, która pozwoliła nam uniknąć montażu systemu sterowania i redukcji. Projektant wykonał specjalistyczne obliczenia, które były niezbędne dla wyboru odpowiedniego oświetlenia do strefy wjazdowej, przelotowej i wylotowej.

Korzyści dla klienta

Spełniliśmy wszystkie założenia klienta

  • Kompleksowe wykonawstwo we współpracy z jednym partnerem w ramach dostarczenia i montażu wszystkich czterech rodzajów oświetlenia
  • Specjalistyczny projekt, zapewniający szybką akceptację materiałową
  • 5-letnia gwarancja na oprawy
Pobierz Case Study w formie PDF

Galeria Realizacji


Zobacz pozostałe Case Study


Oświetlenie wraz ze sterowaniem i kompleksowym wykonaniem dla hali produkcyjnej NEU-JKF Sp. z o.o.

NEU-JKF Sp. z o.o. to firma, która działa od 1997 roku. Jej specjalnością jest dostarczanie kompletnych instalacji odpylania i transportu pneumatycznego dla różnych gałęzi przemysłu. Spółka stawia na sprawdzone i nowoczesne systemy oczyszczania powietrza, z których mogą skorzystać zarówno duże zakłady, jak i małe firmy rzemieślnicze.

Więcej Info

Oświetlenie Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego

Nowe oświetlenie w Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnym “Szansa” w Piotrkowie Trybunalskim

Oświetlenie, które nie będzie ciągle ulegać awariom - takie wymagania przedstawiło nam Centrum Edukacyjne - Rehabilitacyjne “SZANSA” z Piotrkowa Trybunalskiego, które specjalizuje się w rehabilitacji i pomocy dzieciom oraz osobom z różnymi stopniami zaburzeń. Zaproponowaliśmy im rozwiązania, które pozwoliły na stworzenie komfortowych warunków i pozwoliły na oszczędności w wydatkach. Jakie oprawy zastosowaliśmy w tym projekcie? Możesz się tego dowiedzieć po zapoznaniu z naszym nowym case study!

Więcej Info


Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 505 383 653

9.00 – 16.00

Wypełnij formularz

Napisz do nas