Oświetlenie przemysłowe Highbay w magazynie wysokiego składowania firmy Grene Kramp - Luxon LED

Modernizacja oświetlenia magazynu

Pomagamy firmom modernizować magazyny i centra logistyczne, tak by zapewnić oszczędne i zgodne z normami funkcjonowanie. Dostarczamy przy tym wszechstronnego wsparcia – od audytu, przez projekt, aż po instalację i serwis.

Co możemydla Ciebie zrobić?

Doskonale wiemy, że w zakresie modernizacji oświetlenia różne są motywacje i różne są potrzeby. W Luxon LED staramy się dostosować do nich wszystkich, przy czym każde rozwiązanie tak samo dąży do efektywności energetycznej.

Mam projekt i szukam opraw

Niezależnie od specyfiki Twojego projektu, możesz liczyć na nasze wsparcie w doborze idealnych rozwiązań oświetleniowych.

Jako polski producent oferujemy oprawy LED, które łączą w sobie najnowsze technologie z wytrzymałością. Wszystko po to, by zapewnić optymalne warunki oświetleniowe w każdym środowisku.

Interesuje mnie kompleksowe wsparcie w modernizacji

Szukasz partnera, który ściągnie z Ciebie ciężar odpowiedzialności za projekt modernizacji? Dobrze trafiłeś – w Luxon zapewniamy kompleksowe wsparcie, od audytu, przez projekt, aż po instalację i serwis. Oczywiście, na bieżąco informujemy Cię o tym, co dzieje się w projekcie. Jednak na tyle elastycznie, byś w spokoju mógł skupić się na swoich zadaniach i celach.

Chciałbym wdrożyć automatyzację oświetlenia

Wdrożenie automatyzacji to dodatkowe oszczędności. W Luxon dysponujemy autorskim systemem sterowania DALI, który w połączeniu z energooszczędnymi oprawami LED potrafi zmniejszyć zużycie energii nawet o 90%! Pomożemy Ci sprawdzić czy to rozwiązanie jest dla Ciebie, audytując obecne oświetlenie i wyłapując miejsca, które nie wymagają stałego źródła światła.

Męczą mnie problemy z oświetleniem (awarie)

Awaryjność obecnego systemu oświetlenia może wynikać z przestarzałych źródeł światła, braku ich konserwacji czy też niewłaściwego doboru. Na bazie audytu pomożemy Ci namierzyć źródło problemu, a następnie opracujemy plan naprawczy, tak by poprawić komfort pracy. Twój i Twoich pracowników.

Chcę poprawić komfort i bezpieczeństwo pracy

Najbardziej wrażliwymi miejscami na magazynach są przejścia. Z naszych doświadczeń wynika, że właśnie tutaj 90% audytowanych magazynów nie spełnia norm. Pomożemy Ci sprawdzić, w których miejscach normy mogą być nieprzestrzegane. A także – czy przypadkiem nie mamy do czynienia z efektem olśnienia.

Nie wiem, czy moje oświetlenie spełnia normy i wymagania

Modernizacja oświetlenia powinna wiązać się nie tylko z oszczędnościami. Ale i z… normami. Muszą być spełnione określone wymagania, aby uniknąć kar za nieprawidłowe warunki w obrębie powierzchni magazynowej. Na bazie audytu pomożemy Ci sprawdzić, czy wszystko jest tak jak należy, a następnie zarekomendujemy właściwe działania.

Co najczęściej wstrzymuje decyzję o wymianie oświetlenia w magazynie?

  • Wynajmuję halę, mam umowę na 3 lata. Czy wymiana oświetlenia na pewno mi się opłaci?
  • Jestem jednym z najemców hali. Czy da się to logistycznie zorganizować?
  • Mam już LED-y i nadal świecą. Czy wymiana jest potrzebna?
  • Dostałem już ofertę od innej firmy. Ceny według mnie są nie do przyjęcia.

 

Bardzo dobrze znamy te obawy.  Słyszeliśmy o nich, ilekroć wchodziliśmy w nową współpracę. Dlatego naszą usługę zaczynamy od dokładnego wywiadu i wizji lokalnej.

Po co to wszystko? By ocenić zasadność i opłacalność modernizacji. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że na tym etapie nasze działanie kompletnie nic Cię nie kosztuje. A przeprowadzona analiza inwestycji upewnia Cię na przyszłość – nic nie tracę, a tylko mogę zyskać. 

Sprawdź ile zaoszczędzisz dzięki modernizacji

Zamów bezpłatną analizę inwestycji LED

luxonled /*tutaj wrzucamy zdjecie osoby*/
cytat

W wyborze opraw do magazynu kluczowym parametrem  jest żywotność. W Polsce pierwsze LEDy w magazynach były montowane w okolicach 2015/2016 roku. Z kolei pierwsze modernizacje były przeprowadzane kilka lat później- 2018/2019 rok,  w systemie 1:1 na chińskie tuby ledowe o żywotności 20 000 godzin. Magazyn pracujący na 3 zmiany 7 dni w tygodniu świeci ok. 8000 h rocznie, przez co taka tuba starcza na 3 lata. Dziś wymieniamy oświetlenie w naprawdę sporej ilości tych obiektów, generując oszczędności i poprawę bezpieczeństwa.

Ekspert oświetlenia przemysłowego Luxon

Kamil Frątczak
Ekspert oświetlenia przemysłowego

Obalamy mity o modernizacji oświetlenia magazynu

Na fali szerzącej się dezinformacji oraz coraz większej potrzeby rynku na wymianę świetlówek na oświetlenie LED, przychodzimy ze wsparciem i otwartością na rozmowę. Przygotowaliśmy cykl video „Nie na hali a na hali”, gdzie dwóch praktyków porusza wszystkie kluczowe zagadnienia związane z oświetleniem magazynów.

Posłuchaj o najczęstszych problemach i wzywaniach osób związanych z zarządzaniem magazynami. I zobacz, jak można sobie z nimi radzić.

Modernizacja oświetlenia magazynu

Zobacz, jak przebiega proces wymiany oświetlenia  krok po kroku

01

Rozmowa

Zaczynamy od oczekiwań dotyczących modernizacji:
- Skąd pomysł na modernizację?
- Co się dzieje, że wymiana jest tak ważna?

Dzięki tym informacjom wiemy, jak ukiernkować dalsze działania.

02

Audyt w obiekcie

Po otrzymaniu tych informacji spotykamy się na obiekcie - tam poznajemy wszystkie materiały dotyczące projektu obecnego oświetlenia hali.

Jeśli ich nie mamy - robimy inwentaryzację i dane zbieramy sami.

03

Koncepcja

Kolejny krok to przygotowanie przez nas koncepcji analizy. Pokazuje ona, w którym kierunku idziemy, jakich rozwiązań jako Klient potrzebujesz.

Oczywiście wszystko zgodne z oczekiwaniami i problemami, o których wspomniałeś nam wcześniej.

04

Analiza ekonomiczna

Następnie przygotowujemy ofertę cenową z szacowanym zwrotem z inwestycji. Pamiętaj jednak, że opłacalność modernizacji jest uzależniona od zmianowości magazynów - jednozmianowe są mniej opłacalne niż trzyzmianowe.

05

Propozycja współpracy

Na bazie wszystkich powyższych kroków opracowujemy propozycję współpracy w najkorzystniejszym dla danej inwestycji modelu.

Ze wszystkimi zapoznasz się schodząc do sekcji niżej.

06

Realizacja

Ostatni krok to realizacja, czyli wdrożenie zgodnie z wybranym modelem współpracy.
Realizacja obejmuje: montaż, utylizację opraw, posprzątanie całego terenu budowy i pomiary powykonawcze.

Poznaj nasze modele współpracy

Zakres wsparcia dopasowujemy do Twoich potrzeb i budżetu. W oparciu o autorski proces ENFIS rekomendujemy najefektywniejsze rozwiązania

Proces projektowania modernizacji oświetlenia w obiekcie przemysłowym Luxon LED

Produkt + projekt

To audyt, projekt i dostosowanie produktów po naszej stronie. Jak już wiesz, rozwiązanie oświetleniowe jest dobierane na bazie rozmowy oraz wizji lokalnej.

Dostarczona przez nas oferta zawierać będzie wszystkie modele opraw użyte w trakcie modernizacji.

jak zamontować oświetlenie na hali produkcyjnej

Pełna obsługa

To zielone światło na poprowadzenie Cię od punktu A do punktu Z. W pełni przejmujemy obowiązek modernizacji. Zaczynamy od audytu i projektu, później przechodzimy do montażu, a na samym końcu zapewniamy obsługę posprzedażową. To gwarancja pełnego i odpowiedzialnego partnerstwa.

Mężczyzna przeprowadzający nadzór inwestorski nad pracami montażowymi oświetlenia LED w obiekcie przemysłowym - Luxon LED

Nadzór inwestorski

To w skrócie nasz przyjazd na obiekt. Zwłaszcza, gdy nie zostajemy wybrani do montażu.

Na obiekt udajemy się  w trakcie prac montażowych wybranej firmy. Wówczas sprawdzamy czy wszystko idzie zgodnie z planem, jesteśmy na bieżąco z postępami w instalacji  i aktualizujemy projekt.

Obniż koszty energii nawet o 91%

Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić dzięki wymianie oświetlenia na LED

audyt

Współpraca z nami jest zawsze jasna

Kluczowym jest dla nas poczucie bezpieczeństwa naszych klientów. Dlatego stawiamy na przejrzystość działań. Otwarcie mówimy o efektach, a także stale dzielimy się wiedzą. Co więcej – nieprzerwanie doskonalimy nasze produkty i usprawniamy procesy.

#DOŚWIADCZENIE
nasze doświadczenie to 16 lat na rynku. Każdy obszar naszej działalności (oświetlenie przemysłowe, oświetlenie uliczne, retail) posiada dedykowany team specjalistów
#EFEKTYWNOŚĆ
liczy się efekt to nie tylko nasze hasło, ale realne, codzienne działania. Jak modernizacja to tylko taka, która daje wymierne korzyści przez lata. A w ich osiąganiu pomaga nam autorski proces ENFIS
#POLSKA PRODUKCJA
posiadamy własny dział R&D, który nieustannie doskonali nasze produkty. Charakteryzuje je wysoka jakość i parametry dostosowane do potrzeb rynku
Dowiedz się więcej

Zobacz jakie korzyści przyniosła modernizacja oświetlenia firmie Geberit

 Producent produktów sanitarnych

Redukcja kosztów:  91%

Redukcja CO2: 91%

System sterowania: DALI

Wyzwanie: długie alejki o wysokości 5 metrów i skład z wysokością montażu 12 m

Zobacz case study

Oprawy i lampy magazynowe

Polska produkcja, wysoka skuteczność świetlna, szeroki wybór optyk

cytat

Dobre oświetlenie w magazynie to bezpieczeństwo i komfort pracy, a co za tym idzie - mniej wypadków, mniej pomyłek. Magazyn jest miejscem, gdzie co chwilę ktoś porusza się wózkiem widłowym lub przemierza pieszo alejkami. To przede wszystkim komfort pracowniczy i bezpieczeństwo magazynu powinno wymuszać chęć zmiany oświetlenia. Uważam, że jest to kwestia nie tyle prawna, co etyczna.

Jarek Krupowicz Projketnat oświetlenia w Luxon LED

Jarek Krupowicz
Projektant oświetlenia

Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu hali magazynowej?

Przeczytaj artykuł naszego projektanta o normach, przepisach i wymaganiach w oświetleniu magazynów.

Szukasz jeszcze więcej wiedzy o oświetleniu magazynów?

Zobacz video rozmowy z cyku „Nie na fali a na hali”, czyli  konkretnie i praktycznie o modernizacji oświetlenia w magazynach.

Oprawy Highbay w magazynie wysokiego składowania firmy Kramp - Luxon LED

Nie na fali a na hali odc. 1

Jakie są najważniejsze czynniki hamujące decyzję o modernizacji, dlaczego audyt jest tak istotny, czy można wykorzystać dawną infrastrukturę w procesie modernizacji, czy na co zwrócić uwagę przy…

Nie na fali a na hali odc. 2

Czy wymiana oświetlenia na LED to osiągnięcie najwyższych korzyści? Niekoniecznie. Wymiana na led to oszczędność na poziomie 50 – 80%. A maksimum korzyści to połączenie jej z systemem sterowania…

Oprawy Industrial w magazynie wysokiego składowania w firmie Kramp - Luxon LED

Nie na fali a na hali odc. 3

Modernizacja oświetlenia powinna wiązać się nie tylko z oszczędnościami. Ale i z… normami. Muszą być spełnione określone wymagania, aby uniknąć kar za nieprawidłowe warunki w obrębie powierzchni…

Pytania i odpowiedzi?

Na czas trwania modernizacji wpływa wiele czynników. Są to m.in. wielkość obiektu, ustalenia dotyczące terminów montażu czy założenia projektowe.

Mamy za sobą modernizacje oświetlenia, które trwały tydzień oraz takie, które zamykały się w 14 miesiącach. Jeśli chcesz dokładnie poznać szacowany czas modernizacji w Twoim przedsiębiorstwie, skontaktuj się z nami.

Oświetlenie magazynowe to temat, który zyskuje na znaczeniu. Jednak wciąż jest to kwestia zapominana, pomijana w momencie budowy magazynu.

Niejednokrotnie zdarza się, że przestrzeń magazynowa nie posiada projektu oświetlenia lub go posiada, ale dla przestrzeni niezaregałowanej. Ma to oczywiście swoje przełożenie na jakość oświetlenia, a co za tym idzie – na bezpieczeństwo i warunki pracy.

KĄTY ROZYSŁU

Źle dobrane kąty rozsyłu to po prostu złe doświetlenie regałów. Błąd ten najczęściej wynika z tego, że najpierw projektowane jest oświetlenie, a dopiero później następuje zaregałowanie powierzchni.

Jaki to przynosi skutek? Towar znajdujący się blisko lampy jest oświetlony (lub prześwietlony), a towar znajdujący się między lampami nie jest dostatecznie widoczny.

BEZPIECZEŃSTWO

Wiele firm zabiera się za modernizację na zasadzie wymiany oświetlenia 1:1. Bez projektu, bez brania pod uwagę jakichkolwiek norm. Wynika to z pozornej oszczędności (przecież te oprawy są tańsze). Jednak w praktyce nie są ani tańsze, ani bezpieczne. 

Najważniejsza przy wymianie 1:1 jest długość tuby i jej moc. Zakupywane samodzielnie tuby często nie posiadają fotometrii. I co gorsza – Klient nie jest w stanie oszacować ile luksów będzie, a co za tym idzie – czy oświetlenie będzie zgodnie z normą.

KONSTRUKCJA OPRAWY

Kształt i konstrukcja oprawy również ma znaczenie. Dla przykładu – okrągła lampa nierównomiernie doświetla regały i alejki przez swoją konstrukcje punktową. Co więcej – charakteryzuje się też wyższym wskaźnikiem olśnienia, dlatego nie jest to najbardziej optymalne rozwiązanie.

„Okrągłe” oprawy mają zazwyczaj symetryczny rozsył światła, przez co oświetlą najmocniej górę regału oraz obszar pod oprawą. Natomiast oprawy „liniowe” mogą mieć rozsył asymetryczny, co oznacza, że mogą oświetlić regał na całej jego wysokości, jak i w sposób równomierny alejkę magazynową.

We współpracy z klientami zauważyliśmy, że w zależności od tego, na którym etapie procesu decyzyjnego są, potrzebują innych danych finansowych. Dlatego opracowaliśmy  2 warianty bezpłatnej usługi:  Kalkulacja inwestycji LED 

Szacunkową kalkulację otrzymasz do 2 dni roboczych.

Szczegółowa kalkulacja zajmuje od kilku dni do kilku tygodni. Długość tego procesu zależy od wielkości i złożoności analizowanego obszaru oraz zakresu oferty (dobór opraw, dobór systemu sterowania, wycena usługi montażu etc.).

Chcesz dowiedzieć się więcej o Bezpłatnej kalkulacji inwestycji LED?

Kliknij link -> https://luxon.pl/bezplatna-kalkulacja-inwestycji/

Żywotność opraw jest określana przez producentów za pomocą parametru LxBy, który informuje, kiedy wygasną oprawy LED, uwzględniając użytkowanie ich w określonym przedziale czasowym.

Diody LED naturalnie się zużywają, a więc wraz z upływem czasu ich natężenie ulega zmniejszeniu. Nie oznacza to jednak, że ulegają one uszkodzeniu.

O tym, jak czytać parametr LxBy, dowiesz się z naszego artykułu ➡️ https://luxon.pl/jak-czytac-parametry-lxby/

Minimalny czas gwarancji dla opraw przemysłowych wynosi 5 lat.

Głównym czynnikiem wpływającym na to jak długo lampy będą nam służyć jest czas świecenia w Twoim obiekcie.

Obiekty magazynowe, które świecą na jedną zmianę i mają dużo świetlików – mogą wymagać wymiany po 25 latach. Natomiast obiekty, które nie mają rozbudowanych świetlików mogą tej wymiany wymagać już po 10 latach.

Inna sytuacja jest również wtedy, gdy magazyny mają stare świetlówki i  i nie mają świetlików, a jeszcze do tego świecą na dwie zmiany. W takim przypadku oświetlenie może wymagać wymiany po 2-3 latach.

Zatem – wszystko zależy od stanu instalacji i czasu świecenia. Jednak to nie wszystko – Istotne są też warunki.

Przykład – możemy mieć do czynienia z magazynem, który z czasem dopiero otworzył się na produkcję, np. w branży automotive. Z tego też tytułu w obiekcie podwyższyła się temperatura, a oprawy nie były do tego dostosowane. Skutek? Krótsza żywotność.

Luxon kontakt

Zamów analizę inwestycji i zyskaj bezpłatnie

  • Audyt oświetlenia
  • Koncepcję indywidualnego rozwiązania oświetleniowego
  • Analizę finansową inwestycji
  • Szacowany poziom redukcji energii elektrycznej i emisji CO2

Wypełnij formularz - skontaktujemy się w ciągu 1 h

Formularz-analiza-inwestycji-LED
Zgody