Źródła światła w miejscach pracy, mają za zadanie poprawić komfort i jakość widzenia pracowników. Dlatego coraz więcej pracodawców inwestuje w wymianę lamp. W jaki sposób realizowana jest modernizacja oświetlenia w firmie na LED? Na co zwrócić uwagę, by przebiegła ona prawidłowo? Na te pytania odpowiadamy w artykule.

Ocena stanu istniejącego

Etap ten obejmuje czynności przygotowawcze, czyli audyt oświetlenia, przed docelową wymianą opraw. Niezbędne jest zliczenie źródeł światła znajdujących się na obiekcie oraz oszacowanie ich sumarycznej mocy. Należy także ocenić stan istniejącej instalacji elektrycznej.

audyt oświetlenia wewnętrznego

Cel modernizacji oświetlenia w firmie

Kolejnym zadaniem, po wykonaniu inwentaryzacji obiektów przemysłowych, jest określenie wymagań związanych z doświetleniem przestrzeni w poszczególnych pomieszczeniach. Na tym etapie modernizacji ustala się czas świecenia instalacji oraz zbiera informacje dotyczące czynności wykonywanych na stanowiskach pracy. Wynikiem analizy potrzeb, są dane, które stanowią podstawę do doboru nowych opraw oświetleniowych. Celem może być np. zwiększenie poziomu natężenia oświetlenia.

jak prawidłowo zmodernizować oświetlenie w firmie

Zastosowane rozwiązania – projekt oświetlenia

W tym kroku, gdy realizowana jest kompleksowa modernizacja oświetlenia, wykonuje się symulacje i dobiera optymalne oprawy LED. Projekt oświetlenia hali produkcyjnej, salonu, sklepu, czy biura oparty jest na wiedzy i doświadczeniu projektantów. Uwzględniając barwę i natężenie światła oraz optykę lamp dobiera się rozsyły dostosowane do obszaru, w którym nowe oprawy zostaną zastosowane. Instalację można także wyposażyć w dodatkowe funkcjonalności np. sterowanie DALI, które także wpłyną na wzrost komfortu i efektywności pracowników. W projekcie powinny znaleźć się też informacje dotyczące zużycia energii przed i po wymianie oświetlenia. Zawartość projektu oświetleniowego to też informacje dotyczące zużycia przed i po wymianie oświetlenia oraz oszczędności energii elektrycznej.

Jak zmodernizować oświetlenie w firmie? Montaż opraw

Instalacja nowych źródeł światła musi przebiegać, nie zaburzając procesów produkcyjnych zakładów, ze szczególnym uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa. Wymianę lamp powinny wykonywać osoby z doświadczeniem, a sam proces najlepiej, aby był szczegółowo opisany w planie montażowym.


To krótka instrukcja do tego, jak zmodernizować oświetlenie w firmie. Współpraca i zawarcie umowy z firmą oferującą kompleksowe rozwiązanie pozwala zdecydowanie zaoszczędzić czas i niweluje problemy związane z inwestycją.

prawidłowy montaż oświetlenia na hali produkcyjnej

Masz jeszcze pytania? Napisz do nas, pomożemy rozwiać Twoje wątpliwości związane z modernizacją oświetlenia w firmie.

Hej,

Jeżeli masz dodatkowe pytania, wypełnij formularz i zadaj je naszym specjalistom.

Pomożemy Ci w doborze optymalnych rozwiązań.

Zapytanie z artykułu SEO
Zgody

Zobacz pozostałe artykuły


oświetlenie sodowe a ledowe

Różnice między oświetleniem sodowym, a ledowym

Przed wykonaniem modernizacji oświetlenia, warto zadać sobie pytania, czym charakteryzują się i jakie są różnice między oświetleniem sodowym a ledowym? Może być to pomocne przy wyborze nowych źródeł światła. Jest to istotne w oświetleniu ulicznym i dotyczy także obiektów przemysłowych.

Więcej Info

audyt oświetlenia wewnętrznego

Pomiar natężenia jako integralna część audytu oświetlenia

Wymiana istniejących opraw oświetleniowych poprzedzona jest audytem, na który składa się pomiar natężenia oświetlenia. Jest to bardzo istotny element podczas realizacji wymiany źródeł światła na oprawy LED.

Więcej Info


Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 71 733 60 50

9.00 – 16.00

Wypełnij formularz

Napisz do nas