Jakie są największe wyzwania i potrzeby salonów sprzedaży, które planują zakup oświetlenia? Zapraszamy do zapoznania się z case study naszego klienta KOMFORT HOME. Sklep, który znajduje się w Komornikach został wyposażony w nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED.

Wideo z realizacji

Obejrzyj wideo, które przygotował nasz Retail Sales Manager  – Paweł Oleksiewicz

Jakie korzyści przyniosła współpraca z Luxon LED?

zakup lamp w hurtowni czy od producenta oświetlenia

Odpowiednia ekspozycja alejek i produktów

Dostawa produktów just in time

Mniejsze zużycie energii elektrycznej

Na początku było wyzwanie, a nawet dwa

Sklepy KOMFORT oświetlamy od 2018 roku, jednak ten projekt zrealizowany w Komornikach był szczególny, ponieważ został wykonany dla nowego, flagowego formatu sieci sklepów KOMFORT HOME. Wyzwaniem, które postawił nam klient było dobre oświetlenie sklepu, w tym ekspozycji i produktów z użyciem energooszczędnych opraw LED. Ważna była także terminowość wykonanej usługi i zsynchronizowanie dostaw z obowiązującym u klienta harmonogramem prac wykończeniowych. Zobacz, jak wyglądała realizacja naszego projektu krok po korku.

Oświetlenie LED dla sklepu – jak wyglądała współpraca 

Naszą współpracę z KOMFORT HOME w Komornikach rozpoczęliśmy od kontaktu z biurem projektowym, które odpowiadało za całą koncepcję sklepu. Zdecydowaliśmy się na ten krok, żeby dobrać jak najlepsze rozwiązania oświetleniowe. Wspólnie z projektantami inwestora stworzyliśmy plan dla oświetlenia generalnego i awaryjnego, ekspozycji, alejek, szyldów, banerów, czyli kompleksowe oświetlenie całego salonu. W trakcie przygotowania projektu zaproponowaliśmy klientowi oprawy LED, które łącznie pozwalają osiągnąć najlepszą efektywność energetyczną dla danego produktu, biorąc pod uwagę dostępne natężenie.

Zaprezentowaliśmy rozwiązania, które mogły w sposób optymalny doświetlić przestrzeń handlową w sklepie. Wzięliśmy w nich pod uwagę przede wszystkim asortyment klienta. Postawiliśmy na diody o wysokim współczynniku odwzorowania barw, aby jak najlepiej wyeksponować znajdujący się w sklepie towar. Należy pamiętać, że większość sprzedawanego przez KOMFORT HOME asortymentu (np. wykładziny, dywany), jak również czarne ściany i sufity pochłaniają światło. Uwzględniliśmy ten fakt ustalając odpowiednie współczynniki odbicia i natężenie światła w sklepie. Więcej o właściwym doborze oświetlenia do prezentowanych w sklepie produktów napisaliśmy w artykule “Jak oświetlić ekspozycję sklepu”.

W przypadku projektu systemu oświetlenia w obiektach handlowych zawsze zwracamy szczególną uwagę na bryłę fotometryczną, która zależy od optyki opraw oraz kątów montażu lamp LED. Oprawy wykonane w tej technologii dają znacznie większe możliwości dobrego dopasowania do stawianych zadań oraz pomagają osiągnąć znaczne oszczędności na wydatkach za energię elektryczną. Dzięki temu klienci otrzymują efekt idealnie dopasowanego do potrzeb oświetlenia przy znacznej redukcji kosztów.  Dodatkowo KOMFORT HOME poprosił o światło o ciepłej barwie, które bardzo przypomina warunki panujące w naszych domach i tworzy sprzyjający udanym zakupom przytulny klimat.

cytat

Zdecydowaliśmy się podjąć współpracę z firmą Luxon ze względu na kompleksowość usługi, w której skład wchodziła koncepcja, projekt, dopasowanie opraw do naszych wymogów i realizacja dostaw just in time. Dostawy, które były odpowiednio skoordynowane z procesem/planem realizacji sklepu. Wysoką efektywność opraw oświetleniowych, która pozwoliła odpowiednio doświetlić ekspozycję przy możliwie jak najmniejszym zużyciu energii przez system oświetlenia. Odpowiednią prezentację naszego asortymentu i pełną opiekę serwisową nad oświetleniem zainstalowanym w obiekcie.

case study KOMFORT HOME w Komornikach

Małgorzata Sienkiewicz
Dyrektor Regionalna KOMFORT

Oświetlenie sklepów – zalety opraw

Dlaczego warto z nami współpracować podczas planowania oświetlenia sklepu? Dzięki odpowiednio dobranym rozwiązaniom oświetleniowym i oprawom LED

☑ pozytywnie wpłyniemy na decyzje zakupowe Twoich klientów,

☑ poprawimy komfort pracy Twoich pracowników,

☑ zmniejszymy zużycie energii elektrycznej i zapewnimy niższe rachunki za prąd,

☑ zapewniamy bezpieczeństwo zgodnie z normami BHP.

Efekty naszej współpracy ze sklepem KOMFORT HOME

Po przygotowaniu i akceptacji koncepcji przez inwestora przeszliśmy do finalizacji usługi, czyli produkcji odpowiednio dobranych opraw LED. Łącznie dostarczyliśmy 542 oprawy dla oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego, które znalazły się w miejscach, takich jak:

 • salon sprzedaży,
 • strefa prezentacji drzwi,
 • magazyn,
 • zaplecza socjalne,
 • parking i teren zewnętrzny.

Sklep został wyposażony głównie w produkty z rodziny Lumiline LED, które mają zastosowanie zarówno w sklepach wielkopowierzchniowych, jak i w magazynach wysokiego składowania. Oprawę dodatkowo wyposażyliśmy w specjalną optykę dopasowaną do rodzaju oferowanego asortymentu. Wybór padł na oprawę liniową, ponieważ charakteryzuje się ona wysoką wydajnością i równomiernym rozsyłem światła, co pozwala na jednolite oświetlenie wszystkich elementów ekspozycji.

Zdecydowaliśmy się także zastosować naszą nowoczesną oprawę Trunking LED w specjalnym wydaniu, które pozwoliło wspaniale oświetlić baner umieszczony przy wejściu do Megastore. Co więcej, zainstalowaliśmy ją w bezpośrednim sąsiedztwie podłoża, aby oświetlenie padło na niego od dołu. Warto podkreślić, że to było jedno z pierwszych zastosowań tej oprawy bez szyny, jako pełna, samodzielna lampa, co stanowi duży krok w przód w naszych innowacyjnych rozwiązaniach. Wyzwania klienta i w tym przypadku stały się dla nas inspiracją do udoskonalenia naszego produktu i pokazania go w nieznanej wcześniej odsłonie.

Dodatkowo zainstalowaliśmy całą gamę opraw z rodziny Tracklight LED. Są one dedykowane obiektom handlowym i wystawienniczy. Umożliwiają one regulowanie kąta padania światła w dwóch osiach i pozwala na dokładne doświetlenie wybranej przestrzeni. Doskonale nadają się do wyeksponowania marek premium, podkreślenia konkretnych szczegółów ekspozycji czy lepszego uwidocznienia stref wyprzedażowych.

Parking i teren zewnętrzny wyposażyliśmy w oprawy Skylight LED i Cordoba, których wysoki strumień świetlny i odporność na warunki atmosferyczne gwarantują długotrwałe użytkowanie. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na ich dynamiczny design i prostotę montażu. Nasze oprawy idealnie odpowiedziały na wyzwania klienta dotyczące odpowiedniego natężenia, odwzorowania barw i przyjaznej dla klientów sklepu atmosfery, które wpływają na jego decyzje zakupowe.

Dostawa wszystkich opraw była odpowiednio skoordynowana z procesem powstawania całego salonu. Roztoczyliśmy także pełną opiekę serwisową nad systemem oświetlenia inwestora, realizowaną przez nasz dział serwisu w formie przeglądów i napraw na miejscu u klienta. Dzięki temu klient nie musi martwić się szukaniem innej firmy serwisowej, jeśli wystąpi awaria lub potrzeba wymiany opraw.

cytat

Do efektów naszej współpracy z Luxon, które zauważamy na co dzień należy odpowiedni współczynnik oddawania barw i natężenie światła w sklepie, które zapewnia komfort pracowników i klientów. Skutkuje to tym, że pomimo przebywania w salonie przez cały dzień, współpracownicy nie odczuwają efektu zmęczenia oczu czy przykrego olśnienia. Klienci sklepu również doceniają fakt, że ekspozycja jest bardzo dobrze oświetlona i w wysokim stopniu oddaje prawdziwe kolory produktów, co ma szczególnie duże znaczenie przy wyborze dywanów czy paneli do mieszkania.

case study KOMFORT HOME w Komornikach - opinie

Agnieszka Antoszczyszyn-Staszczuk
Kierownik Sklepu KOMFORT HOME W Komornikach

Jakie korzyści zyskał sklep, dzięki instalacji opraw LED?

KOMFORT HOME w Komornikach, dzięki współpracy z nami zyskał:

 • Kompleksową usługę składającą się z koncepcji, projektu i produktów dopasowanych do zapytania ofertowego oraz stałej opieki serwisowej,
 • Dostawy Just In Time, które były skoordynowane z procesem realizacji sklepu,
 • Energooszczędne oświetlenie pozwalające odpowiednio doświetlić ekspozycję w sklepie, przy możliwie jak najmniejszym zużyciu energii,
 • Wysoki współczynnik odwzorowania barw pokazujący towar w atrakcyjny sposób,
 • Dobór światła nie tylko dobrze eksponującego produkty, ale także oddającego atmosferę, która panuje w domach klientów,
 • Komfortowe warunki dla pracowników i uniknięcie efektu olśnienia przykrego,
 • 5-letnią gwarancję na oprawy LED i opiekę serwisową zapewnioną na miejscu u klienta.
cytat

Efekty naszej pracy w KOMFORT HOME w Komornikach są kolejnym dowodem na to, że jesteśmy zaufanym i solidnym partnerem w dostarczaniu rozwiązań oświetleniowych.

Paweł Oleksiewicz
Sales Manager w Luxon

Czy szukasz dostawcy oświetlenia dla Twojego sklepu? Jeśli tak, to zapraszamy do kontaktu poprzez poniższy formularz. 

Luxon kontakt

Masz dodatkowe pytania?

Zapytaj naszego eksperta

Zapytanie z artykułu SEO
Zgody

Galeria Realizacji

Zobacz pozostałe Case Study

Oświetlenie hali sprzedażowej – PSB Kenpol w Piotrkowie

Wymiana oświetlenia na oprawy o wysokich walorach estetycznych i niskim współczynnikiem UGR. Firma zdecydowała się na wymianę oświetlenia w hali sprzedażowej w celu zapewnienia lepszej widoczności produktów dla konsumentów. Ułożenie opraw pozwala na równomierne doświetlenie każdego elementu znajdującego się w sklepie.

Więcej Info

Modernizacja oświetlenia w sklepie

Modernizacja oświetlenia w sklepie PSB Mrówka w Sulejowie

PSB Mrówka Sulejów to jeden ze sklepów sieci wchodzącej w skład Grupy PSB. Ponadto to jedna z największych i najszybciej rozwijających się hurtowni materiałów budowlanych i sklepów z sektora dom i ogród. Firma zdecydowała się na wymianę oświetlenia w hali sprzedażowej w celu zapewnienia lepszej widoczności produktów dla konsumentów. PSB Mrówka Sulejów to nowoczesny market, który stawia na najwyższą jakość produktów, zapewniając jednocześnie klientom szeroki wybór rozwiązań. Profesjonalne materiały budowlane i akcesoria do wyposażenia wnętrz pozwalają nie tylko przeprowadzić remont, ale też zmienić ich aranżację. Po zapytaniu o stworzenie oferty wymiany oświetlenia, firma zleciła nam wykonanie projektu.

Więcej Info