PepsiCo to światowy lider w branży spożywczej i wiodący w Polsce producent napojów gazowanych takich marek, jak Pepsi, Mirinda, 7UP, Mountain Dew, bezcukrowych napojów Pepsi Max, Pepsi Light i Pepsi Light Lemon, a także niegazowanych napojów Lipton Ice Tea, soków owocowych Toma i wody źródlanej Krystaliczne Źródło. Swoją działalność prowadzi w czterech zakładach produkcyjnych, w dwóch z nich – w Michrowie oraz Żninie w 2017 roku przeprowadzony został szczegółowy audyt oświetlenia przez niezależnego audytora DB Energy, po którym Klient zdecydował się na jego modernizację i wymianę istniejących już opraw.


Co osiągnęła firma PepsiCo dzięki modernizacji oświetlenia?

Ikona zwrotu z inwestycji po 1,5 roku - Luxon LED

Zwrot z inwestycji energii po modernizacji

System sterowania oświetleniem DALI

System sterowania oświetleniem

Ikona 5 lat gwarancji na oświetlenie - Luxon LED

60 miesięcy gwarancji

Wyzwania

W jaki sposób obniżyć koszta za energię elektryczną w dużym, nowoczesnym zakładzie produkcyjnym, biurach i pomieszczeniach socjalnych?


Priorytetowym założeniem modernizacji oświetlenia w zakładach produkcyjnych PepsiCo oraz biurach firmy, pomieszczeniach socjalnych, korytarzach i na zewnętrznym parkingu było ograniczenie kosztów zużycia energii elektrycznej. Aby odpowiednio dobrać oprawy, konieczne było spełnienie restrykcyjnych norm i standardów obowiązujących w branży produkcyjnej z gałęzi przemysłu spożywczego. Projekt musiał realizować założenia wynikające z przeprowadzonego wcześniej audytu. Wymogi dotyczy również jakości opraw oraz natężenia oświetlenia, które w zależności od rodzaju produkcji wynosiło od 300 do 500 lx, a w biurach 500 lx. Luxon LED był jednym z kilku uczestników przetargu. Przeprowadziliśmy własny audyt, zaproponowaliśmy również kalkulację oszczędności, spełniającą więcej założeń, niż przewidywał to audyt zewnętrzny. W związku z tym wybrana została nasza oferta, która okazała się najkorzystniejsza dzięki optymalizacji projektu i wydajnym komponentom naszych lamp o największej efektywności i  najniższej cenie.


cytat

Dla lidera w swojej branży jakim jest PepsiCo wchodziły w grę tylko najlepsze rozwiązania. Z jednej strony musieliśmy zapewnić wysoka stopę zwrotu a z drugiej zagwarantować płynność produkcji. W połączeniu z systemem sterowania osiągnęliśmy zwrot z inwestycji w 1,5 roku i poprawiliśmy komfort użytkowania dzięki zdalnemu włączaniu się oświetlenia w korytarzach i pomieszczeniach socjalnych.

Maciej Szott Wiceprezes Zarządu Luxon LED

Maciej Szott
Wiceprezes Zarządu, Luxon LED


Przebieg realizacji oraz rozwiązania

Oświetlenie o dużej efektywności, generujące największe oszczędności

W zakładach produkcyjnych PepsiCo dokonaliśmy audytu, na podstawie którego powstała kalkulacja oszczędności oraz plan modernizacji oświetlenia i wymiany opraw. Uwzględniliśmy wszelkie normy i standardy obowiązujące w konkretnych obszarach budynków, jak hale produkcyjne, pomieszczenia techniczne, biura, korytarze, socjalne pomieszczenia, fasada i parking. W celu zapewnienia możliwie jak największych oszczędności skorzystaliśmy z istniejącego rozkładu kabli, a tylko w niektórych miejscach, w których było to konieczne, dostosowaliśmy miejsce montażu do wybranych przez nas opraw.

Wykorzystaliśmy oprawy Highbay, Cordoba, Skylight, Edge, Downlight i Industrial, zapewniających natężenie światła od 300 do 500 lx w zależności od pomieszczenia oraz jego przeznaczenia. To pozwoliło nam zrealizować wszystkie założenia Klienta dotyczące oszczędności, efektywności modernizacji oświetlenia oraz wzrostu jego natężenia. Ponadto w biurach, pomieszczeniach socjalnych, łazienkach i na korytarzach oprawy zintegrowano z inteligentnym systemem sterowania z czujnikami ruchu. Zamawiający otrzymał na oprawy 60-miesięczną gwarancję od momentu odbioru.

Co zyskał klient?

Spełniliśmy wszystkie założenia klienta

  • Ograniczenie zużycia energii i oszczędności w bieżącej pracy dużego zakładu produkcyjnego
  • Zwrot inwestycji w czasie krótszym niż 1,5 roku
  • Oświetlenie o większej wydajności, wyższym wskaźniku oddawania barw i większym natężeniu w kluczowych miejscach budynku
  • Inteligentne sterowanie oświetlenie z czujnikami ruchu w celu optymalizacji kosztu zużycia energii

Zobacz inwestycję po modernizacji


Zobacz pozostałe Case Study


Oświetlenie wraz ze sterowaniem i kompleksowym wykonaniem dla hali produkcyjnej NEU-JKF Sp. z o.o.

NEU-JKF Sp. z o.o. to firma, która działa od 1997 roku. Jej specjalnością jest dostarczanie kompletnych instalacji odpylania i transportu pneumatycznego dla różnych gałęzi przemysłu. Spółka stawia na sprawdzone i nowoczesne systemy oczyszczania powietrza, z których mogą skorzystać zarówno duże zakłady, jak i małe firmy rzemieślnicze.

Więcej Info

Oświetlenie Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego

Nowe oświetlenie w Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnym “Szansa” w Piotrkowie Trybunalskim

Oświetlenie, które nie będzie ciągle ulegać awariom - takie wymagania przedstawiło nam Centrum Edukacyjne - Rehabilitacyjne “SZANSA” z Piotrkowa Trybunalskiego, które specjalizuje się w rehabilitacji i pomocy dzieciom oraz osobom z różnymi stopniami zaburzeń. Zaproponowaliśmy im rozwiązania, które pozwoliły na stworzenie komfortowych warunków i pozwoliły na oszczędności w wydatkach. Jakie oprawy zastosowaliśmy w tym projekcie? Możesz się tego dowiedzieć po zapoznaniu z naszym nowym case study!

Więcej Info


Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 505 383 653

9.00 – 16.00

Wypełnij formularz

Napisz do nas