W przypadku oświetlenia LED, bezprzewodowy system sterowania w hali produkcyjnej jest funkcjonalnością wpływającą korzystnie na generowanie oszczędności. To jednak nie jedyna zaleta płynąca z zastosowania tego rodzaju rozwiązania. Z tego artykułu dowiesz się:

  • z jakimi profitami wiąże się inwestycja w bezprzewodowe sterowanie oświetleniem?
  • jakie urządzenia wykorzystuje się przy budowie takiego systemu?

Modernizacja obiektu a możliwość regulacji natężenia oświetlenia

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, dlaczego warto wdrożyć bezprzewodowy system sterowania w hali produkcyjnej? Sama wymiana źródeł światła, w szczególności na te wykonane w technologii LED, jest sposobem, który pozwala zmniejszać zużycie energii elektrycznej. Natomiast, by efektywnie zarządzać lampami LED i dzięki temu jeszcze bardziej zminimalizować koszty utrzymania obiektu, warto inwestycję wyposażyć np. w system DALI czy Casambi. Taka modernizacja oświetlenia pozwala realizować regulację natężenia oświetlenia.

jak sterować oświetleniem przez wifi

Korzyści płynące z instalacji bezprzewodowego systemu sterowania oświetleniem w hali produkcyjnej

Oszczędność energii to nie jedyna zaleta inwestycji w bezprzewodowy system sterowania w hali produkcyjnej. Zastosowanie takiego systemu pozwala w prosty sposób wykonać modernizację oświetlenia i dodatkowo realizować jego sterowanie z dowolnego miejsca. Ponadto, w przypadku bezprzewodowego układu:

  • nie jest konieczne dodatkowe okablowanie,
  • proces instalacji jest znacznie szybszy,
  • wymiana opraw może następować 1:1.

Dlatego warto zastanowić się nad inwestycją w oświetlenie LED wyposażone w sygnał cyfrowy i pozwalające na komunikację z innymi urządzeniami.

zdalne sterowanie oświetleniem przez internet

Dlaczego warto wybrać bezprzewodowy system sterowania w hali produkcyjnej?

Przy użyciu jakich urządzeń można sterować oświetleniem?

Hale przemysłowe, w tym także hale produkcyjne czy magazynowe, zazwyczaj posiadają spore powierzchnie. Na ich obszarze do czynienia mamy z różnymi stanowiskami roboczymi i przestrzeniami, w których pracownicy nie przebywają cały czas. Dlatego opłaca się wyposażyć źródła światła w czujniki obecności i ruchu, które pozwalają na przetwarzanie powyżej podanych danych i regulują natężenie światła tzw. opcja ściemniania. Ponadto, żeby oświetlenie hali było energooszczędne, może zostać wyposażone w czujnik natężenia światła dziennego . Pozwoli to na regulację mocy opraw w oparciu o ilość wpadającego światła słonecznego.

zdalne sterowanie oświetleniem wifi
dlaczego warto wybrać bezprzewodowy system sterowania w hali produkcyjnej

Bezprzewodowe sterowanie jest realizowane za pomocą głównego sterownika magistrali – koncentratora. Umożliwia on połączenie całego systemu sterowania z siecią. Dzięki temu, regulacja oświetleniem może następować w dowolnym miejscu, z każdego punktu na świecie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach bezprzewodowego systemu sterowania do hali produkcyjnej? Napisz do nas!

Hej,

Jeżeli masz dodatkowe pytania, wypełnij formularz i zadaj je naszym specjalistom.

Pomożemy Ci w doborze optymalnych rozwiązań.

Zapytanie z artykułu SEO
Zgody

Zobacz pozostałe artykuły


oświetlenie sodowe a ledowe

Różnice między oświetleniem sodowym, a ledowym

Przed wykonaniem modernizacji oświetlenia, warto zadać sobie pytania, czym charakteryzują się i jakie są różnice między oświetleniem sodowym a ledowym? Może być to pomocne przy wyborze nowych źródeł światła. Jest to istotne w oświetleniu ulicznym i dotyczy także obiektów przemysłowych.

Więcej Info

audyt oświetlenia wewnętrznego

Pomiar natężenia jako integralna część audytu oświetlenia

Wymiana istniejących opraw oświetleniowych poprzedzona jest audytem, na który składa się pomiar natężenia oświetlenia. Jest to bardzo istotny element podczas realizacji wymiany źródeł światła na oprawy LED.

Więcej Info


Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 71 733 60 50

9.00 – 16.00

Wypełnij formularz

Napisz do nas