Firma handlowa BAT zajmuje się sprzedażą detaliczną i hurtową materiałów budowlanych oraz artykułów wyposażenia domu i ogrodu. Zlokalizowana na pomorzu sieć sklepów budowlanych istnieje na rynku już od ponad trzydziestu lat. Jej asortyment stanowią materiały, które są niezbędne na każdym etapie budowy czy remontu. BAT sp. z o.o. w swoich działaniach opiera się na myśli o ochronie środowiska. Na tej podstawie oferuje materiały oraz produkty ekologiczne, a sama dba o jak najmniejsze zużycie energii. W tym celu w halach sprzedaży przeprowadzono modernizację oświetlenia na LED, a nowe obiekty wyposażono w energooszczędne źródła światła.

Wideo z realizacji

Obejrzyj wideo, które przygotował nasz Key Account Manager – Marcin Jóskowski

Jakie zyski przyniosła wymiana oświetlenia?

Miniatura znaczka 2 razy większego natężenia światła - Luxon LED

Wzrost średniego poziomu natężenia oświetlenia

Znaczek oszczędności 50% - Luxon LED

Redukcja zużycia energii elektrycznej

Ikona 5 lat gwarancji na oświetlenie - Luxon LED

5-letnią gwarancję użytkowania opraw oświetleniowych

cytat

Zastosowanie rozwiązań świetlnych firmy Luxon LED pozwoliło nam obniżyć znacząco rachunki za energię elektryczną, łącznie o kilkadziesiąt procent w skali miesiąca.

Jarosław Hirsz
BAT Sp. z o.o.

Oświetlenie LED – korzyści dla pracowników, klientów i właścicieli

Wymiana oświetlenia na LED podyktowana była wieloma aspektami. Głównym celem modernizacji instalacji oświetleniowej w halach sprzedaży było zwiększenie średniego natężenia światła. Wiązało się to bezpośrednio z podniesieniem komfortu ich użytkowników, w szczególności klientów jak i pracowników. Przy czym jednocześnie inwestorowi zależało na obniżeniu zużycia energii elektrycznej za pośrednictwem nowoczesnych linii świetlnych LED.

Kompleksowa modernizacja oświetlenia i nowe oprawy LED – zastosowane rozwiązania

Zarówno dla klientów jak i pracowników hal sprzedaży istotnym aspektem jest jakość oświetlenia. Odpowiednia ilość światła do oświetlania wybranych przestrzeni i produktów, a także charakterystyczne parametry jak np. współczynnik olśnienia oraz natężenie światła odpowiadają za komfort przebywania w obszarze budynku. Istotna jest w tym przypadku również niezawodność działania instalacji oświetleniowej w obiekcie jak i w jego zewnętrznym otoczeniu. Dlatego korzystna jest modernizacja oświetlenia na LED i montaż odpowiednich opraw.

W tym celu w obiektach sprzedażowych dobraliśmy oświetlenie w postaci linii świetlnych Trunking LED, a także wyposażyliśmy obiekty w lampy Lumiline LED, które charakteryzuje wysoka efektywność pracy. Podczas modernizacji korzystaliśmy z istniejących tras kablowych. Dzięki temu inwestor zyskał wyższe średnie natężenie oświetlenia w budynkach i wygenerował znaczne oszczędności. Nasze działania objęły profesjonalne przygotowanie projektu, montaż źródeł światła oraz wsparcie techniczne podczas realizacji.

Ponadto parking nowej inwestycji zaopatrzyliśmy w oświetlenie LED w postaci opraw ulicznych Cordoba LED. Natomiast w obszarach pomieszczeń biurowych i technicznych zastosowaliśmy dodatkowo lampy Downlight LED, Industrial LED a także Edge LED.

Modernizacje oświetlenia i nowe oprawy LED od Luxon w obiektach to:

  • 2-krotny wzrost natężenia oświetlenia,
  • znaczna redukcja energii elektrycznej,
  • krótki czas zwrotu z inwestycji,
  • 5-letnia gwarancja na oprawy,
  • nowoczesne i ekologiczne źródła światła.
cytat

Podczas projektowania oświetlenia wykorzystaliśmy istniejące trasy kablowe, dzięki czemu zmniejszyliśmy koszt modernizacji i montażu oświetlenia LED.

Marcin Jóskowski
Key Account Manager

Szukasz oszczędności w swojej firmie? Chcesz poprawić komfort użytkowników oświetlenia? Skontaktuj się z nami! Wykonamy bezpłatny audyt i zaproponujemy najkorzystniejsze rozwiązania.

Obniż koszty energii nawet o 91%

Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić dzięki wymianie oświetlenia na LED

audyt

Galeria Realizacji


Zobacz pozostałe Case Study


Grolsch oświetlenie

Case study Luxon i Indulux dla browaru Grolsch w Holandii

Firma Indulux nawiązała z nami współpracę, która polegała m.in. na dostarczeniu opraw LED do obiektów należących do Grolsch w Holandii. Obniżenie zużycia energii elektrycznej, dbanie o środowisko i pracowników oraz konieczność wyłączenia z użytku świetlówek były głównymi powodami, dla których przedsiębiorstwo zdecydowało się na wymianę źródeł światła.

Więcej Info

oświetlenie sklepu

Realizacja w sklepie KOMFORT HOME w Komornikach

Jakie są największe wyzwania i potrzeby salonów sprzedaży, które planują zakup oświetlenia? Zapraszamy do zapoznania się z case study naszego klienta KOMFORT HOME. Sklep, który znajduje się w Komornikach został wyposażony w nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED.

Więcej Info


Luxon kontakt

Masz dodatkowe pytania?

Zapytaj naszego eksperta

Zapytanie z artykułu SEO
Zgody