Centrum sportowe Redeco składa się z kilku obiektów na terenie Wrocławia o charakterze sportowym i rekreacyjnym — kortów do tenisa, squash’a i pływalni. Oprócz udostępniania swojej powierzchni prowadzi również szkolenia i organizuje turnieje komercyjne. Zdecydowano o  modernizacji  oświetlenia nad kortami aby poprawić komfort swoich klientów w trakcie gry, gdyż dotychczas znajdowały się tam tradycyjne oprawy świetlówkowe.


Co osiągnęła firma Redeco

5 lat gwarancji

60 miesięcy gwarancji na oprawy

oszczędność_redeco

Roczne oszczędności na energii po modernizacji

300lx

Oświetlenie o natężeniu 300 luksów

Założenia i potrzeby

Klient rozważał także inne źródła światła niż oprawy LED. Głównym założeniem projektu była poprawa parametrów świetlnych na korcie oraz obniżenie olśnienia (UGR). Niski współczynnik olśnienia jest bardzo ważnym czynnikiem przy projektowaniu oświetlenia obiektów sportowych. Wysoka wartość prowadzi do dyskomfortu i utrudnia grę gdyż światło razi graczy w oczy.


cytat

Firma podchodzi sumiennie do podjętych zobowiązań i warunków umowy. Rekomendujemy Luxon, jako producenta sprawdzonego i godnego zaufania.

Rafał Paluch
Redeco


Przebieg realizacji

LED — Oszczędność i znakomite odwzorowanie barw

Oprawy Luxon:LED oświetlają cztery korty tenisowe, którymi dysponuje centrum Redeco. Współpracę rozpoczęto od audytu i zebrania danych potrzebnych do wykonania projektu. Nowe oprawy naniesiono na projekt i zawieszono w tych samych miejscach, co dotychczasowe punkty świetlne. Zastosowano oprawy z serii Highbay o mocy 120W i barwie 3000K oraz Baltic w wariancie Plus o mocy 58W i barwie 4000K. Dzięki zastosowaniu mlecznego dyfuzora zapewniono odpowiednie natężenie — 300lx i niski efekt olśnienia. Na wszystkie oprawy została udzielona 5-letnia gwarancja.

Co zyskał klient?

  • poprawienie komfortu użytkowników centrum sportowego

  • 5- letnia gwarancja

  • poprawa parametrów świetlnych zachowując niski wskaźnik olśnienia

  • obniżenie zużycia energii na oświetleniu o 42%


Zobacz inwestycję po modernizacji

cytat

Projekt był wymagający przez konstrukcję dachu, ze względu na to że był to namiot musieliśmy zastosować łukowy układ opraw i zapewnić odpowiednie natężenie światła w polu gry.

Rafał Wdowikowski

Rafał Wdowikowski

Kierownik wsparcia technicznego LuxonLED


Zobacz pozostałe Case Study


Nothing found.


Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 505 383 653

9.00 — 16.00

biuro@luxon.pl

napisz do nas