Audyt oświetlenia
Droga do osiągnięcia równowagi energetycznej rozpoczyna się od audytu. To pierwszy, niezbędny krok do wyznaczenia dalszej ścieżki – strategii modernizacji
i projektów oświetleniowych, dostosowanych do Twoich potrzeb.
Audyt oświetlenia - Twój pierwszy krok do realnych oszczędności
Audyt. To słowo niejednokrotnie kojarzy się z czymś wymagającym. Być może nawet teraz, zastanawiając się nad nim, myślisz:
• Muszę udostępnić obiekt
• Muszę zaangażować swój czas
• Być może muszę zaingerować w produkcję
A za audytem nie powinna się kryć obawa. Bo w przypadku audytu oświetlenia – to pierwszy krok do realnych oszczędności.
Audyt oświetlenia - poznaj moc korzyści
Audyt wykazuje potencjał, ukazuje możliwości rozwiązania. Mówi, jakie są wymagania obiektu. W dużym uproszczeniu – dzięki audytowi zarówno my, jak i Ty wiemy:
• Czy należy zmniejszyć lub zwiększyć ilość opraw
• Czy należy zwiększyć moc opraw
• Czy lokalizacja opraw jest prawidłowa
• Czy konieczna jest wymiana instalacji elektrycznej
Audyt to kluczowy krok przed przystąpieniem do modernizacji oświetlenia. To nie tylko standardowa analiza techniczna – to cały proces. Pomoże Ci on osiągnąć oszczędności energii, zwiększyć efektywność oraz stworzyć optymalne warunki pracy.
A to wszystko bez ingerencji w pracę przedsiębiorstwa.
Audyt oświetlenia - przystanek w drodze do modernizacji
Wyznaczając trasę do realnych oszczędności, nie sposób pominąć audytu. To niezbędny punkt na mapie, współrzędne, które prowadzą do projektów oświetleniowych, dostosowanych do Twoich potrzeb.
Dzięki audytowi, w dalszych działaniach, możesz wybrać dowolną trasę:
• wymianę oświetlenia 1:1,
• całkowicie nową strategię oświetleniową (redukcja ilości lamp, ich rozmieszczenia),
• inteligentne oświetlenie ze sterowaniem.
Jej wybór należy do Ciebie. Jednak spokojnie – nasz doświadczony zespół pomoże Ci znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie.
Wymiana 1:1
Jedna z dróg to wymiana 1:1, a więc starej oprawy na nową oprawę LED, przy zachowaniu istniejącej instalacji elektrycznej. To opcja idealna, gdy szukasz natychmiastowego wdrożenia, bądź modernizacji w okrojonym budżecie. Wybierając ten model modernizacji zyskasz:
• przyspieszony proces modernizacji
• zminimalizowane początkowe koszty inwestycji
Nowa koncepcja
Druga opcja trasy to ingerencja w instalację elektryczną. Jednak poprzez staranne projektowanie oświetlenia, ograniczeniu ulega liczba lamp, co też przekłada się na niższe zużycie energii i bardziej przyjazne rachunki za prąd. Tworząc nową koncepcję oświetlenia zyskasz:
• znaczące i wieloletnie oszczędności
• autorski projekt oświetlenia, dostosowany do infrastruktury
Jak przebiega audyt oświetlenia?
Audyt oświetlenia przebiega w 5 przejrzystych krokach. A każdy z nich ma Ci pomóc świadomie podejść do procesu modernizacji oświetlenia i finalnie – osiągnąć najlepsze rezultaty dla Twojego przedsiębiorstwa.
Krok pierwszy to analiza istniejącego źródła światła, opraw oraz systemu sterowania.
Ocena stanu technicznego i wydajności pozwala zrozumieć, jakie elementy można wykorzystać w procesie modernizacji.
Krok drugi to precyzyjne pomiary natężenia światła, równomierności oświetlenia i temperatury barwowej w różnych obszarach.
Zebranie takich danych daje nam pełen obraz warunków wizualnych
i wydajności oświetlenia.
Krok trzeci to zbadanie zużycia energii przez istniejące źródła światła
i oprawy.
Na tym etapie dowiadujemy się, jakie są obecne koszty związane
z oświetleniem. Wyłapujemy też obszary wykazujące potencjalne oszczędności.
Krok czwarty to ocena efektywności energetycznej istniejących systemów oświetleniowych. Dokonujemy jej na podstawie wszystkich wcześniejszych informacji.
Taka analiza wskazuje obszary, w których można zastosować bardziej energooszczędne technologie. Zalicza się do nich: nowoczesne źródła LED czy systemy sterowania oświetleniem.
Krok piąty (i ostatni) to stworzenie spersonalizowanego (Twojego!) planu modernizacji oświetlenia. Plan ten wskazuje konkretne kroki, które jako firma możesz podjąć.
Ma on na celu zwiększenie efektywności energetycznej, poprawę jakości oświetlenia i ograniczenie kosztów operacyjnych. Rekomendacje obejmują wybór odpowiednich źródeł światła, opraw, systemów sterowania oraz zawierają informacje o potencjalnych oszczędnościach.
Obniż koszty energii nawet o 91%
Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić dzięki wymianie oświetlenia na LED
Nie ściemniamy, rozjaśniamy
Doradztwo energetyczne to nasza pasja, dlatego stale poszukujemy najlepszych rozwiązań oświetleniowych. W naszych działaniach opieramy się na autorskim procesie ENFIS, który jest jak żywy organizm. Doskonali się z każdym zleconym projektem. Pracując w rozmaitych środowiskach, w rozmaitych branżach wytwarzamy rozwiązania szyte na miarę każdego przedsiębiorstwa. Nie jest dla nas wyzwaniem wielozmianowość produkcji czy utrudnione warunki.
Składa się na niego 5 kluczowych kryteriów, które wplatamy w każdy przeprowadzany projekt.
Bezpieczeństwo, oszczędność i komfort pracy – te elementy są dla nas niepodważalne. Priorytetem jest tworzenie warunków oświetleniowych, które sprzyjają zarówno wydajności, jak i dobremu samopoczuciu pracowników.
EFFECTS
Twoje potrzeby kształtują naszą strategię. Zawsze bierzemy je pod uwagę, dopasowując oświetlenie do specyficznych wymagań i celów. W końcu nikt bardziej niż Ty nie zna specyfiki i środowiska firmy. Opowiedz nam o nich i zapomnij o zagrożeniach.
NEEDS
Tworzymy oświetlenie, które jest w pełni dostosowane do Twoich potrzeb. Każdy produkt i zakres usługi są starannie dobrane, aby spełnić Twoje oczekiwania i cele.
FLEXIBILTY
Choć niejednokrotnie przeprowadzamy rewolucję, to zawsze robimy to z rozwagą. Jak? Wykorzystujemy istniejące elementy, takie jak części instalacji elektrycznej, by stworzyć kompleksowe rozwiązania. Ta zintegrowana strategia pozwala na optymalizację kosztów i zasobów.
INFRASTRUCTURE
Zawsze dokładnie prześwietlamy miejsce przeprowadzanej modernizacji. Nasza wiedza o zachowaniu się opraw w różnych warunkach jest w tym wszystkim kluczowa. Dzięki tym informacjom możemy dostosować oświetlenie do specyficznych środowisk. Co gwarantuje długoterminową stabilność i wydajność.
SPECIFITY
Niedokładny audyt? To Ci się nie opłaca
Musisz wiedzieć, że podstawą audytu jest solidność. Dlatego tak ważne jest znalezienie wiarygodnego partnera. Niedokładna, pobieżna analiza prowadzi do błędnych rozwiązań. Jakich? Poniżej przedstawiliśmy najczęstsze skutki.
Niedokładny audyt może doprowadzić do błędnej oceny potrzeb oświetleniowych Twojej firmy.
Jaka jest tego konsekwencja? Niewłaściwy wybór opraw, systemów sterowania czy źródeł światła.
Po prostu – przeprowadzana tuż po audycie modernizacja może przynieść efekt w postaci niewystarczającego oświetlenia lub jego nierównomiernego rozmieszczenia. Co finalnie negatywnie wpłynie na wydajność pracowników i niezadowalające rachunki za prąd.
Niedokładnie przeprowadzony audyt nie daje pełnego obrazu na temat istniejącego źródła światła. Nie wnika w parametry świetlne w zależności od obszaru.
Oprawy znajdujące się w specyficznych, wymagających warunkach muszą spełniać określone normy. Przykładowo – muszą być dostosowane do wysokich temperatur lub wykazywać się odpornością na szkodliwe substancje chemiczne. W przeciwnym razie – tracą na żywotności.
Źle przeprowadzony audyt nie odciąży Twojego portfela. Dlaczego? Ponieważ nie odpowie precyzyjnie na tak kluczowe pytania jak: Czy moc i ilość opraw jest odpowiednia? Jak powinny być rozmieszczone oprawy?
Prawidłowo przeprowadzony audyt bierze pod uwagę wszystkie zmienne. Są nimi m.in.: zmianowość pracy czy częstotliwość odwiedzania uliczek/alejek przez pracowników. Takie informacje podpowiadają, jakie powinno być natężenie światła w konkretnych obszarach. I tym samym – nie powodują przepalania budżetu.
Niedokładny audyt może prowadzić do niewłaściwego spełnienia norm bezpieczeństwa, wydajności energetycznej czy ergonomii.
To może generować problemy z inspekcjami oraz potencjalnymi sankcjami ze strony organów regulacyjnych.
Rozumiemy Twoje potrzeby
Zobacz nasze realizacje dostosowane do różnych branż
Branża elektroniczna i elektryczna
Wyzwanie: wykorzystanie istniejącej instalacji
Oszczędność: 84%
Zwrot z inwestycji: 1,5 roku
Redukcja CO2: 84%
System sterowania: DALI
Branża artykułów higienicznych
Wyzwanie: poprawa warunków pracy
Oszczędność: 85%
Zwrot z inwestycji: 5 lat
Redukcja CO2: 248 t/rok
System sterowania: DALI
Branża sanitarna i ceramiczna
Wyzwanie: zrównoważony rozwój
Oszczędność: 91%
Redukcja CO2: 147,5 t/rok
System sterowania: DALI
Branża chemiczna
Wyzwanie: wysoka wilgoć, temperatura i zapylanie
Oszczędność: 10 000 MWh
Redukcja CO2: 8 000 ton/rok
Dodatkowe fundusze: Białe Certyfikaty
Branża papiernicza
Wyzwanie: wysoka temperatura
Oszczędność: 370 000 zł/rok
Zwrot z inwestycji: 1,5 roku
System sterowania: DALI
Branża opakowań
Wyzwanie: wysoka wilgoć
Oszczędność: 81%
Zwrot z inwestycji: 2 lata
Redukcja CO2: 81%
Dodatkowe fundusze: Białe Certyfikaty
LUXON Twój przewodnik w czasie trwania modernizacji
Zdajemy sobie sprawę, że modernizacja oświetlenia może być sporym wyzwaniem.
Pojawia się obawa przed odpowiedzialnością – kto, za co i kiedy będzie odpowiadał? Jest tylko jedna odpowiedź – Luxon. To my przeprowadzamy przez cały proces inwestycji. Bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność i rozliczamy się z efektów prac, angażując dedykowany zespół dla całego przedsięwzięcia.
Dedykowany opiekun oraz projektanci
Przeprowadzimy Cię przez ten proces. Nasz dedykowany opiekun klienta i projektanci dają Ci poczucie bezpieczeństwa i kontrolę nad każdym etapem usługi. Pracujecie na zasadzie 1:1, czyli to Twój doradca dba o wszystkie formalności i jest źródłem wiedzy o całym procesie.
Dzielimy się wiedzą
W sposób czytelny i przystępny dzielimy się wiedzą na każdym etapie inwestycji. Co oznacza, że świadomie i zupełnie swobodnie możesz wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie. Oczywiście – nie pozostawiamy Cię w tym samego. Podpowiadamy, na które parametry zwrócić uwagę przy porównywaniu ofert na modernizację oświetlenia. Tak, by sprowadzić je do jednego mianownika i finalnie – wybrać najlepszą.
Masz jeszcze jakieś pytania?
Poszukaj odpowiedzi wśród najczęściej zadawanych
Audyt oświetlenia w LUXON składa się z 5 kroków.
Pierwszy krok to analiza istniejącego źródła światła, opraw oraz systemu sterowania.
Drugi krok to pomiary natężenia światła, równomierności oświetlenia i temperatury barwowej w różnych obszarach.
Trzeci krok to zbadanie zużycia energii przez istniejące źródła światła i oprawy.
Czwarty krok to ocena efektywności energetycznej istniejących systemów oświetleniowych.
Piąty krok to stworzenie spersonalizowanego planu modernizacji oświetlenia.
Tworząc rozwiązania oświetleniowe dla naszych klientów zawsze inwestujemy swój czas w dokładne poznanie obiektu i celów firmy. Realizujemy wywiad i wizję lokalną obiektu i dopiero na tej bazie opracowujemy propozycje. Usługa jest bezpłatna.
Audyt oświetlenia to przepustka do dalszych projektów oświetleniowych. Dzięki niemu zarówno Ty , jak i my wiemy:
- czy należy zmniejszyć lub zwiększyć ilość opraw
- czy należy zwiększyć moc opraw
- czy lokalizacja opraw jest prawidłowa
- czy konieczna jest wymiana instalacji elektrycznej.
Audyt jest pierwszym krokiem do uzyskania równowagi w zużyciu energii elektrycznej. Tylko dzięki niemu jest możliwa pełna i rzetelna modernizacja oświetlenia.
Twoje wsparcie jest nam jedynie potrzebne na etapie oceny efektywności energetycznej istniejących systemów oświetleniowych. Wówczas będziemy musieli zajrzeć do aktualnych rachunków za prąd.
W pozostałych etapach nie angażujemy ani Ciebie, ani tez innych pracowników firmy (poza ustaleniem daty przeprowadzenia audytu). Nie ingerujemy również w pracę produkcji.
Szukasz jeszcze więcej eksperckiej wiedzy o oświetleniu LED?
Jako producent opraw LED nieustannie dostarczamy naszym klientom aktualnej wiedzy na temat oświetlenia. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy poradnik „Jak zmodernizować oświetlenie w przemyśle” oraz wybrane artykuły, dzięki którym dowiesz się więcej o oprawach:
Webinar – Jak szybko i bez budżetu zredukować koszty energii w przemyśle?
Szukasz sposobów na redukcję kosztów w Twoim przedsiębiorstwie? Z nagrania naszego webinaru dowiesz się w jaki sposób zredukowaliśmy u naszych Klientów zużycie energii od 40% do nawet 91%.
Czy wymiana oświetlenia na LED się opłaca?
Coraz wyższe opłaty za energię elektryczną są przesłanką do zmian i modyfikacji w przedsiębiorstwach. Ich właściciele coraz częściej decydują się na nowe inwestycje związane z redukcją kosztów utrzymania działalności. Jednym z działań realizowanych w myśl tej idei jest modernizacja oświetlenia na…
Jak zmodernizować oświetlenie
w hali produkcyjnej?
Jak prawidłowo przeprowadzić modernizację oświetlenia w w hali produkcyjnej? Przeczytaj nasz poradnik, aby dowiedzieć się więcej!
Jak prawidłowo przeprowadzić montaż oświetlenia na hali produkcyjnej?
Modernizacja oświetlenia jest jednym z elementów ulepszeń przedsiębiorstwa. Wymiana oświetlenia hali zazwyczaj musi przebiegać w trakcie działających linii wytwórczych i pracujących maszyn. Informacje na temat prawidłowego montażu oświetlenia na hali produkcyjnej, przedstawiliśmy w……
Zamów bezpłatny audyt i zyskaj
- Audyt oświetlenia
- Koncepcję indywidualnego rozwiązania oświetleniowego
- Analizę finansową inwestycji
- Szacowany poziom redukcji energii elektrycznej i emisji CO2