Kompleksowa modernizacja oświetlenia dla LG Electronics – Dong Yang

Koreańska firma Dong Yang Electronics, założona w 1989 roku, jedną ze swoich siedzib posiada na terenie Polski. Jest to producent podzespołów z tworzyw sztucznych przeznaczonych do odbiorników TV. Specjalizuje się w wytwarzaniu plastikowych obudów, a głównym odbiorcą firmy jest LG Electronics Polska. Nasza firma nawiązała współpracę z Dong Yang Electronics, której właścicielem jest LG Electronics, po wcześniej już zrealizowanym zamówieniu dla producenta. Tym razem zlecenie dotyczyło modernizacji i wymiany opraw oświetleniowych w magazynach i halach produkcyjnych w Mławie. Projekt zrealizowany został w I połowie 2019 roku.

Ikona 1 mln zł, wpis firmy LG Electronics - Luxon LED

Milion złotych oszczędności w 5 lat

Ikona 3x KWh, wpis kompleksowa modernizacja dla firmy LG Electronics - Luxon LED

Trzykrotnie mniejsze zużycie energii

Ikona zwrotu z inwestycji po 1,5 roku - Luxon LED

Zwrot z inwestycji w półtora roku

Wyzwania

 

Jakie oprawy zapewnią zwrot inwestycji po maksymalnie 2 latach od modernizacji oświetlenia?

 

W zakładach produkcyjnych i magazynach firmy Dong Yang Electronics należało zamontować oprawy oświetleniowe, które zapewniałyby wzrost oszczędności za energię elektryczną. Kluczowym aspektem dla klienta był konieczny zwrot inwestycji po upływie 2 lat od realizacji projektu. Kompleksowa oferta musiała być przygotowana w krótkim czasie, co było kolejnym wyzwaniem dla naszego zespołu. Klient oczekiwał również propozycji najtańszego rozwiązania przy jednoczesnym wzroście oszczędności i szybkim zwrocie inwestycji. W pomieszczeniach produkcyjnych panowały trudne warunki. Latem, w niektórych z nich temperatura wzrastała do 50 st. Celsjusza, w związku z czym dochodziło do częstych awarii i zakłóceń w pracy opraw oświetleniowych. Luxon LED przeprowadził audyt, przygotował ofertę w ciągu 3 dni, przedstawiając optymalne rozwiązanie, zapewniające zwrot inwestycji w 1,5 roku.

cytat

Największym wyzwaniem tego projektu była redukcja ilości opraw znajdujących się w obiekcie bez ingerencji w obecną instalację. Dzięki zastosowaniu opraw Industrial 5.0 oraz HighBay 3.0 udało nam się uzyskać lepsze parametry świetlne przy zmniejszonym zużyciu energii.

Pracownik formy Luxon LED - Mateusz Michalski

Mateusz Michalski
Projektant oświetlenia

Przebieg realizacji oraz rozwiązania

Oprawy o wysokiej efektywności pracy i sprawności komponentów diod LED

Przeprowadziliśmy audyt oświetlenia w 12 halach produkcyjnych i magazynowych w Dong Yang Electronics, co umożliwiło przygotowanie kompleksowej oferty modernizacji oświetlenia z uwzględnieniem wymogów oraz norm w przemyśle oraz oczekiwań klienta dotyczących szybkiego zwrotu kosztów, wzrostu komfortu i wygody pracy. Wykonaliśmy inwentaryzację wszystkich, tradycyjnych oprawy i stosowane pomiary w celu wymiany opraw 1:1. Dla optymalizacji kosztów wykorzystaliśmy istniejącą już instalację elektryczną. W pomieszczeniach zastosowaliśmy oprawy Industrial 5.0 i High Bay 3.0, o temperaturze barwowej 4000 K, odpowiadającą nie tylko wymogom pracy w produkcji, ale zapewniającą wysoki komfort pracy i ograniczone ryzyko niekorzystnego wpływ na wzrok człowieka. Ze względu na specyfikę warunków, panujących w pomieszczeniach, wybraliśmy oprawy w opcji PRO, które przystosowane są do pracy w otoczeniu +55. W celu maksymalnego ograniczenia ryzyka awarii zastosowaliśmy dodatkowo w oprawach specjalne czujniki temperatury. Wysokie oddawanie barw, co przekłada się na lepsze warunki pracy w obszarach kontroli jakości zawdzięczamy wysokiej jakości diod SEOUL Semiconductor. Klient otrzymał 5-letnią gwarancję na oprawy i 2-letnią na montaż. Prace montażowe w całości wykonaliśmy w trakcie pracy zakładu.

Korzyści dla Klienta

  • Dzienne obniżenie zużycia energii ze 106 kWh do niespełna 30 kWh, co stanowi 3-krotny wzrost oszczędności
  • Wzrost natężenia światła 2-3-krotnie, co przekłada się na większy komfort pracy
  • Zwrot inwestycji w 1,5 roku
  • Oprawy przystosowane do pracy w pomieszczeniach z wysoką temperaturą powietrza, powyżej 50 st. Celsjusza
  • Czujniki temperatury w oprawach dla ograniczenia ryzyka awarii
  • Redukcja emisji CO2, która odpowiada rocznej emisji spalin 89 samochodów osobowych

Modernizacja oświetlenia w halach produkcyjnych i magazynowych – podsumowanie realizacji

Dzienna redukcja zużycia energii ze 106kWh do 30 kWh

Wykres redukcji zużycia energii w halach produkcyjnych i magazynach firmy LG Electronics - Luxon LED

Emisja CO2

Roczna redukcja emisji CO2 z 532 ton do 150 ton

Wykres zmniejszenia emisji CO2 w magazynach i halach produkcyjnych firmy LG Electronics - Luxon LED

Galeria Realizacji


Zobacz pozostałe Case Study


Oświetlenie wraz ze sterowaniem i kompleksowym wykonaniem dla hali produkcyjnej NEU-JKF Sp. z o.o.

NEU-JKF Sp. z o.o. to firma, która działa od 1997 roku. Jej specjalnością jest dostarczanie kompletnych instalacji odpylania i transportu pneumatycznego dla różnych gałęzi przemysłu. Spółka stawia na sprawdzone i nowoczesne systemy oczyszczania powietrza, z których mogą skorzystać zarówno duże zakłady, jak i małe firmy rzemieślnicze.

Więcej Info

Oświetlenie Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego

Nowe oświetlenie w Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnym “Szansa” w Piotrkowie Trybunalskim

Oświetlenie, które nie będzie ciągle ulegać awariom - takie wymagania przedstawiło nam Centrum Edukacyjne - Rehabilitacyjne “SZANSA” z Piotrkowa Trybunalskiego, które specjalizuje się w rehabilitacji i pomocy dzieciom oraz osobom z różnymi stopniami zaburzeń. Zaproponowaliśmy im rozwiązania, które pozwoliły na stworzenie komfortowych warunków i pozwoliły na oszczędności w wydatkach. Jakie oprawy zastosowaliśmy w tym projekcie? Możesz się tego dowiedzieć po zapoznaniu z naszym nowym case study!

Więcej Info


Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 505 383 653

9.00 – 16.00

Wypełnij formularz

Napisz do nas