Schumacher Packaging jest jednym z największych w Europie producentów opakowań z tektury falistej i litej. Firma oferuje swoje rozwiązania dla takich sektorów rynku jak branża spożywcza, chemiczna, kosmetyczna, logistyczna oraz szeroko rozumiany e-commerce. Jednym z fundamentów działalności firmy jest aktywność na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz społecznej odpowiedzialności biznesu. Firma Schumacher Packaging w procesie produkcji wykorzystuje surowce naturalne, co pozwala na wytworzenie produktu, który może zostać później przetworzony i ponownie wykorzystany. Te i inne podejmowane przez przedsiębiorstwo działania na rzecz środowiska naturalnego, lokalnej społeczności oraz pracowników pozwalają na tworzenie przyjaznego środowiska biznesowego. W tym też celu firma systematycznie wprowadza innowacyjne rozwiązania, a jednym z nich jest modernizacja oświetlenia i wymiana źródeł światła na nowoczesne oświetlenie LED.

Wideo z realizacji

Obejrzyj wideo, które przygotował nasz Dyrektor Rozwoju Biznesu – Jakub Kuberka

Korzyści z zastosowanego oświetlenia LED w hali produkcyjnej

Ikona zwrotu z inwestycji po 1,5 roku - Luxon LED

Średni zwrot z inwestycji na poziomie 1,5 roku

System sterowania oświetleniem DALI

Nowoczesny system sterowania DALI

8-letnia gwarancja na oprawy oświetleniowe

cytat

Bardzo ważną kwestią było dla nas kompleksowe podejście firmy do wykonania projektu. Opracowali i zrealizowali całą przebudowę oświetlenia oraz udzielili nam wsparcia na każdym etapie prowadzonego projektu.

Tomasz Kroczak
Kierownik Działu Technicznego
Schumacher Packaging

Nowe lampy LED w halach produkcyjnych i magazynowych – cele modernizacji oświetlenia

Charakter prowadzonych działań na rzecz pracowników, społeczeństwa oraz klimatu był jednym z powodów, które zachęciły firmę Schumacher Packaging do wymiany oświetlenia na oprawy wykonane w technologii LED. Oszczędności uzyskane poprzez mniejsze zużycie energii elektrycznej przy bezobsługowym systemie sterowania natężeniem światła na stanowiskach pracy i ciągach komunikacyjnych to podstawowe założenie modernizacji. Dzięki temu poczucie bezpieczeństwa i komfort pracowników wzrosły. Inwestorowi zależało także na długiej gwarancji na dobrane oświetlenie. Duże znaczenie podczas realizacji miało pełne wsparcie na każdym etapie inwestycji oraz serwis po jej zakończeniu.

Jak zmodernizować oświetlenie w przemyśle?

Pobierz kompletny, praktyczny poradnik, który przygotuje

Cię do modernizacji oświetlenia.

Pobierz darmowy poradnik

Nowoczesna instalacja, czyli lampy przemysłowe LED wyposażone w system sterowania

Hale produkcyjne zakładu Schumacher Packaging posiadają zróżnicowane obszary prac. Kompleksowa modernizacja oświetlenia objęła każdy z nich, czyli hale produkcyjne, hale magazynowe, a także pomieszczenia biurowe. W każdym z powyższych miejsc niezbędne było zrealizowanie prac w sposób jak najmniej inwazyjny dla procesu produkcji oraz uwzględniając potrzeby pracowników znajdujących się na stanowiskach pracy. Dlatego na początku wykonaliśmy szczegółowy audyt, w którym zebraliśmy wszelkie potrzebne dane, a na ich podstawie wykonaliśmy projekt oświetlenia. Koncepcja i montaż uwzględniały istniejącą instalację, dzięki czemu inwestor zyskał dodatkowe oszczędności. Z uwagi na wielkość obiektu, modernizacja została podzielona na 3 etapy.

Jednym z obszarów objętych opracowaniem były hale produkcyjne. W obszarach, w których produkowane są opakowania z tektury falistej i litej, panują wysokie temperatury w zakresie od 35°C do nawet 50°C. W takich miejscach musieliśmy zastosować odporne na ten czynnik aluminiowe oprawy oraz wraz z ich serwisem przez najbliższe 8 lat. Hale magazynowe oraz części socjalno-techniczne zlokalizowane przy halach, były kolejnymi przestrzeniami, gdzie zastosowaliśmy nowe oświetlenie LED.

Inwestorowi zależało na obniżeniu kosztów za zużycie energii elektrycznej przy jednoczesnym elastycznym zarządzaniu lampami. Wyższe natężenie oświetlenia na stanowiskach pracy również było jednym z założeń. Dlatego zaprojektowaliśmy system sterowania oświetleniem wyposażony w czujniki światła wpadającego do pomieszczeń, a cały obszar podzieliliśmy na strefy. Miało to na celu uelastycznienie i zoptymalizowanie działania instalacji.

Oświetlenie obszaru zewnętrznego firmy jako kolejny aspekt modernizacji oświetlenia

Dodatkowym elementem projektu było oświetlenie terenu firmy. Za pośrednictwem opraw umieszczonych na słupach oraz poprzez podświetlenie elewacji zrealizowaliśmy oświetlenie części zewnętrznej przedsiębiorstwa Schumacher Packaging.

Nowe oświetlenie LED hali produkcyjnej i magazynów to:

  • Średni zwrot z inwestycji na poziomie 1,5 roku,
  • prawie 2-krotny wzrost natężenia oświetlenia,
  • oszczędności na średnim poziomie 370 000 zł w ciągu roku,
  • 8-letnia gwarancja na oprawy i 5-letnia na system sterowania,
  • nowoczesny system sterowania DALI,
  • realizacja założonych celów w myśl idei zrównoważonego rozwoju.
cytat

Kompleksowa modernizacja oświetlenia pozwoliła firmie Schumacher Packaging zrealizować cele zrównoważonego rozwoju i kontynuować tym samym utrzymanie wysokich standardów na rzecz pracowników, społeczeństwa i klimatu.

Jakub Kuberka
Dyrektor Rozwoju Biznesu
Luxon LED

Podsumowanie inwestycji

Podczas realizacji zainstalowaliśmy ponad 800 opraw LED. Modernizacja objęła zastosowanie lamp przemysłowych Ultima HPT oraz Industrial, lamp o charakterze biurowym m.in. Baten, Downlight, Backlight oraz ponad 40 opraw oświetlenia zewnętrznego Cordoba.

Galeria Realizacji


Zobacz pozostałe Case Study


Grolsch oświetlenie

Case study Luxon i Indulux dla browaru Grolsch w Holandii

Firma Indulux nawiązała z nami współpracę, która polegała m.in. na dostarczeniu opraw LED do obiektów należących do Grolsch w Holandii. Obniżenie zużycia energii elektrycznej, dbanie o środowisko i pracowników oraz konieczność wyłączenia z użytku świetlówek były głównymi powodami, dla których przedsiębiorstwo zdecydowało się na wymianę źródeł światła.

Więcej Info

oświetlenie sklepu

Realizacja w sklepie KOMFORT HOME w Komornikach

Jakie są największe wyzwania i potrzeby salonów sprzedaży, które planują zakup oświetlenia? Zapraszamy do zapoznania się z case study naszego klienta KOMFORT HOME. Sklep, który znajduje się w Komornikach został wyposażony w nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED.

Więcej Info

Bezpłatna

Kalkulacja oszczędności

Zastanawiasz się ile Twoja firma może zaoszczędzić
na modernizacji oświetlenia?

Zamów bezpłatną kalkulację oszczędności

Krok 1: Rozmowa telefoniczna
Przeprowadzimy wstępny wywiad telefoniczny i umówimy spotkania w Twojej firmie. Podczas rozmowy poprosimy Cię m.in. o:

  •       Rodzaj i liczbę dotychczasowych opraw,
  •       Cenę prądu,
  •       Wielkość obiektu,
  •       Plan pomieszczeń, w których planujesz modernizację.

Krok 2: Audyt zero obiektu
Audyt zero obiektu wiąże się z naszym przyjazdem do Twojej firmy, na którym ustalimy dokładny zakres modernizacji, rodzaj usługi, główne cele i efekty, które chcemy osiągnąć. Porozmawiamy o wyzwaniach i zagrożeniach dla opraw. Zobaczymy w jakich warunkach będą pracowały.  

Kolejna część to weryfikacja i inwentaryzacja obecnego oświetlenia – ilościowa i jakościowa, sprawdzamy ile jest opraw i jakiego rodzaju, sprawdzamy normy obowiązujące na stanowiskach. Dokonamy również weryfikacji specyfiki obiektu (liczby zmian, świetlików, zamaszynowienie, układ regałów) oraz weryfikacji infrastruktury (układ tras kablowych i instalacji elektrycznych).

Krok 3: Dobór rozwiązania oświetleniowego
Na podstawie audytu opracujemy dla Ciebie indywidualną koncepcję oświetlenia wraz z najbardziej efektywnymi rozwiązaniami, które w Twoim obiekcie zagwarantują bezpieczeństwo, dobrą jakość światła, szybki zwrot inwestycji oraz redukcję kosztów energii i C0 2.

Krok 4: Analiza finansowa inwestycji LED
Dzięki kalkulacji oszczędności poznasz szacowany okres zwrotu z inwestycji, poziom redukcji energii elektrycznej i CO2, oszczędności po roku od modernizacji. Otrzymasz także projekt modernizacji wraz z wyceną przygotowaną przez nasz wewnętrzny zespół projektowy. Porozmawiamy o ofercie i możliwości dalszej współpracy wraz z osadzeniem realizacji w czasie. Jesteśmy otwarci na dialog, jeśli chodzi o jej optymalizację. Pamiętaj, że przeprowadzona kalkulacja jest BEZPŁATNA i do Ciebie będzie należała ostateczna decyzja o zakupie naszych usług.
oprawy przemysłowe LED