Infografika przedstawiająca ilość osób, które doznały urazów podcza pracy. Można to zmienić dzięki dofinansowaniu zus na wymianę oświetlenia.

Bezpieczeństwo pracowników związane jest z odpowiednimi warunkami. W Polsce tylko w ubiegłym roku ponad 62 000 osób doznało urazów podczas pracy. Obrażenia nabyte podczas tych wypadków miały związek m.in. z kontaktem z przedmiotem ostrym, szorstkim (dane GUS, 2020). Żeby zapobiegać takim oraz podobnym niebezpiecznym zdarzeniom w przedsiębiorstwach, Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) stworzył program prewencji wypadkowej. Jednostka ta co roku organizuje konkursy, w których o dofinansowanie na inwestycje związane z poprawą warunków pracy mogą starać się firmy oraz instytucje. Zobacz też inne rodzaje wsparcia finansowego w przypadku inwestycji w oświetlenie LED

Modernizacja oświetlenia wykonana dzięki dofinansowaniu do wymiany oświetlenia

Czy można otrzymać dofinansowanie ZUS do wymiany oświetlenia?

Dotacji podlegają działania zwiększające bezpieczeństwo i higienę pracy. Przedsiębiorcy będą mogli uzyskać dodatkowe środki w celu zakupu maszyn oraz ich zabezpieczenia, na zaopatrywanie pracowników w środki ochrony indywidualnej, czy wyposażanie obiektu w inne urządzenia powodujące zmniejszenie ryzyka wypadków. Dofinansowanie ZUS można uzyskać także na wymianę oświetlenia miejsc oraz stanowisk pracy, co bezpośrednio wpłynie na wzrost komfortu, efektywności oraz bezpieczeństwa zatrudnionych osób. Ponadto dodatkowe środki można pozyskać na usługi doradcze, w tym wykonanie pomiarów natężenia światła realizowane przed wykonaniem projektu wymiany oświetlenia na led. To również jest realizowane w ramach danego dofinansowania.

Bezpłatna

Kalkulacja oszczędności

Zastanawiasz się ile Twoja firma może zaoszczędzić
na modernizacji oświetlenia?

Zamów bezpłatną kalkulację oszczędności

oprawy przemysłowe LED

Jaka jest wysokość dofinansowania do wymiany oświetlenia?

Maksymalna wysokość dofinansowania wynosi do 299 000 złotych dla projektów inwestycyjnych, a dla działań inwestycyjno-doradczych – 300 000 złotych, w tym 299 000 złotych na działania inwestycyjne i 1 000 złotych dla działań doradczych. Poziom dofinansowania wynosi 80%. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że na inwestycję jaką jest wymiana oświetlenia, dofinansowanie można uzyskać na poziomie nawet 60 000 zł!

Poziom dofinansowania do wymiany oświetlenia wynosi 80%

 Dofinansowanie na wymianę oświetlenia – białe certyfikaty 

Tabliczka z punktami

Białe Certyfikaty to kolejna z form wsparcia finansowego w przypadku inwestycji w oświetlenie. Jest to świadectwo efektywności energetycznej, które wydaje Urząd Regulacji Energetyki (URE). Bierze on pod uwagę inwestycje związane z obniżeniem energochłonności przedsiębiorstwa, w tym modernizację oświetlenia.


Jest to forma bezzwrotnego dofinansowania w wysokości od 5% do nawet 30% kosztów planowanej modernizacji. Więcej o białych certyfikatach i zasadach ubiegania się o nie przeczytasz w artykule „Czym są białe certyfikaty”.

Light as a Service – oświetlenie w abonamencie

Już nie musisz czekać na budżet, żeby zrealizować inwestycję w oświetlenie. Light as a Service (oświetlenie w abonamencie) jest usługą finansowaną pozabilansowo. Pozwala ona na uwolnienie środków na inwestycje strategiczne dla rozwoju Twojego biznesu i szybszą decyzję o realizacji w przypadku, jeśli czekasz na budżet. Więcej o LaaS przeczytasz na naszej stronie.

Sprawdź, ile zaoszczędzisz

Jeśli szukasz dofinasowania na oświetlenie LED, skontaktuj się z nami. Pomożemy w Ci w oszacowaniu oszczędności po realizacji i uzyskaniu dodatkowych środków na inwestycję.

Zapraszamy do kontaktu poprzez poniższy formularz:

Bezpłatna

Kalkulacja oszczędności

Zastanawiasz się ile Twoja firma może zaoszczędzić
na modernizacji oświetlenia?

Zamów bezpłatną kalkulację oszczędności

Krok 1: Rozmowa telefoniczna
Przeprowadzimy wstępny wywiad telefoniczny i umówimy spotkania w Twojej firmie. Podczas rozmowy poprosimy Cię m.in. o:

  •       Rodzaj i liczbę dotychczasowych opraw,
  •       Cenę prądu,
  •       Wielkość obiektu,
  •       Plan pomieszczeń, w których planujesz modernizację.

Krok 2: Audyt zero obiektu
Audyt zero obiektu wiąże się z naszym przyjazdem do Twojej firmy, na którym ustalimy dokładny zakres modernizacji, rodzaj usługi, główne cele i efekty, które chcemy osiągnąć. Porozmawiamy o wyzwaniach i zagrożeniach dla opraw. Zobaczymy w jakich warunkach będą pracowały.  

Kolejna część to weryfikacja i inwentaryzacja obecnego oświetlenia – ilościowa i jakościowa, sprawdzamy ile jest opraw i jakiego rodzaju, sprawdzamy normy obowiązujące na stanowiskach. Dokonamy również weryfikacji specyfiki obiektu (liczby zmian, świetlików, zamaszynowienie, układ regałów) oraz weryfikacji infrastruktury (układ tras kablowych i instalacji elektrycznych).

Krok 3: Dobór rozwiązania oświetleniowego
Na podstawie audytu opracujemy dla Ciebie indywidualną koncepcję oświetlenia wraz z najbardziej efektywnymi rozwiązaniami, które w Twoim obiekcie zagwarantują bezpieczeństwo, dobrą jakość światła, szybki zwrot inwestycji oraz redukcję kosztów energii i C0 2.

Krok 4: Analiza finansowa inwestycji LED
Dzięki kalkulacji oszczędności poznasz szacowany okres zwrotu z inwestycji, poziom redukcji energii elektrycznej i CO2, oszczędności po roku od modernizacji. Otrzymasz także projekt modernizacji wraz z wyceną przygotowaną przez nasz wewnętrzny zespół projektowy. Porozmawiamy o ofercie i możliwości dalszej współpracy wraz z osadzeniem realizacji w czasie. Jesteśmy otwarci na dialog, jeśli chodzi o jej optymalizację. Pamiętaj, że przeprowadzona kalkulacja jest BEZPŁATNA i do Ciebie będzie należała ostateczna decyzja o zakupie naszych usług.
oprawy przemysłowe LED

Zobacz pozostałe artykuły


Sposoby na oszczędzanie energii w przemyśle.

Sposoby ograniczenia zużycia energii w przemyśle

Rosnące ceny energii, a co za tym idzie, coraz wyższe koszty utrzymania nie są sytuacją korzystną dla przedsiębiorców. W tym roku rachunki dla małych i średnich przedsiębiorstw wzrosły o około 280%, w stosunku do roku poprzedniego. Zmusza to przedsiębiorców do optymalizacji zużycia prądu i poszukiwania źródeł oszczędności.

Więcej Info

biały certyfikat a modernizacja oświetlenia

Jak skorzystać z białego certyfikatu podczas modernizacji oświetlenia?

Żeby uzyskać dofinansowanie na działania obniżające energochłonność firmy, warto wcześniej zwrócić uwagę na to, jaki istnieje związek między modernizacją oświetlenia a systemem białych certyfikatów. Należy pamiętać, że dodatkowe źródła finansowania zwiększają opłacalność danej inwestycji. A wymiana przestarzałych lamp skutkuje znaczną ilością zaoszczędzonej energii.

Więcej Info