Modernizacja oświetlenia hali produkcyjnej

Pomagamy firmom przemysłowym, produkcyjnym i logistycznym zredukować koszty energii od 50% do nawet 91%. Zapewniamy przy tym kompleksowe wsparcie – od audytu, przez indywidualny dobór rozwiązania, aż po instalację i serwis.

Modernizacja oświetlenia

- czy to już ten czas?

Ponad 40% polskich przedsiębiorstw korzysta z przestarzałego i mało efektywnego oświetlenia. Oznacza to, że z każdym miesiącem tracą na tym od kliku do kilkunastu tysięcy złotych.

Skąd to wiemy? Dokładnie tyle oszczędzają nasi klienci na rachunkach za oświetlenie po modernizacji.

Każdy z wymienionych problemów – spadek wydajności pracowników, utrudnione warunki pracy, wysokie rachunki za energię – najprawdopodobniej wynika z przestarzałego oświetlenia. To wszystko nie tylko pobiera znaczną ilość energii, ale i pozbawia jej tych, którzy pracują w tak utrudnionych warunkach.

Zobacz przykładowy efekt modernizacji oświetlenia LED

Modernizacja oświetlenia

- najczęstsze wyzwania

Być może zdajesz sobie sprawę z powyższych problemów, jednak za każdym razem coś powstrzymuje Cię przed podjęciem decyzji.
W głowie pojawia się mnóstwo wątpliwości, a najważniejsze z nich to:

🔵 Czy znajdę na to fundusze?

🔵 Czy zachowam ciągłość produkcji?

🔵 Czy podwykonawca zrozumie moją branżę?

🔵 Skąd mam mieć pewność, że modernizacja będzie solidna, że nikt mnie nie oszuka?

Te obawy to norma. Słyszeliśmy o nich, ilekroć wchodziliśmy w nową współpracę. Dlatego postanowiliśmy zbudować naszą usługę tak, by zapobiec im wszystkim. Tak, byś poczuł się bezpiecznie. Poczuł realne wsparcie.

Brak środków na modernizację?

Poznaj Light as a Service

Widzisz potrzebę modernizacji oświetlenia, ale nie masz budżetu na inwestycję?

Zatem nie myśl o tym, czego nie masz. Pomyśl, ile tracisz.

Kliknij, by pobrać broszurę informacyjną LaaS

Rzuć światło na to, co dla Ciebie ważne

Oświetlenie LED hal magazynowych

Realizujemy obliczenia oświetlenia zgodnie z obowiązującymi normami, uwzględniając przy tym komfort i bezpieczeństwo pracy w magazynach wysokiego składowania. Dobieramy kompleksowo oprawy wraz z systemem sterowania, który umożliwia generowanie dodatkowych oszczędności.

Oświetlenie LED hal produkcyjnych

Dobieramy oświetlenie do każdych wymagań środowiska i specyfiki pracy zakładu przemysłowego. Realizujemy projekt modernizacji od projektu oświetlenia, po montaż, programowanie, integrację i dokumentację powykonawczą.

Oświetlenie LED przemysłowe zewnętrzne

Optymalizujemy koncepcję projektową systemu oświetlenia na podstawie standardów PFU i specyfikacji Zamawiającego. Realizujemy projekty oświetlenia w oparciu o najnowsze wytyczne odnośnie zanieczyszczenia środowiska światłem. A także – dostarczamy kompletny, interoperacyjny system sterowania, dostosowany do każdych wymagań.

Jak działamy?

Zobacz, jak wygląda wymiana oświetlenia przemysłowego na LED krok po kroku

W początkowym etapie współpracy przeprowadzamy audyt zero według autorskiej metody ENFIS. Ustalamy na nim dokładny zakres modernizacji, rodzaj usługi, główne cele i efekty, które chcemy osiągnąć.

Drugi krok to analiza wyników audytu. Na jej podstawie opracowujemy indywidualny projekt koncepcji oświetlenia dla Twojego obiektu.

Krok trzeci to finanse. I tu również opracowaliśmy własne narzędzie, które pomaga nam w analizie finansowej inwestycji i doborze najefektywniejszego rozwiązania. Bierzemy pod uwagę szacowany okres zwrotu z inwestycji, oszczędności w okresie eksploatacji czy poziom redukcji elektrycznej i CO2.

Krok czwarty to prezentacja – czytelna i przejrzysta, z rekomendowanym rozwiązaniem oświetleniowym. Podczas naszego spotkania przedstawimy Ci również pełną analizę finansową. Zapewnimy też czas, by odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania.

Ostatni krok należy do Ciebie. To czas na konsultacje z zespołem zakupowym. Jeśli potrzebujesz wsparcia na tym etapie – również pomożemy. Wiemy, jak ważne jest dobre argumentowanie w przekonaniu góry.

Obniż koszty energii nawet o 91%

Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić dzięki  wymianie oświetlenia na LED

Zamów bezpłatną kalkulację

Nie ściemniamy, rozjaśniamy

Poznaj najważniejsze korzyści wynikające z modernizacji oświetlenia

Modernizacja to pozorny koszt, nad którym przeważają korzyści. Dlaczego? Bo już od pierwszego miesiąca od instalacji nowego oświetlenia firma realnie oszczędza. A całkowity zwrot z inwestycji następuje w ciągu kilkunastu miesięcy od momentu wdrożenia.

Pozwól na odrobinę danych – dzięki naszym optymalnie dobranym rozwiązaniom oświetleniowym generujemy dla naszych klientów oszczędności rzędu 91%. To pozwala im zyskać od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych w skali roku.

Jako producent opraw oświetleniowych stawiamy przede wszystkim na jakość. Dbamy o to, aby nasze produkty były odporne na najbardziej wymagające warunki. A nasze wykonawstwo zapewniło bezawaryjne użytkowanie w długim czasie.
Po prostu, mając producenta i montera w jednym, otrzymujesz kompleksową obsługę i pełną odpowiedzialność. Przykład? Nasze rozwiązania mają niewielki współczynnik reklamacji, a wszelkie komplikacje wychodzą już na etapie montażu, gdzie z automatu reagujemy. 

Modernizacja bez przerywania pracy zakładu? Tak, to możliwe. Dzięki zanalizowaniu potrzeb zgłaszających się do nas firm jesteśmy w stanie przygotować projekt modernizacji, skupiony na optymalnym doświetleniu maszyn, alejek czy stanowisk pracy. 

Takie podejście pozwala nam na niezakłócanie pracy zakładu – tak zrobiliśmy w aż 98% przeprowadzonych modernizacji! Przy tym – skutecznie podnosimy bezpieczeństwo i efektywność pracowników. Już w trakcie trwania prac i na długą, długą przyszłość.

Liczby mówią same za siebie

91%

nawet o tyle niższe rachunki za prąd

9000

przeprowadzonych modernizacji

0,5% – 1%

dokładnie tyle wynosi współczynnik reklamacji

1

nawet do roku na uzyskanie oszczędności z modernizacji

do 10

lat gwarancji 

15

lat doświadczenia

Oprawy LED dostosowane do Twoich potrzeb

Wszystko brzmi świetnie, ale obawiasz się, że warunki panujące na produkcji są zbyt wymagające i trudno będzie im sprostać? Niepotrzebnie – nasze produkty dostosują się do tych najbardziej wymagających.

Na bazie przeprowadzonych ponad 9000 modernizacji dla przemysłu w całej Europie wiemy, że każdy obiekt ma swoją specyfikę. Ma swoją infrastrukturę. Dlatego też nasi audytorzy ściśle współpracują z działem R&D, by stale udoskonalać produkty i rozwiązania oświetleniowe pod zmieniające się potrzeby rynku. Nawet jeśli są naprawdę trudne.

Ultima HTP

  • warunki: podwyższona temperatura (nawet do 70 stopni)
  • specyfikacja: osobny profil aluminiowy dla zasilacza, co umożliwia obniżenie jego temperatury pracy
  • przykładowa branża: drzewna, papiernicza, automotive

Industrial

  • warunki: odporność na środki chemiczne
  • specyfikacja: IP 66, zaczepy ze stali nierdzewnej, dyfuzor z poliwęglanu (nieżółknący), wysoka efektywność oświetleniowa (ważne w przypadku obiektów pracujących na 3 lub 4 zmiany)
  • przykładowa, dedykowana branża: mięsna

Zwiększ efektywność energetyczną

Oszczędzaj energię elektryczną dzięki:

Fotowoltaice

Zapewniamy kompleksowy montaż instalacji fotowoltaicznych. Przeprowadzamy cały proces formalno-prawny dla inwestycji powyżej 50 kWp.

Sterowaniu

Dobierzemy, skonfigurujemy i wdrożymy system sterowania dopasowany do Twoich potrzeb i obiektu.

Systemowi ENCORE

Wdrożymy bezprzewodowy system ENCORE, który umożliwi Ci sterowanie i monitorowanie stanu opraw, a także – parametrów obiektu. I to z dowolnego miejsca.

Liczy się efekt

Maximum światła z każdej złotówki

Nawet do

197 l/w

Rozwiązanie dostosowane do Twojej branży

Zobacz nasze realizacje

LUXON

Twój przewodnik

w czasie trwania modernizacji oświetlenia

Zdajemy sobie sprawę, że modernizacja oświetlenia może być sporym wyzwaniem. 

Pojawia się obawa przed odpowiedzialnością – kto, za co i kiedy będzie odpowiadał? Jest tylko jedna odpowiedź – Luxon. To my przeprowadzamy przez cały proces inwestycji. Bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność i rozliczamy się z efektów prac, angażując dedykowany zespół dla całego przedsięwzięcia.

Dedykowany opiekun oraz projektanci

Przeprowadzimy Cię przez ten proces. Nasz dedykowany opiekun klienta i projektanci dają Ci poczucie bezpieczeństwa i kontrolę nad każdym etapem usługi. Pracujecie na zasadzie 1:1, czyli to Twój doradca dba o wszystkie formalności i jest źródłem wiedzy o całym procesie.

Dzielimy się wiedzą

W sposób czytelny i przystępny dzielimy się wiedzą na każdym etapie inwestycji. Co oznacza, że świadomie i zupełnie swobodnie możesz wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie. Oczywiście – nie pozostawiamy Cię w tym samego.  Podpowiadamy, na które parametry zwrócić uwagę przy porównywaniu ofert na kompleksową modernizację oświetlenia. Tak, by sprowadzić je do jednego mianownika i finalnie – wybrać najlepszą.

Pytania i odpowiedzi

Sprawdź nasze odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w tematach: wymiana oświetlenia, modernizacja oświetlenia LED czy wymiana instalacji.

Na czas trwania modernizacji wpływa bardzo dużo czynników. Są to m.in. wielkość obiektu, ustalenia dotyczące terminów montażu, założenia projektowe. Mamy za sobą modernizacje oświetlenia, które trwały tydzień oraz takie, które zamykały się w 14 miesiącach. Jeśli chcesz dokładnie poznać szacowany czas modernizacji w Twoim przedsiębiorstwie, skontaktuj się z nami.

Kontakt

W zależności od zakresu, ale przy kompleksowym podejściu, ok. 3-4 tygodnie.

Żywotność zależy od rodzaju opraw – każda ma indywidualną żywotność. Określamy ją w gwarancji, która wynosi minimum 5 lat.

Minimalny czas gwarancji dla opraw przemysłowych wynosi 5 lat.

Bezpłatny audyt, projekt

i kalkulacja inwestycji

Zastanawiasz się nad inwestycją w oświetlenie LED?

Z pewnością tak – w końcu tu jesteś. Jednak w podjęciu decyzji najważniejsza jest analiza finansowa. Dlatego ułatwimy Ci decyzję – zupełnie bezpłatnie wykonamy ją dla Ciebie. Przeprowadzimy audyt, zaprojektujemy rozwiązanie oświetleniowe oraz przygotujemy szczegółową kalkulację, wraz z analizą ROI.

Nie zwlekaj. Zamów bezpłatną kalkulację już teraz.

Krok 1: Rozmowa telefoniczna
Przeprowadzimy wstępny wywiad telefoniczny i umówimy spotkania w Twojej firmie. Podczas rozmowy poprosimy Cię m.in. o:

🔵 rodzaj i liczbę dotychczasowych opraw,
🔵 cenę prądu,
🔵 wielkość obiektu,
🔵 plan pomieszczeń, w których planujesz modernizację.

Krok 2: Audyt zero obiektu
Audyt zero obiektu wiąże się z naszym przyjazdem do Twojej firmy, na którym ustalimy dokładny zakres modernizacji, rodzaj usługi, główne cele i efekty, które chcemy osiągnąć. Porozmawiamy o wyzwaniach i zagrożeniach dla opraw. Zobaczymy, w jakich warunkach będą pracowały.

Kolejna część to weryfikacja i inwentaryzacja obecnego oświetlenia – ilościowa i jakościowa. Sprawdzimy, ile jest opraw i jakiego rodzaju, sprawdzimy też normy obowiązujące na stanowiskach. Dokonamy również weryfikacji specyfiki obiektu (liczby zmian, świetlików, zamaszynowienie, układ regałów) oraz weryfikacji infrastruktury (układ tras kablowych i instalacji elektrycznych).

Krok 3: Dobór rozwiązania oświetleniowego
Na podstawie audytu opracujemy dla Ciebie indywidualną koncepcję oświetlenia. Zawarte w niej będą także najbardziej efektywne rozwiązania, które w Twoim obiekcie zagwarantują bezpieczeństwo, dobrą jakość światła, szybki zwrot inwestycji oraz redukcję kosztów energii i C02.

Krok 4: Analiza finansowa inwestycji LED
Dzięki kalkulacji oszczędności poznasz:

🔵  szacowany okres zwrotu z inwestycji,

🔵 poziom redukcji energii elektrycznej i CO2,

🔵  oszczędności po roku od modernizacji.

Otrzymasz także projekt modernizacji wraz z wyceną, przygotowaną przez nasz wewnętrzny zespół projektowy. Porozmawiamy o ofercie i możliwościach dalszej współpracy wraz z osadzeniem realizacji w czasie. Jesteśmy otwarci na dialog, jeśli chodzi o jej optymalizację. Pamiętaj, że przeprowadzona kalkulacja jest BEZPŁATNA i to do Ciebie będzie należała ostateczna decyzja o zakupie naszych usług.

Zadzwoń teraz

Znaczek Telefon - Luxon LED

+48 71 661 14 50
poniedziałek- piątek 9.00 - 16.00

Zostaw kontakt

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 1 dnia roboczego

Formularz-bezplatny audyt-kalkulacja-oszczednosci
Zgody

Szukasz jeszcze więcej eksperckiej wiedzy o  oświetleniu LED?

Jako producent opraw LED nieustannie dostarczamy naszym klientom aktualnej wiedzy na temat oświetlenia. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy poradnik „Jak zmodernizować oświetlenie w przemyśle” oraz wybrane artykuły, dzięki którym dowiesz się więcej o oprawach: