W przypadku oświetlenia LED, bezprzewodowy system sterowania w hali produkcyjnej jest funkcjonalnością wpływającą korzystnie na generowanie oszczędności. To jednak nie jedyna zaleta płynąca z zastosowania tego rodzaju rozwiązania. Z tego artykułu dowiesz się:

  • z jakimi profitami wiąże się inwestycja w bezprzewodowe sterowanie oświetleniem?
  • jakie urządzenia wykorzystuje się przy budowie takiego systemu?

Modernizacja obiektu a możliwość regulacji natężenia oświetlenia

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, dlaczego warto wdrożyć bezprzewodowy system sterowania w hali produkcyjnej? Sama wymiana źródeł światła, w szczególności na te wykonane w technologii LED, jest sposobem, który pozwala zmniejszać zużycie energii elektrycznej. Natomiast, by efektywnie zarządzać lampami LED i dzięki temu jeszcze bardziej zminimalizować koszty utrzymania obiektu, warto inwestycję wyposażyć np. w system DALI czy Casambi. Taka modernizacja oświetlenia pozwala realizować regulację natężenia oświetlenia.

jak sterować oświetleniem przez wifi

Korzyści płynące z instalacji bezprzewodowego systemu sterowania oświetleniem w hali produkcyjnej

Oszczędność energii to nie jedyna zaleta inwestycji w bezprzewodowy system sterowania w hali produkcyjnej. Zastosowanie takiego systemu pozwala w prosty sposób wykonać modernizację oświetlenia i dodatkowo realizować jego sterowanie z dowolnego miejsca. Ponadto, w przypadku bezprzewodowego układu:

  • nie jest konieczne dodatkowe okablowanie,
  • proces instalacji jest znacznie szybszy,
  • wymiana opraw może następować 1:1.

Dlatego warto zastanowić się nad inwestycją w oświetlenie LED wyposażone w sygnał cyfrowy i pozwalające na komunikację z innymi urządzeniami.

zdalne sterowanie oświetleniem przez internet

Dlaczego warto wybrać bezprzewodowy system sterowania w hali produkcyjnej?

Przy użyciu jakich urządzeń można sterować oświetleniem?

Hale przemysłowe, w tym także hale produkcyjne czy magazynowe, zazwyczaj posiadają spore powierzchnie. Na ich obszarze do czynienia mamy z różnymi stanowiskami roboczymi i przestrzeniami, w których pracownicy nie przebywają cały czas. Dlatego opłaca się wyposażyć źródła światła w czujniki obecności i ruchu, które pozwalają na przetwarzanie powyżej podanych danych i regulują natężenie światła tzw. opcja ściemniania. Ponadto, żeby oświetlenie hali było energooszczędne, może zostać wyposażone w czujnik natężenia światła dziennego . Pozwoli to na regulację mocy opraw w oparciu o ilość wpadającego światła słonecznego.

zdalne sterowanie oświetleniem wifi
dlaczego warto wybrać bezprzewodowy system sterowania w hali produkcyjnej

Bezprzewodowe sterowanie jest realizowane za pomocą głównego sterownika magistrali – koncentratora. Umożliwia on połączenie całego systemu sterowania z siecią. Dzięki temu, regulacja oświetleniem może następować w dowolnym miejscu, z każdego punktu na świecie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach bezprzewodowego systemu sterowania do hali produkcyjnej? Napisz do nas!

Masz dodatkowe pytania?

Zapytaj naszego eksperta

audyt

Zobacz pozostałe artykuły


Modernizacja Luxon dla Swiss Krono najlepszą inwestycją oświetleniową 2023

Już drugi rok z rzędu zgarniamy nagrodę na Najlepszą Inwestycję Oświetleniową. W tym roku do konkursu zgłosiliśmy modernizację oświetlenia, którą zrealizowaliśmy dla zakładu produkcyjnego  Swiss Krono.

Więcej Info

Olśnienie przykre co to jest

Czym jest olśnienie przykre?

Każdy z nas niejednokrotnie doświadczył rażącego światła, które w praktyce nazywane jest olśnieniem przykrym. Nazywany potocznie efekt olśnienia wpływa niekorzystnie na narząd wzroku ograniczając stopień widzenia i zdolności rozpoznawania.

Więcej Info


Luxon kontakt

Masz dodatkowe pytania?

Zapytaj naszego eksperta

Zapytanie z artykułu SEO
Zgody