jak obniżyć koszty energii elektrycznej w przedsiębiorstwie

Wielu przedsiębiorców zastanawia się jak obniżyć koszty energii elektrycznej w swojej firmie. Zazwyczaj nie ma na to jednej złotej zasady. Zależy to w głównej mierze na rodzaju prowadzonej działalności. Jednakże jest kilka uniwersalnych metod, które można zaaplikować w praktycznie każdym miejscu.

Jak obniżyć koszty zużycia energii elektrycznej w firmie?

Zacznij od audytu! Najskuteczniejszym narzędziem do oceny zużywanej energii jest wykonanie audytu, w tym także audytu oświetlenia. Na jego podstawie możliwe będzie uzyskanie informacji na temat ilości i miejsc, w których pobiera się najwięcej energii. W audycie energetycznym znajdą się informacje o potencjalnych źródłach oszczędności oraz proponowane inwestycje.

jak obniżyć koszty za energię w przedsiębiorstwie

Modernizacja oświetlenia, czyli wymiana oświetlenia na energooszczędne źródła światła LED to jedna z możliwości jak łatwo obniżyć koszty za energię w przedsiębiorstwie. W celu zasymulowania rzędu wielkości oszczędności związanych z modernizacją można posłużyć się prostym kalkulatorem kosztów zużycia prądu. Należy wziąć pod uwagę:

wymiana oświetlenia dofinansowanie

Liczbę i moc zainstalowanych opraw.

wymiana oświetlenia na led dofinansowanie

Czas świecenia w ciągu roku.

dofinansowanie na oświetlenie led

Cenę zakupu i montażu nowych źródeł światła.

Ilość oraz pobór mocy energooszczędnych opraw oświetleniowych.

Na podstawie powyższych danych oraz jednostkowego kosztu zużycia prądu, kalkulator pozwoli oszacować jak szybko inwestycja w nowe oświetlenie się zwróci.

Funkcjonalnością, która dodatkowo pozwoli obniżyć koszty za energię elektryczną może być sterowanie oświetleniem. W tym przypadku także można wykorzystać kalkulator zużycia prądu.

Kolejnym ze sposobów na to jak obniżyć koszty energii elektrycznej jest wykonanie własnej instalacji fotowoltaicznej. Indywidualne źródło prądu może w pełni, bądź częściowo zaspokajać potrzeby na działanie przedsiębiorstwa. Natomiast w przypadku nadwyżki wygenerowanej mocy, instalacja typu on-grid pozwoli na zmagazynowanie energii w sieci dystrybucyjnej, bądź jej odsprzedanie.

Wysoki rachunek za energię w przedsiębiorstwie także może być spowodowany zbyt wysoką generacją mocy biernej. Wyjściem z takiej sytuacji może być zbilansowanie mocy czynnej oraz biernej. W niektórych przypadkach niezbędne jest wykorzystanie kompensatorów mocy biernej.

Kalkulator oszczędności kosztów energii elektrycznej

Kalkulator oszczędności kosztów energii elektrycznej

Wpisz roczny koszty energii elektrycznej zużywanej na oświetlenie (zł)

Wybierz wariant i zobacz ile możesz zaoszczędzić!

Wybierz wariant i zobacz ile możesz zaoszczędzić!
Wymiana starych lamp na energooszczędne oświetlenie LED
Wymiana starych lamp na energooszczędne oświetlenie LED
System sterowania oświetleniem LED
System sterowania oświetleniem LED
Czy do pomieszczenia wpada światło zewnętrzne?
Czy do pomieszczenia wpada światło zewnętrzne?
Własna instalacja fotowoltaiczna
Własna instalacja fotowoltaiczna

Section

Koszt za energię po wymianie na LED (zł)

* Przedstawiona kalkulacja ma charakter poglądowy i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

* Przedstawiona kalkulacja ma charakter poglądowy i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Jeśli interesuje Cię, ile energii możemy pomóc Ci zaoszczędzić w Twojej organizacji, zapraszamy do kontaktu!

Hej,

Jeżeli masz dodatkowe pytania, wypełnij formularz i zadaj je naszym specjalistom.

Pomożemy Ci w doborze optymalnych rozwiązań.

Zapytanie z artykułu SEO
Zgody

Zobacz pozostałe artykuły


Olśnienie przykre co to jest

Czym jest olśnienie przykre?

Każdy z nas niejednokrotnie doświadczył rażącego światła, które w praktyce nazywane jest olśnieniem przykrym. Nazywany potocznie efekt olśnienia wpływa niekorzystnie na narząd wzroku ograniczając stopień widzenia i zdolności rozpoznawania.

Więcej Info

jak przeliczyć lumeny na waty

Lumeny na waty – jak przeliczyć strumień świetlny?

Strumień świetlny oświetlenia LED podawany jest w lumenach. Natomiast w przypadku tradycyjnych źródeł światła zazwyczaj jasność świecenia była określana za pośrednictwem pobieranej przez nie mocy w watach. Żeby móc choć w pewnym stopniu porównać oba źródła niezbędny jest przelicznik lumeny na waty. Dlatego w tym artykule poruszamy tą kwestie.

Więcej Info


Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 71 733 60 50

9.00 – 16.00

Wypełnij formularz

Napisz do nas