Zapraszamy do zapoznania się z naszą realizacją przeprowadzoną dla Gebhardt-Stahl Polska. Jest to przedsiębiorstwo oferującego specjalne profile wzmacniające dla drzwi i okien z PVC, a także elementy wentylacyjne. Przetwórstwo stali na tak dużą skalę, gdzie corocznie przerabia się jej około 25 tys. ton, wymaga dużej przestrzeni magazynowej oraz produkcyjnej. Co za tym idzie konieczne jest zastosowanie energooszczędnych źródeł światła o wysokiej jakości dostosowanych do panujących warunków.

Wyzwanie

Kompleksowe rozwiązanie łączące produkcję energii elektrycznej z własnej elektrowni fotowoltaicznej oraz instalację nowoczesnych opraw oświetleniowych LED podnoszących komfort na stanowiskach pracy było od początku głównymi założeniami inwestora. Ponadto naszym celem było obniżenie poboru energii zużywanej na oświetlenie hali produkcyjno-magazynowej wraz z szybkim zwrotem z inwestycji.

Wideo z realizacji

Obejrzyj wideo, które przygotował nasz Key Account Manager – Hubert Świtała

Korzystając z naszych usług i produktów inwestor zyskał:

Poziom dofinansowania do wymiany oświetlenia wynosi 80%

Redukcję energii elektrycznej na poziomie 80% rocznie zużywanej przez oświetlenie

8-letnią gwarancję użytkowania opraw oświetleniowych

całkowity zwrot z inwestycji w 3 lata

cytat

Przykładamy ogromną wagę do jakości i trwałości produktu oraz profesjonalnego serwisu. Z tego też powodu skorzystaliśmy z oferty firmy Luxon LED. Przez wymianę oświetlenia udało nam się zaoszczędzić około 80% energii zużywanej na potrzeby oświetlenia.

Marcin Maruszczak
Gebhardt-Stahl Polska

Instalacja nowoczesnych opraw oświetleniowych LED

Porównaj efekt przed i po – przesuń linię na środku zdjęcia

Więcej o naszych wyzwaniach 

Wzrost średniego natężenia światła na stanowiskach pracy przy jednoczesnej maksymalizacji oszczędności energii pobieranej z sieci energetycznej.

Obróbka stali wymaga odpowiedniego oświetlenia. W hali magazynowo-produkcyjnej firmy Gebhardt-Stahl, z uwagi na charakter prac w niej wykonywanych, źródła światła zostały umieszczone na znacznej wysokości. Ponadto składowany materiał znacząco utrudniał dostęp do opraw, co zauważyliśmy już w trakcie wykonywania audytu. Wymaganym przez inwestora efektem modernizacji miał być wzrost natężenia oświetlenia na stanowiskach pracy przy jednoczesnej redukcji zużywanej energii elektrycznej. Natomiast instalacja systemu oświetlenia nie mogła wpłynąć na proces produkcyjny w przedsiębiorstwie. Z kolei cała inwestycja miała przyczynić się do obniżenia poboru mocy z sieci.

Bezpłatna

Kalkulacja oszczędności

Zastanawiasz się ile Twoja firma może zaoszczędzić
na modernizacji oświetlenia?

Zamów bezpłatną kalkulację oszczędności

oprawy przemysłowe LED
Realizacja oświetlenia w Gebhardt-Stahl Polska

Porównaj efekt przed i po – przesuń linię na środku zdjęcia

Ogniwa słoneczne stosowane w myśl idei zrównoważonego rozwoju

Zaproponowany przez nas pakiet energetyczny objął także projekt oraz wykonanie instalacji fotowoltaicznej na dachu obiektu. Jej wielkość dobraliśmy uwzględniając zużywaną moc oraz biorąc pod uwagę możliwości konstrukcyjne budynku. Dzięki własnej „zielonej elektrowni” przedsiębiorstwo zmniejszy pobór energii elektrycznej z sieci.

Efekty:

 • Zdecydowana poprawa komfortu pracowników podczas pracy
 • Kompleksowa obsługa inwestycji modernizacji oświetlenia oraz instalacji PV
 • Redukcja zużycia energii elektrycznej na oświetlenie o około 80%
 • 8-letnia gwarancja na oprawy
 • Zwrot z inwestycji w 3 lata
 • Zmniejszenie wrażliwości przedsiębiorstwa na podwyżki cen energii elektrycznej
 • Bezobsługowe oraz automatyczne oświetlenie stanowisk
cytat

Montaż opraw wykonaliśmy we współpracy z firmą EMI. Modernizacja oświetlenia została przeprowadzona „na ruchu”, tzn. nie zatrzymując działań produkcyjnych firmy Gebhardt.

Hubert Świtała
Key Account Manager

Podsumowanie Realizacji

Wyposażyliśmy obiekt w instalację fotowoltaiczną o mocy 50kWp. Moduły umieściliśmy na dachu budynku. Wygenerują one około 50 000 kWh energii w ciągu roku.

Ponadto w obiekcie zmodernizowaliśmy oświetlenie na energooszczędne led. W tym celu wykorzystaliśmy łącznie 127 opraw oświetleniowych wyposażonych w inteligentny system sterowania. Zastosowaliśmy produkty rodzin Highbay, Industrial 6.0 oraz Skylight 4.0.

Nowy system oświetlenia wraz z sterowaniem pozwala zaoszczędzić zużywaną w tym celu energię elektryczną o blisko 80%. Natomiast własna instalacja PV zapewnia pokrycie energii elektrycznej na potrzeby oświetlenia hali produkcyjno – magazynowej.

Oszczędności energii elektrycznej

80% oszczędności energii elektrycznej zużywanej przez oświetlenie rocznie

Emisja CO2

Redukcja emisji CO2 o 80%

Bezpłatna

Kalkulacja oszczędności

Zastanawiasz się ile Twoja firma może zaoszczędzić
na modernizacji oświetlenia?

Zamów bezpłatną kalkulację oszczędności

Krok 1: Rozmowa telefoniczna
Przeprowadzimy wstępny wywiad telefoniczny i umówimy spotkania w Twojej firmie. Podczas rozmowy poprosimy Cię m.in. o:

 •       Rodzaj i liczbę dotychczasowych opraw,
 •       Cenę prądu,
 •       Wielkość obiektu,
 •       Plan pomieszczeń, w których planujesz modernizację.

Krok 2: Audyt zero obiektu
Audyt zero obiektu wiąże się z naszym przyjazdem do Twojej firmy, na którym ustalimy dokładny zakres modernizacji, rodzaj usługi, główne cele i efekty, które chcemy osiągnąć. Porozmawiamy o wyzwaniach i zagrożeniach dla opraw. Zobaczymy w jakich warunkach będą pracowały.  

Kolejna część to weryfikacja i inwentaryzacja obecnego oświetlenia – ilościowa i jakościowa, sprawdzamy ile jest opraw i jakiego rodzaju, sprawdzamy normy obowiązujące na stanowiskach. Dokonamy również weryfikacji specyfiki obiektu (liczby zmian, świetlików, zamaszynowienie, układ regałów) oraz weryfikacji infrastruktury (układ tras kablowych i instalacji elektrycznych).

Krok 3: Dobór rozwiązania oświetleniowego
Na podstawie audytu opracujemy dla Ciebie indywidualną koncepcję oświetlenia wraz z najbardziej efektywnymi rozwiązaniami, które w Twoim obiekcie zagwarantują bezpieczeństwo, dobrą jakość światła, szybki zwrot inwestycji oraz redukcję kosztów energii i C0 2.

Krok 4: Analiza finansowa inwestycji LED
Dzięki kalkulacji oszczędności poznasz szacowany okres zwrotu z inwestycji, poziom redukcji energii elektrycznej i CO2, oszczędności po roku od modernizacji. Otrzymasz także projekt modernizacji wraz z wyceną przygotowaną przez nasz wewnętrzny zespół projektowy. Porozmawiamy o ofercie i możliwości dalszej współpracy wraz z osadzeniem realizacji w czasie. Jesteśmy otwarci na dialog, jeśli chodzi o jej optymalizację. Pamiętaj, że przeprowadzona kalkulacja jest BEZPŁATNA i do Ciebie będzie należała ostateczna decyzja o zakupie naszych usług.
oprawy przemysłowe LED

Zobacz pozostałe Case Study


Grolsch oświetlenie

Case study Luxon i Indulux dla browaru Grolsch w Holandii

Firma Indulux nawiązała z nami współpracę, która polegała m.in. na dostarczeniu opraw LED do obiektów należących do Grolsch w Holandii. Obniżenie zużycia energii elektrycznej, dbanie o środowisko i pracowników oraz konieczność wyłączenia z użytku świetlówek były głównymi powodami, dla których przedsiębiorstwo zdecydowało się na wymianę źródeł światła.

Więcej Info

SWISS KRONO

Wymiana ponad 5 000 opraw bez przerywania prac. Case study SWISS KRONO

Dzięki przeprowadzonej przez nas modernizacji oświetlenia firma SWISS KRONO udało się zmniejszyć zużycie energii elektrycznej, zredukować emisję CO2 do środowiska, a także poprawić komfort pracy w zakładzie.

Więcej Info


Luxon kontakt

Masz dodatkowe pytania?

Zapytaj naszego eksperta

Zapytanie z artykułu SEO
Zgody