W przypadku oświetlenia LED, bezprzewodowy system sterowania w hali produkcyjnej jest funkcjonalnością wpływającą korzystnie na generowanie oszczędności. To jednak nie jedyna zaleta płynąca z zastosowania tego rodzaju rozwiązania. Z tego artykułu dowiesz się:

  • z jakimi profitami wiąże się inwestycja w bezprzewodowe sterowanie oświetleniem?
  • jakie urządzenia wykorzystuje się przy budowie takiego systemu?

Modernizacja obiektu a możliwość regulacji natężenia oświetlenia

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, dlaczego warto wdrożyć bezprzewodowy system sterowania w hali produkcyjnej? Sama wymiana źródeł światła, w szczególności na te wykonane w technologii LED, jest sposobem, który pozwala zmniejszać zużycie energii elektrycznej. Natomiast, by efektywnie zarządzać lampami LED i dzięki temu jeszcze bardziej zminimalizować koszty utrzymania obiektu, warto inwestycję wyposażyć np. w system DALI czy Casambi. Taka modernizacja oświetlenia pozwala realizować regulację natężenia oświetlenia.

jak sterować oświetleniem przez wifi

Korzyści płynące z instalacji bezprzewodowego systemu sterowania oświetleniem w hali produkcyjnej

Oszczędność energii to nie jedyna zaleta inwestycji w bezprzewodowy system sterowania w hali produkcyjnej. Zastosowanie takiego systemu pozwala w prosty sposób wykonać modernizację oświetlenia i dodatkowo realizować jego sterowanie z dowolnego miejsca. Ponadto, w przypadku bezprzewodowego układu:

  • nie jest konieczne dodatkowe okablowanie,
  • proces instalacji jest znacznie szybszy,
  • wymiana opraw może następować 1:1.

Dlatego warto zastanowić się nad inwestycją w oświetlenie LED wyposażone w sygnał cyfrowy i pozwalające na komunikację z innymi urządzeniami.

zdalne sterowanie oświetleniem przez internet

Dlaczego warto wybrać bezprzewodowy system sterowania w hali produkcyjnej?

Przy użyciu jakich urządzeń można sterować oświetleniem?

Hale przemysłowe, w tym także hale produkcyjne czy magazynowe, zazwyczaj posiadają spore powierzchnie. Na ich obszarze do czynienia mamy z różnymi stanowiskami roboczymi i przestrzeniami, w których pracownicy nie przebywają cały czas. Dlatego opłaca się wyposażyć źródła światła w czujniki obecności i ruchu, które pozwalają na przetwarzanie powyżej podanych danych i regulują natężenie światła tzw. opcja ściemniania. Ponadto, żeby oświetlenie hali było energooszczędne, może zostać wyposażone w czujnik natężenia światła dziennego . Pozwoli to na regulację mocy opraw w oparciu o ilość wpadającego światła słonecznego.

zdalne sterowanie oświetleniem wifi
dlaczego warto wybrać bezprzewodowy system sterowania w hali produkcyjnej

Bezprzewodowe sterowanie jest realizowane za pomocą głównego sterownika magistrali – koncentratora. Umożliwia on połączenie całego systemu sterowania z siecią. Dzięki temu, regulacja oświetleniem może następować w dowolnym miejscu, z każdego punktu na świecie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach bezprzewodowego systemu sterowania do hali produkcyjnej? Napisz do nas!

Hej,

Jeżeli masz dodatkowe pytania, wypełnij formularz i zadaj je naszym specjalistom.

Pomożemy Ci w doborze optymalnych rozwiązań.

Zapytanie z artykułu SEO
Zgody

Zobacz pozostałe artykuły


oświetlenie do przymierzalni

Jak oświetlić przymierzalnie? Najczęstsze błędy

Oświetlenie przymierzalni jest jednym z aspektów rzutujących na dochód sklepów odzieżowych. Źródła światła tworzą atmosferę panującą w ich przestrzeni oraz oddziałują na decyzje zakupowe klientów. Właściwie dopasowane oprawy LED mogą wpłynąć na zmniejszenie liczby zwrotów artykułów.

Więcej Info

Sposoby na oszczędzanie energii w przemyśle.

Metody na oszczędności energii w przemyśle

Rosnące ceny energii, a co za tym idzie, coraz wyższe koszty utrzymania nie są sytuacją korzystną dla przedsiębiorców. W tym roku rachunki dla małych i średnich przedsiębiorstw wzrosły o około 280%, w stosunku do roku poprzedniego. Zmusza to przedsiębiorców do optymalizacji zużycia prądu i poszukiwania źródeł oszczędności.

Więcej Info


Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 71 733 60 50

9.00 – 16.00

Wypełnij formularz

Napisz do nas