W Siedlcach, w 2018 wraz z naszym partnerem dla firmy Warbud, wykonaliśmy oświetlenie tunelowe w ramach projektu „Budowa tunelu pod torami PKP na przedłużeniu ulicy Kilińskiego do ulicy Składowej w Siedlcach”. Założeniem inwestycji było skomunikowanie dwóch części centrum miasta oraz stworzenie nowego ciągu komunikacyjnego, który usprawniłby ruch na obwodnicy Siedlec. Luxon LED, w oparciu o szczegółowy projekt, dokonał obliczeń i wykonał pełną dokumentację, proponując wszystkie wymagane 4 rodzaje opraw, niezbędne do wykonania zadania zgodnie z założeniami projektowymi.

Co osiągnął wykonawca dzięki naszym oprawom?

Sterowanie oświetleniem bezpieczeństwo Luxon Led

Zapewnienie bezpieczeństwa

Normy oświetlenia drogowego

Spełnienie norm oświetlenia drogowego

Ikona 5 lat gwarancji na oświetlenie - Luxon LED

5 lat gwarancji

cytat

Wykonany przez nas specjalistyczny projekt, zapewnił sprawny proces doboru i zatwierdzenia materiałowego. Byliśmy w stanie dostarczyć cztery wymagane typy oświetlenia, przez co wykonawca nie musiał prowadzić rozmów z wieloma dostawcami.

Zdjęcie Marcina Olszewskiego - Key Account Manager rynku JST w firmie Luxon LED

Marcin Oleszowski
Manager JST

Wyzwanie

Jakie oprawy odpowiednio oświetlą tunel we wszystkich jego strefach?

Tunel, w którym zainstalowano nasze oświetlenie miał ponad 150 metrów długości oraz znajdował się pod torami PKP. Klient oczekiwał sprawnej obsługi i szybkiej realizacji zlecenia z uwzględnieniem wszystkich założeń projektowych. Ponadto, mieliśmy dostarczyć specjalistyczne oprawy tunelowe, wandaloodporne, a także oświetlenie awaryjne i oprawy zewnętrzne, znajdujące się wokół tunelu. W zależności od strefy, oświetlenie musiało mieć inne natężenie, aby zapewnić kierowcom maksymalny komfort oraz bezpieczeństwo na drodze. Kluczowe było też wykonanie pomiaru spadku strumienia świetlnego na czas 24-godzinnego zużycia, ponieważ oprawy w tunelu świecą przez całą dobę.

Przebieg realizacji oraz rozwiązania

Dostosowanie opraw do roli oświetlenia tunelowego – specjalna optyka i odpowiedni poziom mocy 

Po dokonaniu stosownych obliczeń oraz przedstawieniu wyników, zaproponowaliśmy kompleksowe rozwiązanie z zakresu dostarczenia i montażu wszystkich czterech rodzajów opraw. Oprawy zewnętrzne i tunelowe pochodziły z naszej oferty, natomiast wandaloodporne i awaryjne od naszych zaprzyjaźnionych partnerów. Wybraliśmy oprawę Skylight LED dedykowaną do zastosowania w aplikacjach przemysłowych i ulicznych, dokonując w niej zmian w celu dostosowania do warunków tunelowych. Uzupełniliśmy ją o specjalną optykę oraz zdecydowaliśmy się na moc 41 W, która pozwoliła nam uniknąć montażu systemu sterowania i redukcji. Projektant wykonał specjalistyczne obliczenia, które były niezbędne dla wyboru odpowiedniego oświetlenia do strefy wjazdowej, przelotowej i wylotowej.

Korzyści dla klienta

Spełniliśmy wszystkie założenia klienta

  • Kompleksowe wykonawstwo we współpracy z jednym partnerem w ramach dostarczenia i montażu wszystkich czterech rodzajów oświetlenia
  • Specjalistyczny projekt, zapewniający szybką akceptację materiałową
  • 5-letnia gwarancja na oprawy
Pobierz Case Study w formie PDF

Galeria Realizacji


Zobacz pozostałe Case Study


Kościół przy ul. Borowskiej we Wrocławiu

Oświetlenie obiektów sakralnych nadal często wymaga modernizacji. Na wymianę źródeł światła na energooszczędne zdecydowali się opiekunowie kościoła pw św. Franciszka z Asyżu we Wrocławiu.

Więcej Info

oświetlenie hali projekt

Kompleksowe wykonanie oświetlenia wraz z usługą montażu dla PRETTL Electronics GmbH

Wzrost efektywności wykonywanych prac oraz redukcja generowanego CO2 to najważniejsze założenia postawione przez inwestora. Nasze rozwiązanie oparte było na obniżeniu poboru energii zużywanej na oświetlenie przy jednoczesnym zwiększeniu komfortu pracowników. Zrealizowaliśmy to poprzez równomierne oświetlenie powierzchni roboczych.

Więcej Info


Luxon kontakt

Masz dodatkowe pytania?

Zapytaj naszego eksperta

Zapytanie z artykułu SEO
Zgody