NEU-JKF Sp. z o.o. to firma, która działa od 1997 roku. Jej specjalnością jest dostarczanie kompletnych instalacji odpylania i transportu pneumatycznego dla różnych gałęzi przemysłu. Spółka stawia na sprawdzone i nowoczesne systemy oczyszczania powietrza, z których mogą skorzystać zarówno duże zakłady, jak i małe firmy rzemieślnicze. Przedsiębiorstwo brało pod uwagę wykonanie oświetlenia, jednak nie miało konkretnych wymagań. Po poznaniu specyfiki działalności i wstępnych oczekiwań przygotowaliśmy ofertę pakietową, która zakładała kompleksowe wykonanie oświetlenia i sterowania wraz z usługą montażu. Po przeanalizowaniu propozycji, firma zdecydowała się na współpracę z naszą firmą.

Wideo z realizacji

Obejrzyj wideo, które przygotował nasz Key Account Manager – Hubert Świtała

Co zyskał inwestor korzystając z naszych opraw i usług?

75% oszczędności energii

Redukcja zużycia energii elektrycznej o 75%

Miniatura znaczka 2 razy większego natężenia światła - Luxon LED

Dwukrotny wzrost natężenia światła

System sterowania oświetleniem DALI

System sterowania DALI

cytat

Główne założenia, które kierowały nami podczas wyboru Luxon LED jako dostawcy nowego oświetlenia, było obniżone zużycie energii elektrycznej oraz poprawa warunków pracy operatorów maszyn.

Marcin Dziwak
Prezes NEU-JKF

Porównaj efekt przed i po – przesuń linię na środku zdjęcia

Wyzwania

Wymiana oświetlenia przy możliwie największej redukcji zużycia energii elektrycznej

Zlecenie dotyczyło wymiany oświetlenia wraz z jego zainstalowaniem oraz dobranie odpowiedniego sterowania w hali produkcyjnej. Oznaczało to, że zastosowane rozwiązania miały zapewnić maksymalnie najlepsze doświetlenie stanowisk roboczych, ale konieczne było również maksymalne zredukowanie zużycia energii elektrycznej. Z uwagi na fakt, iż była to hala produkcyjna, konieczne było dopasowanie odpowiednich opraw. W pomieszczeniach tych nie panowały wysokie temperatury i nie było dużego zapylenia, stąd też wymagania nie były zbyt wygórowane.

Przebieg realizacji oraz rozwiązania

Indywidualne rozwiązania z oprawą o wysokiej efektywności świetlnej przy jednoczesnej redukcji liczby punktów

Po przeanalizowaniu wytycznych klienta i w oparciu o uzyskane parametry, zaproponowaliśmy oprawy Luxon Industrial 6.0 MAX. Oświetlenie to wyróżnia się wysoką efektywnością świetlną – 180 lm/W. Przeprowadziliśmy także optymalizację projektu oświetlenia, co pozwoliło zredukować liczbę punktów świetlnych. Dodatkowo zaprojektowano system sterowania DALI, który dzięki podziałowi na różne strefy umożliwił maksymalne wykorzystanie światła naturalnego dochodzącego ze świetlików. W efekcie możliwe było obniżenie kosztów związanych ze zużyciem energii elektrycznej. Ważnym dokonaniem było jednak przeprowadzenie montażu oświetlenia, bez konieczności zatrzymania produkcji.

Porównaj efekt przed i po – przesuń linię na środku zdjęcia

Korzyści dla klienta:

  • Redukcja zużycia energii elektrycznej o 75%
  • Dwukrotny wzrost średniego natężenia oświetlenia
  • Poprawa komfortu pracy uzyskana dzięki neutralnej temperaturze barwowej oświetlenia: 4000K
  • System sterowania DALI z indywidualną adresacją opraw oraz czujnikami światła
  • Kompleksowa obsługa podczas przeprowadzonej modernizacji: oświetlenie + sterowanie + wykonawstwo.
cytat

Dodatkowym wyzwaniem było przeprowadzenie prac montażowych na ruchu, czyli nie zatrzymując działań produkcyjnych firmy NEU – JKF.

Hubert Świtała
Key Account Manager

Podsumowanie Realizacji

Dostarczyliśmy na obiekt 158 opraw

Industrial LED HEF

Oprawy te charakteryzują się efektywnością świetlną 180 lm/W.
Dzięki zastosowaniu oprawy Industrial poprawiono warunki pracy operatorów maszyn.

Skylight LED

Dzięki zastosowaniu oprawy Skylight zwiększono widoczność i bezpieczeństwo na zewnątrz budynków.

Pobierz PDF

Pobierz

Galeria Realizacji


Zobacz pozostałe Case Study


Oświetlenie Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego

Nowe oświetlenie w Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnym “Szansa” w Piotrkowie Trybunalskim

Oświetlenie, które nie będzie ciągle ulegać awariom - takie wymagania przedstawiło nam Centrum Edukacyjne - Rehabilitacyjne “SZANSA” z Piotrkowa Trybunalskiego, które specjalizuje się w rehabilitacji i pomocy dzieciom oraz osobom z różnymi stopniami zaburzeń. Zaproponowaliśmy im rozwiązania, które pozwoliły na stworzenie komfortowych warunków i pozwoliły na oszczędności w wydatkach. Jakie oprawy zastosowaliśmy w tym projekcie? Możesz się tego dowiedzieć po zapoznaniu z naszym nowym case study!

Więcej Info

Oświetlenie hali sprzedażowej – PSB Kenpol w Piotrkowie

Wymiana oświetlenia na oprawy o wysokich walorach estetycznych i niskim współczynnikiem UGR. Firma zdecydowała się na wymianę oświetlenia w hali sprzedażowej w celu zapewnienia lepszej widoczności produktów dla konsumentów. Ułożenie opraw pozwala na równomierne doświetlenie każdego elementu znajdującego się w sklepie.

Więcej Info


Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 505 383 653

9.00 – 16.00

Wypełnij formularz

Napisz do nas