Kompleksowa modernizacja oświetlenia dla LG Electronics – Dong Yang

Koreańska firma Dong Yang Electronics, założona w 1989 roku, jedną ze swoich siedzib posiada na terenie Polski. Jest to producent podzespołów z tworzyw sztucznych przeznaczonych do odbiorników TV. Specjalizuje się w wytwarzaniu plastikowych obudów, a głównym odbiorcą firmy jest LG Electronics Polska. Nasza firma nawiązała współpracę z Dong Yang Electronics, której właścicielem jest LG Electronics, po wcześniej już zrealizowanym zamówieniu dla producenta. Tym razem zlecenie dotyczyło modernizacji i wymiany opraw oświetleniowych w magazynach i halach produkcyjnych w Mławie. Projekt zrealizowany został w I połowie 2019 roku.

Ikona 1 mln zł, wpis firmy LG Electronics - Luxon LED

Milion złotych oszczędności w 5 lat

Ikona 3x KWh, wpis kompleksowa modernizacja dla firmy LG Electronics - Luxon LED

Trzykrotnie mniejsze zużycie energii

Ikona zwrotu z inwestycji po 1,5 roku - Luxon LED

Zwrot z inwestycji w półtora roku

Wyzwania

 

Jakie oprawy zapewnią zwrot inwestycji po maksymalnie 2 latach od modernizacji oświetlenia?

 

W zakładach produkcyjnych i magazynach firmy Dong Yang Electronics należało zamontować oprawy oświetleniowe, które zapewniałyby wzrost oszczędności za energię elektryczną. Kluczowym aspektem dla klienta był konieczny zwrot inwestycji po upływie 2 lat od realizacji projektu. Kompleksowa oferta musiała być przygotowana w krótkim czasie, co było kolejnym wyzwaniem dla naszego zespołu. Klient oczekiwał również propozycji najtańszego rozwiązania przy jednoczesnym wzroście oszczędności i szybkim zwrocie inwestycji. W pomieszczeniach produkcyjnych panowały trudne warunki. Latem, w niektórych z nich temperatura wzrastała do 50 st. Celsjusza, w związku z czym dochodziło do częstych awarii i zakłóceń w pracy opraw oświetleniowych. Producent oświetlenia Luxon LED przeprowadził audyt, przygotował ofertę w ciągu 3 dni, przedstawiając optymalne rozwiązanie, zapewniające zwrot inwestycji w 1,5 roku.

cytat

Największym wyzwaniem tego projektu była redukcja ilości opraw znajdujących się w obiekcie bez ingerencji w obecną instalację. Dzięki zastosowaniu opraw Industrial 5.0 oraz HighBay 3.0 udało nam się uzyskać lepsze parametry świetlne przy zmniejszonym zużyciu energii.

Pracownik formy Luxon LED - Mateusz Michalski

Mateusz Michalski
Projektant oświetlenia

Przebieg realizacji oraz rozwiązania

Oprawy o wysokiej efektywności pracy i sprawności komponentów diod LED

Przeprowadziliśmy audyt oświetlenia w 12 halach produkcyjnych i magazynowych w Dong Yang Electronics, co umożliwiło przygotowanie kompleksowej oferty modernizacji oświetlenia z uwzględnieniem wymogów oraz norm w przemyśle oraz oczekiwań klienta dotyczących szybkiego zwrotu kosztów, wzrostu komfortu i wygody pracy. Wykonaliśmy inwentaryzację wszystkich, tradycyjnych oprawy i stosowane pomiary w celu wymiany opraw 1:1. Dla optymalizacji kosztów wykorzystaliśmy istniejącą już instalację elektryczną. W pomieszczeniach zastosowaliśmy oprawy Industrial 5.0 i High Bay 3.0, o temperaturze barwowej 4000 K, odpowiadającą nie tylko wymogom pracy w produkcji, ale zapewniającą wysoki komfort pracy i ograniczone ryzyko niekorzystnego wpływ na wzrok człowieka. Ze względu na specyfikę warunków, panujących w pomieszczeniach, wybraliśmy oprawy w opcji PRO, które przystosowane są do pracy w otoczeniu +55. W celu maksymalnego ograniczenia ryzyka awarii zastosowaliśmy dodatkowo w oprawach specjalne czujniki temperatury. Wysokie oddawanie barw, co przekłada się na lepsze warunki pracy w obszarach kontroli jakości zawdzięczamy wysokiej jakości diod SEOUL Semiconductor. Klient otrzymał 5-letnią gwarancję na oprawy i 2-letnią na montaż. Prace montażowe w całości wykonaliśmy w trakcie pracy zakładu.

Korzyści dla Klienta

  • Dzienne obniżenie zużycia energii ze 106 kWh do niespełna 30 kWh, co stanowi 3-krotny wzrost oszczędności
  • Wzrost natężenia światła 2-3-krotnie, co przekłada się na większy komfort pracy
  • Zwrot inwestycji w 1,5 roku
  • Oprawy przystosowane do pracy w pomieszczeniach z wysoką temperaturą powietrza, powyżej 50 st. Celsjusza
  • Czujniki temperatury w oprawach dla ograniczenia ryzyka awarii
  • Redukcja emisji CO2, która odpowiada rocznej emisji spalin 89 samochodów osobowych

Modernizacja oświetlenia w halach produkcyjnych i magazynowych – podsumowanie realizacji

Dzienna redukcja zużycia energii ze 106kWh do 30 kWh

Wykres redukcji zużycia energii w halach produkcyjnych i magazynach firmy LG Electronics - Luxon LED
Wykres redukcji zużycia energii w halach produkcyjnych i magazynach firmy LG Electronics - Luxon LED

Emisja CO2

Roczna redukcja emisji CO2 z 532 ton do 150 ton

Wykres zmniejszenia emisji CO2 w magazynach i halach produkcyjnych firmy LG Electronics - Luxon LED
Wykres zmniejszenia emisji CO2 w magazynach i halach produkcyjnych firmy LG Electronics - Luxon LED

Galeria Realizacji


Zobacz pozostałe Case Study


Kościół przy ul. Borowskiej we Wrocławiu

Oświetlenie obiektów sakralnych nadal często wymaga modernizacji. Na wymianę źródeł światła na energooszczędne zdecydowali się opiekunowie kościoła pw św. Franciszka z Asyżu we Wrocławiu.

Więcej Info

oświetlenie hali projekt

Kompleksowe wykonanie oświetlenia wraz z usługą montażu dla PRETTL Electronics GmbH

Wzrost efektywności wykonywanych prac oraz redukcja generowanego CO2 to najważniejsze założenia postawione przez inwestora. Nasze rozwiązanie oparte było na obniżeniu poboru energii zużywanej na oświetlenie przy jednoczesnym zwiększeniu komfortu pracowników. Zrealizowaliśmy to poprzez równomierne oświetlenie powierzchni roboczych.

Więcej Info


Luxon kontakt

Masz dodatkowe pytania?

Zapytaj naszego eksperta

Zapytanie z artykułu SEO
Zgody