Modernizacja oświetlenia hali produkcyjnej

Pomagamy firmom przemysłowym, produkcyjnym i logistycznym zredukować koszty energii od 50% do nawet 91%. Zapewniamy przy tym kompleksowe wsparcie – od audytu, przez indywidualny dobór rozwiązania, aż po instalację i serwis.

Modernizacja oświetlenia - czy to już ten czas?

Ponad 40% polskich przedsiębiorstw korzysta z przestarzałego i mało efektywnego oświetlenia. Oznacza to, że z każdym miesiącem tracą na tym od kliku do kilkunastu tysięcy złotych.

Skąd to wiemy? Dokładnie tyle oszczędzają nasi klienci na rachunkach za oświetlenie po modernizacji.

Każdy z wymienionych problemów – spadek wydajności pracowników, utrudnione warunki pracy, wysokie rachunki za energię – najprawdopodobniej wynika z przestarzałego oświetlenia. To wszystko nie tylko pobiera znaczną ilość energii, ale i pozbawia jej tych, którzy pracują w tak utrudnionych warunkach.

Zobacz przykładowy efekt modernizacji oświetlenia LED

Hala produkcyjna przed modernizacją oświetlenia LED - Luxon LED Efekt modernizacji oświetlenia LED na hali produkcyjnej - Luxon LED

Modernizacja oświetlenia - najczęstsze wyzwania

Być może zdajesz sobie sprawę z powyższych problemów, jednak za każdym razem coś powstrzymuje Cię przed podjęciem decyzji.
W głowie pojawia się mnóstwo wątpliwości, a najważniejsze z nich to:

 • Czy znajdę na to fundusze?
 • Czy zachowam ciągłość produkcji?
 • Czy podwykonawca zrozumie moją branżę?
 • Skąd mam mieć pewność, że modernizacja będzie solidna, że nikt mnie nie oszuka?

Te obawy to norma. Słyszeliśmy o nich, ilekroć wchodziliśmy w nową współpracę. Dlatego postanowiliśmy zbudować naszą usługę tak, by zapobiec im wszystkim. Tak, byś poczuł się bezpiecznie. Poczuł realne wsparcie.

Brak środków na modernizację?

Poznaj Light as a Service

Widzisz potrzebę modernizacji oświetlenia, ale nie masz budżetu na inwestycję?

Zatem nie myśl o tym, czego nie masz. Pomyśl, ile tracisz.

Kliknij, by pobrać broszurę informacyjną LaaS

Rzuć światło na to, co dla Ciebie ważne

Oprawy Industrial i Hughbay wzmodernizowanych magazynach firmy GRENE KRAMP - Luxon LED

Oświetlenie LED hal magazynowych

Realizujemy obliczenia oświetlenia zgodnie z obowiązującymi normami, uwzględniając przy tym komfort i bezpieczeństwo pracy w magazynach wysokiego składowania. Dobieramy kompleksowo oprawy wraz z systemem sterowania, który umożliwia generowanie dodatkowych oszczędności.

Oświetlenie LED hal produkcyjnych

Dobieramy oświetlenie do każdych wymagań środowiska i specyfiki pracy zakładu przemysłowego. Realizujemy projekt modernizacji od projektu oświetlenia, po montaż, programowanie, integrację i dokumentację powykonawczą.

Oświetlenie LED przemysłowe zewnętrzne, dobrze oświetlony teren zewnętrzny, parking, przed halą produkcyjną

Oświetlenie LED przemysłowe zewnętrzne

Optymalizujemy koncepcję projektową systemu oświetlenia na podstawie standardów PFU i specyfikacji Zamawiającego. Realizujemy projekty oświetlenia w oparciu o najnowsze wytyczne odnośnie zanieczyszczenia środowiska światłem. A także – dostarczamy kompletny, interoperacyjny system sterowania, dostosowany do każdych wymagań.

Modernizacja oświetlenia - jak działmy

Zobacz, jak przebiega proces wymiany oświetlenia  krok po kroku

01

Rozmowa

Zaczynamy od oczekiwań dotyczących modernizacji:
- Skąd pomysł na modernizację?
- Co się dzieje, że wymiana jest tak ważna?

Dzięki tym informacjom wiemy, jak ukiernkować dalsze działania.

02

Audyt w obiekcie

Po otrzymaniu tych informacji spotykamy się na obiekcie - tam poznajemy wszystkie materiały dotyczące projektu obecnego oświetlenia hali.

Jeśli ich nie mamy - robimy inwentaryzację i dane zbieramy sami.

03

Koncepcja

Kolejny krok to przygotowanie przez nas koncepcji analizy. Pokazuje ona, w którym kierunku idziemy, jakich rozwiązań jako Klient potrzebujesz.

Oczywiście wszystko zgodne z oczekiwaniami i problemami, o których wspomniałeś nam wcześniej.

04

Analiza ekonomiczna

Opracowaliśmy własne narzędzie, które pomaga nam w analizie finansowej inwestycji i doborze najefektywniejszego rozwiązania. Bierzemy pod uwagę szacowany okres zwrotu z inwestycji, oszczędności w okresie eksploatacji czy poziom redukcji elektrycznej i CO2.

05

Propozycja współpracy

Na bazie wszystkich powyższych kroków opracowujemy propozycję współpracy w najkorzystniejszym dla danej inwestycji modelu oraz dostarczymy case study najbliższe Twojej firmie.

06

Realizacja

Ostatni krok to realizacja, czyli wdrożenie zgodnie z wybranym modelem współpracy.
Realizacja obejmuje: montaż, utylizację opraw, posprzątanie całego terenu budowy i pomiary powykonawcze.

Obniż koszty energii nawet o 91%

Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić dzięki wymianie oświetlenia na LED

audyt

Nie ściemniamy, rozjaśniamy

Poznaj najważniejsze korzyści wynikające z modernizacji oświetlenia

Modernizacja to pozorny koszt, nad którym przeważają korzyści. Dlaczego? Bo już od pierwszego miesiąca od instalacji nowego oświetlenia firma realnie oszczędza. A całkowity zwrot z inwestycji następuje w ciągu kilkunastu miesięcy od momentu wdrożenia.

Pozwól na odrobinę danych – dzięki naszym optymalnie dobranym rozwiązaniom oświetleniowym generujemy dla naszych klientów oszczędności rzędu 91%. To pozwala im zyskać od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych w skali roku.

Jako producent opraw oświetleniowych stawiamy przede wszystkim na jakość. Dbamy o to, aby nasze produkty były odporne na najbardziej wymagające warunki. A nasze wykonawstwo zapewniło bezawaryjne użytkowanie w długim czasie.
Po prostu, mając producenta i montera w jednym, otrzymujesz kompleksową obsługę i pełną odpowiedzialność. Przykład? Nasze rozwiązania mają niewielki współczynnik reklamacji, a wszelkie komplikacje wychodzą już na etapie montażu, gdzie z automatu reagujemy. 

Modernizacja bez przerywania pracy zakładu? Tak, to możliwe. Dzięki zanalizowaniu potrzeb zgłaszających się do nas firm jesteśmy w stanie przygotować projekt modernizacji, skupiony na optymalnym doświetleniu maszyn, alejek czy stanowisk pracy. 

Takie podejście pozwala nam na niezakłócanie pracy zakładu – tak zrobiliśmy w aż 98% przeprowadzonych modernizacji! Przy tym – skutecznie podnosimy bezpieczeństwo i efektywność pracowników. Już w trakcie trwania prac i na długą, długą przyszłość.

Liczby mówią same za siebie

91%

nawet o tyle niższe rachunki za prąd

ponad 10 000

przeprowadzonych modernizacji

0,5% – 1%

dokładnie tyle wynosi współczynnik reklamacji

1

nawet do roku na uzyskanie oszczędności z modernizacji

do 10

lat gwarancji 

16

lat doświadczenia

Oprawy LED dostosowane do Twoich potrzeb

Wszystko brzmi świetnie, ale obawiasz się, że warunki panujące na produkcji są zbyt wymagające i trudno będzie im sprostać? Niepotrzebnie – nasze produkty dostosują się do tych najbardziej wymagających.

Na bazie przeprowadzonych ponad 9000 modernizacji dla przemysłu w całej Europie wiemy, że każdy obiekt ma swoją specyfikę. Ma swoją infrastrukturę. Dlatego też nasi audytorzy ściśle współpracują z działem R&D, by stale udoskonalać produkty i rozwiązania oświetleniowe pod zmieniające się potrzeby rynku. Nawet jeśli są naprawdę trudne.

Ultima HTP

 • warunki: podwyższona temperatura (nawet do 70 stopni)
 • specyfikacja: osobny profil aluminiowy dla zasilacza, co umożliwia obniżenie jego temperatury pracy
 • przykładowa branża: drzewna, papiernicza, automotive

Industrial

 • warunki: odporność na środki chemiczne
 • specyfikacja: IP 66, zaczepy ze stali nierdzewnej, dyfuzor z poliwęglanu (nieżółknący), wysoka efektywność oświetleniowa (ważne w przypadku obiektów pracujących na 3 lub 4 zmiany)
 • przykładowa, dedykowana branża: mięsna

Zwiększ efektywność energetyczną

Oszczędzaj energię elektryczną dzięki:

Panele fotowoltaiczne zamontowane na białym pochyłym dachu, instalacja fotowoltaiczna oszczędzająca energię elektryczną - Luxon LED

Fotowoltaice

Zapewniamy kompleksowy montaż instalacji fotowoltaicznych. Przeprowadzamy cały proces formalno-prawny dla inwestycji powyżej 50 kWp.

Oświetlenie LED na hali produkcyjnej ze skonfigurowanym systemem sterowania przez Wi-Fi, który zwiększa efektywność energetyczną - Luxon LED

Sterowaniu

Dobierzemy, skonfigurujemy i wdrożymy system sterowania dopasowany do Twoich potrzeb i obiektu.

Mężczyzna znajdujący się w hali produkcyjnej, sterujący oświetleniem LED obiektu przemyslowego przy użyciu tabletu z systemem ENCORE - Luxon LED

Systemowi ENCORE

Wdrożymy bezprzewodowy system ENCORE, który umożliwi Ci sterowanie i monitorowanie stanu opraw, a także – parametrów obiektu. I to z dowolnego miejsca.

Liczy się efekt

Maximum światła z każdej złotówki

Nawet do

197 l/w

Rozwiązanie dostosowane do Twojej branży

Zobacz nasze realizacje

LUXON Twój przewodnik w czasie trwania modernizacji oświetlenia

Zdajemy sobie sprawę, że modernizacja oświetlenia może być sporym wyzwaniem. 

Pojawia się obawa przed odpowiedzialnością – kto, za co i kiedy będzie odpowiadał? Jest tylko jedna odpowiedź – Luxon. To my przeprowadzamy przez cały proces inwestycji. Bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność i rozliczamy się z efektów prac, angażując dedykowany zespół dla całego przedsięwzięcia.

Dedykowany opiekun oraz projektanci

Przeprowadzimy Cię przez ten proces. Nasz dedykowany opiekun klienta i projektanci dają Ci poczucie bezpieczeństwa i kontrolę nad każdym etapem usługi. Pracujecie na zasadzie 1:1, czyli to Twój doradca dba o wszystkie formalności i jest źródłem wiedzy o całym procesie.

Proces projektowania modernizacji oświetlenia w obiekcie przemysłowym Luxon LED
Laptop z otwartym webinarem realizowanym przez Luxon LED

Dzielimy się wiedzą

W sposób czytelny i przystępny dzielimy się wiedzą na każdym etapie inwestycji. Co oznacza, że świadomie i zupełnie swobodnie możesz wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie. Oczywiście – nie pozostawiamy Cię w tym samego.  Podpowiadamy, na które parametry zwrócić uwagę przy porównywaniu ofert na kompleksową modernizację oświetlenia. Tak, by sprowadzić je do jednego mianownika i finalnie – wybrać najlepszą.

Pytania i odpowiedzi

Sprawdź nasze odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w tematach: wymiana oświetlenia, modernizacja oświetlenia LED czy wymiana instalacji.

Na czas trwania modernizacji wpływa bardzo dużo czynników. Są to m.in. wielkość obiektu, ustalenia dotyczące terminów montażu, założenia projektowe. Mamy za sobą modernizacje oświetlenia, które trwały tydzień oraz takie, które zamykały się w 14 miesiącach. Jeśli chcesz dokładnie poznać szacowany czas modernizacji w Twoim przedsiębiorstwie, skontaktuj się z nami.

Kontakt

W pracy z klientami zauważyliśmy, że w zależności od tego, na którym etapie procesu decyzyjnego są, potrzebują innych danych finansowych. Dlatego opracowaliśmy  2 warianty bezpłatnej usługi:  Kalkulacja inwestycji LED 

Szacunkową kalkulację otrzymasz do 2 dni roboczych.

Szczegółowa kalkulacja zajmuje od kilku dni do kilku tygodni. Długość tego procesu zależy od wielkości i złożoności analizowanego obszaru oraz zakresu oferty (dobór opraw, dobór systemu sterowania, wycena usługi montażu etc.).

Chcesz dowiedzieć się więcej o Bezpłatnej kalkulacji inwestycji LED?

Kliknij link -> https://luxon.pl/bezplatna-kalkulacja-inwestycji/

 

Żywotność opraw producenci określają za pomocą parametru LxBy, który informuje nas, kiedy wygasną oprawy LED, uwzględniając użytkowanie ich w określonym przedziale czasowym. Diody LED naturalnie się zużywają, a więc wraz z upływem czasu ich natężenie zmniejsza się. Nie oznacza to jednak, że ulegają one uszkodzeniu. O tym, jak czytać parametr LxBy, przeczytasz w naszym artykule-> https://luxon.pl/jak-czytac-parametry-lxby/

Minimalny czas gwarancji dla opraw przemysłowych wynosi 5 lat.

Luxon kontakt

Zamów analizę inwestycji i zyskaj bezpłatnie

 • Audyt oświetlenia
 • Koncepcję indywidualnego rozwiązania oświetleniowego
 • Analizę finansową inwestycji
 • Szacowany poziom redukcji energii elektrycznej i emisji CO2

Wypełnij formularz - skontaktujemy się w ciągu 1 h

Formularz-analiza-inwestycji-LED
Zgody

Szukasz jeszcze więcej eksperckiej wiedzy o  oświetleniu LED?

Jako producent opraw LED nieustannie dostarczamy naszym klientom aktualnej wiedzy na temat oświetlenia. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy poradnik „Jak zmodernizować oświetlenie w przemyśle” oraz wybrane artykuły, dzięki którym dowiesz się więcej o oprawach: